Vootjaarsbeurs Veiling Boskoop: vernieuwde presentatie verruimd Koppelkaarten Film in Kreater Wandeltocht voor senioren Waddinxveense schakers in de externe competitie Cool Breeze terug op het podium Bingo voor senioren Bingo in Zuidhonk Crea- en hobbybeurs Hardwerkende bibliotheekouders Jeugdbingo Klaveijassen Cafe Sport Klaveijassen W.S.E. Koppelklaveijassen in de Boog Kledinginzameling voor nieuwe huis vesting Hart van Holland 20 februari 2002 waddinxveen/boskoop pagina 15 nnor Frits Bromberg Boskoop - Een vernieuwde presen tatie op een grotere ruimte. Dat bood de coöperatieve veiling Bos koop de talloze belangstellenden, die vorige week woensdag, donder dag en vrijdag de 24e vootjaars beurs bezochten. "We moesten wel weer eens nieuws bieden", legde veilingdirecteur J.C. Brand uit, die de 300 exposanten, van wie 80 pro cent uit de regio Boskoop, met 5000 m2 zo'n duizend vierkante meters meer kon bieden dan vorig jaar. De dag van de officiële opening viel samen met de openingsdag van Diveka, een paar kilometer verder in het Plantarium-gebouw, met ook een massa kwekers die veel moois te bieden hadden. "We hebben beiden onze vaste aan hang, zoals iedere elke krant z'n eigen lezerskring heeft. Noem het een kwestie van smaak, traditie ook. Er zijn ook kwekers, die onze cash and carry op prijs stellen, tevreden zijn met ons bemiddelingsbureau, de wekelijkse verkoopbeurzen", legde Brand uit, die de lage veilingkosten in herinnering bracht, de promotie en manier van verkoop. Dinsdagavond was de officiële ope ning, waarin Brand een kort pleidooi hield voor de slagvaardige ontslui ting van Boskoop-Oost en wees op de wegenstructuur in dit gebied, die niet meer aan de eisen van deze moderne tijd voldoet, aldus Brand. Voorzitter Jac. Oudijk wees onder meer op de verre klanten die per Internet hun orders plaatsen en via Hoog plantenoverleg tussen v.l.n.r. voorzitter Jac. Oudijk, bankdirecteur W.G. van Polanen en veilingdirecteur J.C. Brand. dit medium de foto's digitaal, kunnen opslaan en zodoende een keuze kun nen maken. Directeur W.G. van Polanen van de Rabobank Boskoop-Reeuwijk had de zorgelijke kant van de kwekers voor zijn rekening genomen. Hij noemde de recessie in de boomkwekerij. "Het jaar 2001 was zeker niet goed voor de boomkwekerij", merkte hij op. "De afzet naar Duitsland zakte in dat eerste half jaar met 6% en de ver wachting is, dat de winst per bedrijf in 2001 verder zal dalen." Als voor naamste oorzaak noemde Van Pola nen een snellere groei van het aan bod, sneller dan de vraag. Marktge richt opereren, dat was zijn sleutel woord. De bankdirecteur wist bovendien te melden, dat landelijk meer dan 100 boomkwekers onder de armoedegrens leven. Maar het vrolijke karakter van de officiële opening was daar niet minder om. Waddinxveen - Er is op 26 februari gelegenheid tot koppelkaarten voor klaverjasliefhebbers in de zaal van het tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg. Er worden 4 ronden gespeeld, aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden van de k.j.v. de Spring plank zijn van harte welkom. KERKDIENSTEN - 24 februari Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk zondag 24 februari 9.30 uur Woord- en Com munieviering; dinsdag 26 februari 19.00 uur Eucharistieviering. Ontmoetingskerk zaterdag 23 februari 19.00 uur Eucharistievie ring; zondag 11.15 uur Eucharistie viering. Herv. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers OK; 10.00 uur ds. C. de Jong 1M; 18.30 uur ds. C. de Jong IK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 ds. C.J. Smelik; 16.30 uur ds. E. Heres. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. C. de Jong IK. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Schip per; 18.30 uur ds. J.H. Langelaar in Ger. kerk. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk ds. J.H. Langelaar; 18.30 uur ds. Langelaar. Ev.Gem.Parousia 10.00 uur P. Dijk stra. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 17.00 ds. C.C. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur lees- diensten. Vrijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur ds. H Buning. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle ei. Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda 0182-322488. Boskoop en Benthuizen Vrijdag 22 februari van 18.00 tot zondag 24 februari 24.00 uur dok ter J.J.A. Harderwijk en dokter A.C Kraneveld, Zijde 26, Boskoop, rel 1072-217540. Waddinxveen - In Kreater wordt vrij dag 22 februari de film "O brother, where are you" vertoond. Aanvang 20.00 uur. Een film van Joel Coen met onder ander George Clooney, John Goodman, Charles Durning, Holly Hunter. Jaren '30. Tijdens de zware arbeid weten de drie geketende gevangenen samen te ontsnappen. Ze hebben hun buit van 1,2 miljoen dollar verstopt op een plek waar binnenkort een dam gebouwd wordt, en zullend ie plek moeten bereiken voordat het te laat is. Een blinde man die ze een lift geeft, voor spelt ze dat ze wel een schat zullen vinden, maar niet de schat die ze verwachten te vinden, en dat vele tegenslagen hun pad zullen versper ren. Al snel blijken inderdaad zich op te stapen en ontmoeten ze een reeks kleurrijke figuren. De toegang bedraagt 4,54, pad 65+/cjp 3,63, kreapas 2,95. Reserve ren kan via telefoon 614422. Waddinxveen - De afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, houdt dinsdag 26 februari een wandeltocht voor seni oren. Vooraf is er gelegenheid om een kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum. Om 10.30 uur gaat-de groep met een aantal auto's richting Nieuwerkerk aan den IJssel. Daar start de tocht van ruim 10 kilometer volgens de 'Hitlandroute'. In het 'Golfhuis' wordt een koffiestop gehouden. Bij terugkomst in Wad dinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Vooraf inschrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen 2,50, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt een kleine bijdrage (max. 1,-) aan de autokosten gevraagd. Voor meer informatie: 0182-615555 of 631932. De volgende wandeltocht is dinsdag 26 maart. Boskoop - De Waddinxveens/Bos- koopse formatie Cool Breeze was vorig jaar juni, na een afwezigheid van meer dan 10 jaar, terug op het podium met een succesvol optreden in de Goudse Schouwburg. Cool Breeze treedt zaterdag 2 maart op in het Sportcafé Midden Holland bij de tennisbanen achter Connexxion. In de jaren '80 en '90 was Cool Bree ze. een band die verschillende facet ten van Country Western muziek ten gehore bracht. Cool Breeze anno 2002 is qua repertoire niet meer gebonden aan een bepaalde muziek stijl. Centraal staat de meerstemmi ge zang en daarmee is een grote vari atie mogelijk. Naast Cool Breeze treedt 2 maart ook de Amerikaanse zangeres Janice Lakers op. Wie het optreden, dat om 20.30 uur begint, wil bijwonen kan kaarten bestellen (a 7,-) via telefoonnummer 0182-633148 of afhalen bij het sport café. Waddinxveen - De Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk, organiseert op dins dag 26 februari een bingoavond in het Anne Frank-activiteitencen- trum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-piussers in Waddinxveen. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 23 februari een bingo gehouden. Er worden 9 rond es en 1 superronde gehouden. De zaal is open om 19.30 uur; de bingo start om 20.00 uur. Jeugd heeft alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. Waddinxveen - In het Anne Frank- centrum wordt zaterdag 23 februa ri een crea- en hobbybeurs gehou den van 10.00 tot 16.30 uur. De entree bedraagt 2,50, kinderen tot 12 jaar betalen 1,50. Tijdens deze beurs laten hobbyisten zien wat zij maken van allerlei materialen. Voor meer informatie: 020-6425871. Waddinxveen - Als aanvulling op het artikel van vorige week over het programma Bookstore van de Dick Brunasehool dient vermeld dat ook de bibliotheekcommissie van de Sperwerkhoek zeer ver gevorderd is met het invoeren van de boeken en dat de school aan de Zuidplashof ook al aardig opschiet. Dankzij het vele werk van alle bibliotheekouders zijn straks alle boektitels ingevoerd. Waddinxveen- Stichting Wijkwerk de Zuidpla houdt vrijdag 22 febru ari een jeugdbingo in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Deze avond is bedoeld voor de jeugd van 8 tot en met 15 jaar. Er worden 5 rondes gespeeld. Daar naast is er een superronde en wordt een loterij gehouden. De avond begint om 19.00 en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De zaal gaat om 18.45 uur open. Waddinxveen - Vorige week maan dag speelde het vierde zijn voorlaat ste wedstrijd in Maassluis tegen het tweede van die vereniging. Door ziekte van de zevende