Finale Crosscompetitie in Waddinxveen Veel afgelastingen bij jeugd Moerkapelle Rowah handbalthriller TTV Kwiek wint Langs de velden van WSE Eerste verlies voor TZM Verlies voor Flyers dames 1 Sjoelen Goud en Zilver voor Aschwin van Zoest WSE zoekt dames Seniorenvoetbal Moerkapelle ligt stil Nesselande laat koploper zweten Bedrijfsvolleybal in Waddinxveen Hart van Holland 13 februari 2002 pagina 17 SPORT Voetbal Waddinxveen - Bij S.C. Antilope vinden zaterdag 16 februari de diverse finales plaats van de cross competitie Midden-Holland. Na deze vierde en laatste loop zal bekend zijn wie zich in welke klas se crosskampioen van Midden-Hol land mag noemen. De wedstrijden in het Gouwebos beginnen om 11.00 uur met de allerkleinsten en zullen om 14.15 uur worden afgesloten met de seniorenwedstrijd. Grote kansheb ber bij de heren senioren is Hans van Beek van AV'47. Deze staat na de eerste drie wedstrijden op een eer ste plaats direct gevolgd door Tim Brouwer de Koning met maar 1 punt verschil en Joost Blokland die op 9 punten achter ligt. Deze hebben echter één wedstrijd minder gelopen. Bij de dames senioren, die hun wedstrijd om 13.35 uur starten, is Haytske Zijlstra de grootste kans hebster. Zij ligt na de eerste drie wedstrijden op een eerste plaats. Corina Krijgsman en Sonja Hoger- brugge volgen. Waddinxveense kanshebbers op ere metaal zijn Peter Krijgsman bij de mini's, Maarten Blokland bij de jon gens C en Corina Krijgsman bij de dames. Na de wedstrijden zullen de prijsuit- Moerkapelle - Door het slechte weer tijdens het afgelopen weekeinde kwam er opnieuw slechts een beperkt aantal Moerkapelse jeugd- teams in actie. De A- en de C-junio- ren zagen hun thuiswedstrijden afgelast. El reisde nog wel naar FC Zoetermeer af, maar daar aangeko men bleek ook die wedstrijd op het laatst geen doorgang te vinden. BI kwam slechts 20 minuten in actie. Bij en tegen Alphense Boys werd door goed voetbal in die periode op een 0- 2 voorsprong gekomen. Vervolgens werd de regenval zo hevig dat de scheidsrechter besloot de wedstrijd te staken. De vijf overige teams behaalden 12 punten uit het maxi male aantal van 15. Dl herstelde reikingen van de diverse categorie ën in het clubgebouw van S.C. Anti lope plaatsvinden. Deze laatste crosswedstrijd uit de reeks van vier is voor de organisatie van S.C.Antilope een goede generale repetitie voor de 34e 'Langs-de- Gouwe loop' die op zondag 3 maart plaatsvindt. Nadere informatie hierover is te vin den op de webpagina van S.C. Anti lope: www.scantilope.nl.' Handbal Waddinxveen - TC uit Rotterdam was de tegenstander van de dames senioren van handbalvereniging Rowah/Space. Toneel voor een spannende krachtmeting was de Waddinxveense sporthal De Dreef. In de eerste helft was ETC licht in het voordeel, hetgeen resulteerde in een 5-8 achterstand bij de rust. Toen de dames aantraden voor de hervatting stond er een ander Rowah in het veld. Ineke Klijn ont popte zich als de koningin van de stralworp. In de hele wedstrijd schoot zij zes maal raak vanaf de stip. Na doelpunten van o.a.Syl Groe nendijk en Sonja van Ham kwamen de dames steeds dichterbij. Op het moment dat de scheidsrechter, die overigens een prima partij floot, de laatste minuut wedstrijd aangaf stond het 16-17 in het voordeel van ETC. Via een razendsnelle break-out scoorde Linda Hoefnagel de gelijk maker. Het enthousiaste publiek schreeuwden zich de longen uit het lijf. En de koek was nog niet op. Keepster Jaqueline Mooy stopte op voortreffelijke wijze een keihard schot in de hoek. Vervolgens werd de bal snel naar voren gegooid en Bianca van Ham schoot op sublieme wijze de 18-17 overwinning in de tou wen. Trainer/coach Lex van Ham was na afloop zeer te spreken over de veerkracht en de inzet die "zijn meiden'Toonden in de tweede helft. Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen week niet gespeeld. De geplande uitwedstrijd tegen het Noordwijkse TOV-1 wordt 14 februari gespeeld. Kwiek 2 kreeg, in de tweede klasse van de Goudse afdeling, het Goudse Vriendenschaar 8 op bezoek. Het werd een pittige wedstrijd voor Jac ques Brand, Rob Kappé en Paul van der Hart. Kwiek liep ogenschijnlijk gemakkelijk uit naar een comforta bele voorsprong van 5-0, waarvan twee partijen in drie games werden beslist. Vriendenschaar kwam even terug tot 5-2, maar daarna gaf Kwiek geen punt meer weg. Uitslag 8-2, dankzij drie winstpartijen van Rob Kappé en twee keer winst van Jac ques Brand en Paul van der Hart, die beiden ook het dubbelspel pakten. Kwiek 3 speelde in diezelfde klasse thuis tegen Gouda-2. Het werd 5-5, maar na een zeer spannende wed strijd. Maar liefst zeven van de tien partijen werden in drie games beslist. Frank van der Laan en Marco Brookman wonnen elk twee partijen en samen het dubbelspel, Coen van der Laan kwam niet tot winst. Winst was er verder voor Kwiek 6 (3e klasse, 7-3 tegen Gouda-3), Kwiek 8 (4e klasse, 8-2 tegen Ilac-10), Kwiek 9 (4e klasse, 8-2 tegen TTVN 9) en Kwiek 12 (4e klasse, 7-3 tegen Gouda 6). De jeugd speelde deze week niet. Zwemmen Boskoop - Aschwin van Zoest van G.Z.C. kwam zondag 10 februari uit voor de Zuid Hollandse kampioens schappen. Op de 100 meter vrije slag was Aschwin als eerste geplaatst in zijn leeftijdscategorie 10-jarigen. Met een enorme eindsprint tikte Aschwin als eerste aan met ruim een lengte voorsprong op nummer 2. Zijn eind tijd was 1.12.08, een verbetering van zijn p.r. met 0.07. Zijn race op de 100 meter vlinderslag resulteerde in een eindtijd van 1.32.74, net iets boven zijn p.r. Coach lwan van der Kraats was zeer tevreffen. Damesvoetbal Waddinxveen - Voetbalvereniging WSE is op korte termijn op zoek naar dames vanaf 15 jaar die het leuk zou den vinden te gaan voetballen. De damesselectie, aan het begin van het seizoen bestaande uit 16 dames, is flink uitgedund door 7 geblesseer den. Sommige geblesseerden zijn op korte termijn weer beschikbaar, andere zijn langdurig uit roulatie. Daarom zoekt WSE-Dames niet alleen nieuwe talenten voor het komende seizoen, maar is versterking nu al sterk gewenst. De dames trainen op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 20.30 uur en spelen op zondag com petitie. Je kunt je aanmelden voor een proeftraining bij coach Ton Horsman (06-48089221) of aanvoer der Titia Blom (06-19530325) of op zondag eens een kijkje nemen langs de lijn. Waddinxveen - De prijzen waren tij dens de laatste sjoelavond voor Klasse A: Dick Dros, Jan Kersbergen en Wim Slingerland jr. Klasse B: Guus van Renesse, Cees Endeveld en Kees Slingerland. Klasse C: Corrie 't Hart, Otto Supusepa en Gert Kers bergen. Klasse D: dhr. A. Warmelink, Gerrie Koppenaal, W. Slingerlandjr., IJsbrand Hortensius, Cor Kersber gen en Corry Treffers. In de tweede ronde David Sinnema, Dirkjan van Drunen, Mien van Renesse, M.C. Tak- tor, Simon den Ouden, Pascal van Gils, Marius Kersbergen en Kees Kuijpers. zich van de afgelopen week geleden eerste nederlaag door bij DWO afge tekend met 04 te winnen en verste vigde daarmee haar koppositie. D2 smaakte eveneens het genoegen voor de tweede keer in successie te winnen. Het spannende en leuke duel bij WDS D2 werd vlak voor tijd door een goal van Gino Lalihatu beslist. Onder zware windvlagen vochten E2 en Groeneweg E4 een heel leuk duel