Flyers heren 1 wederom verlies Wisselende resultaten Rowah Dubbel programma Kwiek Forse nederlaag Moerkapelle Langs de velden van WSE Opnieuwe beperkt programma Moerkapelse jeugdteams Gouwestaetedames pakt punt bij Brandenburg Trainersstaf Moerkapelle rond Onderlinge wedstrijden Toos Eervolle bekernederlaag Nesselandedames Nesselande laat winst liggen f SPORT Hart van Holland 20 februari 2002 pagina 17 Basketbal Handbal Waddinxveen - Heren 1 verloor met grote cijfers bij Lokomotief in Rijswijk. Voor een mooie overwin ning zorgde jongens aspiranten 1 Het lukt Flyers Heren 1 dit seizoen niet om in uitwedstrijden hetzelfde niveau te halen als in de thuishal. Vooral het scoren laat het buiten Waddinxveen afweten en het logi sche gevolg is dat er niet gewonnen wordt. De gemiddelde score thuis ligt op 74 punten terwijl in uitwed strijden net de 54 punten worden gehaald. Ook in Rijswijk werd dit duidelijk. In het veld is er bijna geen verschil in spelniveau. Alleen afma ken is er bij de Flyers heren te vaak niet bij. In de eerste periode nam de thuisploeg reeds een voorschot op de overwinning. (23-9). De tweede en derde periode bood Flyers meer tegenstand. De tweede periode werd goed verdedigd en dit bracht een 13- 12 op het scorebord. De derde peri ode werd 23-16. In de vierde periode geloofde Flyers het wel en Lokomo tief bouwde de voorsprong via 25-6 nog flink uit. Einduitslag 84-43. Jongens Kadetten slaagden er niet in de ongeslagen status te handhaven tegen Zoebas de medekoploper. Vooral in de eerste helft liet Flyers het liggen. Zoebas nam het voortouw en bouwde een ruime voorsprong op. (19-40) De tweede helft kwam een ander Flyers in beeld en nu was het de thuisploeg die de gang van zaken dicteerde, maar de overwin ning van Zoebas kwam niet meer in gevaar. Uitslag 42-57. Topscoorder: Arjan Lindhout met 10 punten. Jongens Aspiranten 1 behield wel de ongeslagen status. Tegen BV Alphia kwam deze niet in gevaar: 71-33. Tops coorder: Tom van Luijk met 16 punten. Meisjes Junioren 1 kampt met lang durige blessures van een aantal vaste krachten. Dit komt tot uitdruk king in de resultaten. De tweede helft van de competitie werd nog niet eenmaal gewonnen. Ook tegen Leiden lukte het niet. Uitslag 26-55. Topscoorder: de jonge Jane Sijl met 12 punten. Vrijdagavond 22 februari om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 1 tegen MSV. Zaterdag 23 februari om 19.00 uur Jongens Junioren 1 tegen Grass hoppers. Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen week, in de eerste klasse van de regionale afde ling Holland-West, twee wedstrijden gespeeld. De eerste op maandag avond, uit tegen het Rijswijkse Steeds Hoger/TSB 2, werd op ver zoek van de Rijswijkers nu gespeeld in plaats van 18 maart. Kwiek leek de 4-6 nederlaag in de thuiswed strijd te gaan revancheren. Kees Vos verloor weliswaar de openingswed strijd van Manfred Vastenburg (18- 21/21-10/21-12), maar daarna won Wim van Wageningen van Remco Vastenburg (21-23/21-11/16-21), Ronald Verboon van Ton van Aïne- rongen (19-21/11-21) en wonnen Cees Vos en Wim van Wageningen het dubbelspel (18-21/21-17/11-21). Tussenstand 1-3. Daarna lukte het alleen Ronald Verboon nog te win nen van Remco Vastenburg (15- 21/21-18/10-21). Zeven van de tien partijen werden in drie games beslist, eindstand 6-4. Donderdagavond werd de uitgestel de wedstrijd tegen TOV 2 gespeeld. Deze uitwedstrijd in Noordwijk wist Kwiek met 4-6 winnend af te sluiten. Deze keer opende Kees Vos met winst tegen P. Droog (21-8/27-29/19- 21), Wim van Wageningen verloor daarna van R. Hoogwerf (21-13/14- 21/22-20). De simpele winst van Ronald Verboon op H. Verkleij (13- 21/16-21) en, samen met Wim van Wageningen, in het dubbelspel zette Kwiek weer op voorsprong (1-3). Dat bleef zo. Wim van Wageningen won van H. Verkleij (18-21/19-21), Ronald Verboon was goed op dreef en bleef zelfs ongeslagen. Met een wedstrijd meer gespeeld is Kwiek koploper met 23 punten. Voetbal Volleybal Rotterdam - Holland Casino.Nesse- lande speelde in eigen huis tegen regerend landskampioen Piet Zoo- mers/D