Druk weekeinde carnaval- vierders Erik Hoeksema winnaar schaaknacht 2002 Nieuwe pr's zwemmers Gebruikte kleding voor Oost-Europa Promoveren Waddinxveense schaakreserves? Excelsior boeit groot publiek Eerste hulp aan kinderen Hengelsport Sjoelen Film in Kreater Kindeijury van start bij biblio theek Boskoop \ft/Anr>INXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 6 februari 2002 fOSKO°S T» Boskoop - Prins Euro en zijn hofda me luiden vrijdag 8 februari het drukke carnavalsweekeinde in met een rondgang langs v^.sHAP/> ouderen en zieken in X rw Boskoop vanaf 18.30 uur. Burgemeester Rijs- dijk geeft de sleutel van de gemeente Bos koop af aan de prins om 19.30 uur. Om 21.00 uur begint het Bal Masqué. Zaterdag 9 februari is de traditionele carnavalsop tocht, die start om 13.30 uur. De prijsuitreiking is om ongeveer 17.00 uur. Het Boerenbal begint om 21.00 uur. Ook zondag 10 februari wordt nog volop carnaval gevierd; om 21.00 uur vindt het Clownsbal plaats. Het 60+ carnaval wordt gehouden op maandag 11 februari; de zaal gaat om 13.15 uur open. Het carnaval wordt 's avonds afgesloten met drive in show Ronaldo. Deze avond is alleen toegankelijk voor leden. Alle evenementen vinden plaats in De Rozenburcht. Zwemmen Waddinxveen - Op zaterdag 2 februa ri moesten de Boskoopse jongens Aschwin van Zoest en Peter Koning in Nieuwerkerk a/d IJssel zwemmen voor hun Speedo-punten. Al in het eerste programma stond de 100 meter rugslag op het programma. Beiden zwommen in dezelfde serie. Mede door de goed opgebouwde race kon Aschwin bijblijven. Met veel power kon hij 1.73 sec. van zijn tijd afhalen, waardoor zijn pr op 1.24.84 komt te staan. Peter kon dit niet waarmaken met als eindtijd 1.30.60, toch 0.29 seconde onder zijn oude tijd. Een zware 200 meter wisselslag voor beide jongens. Met name de vlinder slag en de daarop volgende rugslag gingen bijna gelijk op. Peter Koning kon daarna het tempo van de schoolslag en vrije slag niet bijhou den. Daarom finishte hij in 3.14.11 wel een nieuw pr (-16.2 sec.) Asch win liep uit met de vlinder- en rug slag. Zijn zwakkere schoolslag was toch goed genoeg om bij te blijven. Maar met de borstcrawl maakte hij KERKDIENSTEN - 10 februari Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Eucharistievie ring; dinsdag 12 februari 19.00 uur Eucharistieviering; woensdag 13 februari 20.30 uur Eurharistie- viering; zaterdag 9 februari 19.00 uur Eucharistieviering OK; zondag 10 februari 11.15 uur Eucharistie viering OK; vrijdag 8 februari. Herv. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers; 10.00 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur ds. P.A.C. Bongers. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. O.W. Bouwsma; 16.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. L. Romein; 18.30 uur ds. G.J. van Beek. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver en ds. M.D. v/d Giessen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Ger. Kerk 9.30 uur ds. D.H. Elder- man en ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Ev.Gem.Parousia 10.00 uur B. Kok. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. G. Draijer. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur ds. P. van der Laarse. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland. (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop en Benthuizen Vrijdag 8 februari van 18.00 uur tot zaterdag 9 februari 18.00 uur: dok ter J. en T. Buiter, Dorpsstraat 53, Benthuizen, tel. 079-3313737. Zaterdag 9 februari van 18.00 uur tot 24.00 uur: dokter P.P.M. Her mans, Zuidwijk 2, Boskoop, 0172- 212038. heel veel goed met een nieuw pr van 3.02.42 (-5.12 sec). Daarna nog de 100 meter vrije slag, zeer aantrekke lijk om naar te kijken. Er was een sterk veld met scherpe tijden. Peter zwom 1.18.45, geen pr dit keer. Met zijn rivalen dicht op zijn hielen voer de Aschwin van Zoest na de tweede baan het tempo op. De keerpunten scherp houdend bleek hij de sterk ste van het veld. Een explosie van kracht zorgde voor een snelle