uit: 2-4. De beide F- teams deden het opnieuw prima en draaien in hun afdeling prima mee. F1 verslag DWO F3 met 0-3 terwijl F2 thuis tegen Floreant F4 enorm uit haar slof schoot. Na een 5-1 rust stand bleef de teller in de 2e helfst bij 9-1 steken. Voetbal Waddinxveen - Een plaatselijke stortbui gooide zaterdag 9 februari flink roet in het eten van de junio ren van WSE. Zij zagen door de plotselinge overtollige waterval hun wedstrijden op de valreep afgelast worden. De pupillen kon den 's morgens de wei in. Evenals WSE BI dat een vroege wed strijd speelde bij DONK BI. Zij gin gen echter strijdend ten onder met 8-1. Pim Verlaan redde de eer voor WSE. WSE C2 gaf alles in de wed strijd tegen Soccer Boys. Zij kregen loon naar werken. Het werd 5-3. WSE Dl speelde tegen Berkel D2 en tegen de wind. Met wie zij het meeste moeite hadden werd niet duidelijk: 2-2. WSE D2 wist met de hulp van 2 E-spelers de punten in eigen huis te houden tegen Meerburg D2: 2-0. WSE El kon net geen gelijk spel in de wacht slepen tegen het agressieve DWO E2. Het werd 1-2. WSE E2 benutte het windvoordeel van de eerste helft (4-0) tegen Be fair E4. De tweede helft kon zo rustig worden uitgespeeld: 4-1. WSE E3 ging kopje onder bij Olympia E6 met 10-0. WSE F1 benutte de scoringskansen niet, iets wat Stolwijk F1 wel deed: 1-3. WSE F2 dacht 1 puntje binnen te hebben tegen DSO E6. DSO prikte net op de valreep de enige treffer van de wedstrijd binnen: 0-1De mini Fjes trotseerden eveneens de wind. De mini's van Zwervers hadden er wat meer moeite mee. Ondanks dat was het een genot om naar deze 'talentjes' te kijken. Tafeltennis Moerkapelle - In de uitwedstrijd tegen BOK 2 uit Bodegraven heeft TZM haar eerste nederlaag geleden. De oorzaak lag waarschijnlijk in het feit dat Ad van Heijningen door griep was geveld. Guus van Amerongen en Dico Bac waren niet in staat dit ver lies te compenseren. Guus speelde wel een solide wedstrijd en won alle partijen. Dico wist in de individuele wedstrijden niet te scoren. In de dubbel met Guus scoorde hij wel. Eindstand 6-4. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 12 uit Gouda. Het werd een spannende strijd die nipt met 4-6 werd verloren. Bart Klos won twee partijen. Hans Hol en Simon Wondergem wonnen één par tij. Voor Simon was dit heel belang rijk omdat het de eerste partij was die hij won. De progressie in zijn spel had eindelijk succes. De dubbel ging verloren. Het 3e team speelde een uitwed strijd tegen Vriendenschaar 14 uit Gouda. Het werd 5-5. Coerd van Kasteel won twee partijen. Sander van der Meer won er een en ook Evert de Bie won zijn eerste wed strijd. Ook de dubbel werd gewon nen. Het 4e team speelde een thuiswed strijd tegen TOP 14 uit Haastrecht. Voor dit team was het de eerste winst na twee grote nederlagen. Er werd met 7-3 gewonnen. Nu het ijs gebroken is moet het mogelijk zijn meer wedstrijden te winnen. Adrie Bout won drie partijen. Harm Roden boog won er twee en Walter Micke won een partij. Ook werd de dubbel gewonnen. Voetbal Volleybal Rotterdam - Holland Casino.Nesse- lande speelde zaterdag 9 februari in eigen huis tegen koploper Omni- world/AMVJ uit Almere. In deze derde ontmoeting startte Nesselan de zwak en wist Omniworld vanaf het begin de druk bij de Rotterdam mers te leggen. Verderop in de wed strijd wist Nesselande onder de druk uit te komen en een vijfsetter te for ceren. Omniworld wist deze te win nen. Via de setstanden 20-25, 18-25, 25-21, 25-23 en 7-15 ging de wedstrijd met 3-2 naar Almere toe. Holland Casino.Nesselande is de enige ploeg in de eredivisie die het ongeslagen Omniworld een punt heeft