Weer ruime overwinning TZM "De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle" 1 Moerkapelle moet verder afhaken Hart van Holland 6 februari 2002 pagina 19 aap ■f# 8 E V E N H U IZ EN MOERKAPELLE noor Karin Jongkind Regio - De gulden is uit, de euro In, Met de slogan 'De euro Is van ons allemaal' wil de overheid een saam horigheidsgevoel kweken bij de Nederlanders over de nieuwe valu ta. Deze leus is de opvolger van 'De euro wórdt van ons allemaal', die ons in 2001 voorbereidde op de komst van de Euro. Ruim een week na het definitieve afscheid van de oude vertrouwde florijn wilden wij eens toetsen of de euro inderdaad al van ons allemaal is; of we van jong tot oud al gewend zijn aan de munt stukken en bankbiljetten én of de invoering van de euro stiekem toch tot prijsverhogingen heeft geleid? Winkeliers goed voorbereid De meeste winkeliers waren goed voorbereid op de komst van de euro. Het personeel oefende in de laatste maanden van 2001 volop en in de winkels hingen posters met afbeeldingen en kenmerken van alle munten en bankbiljetten. Pieter Dir- ven, eigenaar van Plus Diwa in de Zuidpias in Waddinxveen vertelt: "Wij hadden alles goed gepland. Als je op tijd de munten en biljetten besteld had, was er eigenlijk weinig dat mis kon gaan. Wat ik unfair vond i» :;v>! «mm TABAK pOSTM IS®"'. tegenover de consumenten was dat veel winkeliers al vroeg in januari besloten om geen guldens meer in te nemen. Sommigen deden dat zelfs al vanaf de eerste dag in januari. Wij hebben tot vorige week gewoon gul dens ingenomen en konden ook goed merken, dat de klant dat waardeerde. Natuurlijk was dat een extra kostenpost, maar een stukje service en klantvriendelijkheid vind ik ook belangrijk." Één van de merk bare veranderingen bij Plus voor de consument, was dat het bedrag dat extra gepind kan worden na 1 janua ri ineens gelimiteerd was. "Wij heb ben dat gedaan, om geen tekort aan wisselgeld te laten ontstaan. De limiet is inmiddels opgeheven en klanten kunnen weer als vanouds pinnen wat ze willen." Geen span nende verhalen dus bij de Plus. Ook de buurman van de Plus-super- markt, Cafetaria van Zanten Zuid- plas heeft weinig problemen gehad. Peter van Zanten heeft in januari gewoon nog guldens ingenomen. "Zelfs als er nu nog een goede klant zou komen met een briefje van vijf entwintig, neem ik het wel in, hoor, ook al mag dat eigenlijk niet. Daar stop ik straks natuurlijk wel mee, hoor." Op de vraag of hij prijsverho gingen heeft doorgevoerd ant woordt hij eerlijk: "Ik heb sommige bedragen wel afgerond. Meer voor het gemak, dan om er rijk van te worden. Dat hoeft ook niet, ik heb gewoon in de eerste plaats veel ple zier in mijn werk, waar de klanten ook mee betalen!" Ervaringen van klanten De winkeliers lijken dus weinig tot geen problemen te hebben gehad met de invoering van de euro, maar hoe zat met de consument? Wij vroegen een aantal willekeurige klanten of ze gewend zijn aan de euro. Op enkele oudere klanten na, bevestigde iedereen dat. Wel waren er veel kritische geluiden te horen over vermeende prijsverhogingen. De winkeliers - inclusief Plus Diwa - blijven volhouden, geen prijsverho gingen te hebben doorgevoerd. De meeste klanten ervaren dit anders. Yvonne Driessens, vaste klant van de Zuidpias-supermarkt: "Ik had me van tevoren goed georiënteerd op de komst van de Euro en heb geen problemen gehad. Wel merk ik dat ik meer geld moet betalen voor mijn dagelijkse boodschappen. Ik blijf erbij dat het leven ineens een stukje duurder is geworden, wat iedereen ook beweert." De ervaringen van de consument werden onderzocht door de over heid. Een grootscheeps waren onderzoek bracht aan het licht, dat in slechts twee procent van alle gevallen de euro-invoering is gebruikt om een prijsverhoging door te voeren. Wel zijn in diverse branches flinke prijsstijgingen waargenomen. "Gewone, jaarlijkse verhogingen," aldus de winkelier. "We zoeken het nog verder uit," is het commentaar van de overheid. Of er inderdaad actie op deze prijs verhogingen wordt ondernomen is dus nog de vraag. Één ding is zeker, of we het leuk vinden of niet, de Euro fs inmiddels van ons allemaal. Voetbal Tafeltennis Moerkapelle - Door de 1-2 nederlaag tegen koploper Perkouw zakten de voetballers van Moerkapelle verder af naar een positie in de bovenste middenmoot. Aspiraties om in aan merking te komen voor directe pro motie of zelfs maar deelname aan de nacompetitie dienen voorlopig in de ijskast gezet te worden. Wel moet gezegd worden dat het team zater dag met tal van personele proble men kampte. Zo ontbraken niet alleen Rob van Leeuwen (vakantie) en de van een blessure herstellende Peter Zijderhand, maar zaten ook Ron Kievit, Dennis Jager en Danny Pols een schorsing uit, dit in ver band met het aantal opgelopen gele kaarten. Desondanks waren beide ploegen in het veld volledig tegen elkaar opgewassen en ontspon zich voor het publiek een niet onaardig duel, waarbij zowel Moerkapelle als Perkouw zich een aantal kansen