man was het vierde onvolledig, maar binnen anderhalf uur stond daar al een punt tegenover. De mannen aan de top maakten beiden gelijk spel, maar midden op de lijst vielen er vier overwinningen. Daar stond een nederlaag aan het achtste bord tegenover. Zo zijn er nu twee wed strijden gewonnen. De kans op degradatie te ontlopen is nog steeds mager, maar niet helemaal verdwe nen. Op de clubavond speelde het eerste voor de tweede klasse tegen het tweede van het Zwarte Paard (Schie dam). Met goede invallers voor Bar- thold Jansen en Peter de Louw presteerde het achttal een goede wedstrijd: winst voor Mark van Put ten, Ronald Dannis en Wim Hennink aan de topborden en verder vijf remises. Daardoor staat het eerste nog steeds een bordpunt voor op het derde van Messemaker, maar een wedstrijdpunt achter. Als in de laatste ronde Messemaker gelijk zou spelen tegen het Schiedamse acht tal, zou dat heel leuk zijn voor Wad dinxveen, maar zulke dingen ziet men alleen in strips. Voor het bekertoernooi had in de laatste partij van de derde ronde Jan van den Born wit tegen Jaap Smit, maar zijn aanvallen sloegen niet door en aan een eindspel met alleen nog evenveel pionnen en ongelijke lopers begonnen ze niet eens meer. Bij het vluggeren won Jaap, nogal tegen de verwachting. Wim van Vuu- ren ving het agressieve schaak van Herman Smitskamp vakbekwaam op en won. Arie Kardol had met een toren en een pion tegen Erik Hen nink vier pionnen toch al het beste van het spel; toen Erik verkeerd opmarcheerde was het gauw afge lopen. Arjan Hennink ging in een moeilijke stelling tegen Wim Mulder door de klok: verlies dus: Marco de Bruijn is kennelijk niet goed op dreef: tegen Henk Erkelens kwam hij superieur te staan, maar verloor uit eindelijk nog. Peter van den Belt won met zwart regelmatig van Ton Kuiper. Laurens Ellers deed tegen Wim van de Hoek zijn best; toen hij al aan remise begon te dppjcen en nog een paar zetten deed, vèMfkte Wim zich in de staart van de kameel en verloor. Arie Versluis rommelde zich tegen Hans van Offeren aan de verkeerde kan van de score. Jan Muit schrok tegen Albert Prins van een goede stelling en ging het schip in. Ryan den Drijver van het vierde maakte in een serieuze pot remise tegen Evert Hildebrand van het derde. Herman van Offeren maakte een foutje tegen Jan Kraijesteijn en verloor. Dirk van Offeren kwam tegen Frido Ritter in een verloren stelling, maar kreeg een stuk cadeau en haalde remise. Randy Girdhari deed met zwart de zetten van Jaap van der Heiden na, maar daar moet een einde aan zijn: als wit eenmaal schaak geeft, mag dat niet met schaak beantwoord worden. Punt voor Jaap. Jaap van Sandijk zette Jeroen van der Veen mat achter de paaltjes. Het duel van het vierde tussen Henk van Erk en Frans Draaisma werd na hard wer ken door Henk gewonnen. Mourad Boussaid won, vooral doordat Jan Klijn zijn aandacht niet bij de partij had. Stand aan kop: 1. Van Putten, 2. W. Hennink, 3. R. Dannis, 4. Van Wou denberg. 5. Philinse, 6. van Nieuker- ke, 7. Jansen; 8. De'Röodt, 9. Van Vuuren, 10. De Louw. Wadidnxveen - Biljartvereniging "Sportvrienden" houdt 25 februari de zesde in de reeks van acht kia- verjasavonden van het seizoen 2001/2002. Anvang 20.00 uur in cafe Sport aan de Kerkstraat 11. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging W.S.E. wordt vrijdag 22 febru ari een klaverjasavond gehouden. Aanvang 20.00 uur Het inschrijf geld bedraagt 1,50. Waddinxveen - In buurtcentrum 'de Boog' wordt vrijdag 22 februari een koppelklaverjasavond gehou den. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcen trum aan de C. Huygenslaan. Waddinxveen - Dit keer in het kader van de nieuwbouwplannen voor een nieuw repetitie-/clubge- bouw voor muziekvereniging Con cordia, start Concordia met de inzameling van kleding. De opbrengst (berekend aan de hand van het aantal ingeleverde kiio's) komt ten bate van de plannen voor een nieuw te bouwen clubgebouw. Inleveren kan op de donderdag avonden, tussen 19.00 en 22.00 uur bij clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg Men hoeft het bruikbare niet van het onbruikbare te scheiden. Alles kan ingeleverd worden in vuilniszakken en twee gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. Voor meer informatie: 0182-6-19569.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15