Magere vangst HSW Zege voor Toos 'Ik mis je', gevoelig verhaal over verlies van tweelingzus IP- ïsje! r Vooïjaarsconcert Concordia Sjoelclub Sixties-feest in tunnel Taekwondo examens m Dier vermist of gevonden? Activiteitencoördinator bij Rode Kruis Benthuizen Prijzenmonster Sophie Hart van Holland 20 februari 2002 pagina 9 S VI UI O N MECH Peter Pohl Kinna Gieth Quenéo *fcotóJ.é} flf l nes - féjdj Stichting AMIVEDl. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelie. !n de week' van 10 tot 17 februari werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd: Vermist •Kater, ongecastr. Zwart met een witte bef en klein vlekje naast neus. Heeft een volle yacht, 1,5 jr, klein postuur en brede kop Ver mist sinds begin december, Noor- deinde(Zevenhuizen), Kater, gecastr. cypersgrijs met blauwe gloed, hij droeg zwar bandje met witte kattenpootjes, koker, bel, groene ogen, tenger en hij heeft zwarte voetkussentjes, Pippeling (Boskoop); Gevonden •Kater, cypers, groene ogen, zwar te voetzooltjes. De Bonk (Zeven huizen); •Kater, onge.castr. Zwart/Wit, Beyerinklaan (Waddinxveen); ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naar Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek Zevenhui- zen-Moerkapelle, telefoon 010- 5121937. Waddinxveen - De Hengelsportvere niging Waddinxveen (HSW) herstart te afgelopen zaterdag de wintercom petitie. De zevende wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn nabij Zwam- merdam. Veertien deelnemers vin gen gezamenlijk circa 10 kilo witvis, een zeer magere vangst derhalve. De oorzaak moet gezocht worden in de paar koude nachten die vooraf gin gen. De uitslag was als volgt: 1J. van Elswijk 3.020 gram, 2. H. de Kwaad- steniet 1.440 gram, 3. A. van Leeu wen 1.350 gram, 4. M. Reichard 980 gram, 5. H. Kraan 720 gram. Met nog drie wedstrijden te gaan is de stand aan kop: 1. M. Reichard 26 ptn, 2. R. Poldervaart 39 ptn, 3. J. van Elswijk 45 ptn, 4. H. Romeijn 52 ptn, 5. W. Houtman 59 ptn. A.s. zaterdag wordt de achtste wedstrijd gevist in de Ringvaart. Vertrek vanaf het station NS om 06.30 uur. Turnen Waddinxveen - TOOS heeft afge lopen zaterdag de tweede competi tiewedstrijd in poule 1 gewonnen. De turnsters Nelleke Dröge, Marleen Heikens, Dianne Teunisse, Jenny Geertsen, Desiree den Ouden en Tessa Gutker wonnen met een pun tentotaal van 124.88 van Velocitas 1 uit Gouda 118.53), Velocitas 2 115.98), DOS uit Schoonhoven (102.15) en Mobilee uit Woerden (89.70) De Waddinxveense turnsters haal den op drie van de vier toestellen de hoogste score. Door Julia Peneirim Het is een hele zit, de jeugdroman van Peter Pohl en Kinna Gieth 'Ik mis je, ik mis je' dat in feite maar één verhaallijn heeft: de dood van de jeugdige Cilla, tweelingzus van Tina, die het verlies van Cilla niet kan verwerken. Er zijn gelukkig omstandigheden, waardoor de lezer niet in de omstandigheid wordt gedrongen van iemand die op ziekenbezoek is en voornamelijk wacht op het verzoek of het bezoek afscheid wil nemen. Daarvoor is de roman te gevoelig geschreven en krijgt de lezer te maken met allen met wie Tina in het dagelijks teven te maken krijgt. En er is een opbeurende liefdes relatie die ook tragisch afloopt, maar wel eventueel optredende verveling doorbreekt. Kortom. Op een Zweedse dodenweg wordt Cilla dodelijk aange reden, waarna alle betrokkenen aan het woord komen, met Tina in de hoofdrol. Vader, stiefmoeder, vrienden en vriendinnen, een psychiater en Albert natuurlijk, die weer veel te hard reed. Toch eindigt het verhaal redelijk goed, met het sleutelwoord: vriend schap. In 'Het prijzenmonster' van Mieke van Hooft Pepita een heel aardige vader die maar één nadeel heeft: hij bedenkt aan de lopende band slagzinnen, waarmee hij de ene prijs na de andere in de wacht sleept. Soms zijn die nuttig, vooral wanneer Pepita zich vol kan eten en drinken aan lekkere, dus ongezonde dingen. Maar vijf televisie's .is natuurlijk wel wat veel. Om van de parkeerproblemen maar te zwijgen. Gelukkig vond Van Hooft het enige juiste ant woord: pa krijgt een baan bij een reclamebu reau. Iedereen gelukkig. 