schiepen. Dat de rust dan ook met een 0-2 voorsprong voor de bezoe kers inging had niet met het kwali teitsverschil in het veld te maken, maar met het verschil in koelbloe digheid tussen de voorwaartsen. Beide ploegen creëerden in die eer ste helft een aantal goede kansen. De thuisclub wist deze niet te verzilve ren, in goede positie werd gemist. Perkouw daarentegen had in Marcel Butter en William Buys de betere afwerkers, hetgeen dus de 0-2 rust stand bepaalde. Direct na rust pro beerde Moerkapelle de bezoekers haar wil op te leggen, hetgeen rede lijk lukte. Vanuit het middenveld werd onder leiding van Jeroen Her tog, de veel werk verrichtende Pieter Lips en Marco van der Loos (hij speelde dit seizoen voor het eerst in het standaardteam) tal van aanval- lan opgezet, waaruit ook kansen ont stonden. Zo kwamen onder andere Jeroen Hertog en Lennaerd Visser in goede scoringspositie, maar zij kwa men ook nu niet tot scoren. Halver wege de tweede helft ebde het offen sief weg en leek de thuisclub te berusten in deze nederlaag. In de slotfase bracht de ingevallen Emiel Lobbezoo de hoop nog weer enigs zins terug door de 1-2 te scoren. De goed leidende scheidsrechter Kok uit Gouda liet vervolgens nog vrij lang doorspelen en zo werd het nog een spannende slotfase, waarin ech ter niet meer werd gescoord. Zaterdag komt het Vlaardingse DVO 32 op bezoek (aanvang 14.30 uur), daarna volgen uitwedstrijden bij Zestienhoven en Schiebroek. Moerkapelle - In de uitwedstrijd .tegen TOP 2 uit Haastrecht heeft TZM wederom een grote overwin ning behaald. Werd vorige week met 8 - 2 gewonnen, deze week werd met 7-3 gewonnen. Guus van Amerongen en Ad van Heijningen waren beiden in zeer goede doen en wonnen al hun partijen. Dico Bac kon het suc ces van vorige week niet voort zet ten. Hij slaagde er niet in een partij te winnen. De dubbel werd door Ad en Guus gewonnen. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen TTVN 5 uit Nieuwkoop. Het werd een nipte nederlaag. Gerard Reijm en Hans Hol wonnen 2 partij en. Simon Wondergem kon zijn oude niveau niet halen en verloor z'n par tijen. De dubbel had het gelijke spel binnen moeten halen. Echter na een 10-2 voorsprong in de 3e set ging deze partij alsnog verloren. Eind stand 4-6. Team 3 heeft niet gespeeld. Het 4e team speelde een thuiswed strijd tegen 1SV 3 uit Gouda. Net als vorige week werd dit ook een grote nederlaag. Adrie Bout was de enige die een puntje binnen haalde. De rest van de partijen ging verloren. Voor dit team is het duidelijk dat een klasse hoger spelen heel veel kwali teitsverschil met zich mee kan bren gen. Vorige keer Op de klassenfoto van de vorige keer (zie foto rechts) is een drietal reacties binnengekomen. Hierdoor zijn nagenoeg alle namen van de personen op deze foto bekend geworden. De foto is van de christe lijke lagere school "Rehoboth" uit Moerkapelle en dateert van circa 1933/1934 (dus niet van 1938 zoals we vorige keer dachten). De namen van de personen op de foto zijn als volgt. Op de bovenste rij van links naar rechts: Koos van Popering, Mien van Popering, Stien Looi, Annie Zijderhand, Adrie Hoogerdijk, Gré van der Linden, Antje van Kralingen en meester Eskes. De tweede rij van links naar rechts: Hennie van Driel, Willie Clazing, Piëta Boevé (iets lager), Sjaan Kooiman (iets hoger), juffrouw De Graaff, Pietje Drost, Teuntje van Marle, Janie Hoogerdijk, Arie Rodenburg (boven de juf), juf frouw Bosscher, Corrie Van Kralin gen (iets hoger in de rij), Hooger dijk en meester Kattenberg. Op de derde rij van links naar rechts: Neel- tje van Kralingen, Berta Drost, Ton- nie Zijderhand, Rennie Drost en Bep Nieuwland. Op de onderste rij van links naar rechts: Herman van Marle, Piet Drost, Cor Huisman, Piet van der Linde, Piet Drost, Hannes van Popering, Adriaan Hoogerdijk, Piet Wisse en Jan Hogerbrug. Deze keer Deze keer een foto van de openbare lagere school uit Zevenhuizen (foto onder), waarschijnlijk uit de perio de 1945-1948. Veel namen zijn nog niet bekend, dus uw reacties zijn weer van harte welkom! De bovenste rij van links naar rechts drie onbekenden, Jan Ottevanger, drie onbeken den, en Mar kus. De tweede rij van links naar rechts: Teun van Prooijen, drie onbekenden, Graad Heij, twee onbe kenden, Rieka Vat, Annie Spekman, onbekend, Geertje van Erk, van Leeuwen, drie onbekenden en Dog- SiiSiSSsS! S; Y. terom met achter deze rij links meester De Jong. De derde rij van links naar rechts: negen onbeken den, de Ruijter, onbekend en Knoop. De onderste rij van links naar rechts: Cor van Érk en tien onbekenden. Van iedere gepubliceerde klassenfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs €2.-. De bijdrage van €2,- komt ten goede aan de Stich ting "Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Van oude klassenfoto's van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00 en 22.00 uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E- mailen kan ook: wvdzalm@box.nl

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19