tijd van 1.12.21 net zeshonderste boven zijn pr. Abraham is daar. Jacob wordt 11 februari 50 jaar. xxx Ria Esmeralda Dominique en een poot van Bas Let op bij de Terp komt binnenkort een AOW-er. Pas op! Pa/opa, van harte met je 60ste verjaardag! Marco, Rob, Carolina, Mathijs, Stefan ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in! Waddinxveen - Dat er een duidelijk verschil is tussen de recreatiescha kers en de schaaktop in Nederland kwam duidelijk naar voren bij de Waddinxveense Schaaknacht, die van 1 op 2 februari plaats vond in het wijkgebouw Het Zuidhonk. Onder de deelnemers bevond zich Internationaal schaakmeester Erik Hoeksema, die er voor gekozen had om de nacht in Waddinxveen door te brengen. De voor Schaakvereniging S.C Groningen uitkomende schaker had weliswaar volgens eigen zeggen redelijke tegenstand, maar dat was in de einduitslag niet terug te zien. Hoeksema kon na 22 ronden tevre den terugkijken op zijn geleverde prestaties. Met de onvoorstelbare cijfers 22 gespeeld en 22 keer winst, was duidelijk dat "hij de enige was die aanspraak mocht maken op de schaaknachttitel van 2002. Veel strijd was er om de resterende ereplaatsen. Schaakvereniging Alphen deed hier goede zaken met een zeer verdienstelijke 2e plaats voor de clubkampioen uit Alphen, Dinard van der Laan met 14 winst partijen 3 remises en 5 verliespar- tijen. De 3e plaats was weggelegd voor Wouter Hennink, ook uit Alphen, met 11 winstpartijen, 5 remi ses en 6 verliespartijen. Best geplaatste WSV'er werd op een 4e plaats Ronald Dannis, op de voet gevolg door alweer een Alphenaar, Clement van der Laar op plaats 5. Met 6 remisepartijen werden W Mourits en W Buurman de "remise schuivers" van het toernooi en de rij werd gesloten door F.Budgen die slecht twee maal tot winst kwam gedurende de nacht en in de rest van zijn partijen de eer aan de tegen stander moest laten. Bij de twee vrouwelijke deelnemers was er een verdienstelijke 31e plaats voor Marianne Steverink Nieuwer kerk a/d IJssel en een 4&e plaats van Anne Croux Den Haag). Na het traditionele ontbijt werd om 8.00 uur het toernooi afgesloten en ging iedereen vermoeid, maar wel voorzien van een goed gevoel en een prijs, huiswaarts. De organisatie kijkt terug op een geslaagd toernooi wat mede door de inzet van de vrijwilligers van Het Zuidhonk tot stand kon komen. Op zaterdag 2 maart zal het 49e Drie ronden toernooi worden afgewerkt. Boskoop - Gebruikte kleding, gordij nen, beddengoed, schoesel en ander textiel wordt door de stichting Soci aal/medische hulpverlening aan Oost-Europa ingezameld. Spullen voor deze inzameling kan men vrij dag 22 februari aan de stoeprand klaarzetten (uiterlijk 9.00 uur). De vrachtauto van de stichting haalt de zakken die dag op. De stichting ondersteunt materieel en financieel kleinschalige projecten in medische en sociale instellingen in Oost-Europa/Honduras/Turkije en Venezuela. Stichting S.M.H.O. is aan gesloten bij het Samenwerkingsver band Kleding inzamelende Instellin gen (SVK1). Voor het inzamelen van de kleding verleende de gemeente toestemming. De stichting is afhankelijk van giften van de Nederlandse bevolking. Met deze hulp realiseert de stichting de volgende projecten: het leveren van apparatuur, medicamenten, patiën- tenvervoer en inrichten/renoveren van ziekenhuizen en sociale instelin gen, alsmede het financieren van drinkwaterprojecten onder andere in Roemenië, Polen en Bosnië. Waddinxveen - Dit is nog de vraag, maar WSV-2 staat heel hoog op de ranglijst en een dikke over winning tegen het derde van het Nieuw Rotterdamse Schaakgenoot schap Wilhelm Steinitz heeft daar geen kwaad aan gedaan. Binnen anderhalf uur had Peter van den Belt gewonnen, maar daarmee was de wedstrijd nog niet duidelijk. Jan Muit stond dubbelplus onlekker, maar won verrassend; Arie Kardol stond achtereenvolgens gewonnen en verloren, maar kwam er met een remise uit. Tenslotte gingen de gasten met twee gelijke spelen en een overwinning, maar vijf neder lagen naar huis. Er komt nog een, waarschijnlijk