'Sophie en de zee' is aardig. In deze jeugdro man vertrekt Sophie met drie ooms en twee neefjes per zeilschip De Zeevaarder van Ame rika naar grootvader Bompie in Engeland. In deze roman van Sharon Creech komen heel duidelijk de diverse karakters van de opva renden tot uiting, met een glansrol voor Cody, de welwillende dwarsligger. Het aardige van dit verhaal is niet alleen, dat alle ongemakken van een klein schip op een veel te grote, stormachtige oceaan tot uiting komen, maar dat zowel Sophie als Cody een dagboek bij houden. Zo krijgt de lezer gedachten te lezen, over en weer, die anders verborgen zouden blijven. En natuurlijk dreigt voortdurend avontuur en gevaar en de hereniging met de bejaarde Bompie is hartverwarmend. Peter Pohl en Kinna Gieth: Ik mis je, ik mis je'; uitgeverij Querido - 13,50; Sharon Creech: Sophie en de zee; uitgeverij Queri do, - 12,95; Mieke van Hooft: Het prijzen monster; uitgeverij Holland - 7,50. Het jaar voorjaarsconcert van muziekverneiging Concordia wordt vrij dag 22 maart gehouden. Het concert staat in het teken van muziek en dans. Met medewerking van balletschool Elly Pijpers en een dans school, beide uit Gouda, kan men deze avond niet alleen luisteren naar muziek, maar ook kijken naar dansers. Het opleidingsorkest C-Akkoord en het harmonieorkest, beide onder leiding van Jeroen Wentel, zullen deze avond een gavarieerd pro gramma ten gehore brengen, waarhij de muziek niet alleen wordt opge luisterd met de dansers maar ook met filmbeelden behorende bij de betreffende muziekwerken. De avond wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor- de. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. De entree bedraagt 6,-. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de ingang of van te voren telefonisch te besteilen: 616297. Waddinxveen - De score's van 13 februari zijn als volgt. Klasse A: 1. Kees Kuypers 1423, 2. Jan Kersber gen 1423, 3. Frans Bouwmeester 1403, 4. Dick Dros 1400 en 5. Tine Lutgendorff 1390. Klasse B: 1. David Sinnema 1337, 2. Frans Botger 1305, 3. Adrie Faas 1291, 4. Gerard Vos 1291 en 5. C. Endeveld 1287. Klasse C: 1. Dirk Faas 1229, 2. Floor van Abs- hoven 1197, 3. Marius Kersbergen 1189, 4. Sjaan Fooy 1168 en Corry 't Hart 1148. Klasse d: 1. Ronald Meijer 1104, 2. A. Warmelink 1097, 3. J. Gar- lich 1093, 4. A.L. Warmelink 1092 en 5. Ans Endeveld 1083. Het gemiddel de van de avond was 118.74. Het gemiddelde van de vereniging is: 116.649. Het totaal van de vereniging is 571626.000. Boskoop - Jongerencentrum De Tun nel organiseert zaterdagavond 23 februari een sixties-feest voor blues- brothers met vetkuif, hippies met peaceteken en een Olivia Newton Johns met petticoat. Aanvang 22.00 uur. De entree bedraagt 3,50. De DJ,s Gert en Benders staan vrij dagavond 22 februari klaar achter de draaitafels voor een 'Chloroform- avond'. 9 Bezoekers worden getrakteerd op underground dancemuziek vanaf 22:00 uur. De entree bedraagt 1,25. Benthuizen - Eenmaal in de veertien dagen organiseert het Rode Kruis Zoetermeer een activiteitenmiddag in het Kruisgebouw aan de Juliana- straat. Het gezellige groepje bestaat uit ongeveer 12 personen die zich onder het genot van een kopje koffie bezig houden met onder andere handwerken. Om deze gezelligheids middagen te begeleiden zoekt het Rode Kruis Zoetermeer een coördi nator die zich met de organisatie wil belasten. Wie enige tijd vrij heeft en een zin volle besteding van deze vrije tijd zoekt, kan contact opnemen met de huidige coördinator, Elly van Eek, telefoon 079-3163791 (na 20.00 uur). sSSBsssS: Waddinxveen - Bij sportinstituut Den Edel werden afgelopen vrijdag Taek wondo examen afgenomen. Taekwondo examens worden beoor deeld op de onderdelen stijlvorm, waarbij je aanvals- en verdedi gingstechnieken uitvoert, éénstaps- sparring, het leren verdedigen van aanvallen en sparring, het gevecht tussen twee taekwondoka's. Daar naast is er vanaf de blauwe slip een breektest, het breken van een voor werp waar gelet wordt op techniek en beheersing van bewegingen.De graduatievolgorde bij Taekwondo is via de witte band, witte band gelè slip naar gele, groene, blauwe, rode band tot en met de zwarte band. Onder het toeziend oog van het tal rijk opgekomen publiek zijn de geslaagden: Jeugd: blauwe slip: Jarid van der Steeg; groene band: Rick van Tol; groene slip: Michael Versloot, Lisa van der Ham, Jusuf Bakay; gele I .bendj i i Sare Bakay, Mustafa Arslan, Kevin de Jong, Fatine Boussaid; gele slip: Tho mas Bresser, Michelle, Pieter Ver- looij, Merijn Langeveld, Sitki Karaas- lan; Bij de junioren/senioren waren de geslaagden: rode Slip: Rafik Anakh- rouch; blauwe slip: Christiaan Asscheman; groene band: Jeroen Brouwer, Vincent Smook; groene slip: Jeroen Priem, Arjan Noorland, Daan Olie; gele band: Niels Visser, Andre van Vuuren, Henk Berghout, Alexander Hes. De komende maanden kan iedereen kennis maken met deze Koreaanse vechtsport als het DEMOteam Taek wondo demonstraties gaat geven. Het afgelopen jaar zijn deze optre dens een groot succes geweest bij toernooien en evenementen. Trainer Rudy Hoogendoorn heeft een spec taculair programma samengesteld waarin de jeugdige Taekwondoka's hun kunsten vertonen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9