Dier vermist of gevonden? 'De Arkvaarders' van Provoost krachtig bouwwerk voor jeugd Langs de veld n van WSE TOOS turnsters door naar districtsfinale Winst voor ttv Kwiek Jaarvergadering Vrouwen van Nu Rommelmarkt Kiwanis Lotgenoten- bijeenkomst Pijn/Hoop Pakketten voor Polen Mooi poppenhuis Het olifantenfeest REGIO Hart van Holland 6 februari 2002 pagina 9 2^ Tina Schrameijer Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. In de week van 27 januari tot 3 februari werden de volgende ver miste/gevonden huisdieren gere gistreerd: Vermist: Kater, ongecastr. zwart met een witte bef en klein vlekje naast neus. Heeft een volle vacht 1,5 jr. Klein postuur en een brede kop Is vermist sinds begin december. Noordeinde(Zevenhui- zen). Gevonden: Poes, schildpad met wit, (Waddinxveen). ledereen die vragen heeft af informatie kan geven kan bel len naar Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek Zevenhui- zen-Moerkapelle, telefoon 010- 5121937. till Benthuizen - De afdeling Benthuizen van de Vrouwen van Nu houdt 13 februari de afdelingsavond. Het eer ste gedeelte bestaat uit de jaarverga dering en is alleen toegankelijk voor leden. Na de pauze, om ongeveer 20.45 uur, krijgen de leden en even tuele introducés een gevarieerd modeprogramma voorgeschoteld door Rappa Fair Fashion. Eerst krijgt men een korte inleiding over kritisch consumeren, gevolgd door een dia serie met de titel 'Vrouwen delen de lakens uit'. Tenslotte lopen enkele van de eigen leden een modeshow. Indien er nog voldoende kaarten beschikbaar zijn, kan men zich bij Marjan Mulder opgeven voor de 'impro-comedyavond' op donderdag 21 februari in Theater Pepijn 3313203. Regio - De rommelmarkt van Kiwa nis Club Gouda wordt gehouden op zaterdag 9 februari vanaf 9.00 uur aan de Vest 13-19 in Gouda. De rommelmarkt is een initiatief van Kiwanis Club Gouda. Maandelijks wordt door deze vereniging en haar leden veel werk verzet om deze maandelijkse snuffelmarkt tot een gezellig evenement te maken, waar van de opbrengst geheel wordt bestemd voor goede doelen. De ver eniging en haar leden zetten zich geheel belangeloos in. De rommelmarkt is inmiddels een begrip geworden. Behalve een groot aantal vaste (be)zoekers, weten ook steeds meer mensen de rommel markt te vinden om spullen en kle ding af te geven. Op die manier wordt gelijk een bijdrage geleverd om de rommelmarkt interessant te houden en daarmee de opbrengst. Overtollige inboedels, spullen, kle ding, geschikt voor hergebruik, af of niet met nostalgische waarde, neemt de club graag in ontvangst. Voor meer informatie: 0180-638168 of W.P. Wildeman, 0186-602965. met te}J|Singea wxm Tineke Meirink nooit weerom. Zo gaat dat, bij Biegel. Anne Provoost: De Arkvaarders; uitgeverij Querido - €15,95; Tina Schrameljen Het poppenhnis; uitgeverij Leopold - €13,50. Paul Biegel: Het olifantenfeest; uitgeverij Hoiland - €12,-. Door Julia Pengirim Het circus komt eraan! Het klopt helemaal, alleen de olifant, aan het eind van de stoet, die is niet echt. Het is een heel grote speelgoedoli fant op wielen. Van Paul Biegel deze keer en dan weet de ervaren lezer het al wel: alles kan, alles mag en alles is anders. Dieren en dingen, Biegel maakt er buitelingen mee; meestal vrolijk, soms niet. Arme houten hobbelpaard. Het dier komt tot leven, maar onder voorwaarden die een fee heeft opgesteld. Het paard stapt één nacht te ver, blijft voorgoed hobbelpaard en de fee komt Wat een krachtig bouwwerk heeft Anne Provoost gemaakt van 'De Arkvaarders', gebaseerd op het bijbelse verhaal waar in Noach met de zijnen en van alle dier soorten een stel, in zijn ark de zondvloed overleven. De lezer, oudere jeugd, maar ook de geïnteresseerde volwassene is op