Slïïtsë [ïïtsenclub trotseert straffe wind op Weissensee D Eenvoudige overwinning van Groeneweg Flyers heren 1 kansloos tegen koploper h: Nipt verlies Nesselande Bedrijfsvolleybal Waddinx veen Eindelijk winst voor dames Gouwestaete Beperkt programma Moerkapelles jeugdafdeling P SPORT Hart van Holland 6 februari 2002 pagina 17 mapm - T» Basketbal Leden van de Mutsenclub op de Weissensee; in hun midden Piet van Oosten, die de tocht enkele dagen daarvoor reed. Oostenrijk/Regio - Het was de zevende keer dat de Mutsenclub een week op het ijs van de Weis sensee doorbracht. JS >e strenge vorst in december en begin januari had gezorgd voor een vloer van meer dan 30 cm sterk, zwart ijs. De weersom- slag die in heel West-Europa voor een lentegevoel zorgde, leek een grote spelbreker te worden. Echter, 's nachts bleef het licht tot matig vriezen. Ondanks de lichte dooi overdag behield het ijs zijn hoge kwaliteit. Op de vroege ochtend van 31 janua ri stonden ongeveer 1600 deelne mers klaar voor de toertocht over 200 kilometer. Hieronder bevonden zich 7 rijders van de "Mutsenclub". In hun strakke, blauwe outfit, en met hun unieke mutsen, speelden zij een prominente rol in de strijd. Halver wege de tocht stak een straffe wind op. Voor de wind ging het gemakke lijk en werd er zeer snel gereden, maar tegen de wind in was het hard zwoegen. Hierbij werd door de "Mut senclub" veel kopwerk verricht. Uit eindelijk hebben alle 7 rijders de tocht over 200 kilometer uitgereden. Alleen George van der Loos kon zijn persoonlijk record met 5 minuten verbeteren. De "Mutsenclub" kijkt terug op een sportieve en gezellige week en is dankbaar zonder blessu res weer veilig thuis te zijn. De tijden Martien Duineveld 10.22 uur; Nel van der Ham 08.09 uur; Henk Hoge- brug 10.46 uur; Hans Knijnenburg 09.09 uur; Peter Lelieveld 09.09 uur; George van der Loos 09.14 uur; Gerda Slobbe 09.14 uur. Andere Zevenhuizenaren, voorzover bekend, die de tocht hebben vol bracht zijn Ike de Graaf (9.57) en zijn dochter Liana Verweij (11.06). Voetbal Moerkapelle - In verband met het Koninklijk huwelijk kwamen slechts vier van de negen Moerkapelse jeugdteams zaterdag uit in competi tieverband. De A-junioren zorgden daarbij voor het enige sportieve succes door DWO A2 met 4-2 te ver slaan. Na een moeizaam competitie- begin past dit elftal zich steeds beter aan in de 2de klasse. De 4-2 op DWO' betekende al weer de 4e winstpartij op rij, waardoor Al oprukte naar een prima 5e positie op de ranglijst. Johan Klomp vond maar liefst drie keer het net. Menno Verschoor maakte het kwartet vol. BI moest op bezoek bij koploper Ona B2 en kon het niet bolwerken, uiteindelijk moest met een 5-1 nederlaag genoe gen worden genomen. Cl vocht met Voetbal Zevenhuizen - Uit het feit dat doel man Gert Haan maar één moeilijke redding heeft moeten verrichten blijkt dat Groeneweg wel een heel makkelijke overwinning wist te behalen op het tegenvallende Ammerstol. Groeneweg had de wed strijd in de eerste helft al moeten beslissen. Wat in de eerste competi tiewedstrijden vrij gemakkelijk ging is nu toch het manco van de jonge ploeg van Cor Hazebróek. De wil is er wel, want er wordt hard gewerkt, maar om een tegenstander snel op de knieën te krijgen ontbreekt het scorend vermogen. Er worden te veel kansen gemist. Gelukkig voor Groeneweg werd toch net voor de rust 1-0 op het scorebord gezet. Na een prima aanval over links via de goed spelende Rick van Yperen kreeg Gido Stuurman in diverse pogingen de bal niet over de doel lijn. Maurice Eckhardt zorgde in die zelfde aanval, na een halve draai, toch voor de dik verdiende voor sprong. Het was na rust eigenlijk jachten op de bevrijdende 2-0 want dan zou Ammerstol de moed wel opgeven, maar juist in de beginfase van die tweede helft moest keeper Haan zijn enige redding verrichten. Je weet maar nooit hoe een wed strijd gaat verlopen als een kansloze tegenstander toch op 1-1 komt. inderdaad was de weerstand van de tegenstander gebroken toen na een prachtige actie van van Yperen (de scheidsrechter liet prima doorspe len na een paar overtredingen de bal terecht kwam bij Stuurman die nu wel keihard inknalde. Ammerstol kon daarna niet meer en Groeneweg speelde de wedstrijd plichtmatig uit. Er ontstonden toch nog een aantal kansen waarvan er maar één door invaller Dennis van Vliet keurig