afgepakt. Bovendien zorgde dit ene punt ervoor dat Nesselande ste viger op de vierde plaats komt te staan, mede ook dat de naaste con current Florie/Vrevok en Nefit/Orion punten verspeelden. Voor zaterdag staat de competitie wedstrijd tegen regerend landskam pioen Piet Zoomers/D in het Top sportcentrum op het programma. Piet Zoomers staat nu op een derde plaats en heeft veel moeite om het niveau van vorig jaar neer te zetten. Dit biedt voor de Rotterdammers een kans, de aanvangstijd van deze wedstrijd is 20.00 uur. Waddinxveen - Bedrijven uit Wad dinxveen en omstreken kunnen vier woensdagen in de maand april hun krachten meten in het jaarlijk se bedrijfsvolleybaltoernooi. Volle ybalvereniging Keukencentrum Waddinxveen/ Be Fair organiseert dit toernooi voor de twaalfde keer in successie. Bedrijven die reeds eerder hebben deelgenomen worden deze week benaderd. Woensdag 3 en 10 april is gereser veerd voor deelname van onervaren teams. Op woensdag 17 april komen teams met einige ervaring in actie en op de slotavond, 24 april, strijden de ervaren teams om de beker. De teams bestaan uit minimaal 6 per sonen. Er is geen aparte competitie voor dames en heren. Uitgebreide toernooi-spelregels en de voorwaarden voor deelname kun nen vrijblijvend worden opgevraagd bij Henk Wubbe (e-mail: info@hola- bouw.nl telefonisch: 079-5932006 tij dens kantooruren of 0182-611493). Moerkapelle - De beide Moerkapelse selectieteams kwamen dit weekein de niet in actie, zowel het eerste als het tweede team zagen hun wedstrij den afgelast. Zaterdag speelt het standaardteam uit bij Zestienhoven, terwijl de week daarna Schiebroek wordt bezocht. Pas op 2 maart wordt dan weer thuis gespeeld en wel tegen SDV. Doordat Schiebroek won, passeerde dit team de 'Blauw- Witten' op de ranglijst en neemt Moerkapelle daarop nu de 5e positie in. De uitslagen van de overige teams-waren: Sportlust '46 4 - Moer kapelle 4 0-2; CVC Reeuwijk 5 - Moer kapelle 5 4-1; Kamerik 4 - Moerkapel le 6 1-1; BVCB 7 - Moerkapelle 7 8-0. Basketbal Waddinxveen - Dames 1 liet tegen SBU de mogelijkheid liggen om aansluiting te krijgen bij de middenmoot. Jongens Aspiranten 1 behoudt ongeslagen status. In de eerste helft van de wedstrijd Flyers tegen SBU uit Utrecht was er geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg. Vooral de eerste periode liep goed. Flyers scoorde in deze periode - zoals later bleek - meer dan de helft van het aantal punten. (23-17). In de tweede periode kon Flyers het spelpeil van de eerste nog met moeite handhaven al ging deze periode met 6-10 naar de bezoekers. De tweede helft was dramatisch voor Flyers. Niets wilde meer luk ken. SBU kreeg hierdoor vleugels en begon steeds beter te draaien. Hun scoringsmachine draaide wel op volle toeren en bij de Waddinxveen se dames was dat niet het geval. Uit slag 44-64. Topscoorder: Jolanda Geurts met 11 punten. De spannendste wedstrijd van het weekend was die tussen twee onge slagen teams Jongens Aspiranten 1 tegen Lokomotief. Beide ploegen speelden aantrekkelijk basketbal. De eerste helft dicteerde Flyers de strijd, maar kon geen beslissende voorsprong nemen. Ruststand 33-30. De eerste dertien minuten van de tweede helft waren voor Lokomotief. De gasten namen toen zelfs een 39- 49 voorsprong en de wedstrijd leek beslist. De Waddinxveense jongens dachten er echter anders over en begonnen aan een inhaalrace die bij het eindsignaal resulteerde in een 57-55 overwinning. Topscoorder: Tom van Luijk met 13 punten. Vrijdag 16 februari in de Duikelaar om 21.00 uur Meisjes Junioren 1 tegen BS Leiden. .1 V

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17