de hoogte met het einde: de ark strandt op de top van de berg Ararat. Toch houdt Provoost er millimeter voor milli meter de spanning - en vaart - in en wijkt zij in details af: de duif, die geacht wordt met en olijftak in de snavel terug te keren, wordt bij Provoost gewoon opgegeten, voor het dier aan wegvliegen kon toekomen. De schrijfster volgt het meisje Re Jana, haar ouders en de geadopteerde Put van de moerassen naar de plaats waar de ark in aanbouw is. Er zijn rollen weggelegd voor de broers Cham, Sem en Jafeth, Noach is de bouwheer en God de Onnoembare. Hoe kon de ark ontstaan, hoe werd de zondvloed doorstaan, waar kwamen de schepelingen terecht? Pro voost legt het allemaal filmisch uit, bij belse figuren worden mensen; zij die niet zijn uitverkoren, zullen gewoon verdrin ken. Bij de zondvloed zelf zet Anne Pro voost een vraagteken. De mens was te voren goed en slecht en daar heeft de zondvloed bar weinig aan kunnen ver helpen. Schitterend. geschreven. Avontuurlijke oma Alexandra is van een van haar reizen niet teruggekomen en sindsdien is ook niets meer van haar ver nomen, meldt Tina Schrameijer. Maar er zijn wel tal van herinneringen, aan oma zelf en aan de avonturen die zij beleefde. Niki, net verhuisd, richt haar poppenhuis in, alsof oma haar daarbij leidt en moeder is dagelijks in de weer met potten verf waarin oma ook al is verwerkt. Het gegeven zou tot verveling kunnen leiden, maar doet het niet. De avonturen van oma worden herbe leefd en waar oma ophield met vertellen, vult Niki het verhaal prima aan. Tot aan het land Exkimodo. Maar dat moet nog worden Regio - De stichting Pijn/Hoop, pati ëntenorganisatie voor mensen met chronische pijn, houdt op woensdag 13 februari van 13.30 tot 15.30 uur een lotgenotenbijeenkomst in "De Punt" (onderdeel van zorgcentrum Goverwelle) aan het Middenmolen plein 266 in Gouda. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met chronische pijn die meer willen in het leven dan alleen maar pijn hebben. Eventuele part ners zijn eveneens welkom. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-375619 of 070-3296709. Regio - Er is gelegenheid tot het inle veren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen bij PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoeter- meer op donderdag 14 februari van 17.00 tot 20.00 uur. Voor meer infor matie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn in een ste vig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadres seerde èn afzender dienen duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften en derge lijke bevatten, echter géén geld.Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. de kosten zijn 3,40 euro per pakket plus 1,30 per kilo. Bij inleve ren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Voetbal Waddinxveen - De KNVB had een klein programma voor 2 febaruari. WSE Al ging op bezoek bij TAW Al. De eerste 4 minuten waren voor TAW. Daarin vielen 2 doelpunten. Hierna nam WSE het volledige initia tief. Er werd, mede door de inbreng van 4 B-spelers, 'goed gespeeld. Na twee handen vol gemiste kansen werd er uiteindelijk tweemaal gescoord door WSE, een punt voor Al. Voor WSE B2 was het tegen Excelsior Pernis B2 aftrappen en scoren. Het werd 18-1! WSE C2 en BSC C2 waren aardig aan elkaar gewaagd. BSC trok aan het langste eind en won met 1-3. De meisjes juni oren gaven de punten mee aan de meisjes van Gouderak 0-5. WSE Dl had weinig moeite met Nootdorp Dl 0-4. WSE D2 pakte slim 3 punten van koploper DSO D8 door hen met 1-3 te verslaan. Het D-zevental van WSE ging met een 0-2 voorsprong rusten bij ARC. De tweede helft geloofden zij het wel. ARC maakte daar dank baar gebruik van 9-3. WSE El speel de