uit Apeldoorn. In een span nende wedstrijd lieten de Rotter dammers de winst liggen voor de Apeldoorners. Via de setstanden 23- 25, 25-14,24-26, 25-14 en 13-15 werd het een 2-3 overwinning voor Piet Zoomers/D. Voor Holland Casino. Nesselande betekende dit een ver lies van twee punten en werd er slechts 1 punt bijgeteld. Medecon current voor de vierde plaats Nefit/Orion wist ook geen overwin ning te behalen en de afstand op de ranglijst blijft dusongewijzigd. Zaterdag gaat Nesselande naar Bar- neveld om het op te nemen tegen de talenten van Appeal/SSS. Deze ploeg wist afgelopen zaterdag met 3-2 te winnen van koploper Omniworld en zal een geduchte tegenstander zijn. Voetbal Moerkapelle - Het gaat het stan daardteam van de w Moerkapelle de laatste weken niet voor de wind! Zaterdag werd tegen Zestienhoven een even afgetekende als verdiende nederlaag geleden, hetgeen al weer de derde verliespartij op rij beteken de. Na de winterstop werden uit vier gespeelde wedstrijden slechts drie punten behaald. Het logische gevolg is dat de "Blauw-Witte" formatie van André Ramsteijn momenteel niet meer is dan een middenmoter. Met drie aanstaande uitwedstrijden tegen Schiebroek, Oudewater en Lin- schoten voor de boeg mag de komende weken niet al te veel averij meer worden opgelopen teneinde niet al te dichtbij de onderste regio nen te geraken. Tegen Zestienhoven werden de Moerkapellenaren vooral in fysiek opzicht afgetroefd, de tegenstanders gingen veel feller de duels aan, waardoor de bezoekers eigenlijk geen moment in de wed strijd kwamen. Jonge energieke spe lers als Lennard Tepper en Pieter Lips werden dan ook node gemist. In het eerste deel van de wedstrijd ging de strijd nog enigszins gelijk op, al wisten de "Blauw-Witten" ook in die periode nauwelijks kansen te creëe- ren. In de 25e minuut liet de tegen de felle zon inkijkende Mark Huisman zich verrassen door een afstands schot, hetgeen 1-0 betekende. Enke le minuten voor rust werd het zelfs 2-0. In die gehele le helft kreeg Moer kapelle één goede kans, ten onrech te werd de op punt van scoren staan de Lennaert Visser wegens buiten spel afgefloten. In de 2e helft pro beerde Moerkapelle aanvankelijk druk te zetten door een aantal omzettingen, hetgeen een averechts gevolg had. Al snel werd het 3-0 en 4- 0, waarmee de wedstrijd gespeeld was. Zaterdag moet geprobeerd wor den een beter resultaat te behalen, een viertal spelers zal door een vier de gele kaart of nog uitstaande schorsing dat duel moeten missen. Moerkapelle 2 daarentegen wist opnieuw te winnen: 0-2 bij Leonidas. Voetbal Waddinxveen - Voor handbalvereni ging Rowah/Space stonden er dit keer uitwedstrijden op het program ma. Beide B-teams stonden in Gouda voor de streekderby tegen het plaat selijke Vires. De jongens van trai ner/coach Marcel Pinkse begonnen ongeconcentreerd aan hun duel. Na enkele minuten keken zij dan ook tegen een achterstand aan van 6 punten (7-1), waar ze niet meer over heen kwamen. In het tweede deel van de eerste helft ging het iets beter en werd de rust bereikt met 8- 5. Na de hervatting hetzelfde beeld. Een aanvallend Rowah en een goed afrondend Vires. Toen de referee voor de laatste maal floot stond het 18-12 (weer die 6 punten) voor Vires. Het meisjes B-team van coach Peter van Velzen deed het beter. Met snel le aanvallen werd Vires overvleu geld. Wendy van Velzen had succes met haar afstandsschoten en Barba ra van de Valk scoorde fraai vanuit de hoek. Omdat ook de tandem Sha ron Brouwer en Iris van Stel dikwijls succesvol afrondden won Rowah, na een 3-8 voorsprong bij rust, ver diend met 9-19. Het D-team begon goed aan haar wedstrijd tegen Snel- wiek uit Rotterdam. Bij rust leidden zij met 1-2. Na de rust kwam Snel- wiek goed terug en wist met 7-5 beide punten in Rotterdam te hou den. De dames A-junioren moesten het in Naaldwijk opnemen tegen Westlandia. Op papier een tegen stander die verslagen moest kunnen worden. Dat de praktijk dikwijls anders is, werd ook dit keer bewe zen. Een gelijk opgaand duel eindig de in een 20-20 eindstand. Een onge lukkige