met het hoofd werd benut. Groeneweg behoudt door deze overwinning de aansluiting met de koplopers. Kame- rik won met maar liefst 8-0 van het zwakke Gouderak en Stolwijk won weer heel overtuigend van het lasti ge RVC 4-0 Deze club is zondag om 14.30 uur de gastheer voor Groe neweg in een ingelaste wedstrijd. Om in ieder geval de derde plaats voorlopig veilig te stellen is puntver lies niet gewenst. De wedstrijd Stol wijk - Kamerik staat ook nog op het programma en Groeneweg zit dus "in de wachtkamer" en loert op puntverlies van beide leiders. Het tweede elftal doet evenees goede zaken. Met de derdeoverwin ning op rij, nu tegen het matige HOV 2, is de ploeg opgeklommen naar een tweede positie achter Esto. Zaak is nu om zondag de stand 2-2, met nog 20 minuten te gaan tegen Ommoord, om te buigen naar een overwinning. Olympia C3 een leuk duel uit waarbij het fysiek sterkere Olmpia de winst tenslotte met 3-0 naar zich toe trok, vooral in de eerste helft buitten de bezoekers het windvoordeel goed uit. Dl tenslotte leed bij BSC '68 de eerste competitienederlaag, na een 3-0 ruststand bleken de gastheren tenslotte met 4-2 te sterk, wel bleef Dl koploper. El en E2 speelden vriendschappelijk bij Groeneweg El en E2, in beide gevallen wonnen de buren uit Zevenhuizen met 2-0. Hoera, het is echt waar, Paulien werd op 02-02-02 15 jaar. Papa, mama M A en C R J Gevonden: zwarte achterstevoren pet, op park pl. moerk. zijde 079-5932762 Hoera, 9 februari wordt Arnold 4 jaar. Gefeliciteerd! Monique, Patrick, Silvia, Gerard Hoera, Arnold is 9 febr. 4 jaar. Gefeliciteerd, liefs en kusjes papa mama en Wilfred De ArenA-gangers uit Zevenhuizen bedanken de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle dat zij het grote volksfeest mochten meemaken. Waddinxveen - Flyers Heren 1 ad na tien minuten kansloos tegen Loko- motief. Jongens Junioren 1 verloor ongeslagen status tegen BV Alphia. [eren 1 had niet de beschikking over enkele basisspelers en trad aan tegen koploper Loko- motief. De gasten begonnen voortva rend, terwijl Flyers zoekende was. Dit resulteerde in een 2-23 achter stand na de eerste periode. Lokomo- tief bestond uit een aantal spelers dat uit alle standen raak schoot; de toeschouwers zagen het voor Flyers donker in en vreesden een grote afgang. In de tweede periode her vond Flyers zich en de verdediging werd veel beter, waardoor er minder gescoord werd, al bleven de gasten dit onderdeel beter uitvoeren dan de Waddinxveense heren. (12-26). Na de pauze ontstond een meer gelijk waardige strijd. Lokomotief was wel de betere ploeg, maar Flyers gaf meer tegenstand, zowel verdedi gend als aanvallend. De derde perio de werd 13-24 en periode vier werd zelfs winnend afgesloten 15-13. Al met al een behoorlijke nederlaag, maar niet zo erg als het er in het begin van de wedstrijd naar uitzag. Einduitslag 42-86. Topscoorder: Hans Peters met 12 punten. Jongens Junioren 1 tegen BV Alphia 1 was een leuke wedstrijd om naar te kijken. Beide ploegen speelden goed basketball. De gasten verdienden de overwinning. Uitslag 41-55. Tops coorder: Sebastiaan Overdam met 21 punten. Jongens Kadetten 1 maakte er tegen Gymnova een thriller van. De teams waren aan elkaar gewaagd, maar Gymnova had steeds een kleine voorsprong. Deze voorsprong werd gehandhaafd tot aan de zeventiende minuut in de tweede helft. Hierin kwam Flyers voor het eerst op voor sprong (49-50). Deze werd in de negentiende minuut weer tenietge daan door de tegenstander (52-55). In de laatste minuut vocht Flyers zich toch nog langszij en won met 56-55. Topscoorder: Edwin Geers met 18 punten. Meisjes Junioren 1 had in Jumpers een zware tegenstander: 28-56. Tops coorder: Michelle Kars met 14 pun ten. Interessant was het treffen tussen de benjaminsteams van Flyers. Deze teams bestaan uit spelers tussen de acht en tien jaar. In het eerste team zitten spelers die al wat langer lid zijn en dat was in de wedstrijd te zien. Het scoren gaat Benjamins 1 nu nog beter af dan Benjamins 2, maar toch zal Benjamins 2 in deze compe titie nog wel enkele overwinningen behalen. De uitslag was 42-10. Bij Benjamins 1 waren Dio Nimako en Niek Hazelaar, beide met 14 punten, topscoorder. Bij Benjamnins 2 was Danny Vurens topscoorder met 6 punten. Jongens Mini's 1 tegen BV Alphia was een leuke wedstrijd om naar te kijken. Beide teams