vriendschappelijk tegen MSV'19 El. Bijna gaven zij de 0-3 voorsprong van de eerste helft weg. Na de 3-3 wist Van Es met behulp van de wind de winnende 3-4 te scoren. WSE F3 ging op bezoek bij lijstaanvoerder RVC'33 F2. Zij hadden weinig in te brengen tegen dit fysiek sterke team. De tweede helft ging het iets beter. Ondanks dat moesten zij genoegen nemen met een 8-3 nederlaag. De Mini Fjes speelden tegen de Mini's van Groeneweg onder leiding van scheidsrechter Van Dijk werd veel plezier beleefd. Tafeltennis Den Haag/Waddinxveen - De regio kampioenschappen voor turnsters op RWS-niveau vondt afgelopen zaterdag plaats in Den Haag. Drie turnsters van TOOS wisten zich te plaatsen voor de districtsfinale in april. Bij de Instap LOS-6 draaide Brenda Blom een prima wedstrijd. Zij liet op alle onderdelen goede oefeningen zien en behaalde met een eindtotaal van 33.80 punten een 7e plaats, en een plaats in de districtsfinale. Bij de Pupil 1 LOS-5 kwamen Leonie Heikens, Serena Jansen en Tiffany Smit voor TOOS uit. In deze catego rie kwamen 77 turnsters uit. Voor Hffany was het haar eerste wed strijd en met een totaalscore van 27.75 behaalde ze een 59e plaats. Ook Serena draaide een goede wed strijd. Met een totaalscore van 30.55 punten kwam zij op een 32e plaats terecht. Nog beter ging het met Leo nie. Met zeer hoge scores op sprong 9.40 en op brug 9.70 wist zij een fraaie 7e plaats te behalen met een totaalscore van 34.00 punten en wist zij zich te plaatsen voor de districts finale. Bij de Pupil 2 LOS 4 wist Nicole van de Stouwe zich te plaatsen voor de districtsfinale. Voor sprong wist zij de hoogste score van 9.10 te beha len in haar categorie. Ook op vloer liet zij een erg nette oefening zien en kreeg hiervoor 9.25. Met een totaals core van 35.20 behaalde ze'een voor treffelijke 3e plaats. Ook in de turncompetitie kwam TOOS dit weekend in actie. In poule 1 moesten de turnsters José Dröge, Marleen Heikens, Ingeborg Dröge, Jenny Geertsen, Carmen Venema en Tessa Gutker het opnemen tegen Velocitas 1 en 2 uit Gouda, Mobilee uit Woerden en DOS uit Alphen a/d Rijn. Met een totaalscore van 117.250 punten eindigden de TOOS- turnsters op een tweede plaats met een verschil van 2.325 punten achter Velocitas 2 dat eerste werd. Velocitas 1 werd derde met een eindscore van 116.150, vierde werd DOS met 102.100 punten en 5e werd Mobilee met 86.725 punten. Waddinxveen - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen vrijdag, in de eerste klasse van de regionale com petitie Holland-West, de uitwedstrijd tegen Papendrecht-4 met 1-9 gewon nen. Ronald Verboon opende de score door gemakkelijke winst op Papendrechter N. van Westen (17- 21/16-21), waarna Wim van Wagenin- gen voor 0-2 zorgde tegen R. de Graaf (24-22/14-21/9-21). Kees Vos moest daarna zijn meerdere erken nen in A. Bosch (15-21/21-13/21-18). Kwiek gaf daarna geen punt meer uit handen. Wim van Wageningen en Ronald Verboon bleven ongeslagen en wonnen samen ook het dubbel spel, Kees Vos scoorde twee keer. Kwiek 8 is spetterend van start gegaan in klasse 4-promotie. Na 10-0 winst vorige week (tegen het Goud se Flamingois-7), werd deze week Gouda 4 slachtoffer van de daden drang van Kwiek. Wilfred Melse, Niels Marchand en Harry Plugge waren ongenaakbaar en wonnen ook deze week met 10-0, de maximale score. Winst was er ook voor Kwiek-4 (9-1 tegen Vriendenschaar-9) en Kwiek- 10 (6-4 tegen BOK-5). Bij de jeugd behaalde Kwiek-3 een royale overwinning op Vrienden- schaar-8. De thuiswedstrijd werd met 9-1 gewonnen, dankzij drie winstpartijen van Allard Markus en Sander Bosman, die beiden ook het dubbelspel wonnen. Sandrine Gutz won twee keer.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9