Moniek Hoefnagel kreeg de bal zo hard tegen het hoofd, dat ze moest uitvallen. Waterpolo Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen weekend mochten alleen de Gou westaetedames aan de bak tegen Brandenburg ip Bilthoven. Branden burg, onder leiding van ex-gouwesta- etecoach Jan Middendorp, speelt dit seizoen sterk. Terwijl de Gouwestae tedames nog duidelijk zoekende zijn naar de juiste balans in het team. De afwezigheid van een aantal routi niers en het inpassen van een aantal jeugdspelers kost wellicht iets meer tijd dan gehoopt. Bij de wedstrijd van afgelopen zaterdag toonden een tomeloze inzet maar ondanks dat keek de ploeg bijna de gehele wed strijd tegen een achterstand aan, maar wisten deze achterstand steeds weer gelijk te trekken. De afgelopen weken was de laatste periode meestal de meest zwakke van de dames. De dames stonden nu voor een bijna onmogelijke taak, om een 7-4 achterstand weg te werken in de laatste periode. Zij toonden in deze beslissende periode veer kracht en kwamen terug naar 7-7. Het laatste doelpunt werd gemaakt door Ellen van der Weijden, die hier mee haar eerste doelpunt scoorde na haar terugkomst, (bevalling) Doelpuntenmakers: Mirjam Over- dam (2x), Hanneke Kappen (2x), Petra Meerdink, Kim Middendorp, Ellen van der Weijden. Waddinxveen - Een mooie voetbal dag, in de ochtend veelal nog een bevroren veld wat voor vooral de pupillen soms moeilijk was. WSE BI verraste lijstaanvoerder UNIO BI: 6- 2. Voor WSE Cl laten de punten lang op zich wachten. Deze keer was het Spirit Cl dat er met de punten van door ging: 4-1. WSE D2 liet de punten bij Alphense Boys D7: 6-4. Het D zevental deed betere zaken. Zij ver sloegen de 7 van Zwammerdam met 7-2. WSE El kon geen puntje pakken bij lijstaanvoerder Jodan Boys E3: 3- 1. WSE E2 presteerde prima bij Alphia E2. Met een 1-4 overwinning kwamen zij terug. WSE E3 leed wederom een grote nederlaag. Deze keer was Soccer Boys E6 te sterk. Het werd 2-8. WSE F1 toonde evnals CVC Reeuwijk F2 weinig inzet. Een doelpunt van CVC was genoeg voor de volle 3 punten. WSE F2 verloor, ondanks de optimale inzet van de keeper, met 0-9 van Rohda '76 F2. WSE F3 en Alphen F2 lieten een schitterende wedstrijd zien. Veel leuke acties en veel spellezier. De stand werd 2-2. De mini Fjes gingen op bezoek bij de mini's van Nieuwer- kerk. Er werd veel gehold en er wer den veel doelpunten gemaakt. Voetbal Moerkapelle - Afgelopen week maak te Moerkapelle voorzitter Leo Moer man bekend, dat het contract met trainer André Ramsteijn met een jaar is verlengd en dat deze komend seizoen voor het derde achtereen volgende jaar bij de "Blauw-Witten" werkzaam zal zijn. Hetzelfde geldt voor tweede trainer René Storm- broek en jeugdtrainer Hans Hertog, oud-voorzitter Cor Rutgerink zal samen met Lammert Hertog als intermediair tussen spelers en tech nische staf gaan fungeren. Waddinxveen - De onderlinge wed strijden van TOOS worden vrijdag 22, zaterdag 23 en dinsdag 26 febru ari gehouden. De wedstrijden op vrijdag en dinsdag zijn in het gymlo kaal aan de J.Postlaan, de wedstrij den op zaterdag in het eigen home aan de Staringlaan. Behalve de prijzen die er per cate gorie zijn te verdienen, zijn er twee bekers te verdienen, de jeugdbeker voor de turnster/turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Jacobeker voor de turnster/turner van 13 jaar of ouder met het hoogste puntentotaal. De wedstrijden worden volgens onderstaand schema gehouden: Jongens: vrijdag 16.00 - 18.00 uur; meisjes groep 3/4: zaterdag 12.30- 14.15 uur; meisjes groep 5/6: zater dag 14.30 - 16.15 uur; meisjes groep 7/8: zaterdag 16.30 - 18.00 uur; aspi rant dames: dinsdag 19.30 - 21.00 uur; dames/heren: dinsdag 19.30- 21.00 uur. Volleybal Moerkapelle - Ook het afgelopen weekeinde kwamen slechts 6 van de 9 Moerkapelse jeugdteams in actie. Moerkapelle E2 zag haar wedstrijd al eerder die week uitgesteld worden. BI en El kwamen eveneens niet in actie, omdat de tegenstanders Ona en Gouda lieten weten niet te komen in verband met te weinig spelers. Al leed sinds een hele lange periode