beslissende, wed strijd tegen een achttal van het geduchte Capelle aan den IJssel. In het bekertoernooi was Wim Hennink met wit ingedeeld tegen Jaap van der Heiden. Jaap is geen slechte schaker, maar deze klus was hem te machtig. In de huishoude lijke competitie liep Mark van Putten voor de tweede maal tegen een nederlaag op, nu tegen Hans van Woudenberg. Toch is de voorsprong van Mark nog heel groot. Wim van Vuuren speelt een soort gewapend beton-schaak, dat door Barthold Jansen niet ondermijnd werd: remi se. Peter de Louw probeerde Wim Mulder te h-lijnen, maar dat werd verhinderd. In het eindspel had Wim serieuze kansen, maar Peter was wakker in tijdnood en won enigszins tegen de verhouding in. Herman Smitskamp is een van de vindingrijk ste spelers van de club en won nu tegen Hans van Offeren. Wini van Os zag tegen Laurens Ellers geen winst en stelde remise voor in een stelling, waar achteraf de winst voor het oprapen lag. Maar dat was achteraf. Vroeg op de avond ontstond er een discussie over de spelregels, toen een zeer ervaren speler wilde roke ren terwijl hij (het was een man) schaak stond. Nu is onwetendheid omtrent de precieze rokaderegels vrij algemeen: niet zo heel lang gele den moest een Sovjetunische speler van grootmeesterrang zich in een Waddinxveen - "Fantastisch", "iets heel anders" en "kleurrijk" waren enkele reacties van luisteraars na het winterconcert van Harmonie Excelsior, nadat ze de vereniging met een ovationeel applaus hadden bedankt voor een bijzondere avond. Een groot publiek had zichtbaar genoten van het orkest, leerlingen orkest C-Akkoord, de AMV-groepen en danspaar Mellanie van den Berg en Ronald Dooremalen. Je kon een speld horen vallen in de zaal, en dat was mooi meegenomen want Excelsior liet een live CD-opna- me (en video-registratie) maken. Een Quick Step en een zeer tot de verbeelding sprekende Weense Wals completeerden het programma van het orkest voor de pauze, waarna de AMV-groepen, onder leiding van Helga Boekestijn, de fakkel overna men. Daarna was het de beurt aan leerlingenorkest C-Akkoord, onder leiding van Jeroen Wentel. C- Akkpprd is een samenwerkingsver band van Excelsior en Concordia Waddinxveen en dat was aan het aantal muzikanten te zien. Een prachtig orkest, dat eveneens dan- srepertoire ten gehore bracht, zelfs uit de jungle. Een bijzondere trom petsolo werd vertolkt door Freek Tasma, die daarmee veel lof oogstte in de zaal. Wat verder opviel waren de gedegen piccolo-nootjes en het swingende slagwerk, dat vooral bij de jongste toehoorders tot de ver beelding sprak. Tijdens een kort changement maakte C-Akkoord plaats voor Excelsior. Ondanks de lange pauze voor de orkestleden hadden stemming en sfeer nog niet aan kracht ingeboet. Ogenschijnlijk met het grootste gemak vervolgde het orkest met danspaar met de Mambo, de Cha Cha Cha en de Tango. Excelsior soleerde nog met de Antilliaanse Suite, waarin zeer moeilijke Zuid-Amerikaanse ritmes werden afgewisseld met fraaie trom petklanken van Robert Vreeburg. In Waddinxveen - De Vierstroom, organisatie voor thuiszorg, ouder en kindzorg en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Hol land, organiseert in Waddinxveen de cursus 'Eerste hulp aan kinde ren'. Ongeveer 40.000 keer per jaar raken kinderen betrokken bij een ongeval in en om het huis. Dat kan bij voorbeeld gaan om een vergifti ging, een allergische reactie, ver stikking, een breuk of een andere verwonding. Hoe paniek te voorko men en wat te doen, leert men in de cursus 'Eerste hulp aan kinde ren'. Déze cursus is bedoeld voor ieder een die met jonge kinderen te maken heeft, op het werk of thuis. Voor meer informatie en aanmel ding (voor 18 februari): 0182- 594500. Waddinxveen - De Hengelsportver eniging Waddinxveen (HSW) orga niseerde afgelopen zaterdag een extra wedstrijd. Onder zeer fraaie weersomstandigheden werd gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. De 12 deelnemers vingen gezamenlijk ruim 23 kilo witvis, een goede vangst voor de tijd van het jaar. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen 5.000 gram, 2. H. de Kwaadsteniet 4.490 gram, 3. R. Jen- ner 2.940 gram, 4. M. Reichard 2.200 gram, 5. R. Poldervaart en J. van Elswijk, beide 2.120 gram. IJs en weder dienende vangt zaterdag 16 februari a s. de tweede helft van de wintercompetitie aan. Begon nen wordt met een kasconcours in de Oude Rijn. Vertrek vanaf het station NS om 7.00 uur. Australisch toernooi de spelregels laten uitleggen. Ton Kuiper hield vanaf het begin Arie Versluis onder druk en won de partij. Jaap Smit deed in het eindspel iets doms, maar had de meevaller, dat ook Kees Asscheman het niet helemaal zag en Jaap won als maker van de voorlaat ste fout. Dirk van Offeren had zijn werk aan het bedwingen van Jeroen van der Veen. Henk Erkelens heeft een bredere kijk op het spel dan Ton Bronk en bewees dat ook. Jaap van Sandijk kwam tegen Jan Kraijesteijn in een damekwijt-variant terecht en verloor. Mourad Boussaid verschaf te zich tegen Kees Klaassen in het begin meer ruimte, maar ging ten onder bij het harde gevecht om er iets van te maken. Randy Girdhari was minder precies dan Jan Klijn, die weliswaar een mat in een zes miste, maar overtuigend won. Stand aan kop (geschat): 1. Van put ten, 2. W. Hennink, 3. R. Dannis, 4. Philipse, 5. Van woudenberg, 6. Van Nieukerke, 7. Jansen, 8. De Louw. het dankwoord van voorzitter Peter van den Berg was een bijzondere plaats ingeruimd voor de vrijwilli gers en medewerkers van de Ont- moetingskerk. "Door een begrafenis- dienst hedenmiddag was de uitvoe ring van dit concert extra gecompli ceerd, maar door overleg tussen vrijwilligers en bestuur van de kerk, de dominee en de familie van de overledene is het mogelijk gebleken om aan de nabestaanden een waardig afscheid te bieden en des ondanks enkele uren later ook dit concert gestalte te geven, en daar voor zijn wij hen heel veel dank ver schuldigd", aldus de voorzitter. Pre sentator Marcel Ceulen liet 'zijn' publiek niet met lege handen huis waarts gaan. Een toegift door orkest en danspaar op "The Laugh'n Char leston", waarbij het publiek uit volle borst meedeed, completeerden een bijzonder geslaagd concert. Waddinxveen - De stand van de Waddinxveense sjoelers ziet er als volgt uit: Klasse Ar 1. W. Slinger- land'jr. 139.589, 2. Jan Kersbergen 139.256, 3. Andre van Gemeren 18.817, 4. Kees Kuygers 137.856, 5. Dick Dros 137.800. Klasse B: Gerard Vos 129.633, 2. Adrle Faas 128J00, 3. Cor van Herk 128.586,4. G. Renesse 128.375, 5. David Sinne- ma 128.078. Klasse 1. Jan Olie 119.350, 2. O. Supusepa 118.922, 3. C. van Wijk 118.650, 4. Dirk Faas 117.775, 5. Floor van Abshoven 115.486. Klaase D: 1. Ronald Meijer 109.567, 2. Bram Kouwenberg 109.300, 3. Cor Kersbergen 109.100, 4. A. Warmelink 108.867,5. Ria Jongeneel 107.425. Waddinxveen - De film Bridget Jones' Diary wordt vrijdag 8 febru ari vertoond in Kreater. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt 4,54; pas 65+/cjp 3,63; kreapas 2,95. Reserveren kan bij Kreater: 0182-614422. Boskoop - Alle kinderen tot en met 12 jaar kunnen bij de bibliotheek terecht om zitting te nemen in de Kinderjury. Voorgaande jaren beoordeelden de leden van de Kin derjury nieuwe kinderboeken. Van wege het 15-jarig bestaan van de Kinderjury is er dit jaar voor een andere vorm gekozen. Er kan gestemd worden op alle kinder boeken die ooit zijn verschenen. De stemperiode loopt van 1 febru ari tot 1 mei 2002. Er zijn twee leef tijdsgroepen: 6 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. Er zijn dan ook twee winnaars van de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. Ze worden bekend gemaakt tijdens een speciale verkiezingsbijeen komst op woensdag 15 mei, de dag van de verkiezingen van de Twee de Kamer. Traditiegetrouw wordt de uitslag van de Kinderjury bekend gemaakt in een uitzending van de NPS op Nederland 3. In de bibliotheek liggen stemformulie- ren klaar en er staat een stembus. De bibliotheek zorgt voor de ver zending.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11