speelden goed en verdeelden de winst in de perio des gelijk. Flyers won periode 1 en 3, BV Alphia 2 en 4. De bezoekers gin gen met de overwinning strijken, want de eindscore werd 35-50. Tops coorder: Geoffry Klijn met 9 punten. Vrijdagavond 8 februari om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen SBU. Volleybal Zevenhuizen - Koploper Vrevok heeft afgelopen zaterdag met veel moeite Capricorn Nesselande van zich af kunnen houden. Nadat zij vrij gemakkelijk de eerste set met 19-25 hadden gewonnen, ontstond er een spannende wedstrijd met wisselen de kansen op de overwinning. De tweede en derde set werden door Nesselande met 27-25 en 25-17 gewonnen. Het spelpeil was hoog en ook werd er met veel overgave ver dedigd, zodat het wederom talrijke publiek genoot van vele goede rally 's. Spelverdeelster Monique Bijl bracht regelmatig uitblinkster Liset- te Brandenburg in stelling, hetgeen veel punten opleverde. De 4e set was eigenlijk cruciaal. In deze set namen onze dames uit Zevenhuizen een kleine voorsprong, maar na een paar vreemde beslissin gen van de scheidsrechter, waarbij 'good old' Aafke Verbrugge zélfs werd bestraft met een gele kaart, raakten de ploeg even van de kook. Hetgeen leidde tot jammerlijk set verlies: 17-25. Zelfs in de 5e beslissende set had den de Capricorn dames de winst nog voor het grijpen, bij de stand 11- 7. Vrevok vocht zich echter op bewonderenswaardige wijze terug en won uiteindelijk met 13-15. Na dit verlies lijkt het erop dat met 11 punten achterstand op nummers 1 en 2, de 3e plaats het hoogst haal bare is voor de damesploeg van Capricorn Beveiligingen De volgende thuiswedstrijd is de kwartfinale beker op zondag 17 februari om 15.00 uur tegen lands kampioen Arke Pollux. Waddinxveen - Keukencentrum Waddinxveen/Be Fair houdt in april voor de twaalfde maal het bedrijfs- volleybaltoernooi. Er zal dit jaar geen indeling worden gemaakt naar heren-dames, dan wel gemengde teams. Om zoveel mogelijk aan ieders speelvreugde tegemoet te komen worden de teams alleen naar sterkte ingedeeld. Een team bestaat de 24 uit minimaal 6 personen. Het toernooi vindt plaats op woensdagavonden 3, 10, 17 en april in sportzaal Groenswaard aan de Wingerd 2. Voor meer informatie en het aanvra gen van een inschrijfformulier kan men terecht bij Henk Wubben, tele foon 0182-611493, e-mail info@hola- bouw.nl Waterpolo Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen zondag speelden de bondste- ams van Gouwestaete thuiswed strijden. Het was gezellig druk en het eerste damesteam van Gou westaete weet, in de aanloop naar de play-off's, weer wat winnen is; de dames versloegen GZC DONK met 8-7 en zijn eindelijk van de 'nul' af. Heren 1 maakte korte met ten met Koudekerk 1 en won met 9- 4. Dames 1 Het blijft een raadsel hoe dames 1 van Gouwestaete het zich toch steeds weer moeilijk weet te maken in de vierde periode! Na een 1-1 gelij ke stand in de eerste periode, liep Gouwestaete in de tweede periode uit naar een 3-1 voorsprong om in de derde periode verder uit te lopen naar 6-2. Na 7-3 in de vierde periode en nog vier minuten te spelen, denk je; 'Kat in het bakkie'. Mooi niet. Vier doelpunten op rij van GZC DONK geven negen seconden voor tijd een 7-7 stand te zien. Paniekerig en slor dig schieten, in plaats van professio neel de bal rondspelen en de tijd z'n werk laten doen. breekt het team van trainer/coach Jim van Es toch bijna weer op. Dank zij Petra Meer- dink, die het koppie erbij hield, wist Gouwestaete toch de overwinning veilig te stellen. Heren 1 Voor de Gouwestaeteheren blijft de titel in zicht! Ook Koudekerk kon geen potten breken tegen heren 1. Op een kleine hapering in de tweede periode na, wist het team van tari- ner/coach Anton Heiden de wed strijd naar zijn hand te zetten. Sterk waren enkel midvooracties van Remko Overdam, terwijl Jaco de Jong enkele fraaie doelpunten liet noteren. De periodestanden waren 3-1, 0-1, 3-1 en 3-1. Voor Gouwestaete scoorden Jaco de Jong 3x en Mark Mommers, Wouter Steller, Mare Faber, Jeroen van Tol, Peter van Ber- genhenegouwe en Remko Overdam. In het weekend van 9 en 10 februari zijn er geen wedstrijden voor Gou westaete. De eerste wedstrijd is op zaterdag 16 februari. Dames 1 speelt dan om 19.30 uur uit tegen Branden burg in Bilthoven.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17