weer eens een nederlaag en dat werd gelijk een forse. DSVP Al was duidelijk de betere ploeg en toonde eveneens meer werklust, de 6-0 nederlaag was daarom niet eens geflatteerd. Cl is de laatste weken toch wel van slag, ook dit keer werd het bij Olympia C3 een kansloze mis sie. In de le helft werd nog redelijk tegenstand geboden (2-0) maar daarna liep de achterstand regelma tig op tot 9-0. Dl leed tegen Koude kerk de eerste thuisnederlaag van het seizoen, 2-3. Deze score kwam echter wat ongelukkig tot stand, een gelijkspel was zeker op z'n plaats geweest. D2 daarentegen'is de laat ste weken prima op'dreef. Was dit team voor de winterstop nog punt loos, de 6-1 tegen koploper Gouda betekende sindsdien al weer de 3e winstpartij op rij, waardor werd opgeklommen naar de middenmoot. F1 moest tegen Zoetermeer F4 met 1- 2 in deze tegenstander haar meerde re erkennen, vakantieperikelen lagen hieraan zeker ten grondslag. F1 werd door dit resultaat van de bovenste plaats verdrongen. F2 wist de koppositie weer dicht te bena- dren. met 0-4 werd tegenstander Be Fair opzij gezet. Opa Otto vd Heuvel 25 jaar provincie ZH. Gefeliciteerd 15-02 Mellissa en Dennis N. Het is waar, Henk wordt 40 jaar H.G. Pa en Ma 23-2 Jesse wordt 8 jaar. Gefeliciteerd en een fijne dag; liefs papa mama en davey Hoera, Levi 2 jaar. Gefeliciteerd Opa en Oma Möhle Lothar. vriedstfer 10 mnd. oud - 0180-631430 Zevenhuizen - De dames van Capri corn.Nesselande hebben hun eerste duel in de kwartfinale van de natio nale beker met 0-3 verloren. In eigen huis ging de formatie van trai ner/coach Wim Boegheim mét 19-25, 21-25 en 17-25 ten onder tegen landskampioen Arke/Pollux. Door dit resultaat is de heenwedstrijd op 24 februari gedegradeerd tot een formaliteit. Dat het bekersprookje voor de Zevenhuizense ploeg in deze ronde zou eindigen, stond al vast op het moment dat zij gekoppeld werd aan de ploeg van ex-Nesselandespeel- ster Janneke den Butter. Het beste clubteam van Nederland lijkt onbe dreigd op prolongatie van haar titel af te steven en was tot dit weekend ongeslagen in de competitie. In sporthal Swanla was het voor Nes selande dan ook vooral zaak om de huid zo duur mogelijk te verkopen. Ih'dè beginfase^ vielen de zéntrwen af te-lezen aan hét-spel van de-thuis ploeg. De Zevenhuizensen waren zichtbaar geïmponeerd door hun tegenstander en de hoeveelheid toe schouwers. Naarmate de eerste set vorderde, maakte de nervositeit plaats voor de gewenste onbevan genheid. De thuisploeg steunde daarbij op spelverdeelster Monique Bijl en passer/loper Els Vindevog- hel, die beiden bekend zijn met ere divisievolleybal. Nesselande bood de bezoeksters verrassend goed partij en zag de marge nooit des astreus worden. Ook in de tweede en derde set bleef de nummer drie van de eerste divi sie B goed partij bieden. Opvallend genoeg kon de ploeg in elke set tot de vijftien puntengrens gelijke tred houden, waarna de titelpretendent een tand hoger schakelde. Met name Alice Blom, die zich dit seizoen eta leert als de beste speelster van de eredivisie, maakte in de beslissende fases het verschil. De kleine pas- 'seV/loper. mdakt haar-gérin^e lengte' (1.78m) ruimschoots goed met haar sprong- en slagkracht en viel in de wedstrijd nauwelijks te stoppen door de Zevenhuizense blokkering en verdediging, Toch kan het feit dat Blom veelal werd aangespeeld opgevat worden als compliment voor de thuisploeg. De overige Oldenzaalsen hadden moeite genoeg om de bal direct op de grond te krijgen. De verdediging verweerde zich kranig en haalde veel ballen van de grond. De ploeg van Jan Berendsen zag zich zelfs genoodzaakt om te vluchten in prik- ballen, die meer succesvol bleken dan hun smashes. Ondanks dat het duel in minder dan een uur was beslist, kon de ploeg van Wim Boegheim met opgeheven hoofd het veld verlaten. De concen tratie zal zich nu richten op de com petitie, waarin Capricorn.Nesselan de nog altijd meestrijdt om de ere plaatsen. Aanstaande zaterdag treedt de ploeg aan tegen Somas/Activia. jj jj|Ijj

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17