Films in Kreater Wethouder Trimp benoemd tot Ridder in Orde Oranje Nassau Scholieren bezoeken gemeentehuis Dag vlinders? Winterconcert Concordia Bingo in de Boog Wereldgebedsdag Goede vangst HSW Koppelklaveijassen Diefstad video banden Excelsior ^rD|NXVEEN7BOSKQOP pagina 11 Door Karin Heeren Burgemeester J. Rijsdijk speldt wethouder P. L. Trimp de versierselen op, behorende bij de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. gunningenbeleid voor de boomkwe kers te houden. Voorts heeft ridder Trimp in de aanloop naar de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening als voor zitter van de werkgroep een belang rijke bijdrage geleverd aan de tot standkoming van de nota 'Ruimte voor de boomkwekerij'. Waddinxveen - In Kreater wordt woensdag 6 maart de kinderfilm Babe vertoond vanaf 13.30 uur. In deze film wordt het weesvarkentje Babe op de kermis verloot en komt op een boerderij terecht waar geen varkens gehouden worden. Hij vindt het moeilijk om zijn plaats op de boerderij te vinden. De toegang bedraagt 1,59 en 0,91 voor Kreapas- houders. De film Mansfield Park wordt vrijdag 8 maart vertoond. Aanvang 20.00 uur. De film is gebaseerd op het boek van Jane Austin. Aan het begin van de 18e eeuw vertrekt de jonge Fanny Price vanuit Engeland naar Mans- field park. Ze voelt zich daar een zaam en wordt door haar eenvoudi ge komaf door de-meeste familiele den gemeden. Edmund gaat, tegen de familiewens in, wel met haar om. In de loop der jaren groeit er meer dan vriendschap tuisen de twee. Dan arriveert Mary uit Londen op zoek naar een huwelijkskandidaat. Haar oog valt op Edmund. De toegang bedraagt 4,54, pad 65+/cjp 3,63, kreapas 2,95. Reserve ren kan via telefoon 614422. De Vlinderstichting zet zich in voor Kot behoud van de vlinders. JStort uw gift op postgiro 6134425 of.word donateur 20,40/f 45,-). Bel 0317 467346. Voor het te laat is! www.vlinderstichting.nl I pnnr Frits Bromberg I Boskoop - "Dat ik het Plantarium voor Boskoop heb kunnen behou den." Zo luidde de eerste opwel- I ling van wethouder, nee, ridder P.L. Trimp, terugkijkend op meer dan 25 jaar waarin hij de belangen van de boomkwekerij behartigde in I tal van functies en daarvoor is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen, behorende bij deze koninklijke onderscheiding, zijn hem vorige week donderdag opgespeld door burgemeester J. Rijsdijk tijdens de algemene ledenvergadering van de Bond van Boomkwekers in Avifau na te Alphen aan de Rijn. Met gepaste bescheidenheid wist Trimp, twaalf jaar wet houder, nog wel wat meer I verdiensten uit het hoofd op te noe- I men. "Het Handboek interne milieu- I zorg in 1992, bij voorbeeld en meer recent de landelijke Visie Ruimtelijke Ordening Boomkwekerijen en zo kan ik nog wel 36 andere punten noe men", zei de wethouder, voor wie I burgemeester Rijsdijk "helemaal I naar Alphen was gekomen, met toe- I stemming van de aldaar heersende I burgemeester." Rijsdijk roemde de kersverse ridder om de wijze waarop hij het rijksbe leid heeft kunnen beïnvloeden op een wijze waaraan de boomkwekers behoefte aan hebben. Dit, als onder deel van een indrukwekkende lijst van functies, lokaal, regionaal en lan delijk. Met nadruk betrok Rijsdijk mevrouw Johanna Trimp bij de hulde, die ridder Trimp zo te zien naar genoegen onderging, gadegesla gen door een aanmerkelijke familie. De heer Trimp heeft zich sinds 1975 regionaal en landelijk ingezet voor de boomkwekers en niet alleen die van Boskoop. Opmerkelijk wapenfeit uit de talloze werkzaamheden die Trimp verrichte voor de boomkwe kers, kan ook worden genoemd de .wijze waarop hij zich heeft ingezet om in het kader van de Wet Veront reiniging Oppervlaktewater het ver- KERKDIENSTEN - 3 maart Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk zondag 3 maart 9.30 uur Woord- en Commu nieviering; dinsdag 5 maart 19.00 uur Eucharistieviering; vrijdag 8 maart 20.00 uur Taizéviering. Ontmoetingskerk zaterdag 2 maart 19.00 uur Eucharistieviering; zon- [11.15 uur Eucharistieviering; vrijdag 8 maart 10.00 uur Oude- renviering. Herv. kerk 9.30 uur pastor G. Mart ini OK; 10.00 uur ds. C. de Jong IK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. de Vries. De Rank 10.00 uur ds. W. van Laar; 18.30 uur ds. RJ. v.d. Ende. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen in Herv. kerk. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Ger. Kerk 9.30 uur drs. P. Baane en ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Ev.Gem.Parousia 10.00 uur D. Wij- ker. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 17.00 ds. C C. den Hertog; 15.00 uur in Zorg centrum ds. C.C. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M Golverdingen. Vrijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur ds J A. Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop en Benthuizen Vrijdag 1 maart van 18.00 tot zon dag 3 maart 24.00 uur dokter R.J.M.P van Wiechen, Zijde 20 Boskoop, Tel. 0172-214450. Boskoop - De christelijke muziek vereniging Concordia houdt zater dag 2 maart haar winterconcert. Het concert wordt gehouden in de Piantariumhai op het ITC-terrein. Het orkest, onder leiding van diri gent Ruud Léme opent het con cert. De inmiddels weer uitgebrei de drumband nieuwe stijl zal, onder leiding van Patrick Wognum, laten horen, maar vooral laten zien wat er door middel van een grote variatie aan slagwerkinstrumenten mogelijk is. Hét concert begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 1 maart een bingo gehouden. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ledereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. Boskoop - De jaarlijkse wereldge bedsdag wordt op de eerste vrij dag in maart gehouden. Dit jaar is de viering opgesteld door Christenvrouwen in Roemenië. Het thema luidt: "Verzoening; een uit daging!" Muzikale medewerking wordt verleend door organist Hans Ferweda en het kleinkoor Cantate. De Roemeen Nicolae Privu zal op zijn panfluit Roemeense muziek ten gehore brengen. Dominee van der Giessen verzorgt een medita tief moment. Deze oecumenische viering, voor bereid door vele kerkgenootschap pen, begint vrijdag 1 maart om 19.30 uur in het kerkgebouw van de Vrijzinnig Protestantse Geloofs gemeenschap aan de Burg. Colijn- straat 24. Na de dienst is er gele genheid elkaar te ontmoeten bij een kopje koffie of thee en zijn er Roemeense voorwerpen te bezich tigen. Waddinxveen - De Hengelsportver eniging Waddinxveen (HSW) viste afgelopen zaterdag de achtste wedstrijd van de wintercompetitie. Vanwege de zeer harde wind werd uitgeweken naar de Amstel nabij Ouderkerk, waar de 11 deelnemers in de beschutting van het Amster damse bos een heerlijke vismor- gen hadden. In totaal werd circa 40 kilo aan bliek en brasem gevangen, een goede vangst voor de tijd van het jaar. De uitslag was als volgt: 1. F. van Steenderen 6.900 gram, 2, j. Verhoef 6.110 gram, 3. M. Reichard 4.880 gram, 4. A. van Leeuwen 4.180 gram, 5. R, Jenner 3.490 gram. De negende wedstrijd wordt op 9 maart in de Ringvaart gevist. Vertrek vanaf het station NS om 6.30 uur. Waddinxveen - Stichting wijkwerk "De Zuidpias" organiseert vrijdag 1 maart een koppelklaverjasavond in het Zuidhonk aan de Zuidpias- laan 552. Aanvang 20.00 uur. Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Iedereen is wel kom. Waddinxveen - Alle deelnemende Waddinxveense basisschoolscho lieren uit groep zeven en acht heb ben een bezoek gebracht arm het gemeentehuis. Tijdens hun bezoek kregen zij voorlichting over de komende verkiezingen en wat een gemeenteraad precies is. De kinde ren kregen daarna de gelegenheid vragen te stellen en van die moge lijkheid werd enthousiast gebruik gemaakt. Wethouder Maria Wientjens, ook komende verkiezingen verkiesbaar en lijsttrekker voor de WD, vertelde de kinderen hoe het nu precies werkt. Hoe besluiten genomen worden en wie de voorstellen maken. Wie er over mee praten en hoe uiteindelijk de beslissing door de raad genomen wordt. Een van de kinderen reageer de: "Oh, dus gewoon de meeste stemmen gelden!" Mevrouw Wien tjens beaamde dit: "Inderdaad, de meeste stemmen gelden." De leden van de gemeenteraad moe ten in Waddinxveen wonen en wor den gekozen bij de gemeenteraads verkiezingen, zo hoorde de leerlin gen van de wethouder. De politieke partij met de meeste stemmen krijgt de meeste zetels. Er is altijd een one ven aantal zetels en de grootste par tijen zorgen voor een wethouder die naast raadslid ook in het college komt en dus elke dag komt werken op het gemeentehuis. Een stroom van vragen kwamen er los, zoals: "Hoe oud moet je zijn om in de gemeenteraad te mogen zitten?" En "Wat is een zetel eigenlijk?" Mevrouw Wientjens vertelde dat je achttien jaar moet zijn om te mogen stemmen. En als je mag stemmen dan mag er ook op je gestemd wor den. En een zetel is gewoon een duur woord voor een stoel. Het aan- In het kader van de komende verkiezingen tal zetels is dus letterlijk het aantal stoelen aan de vergadertafel. Over de burgemeester wilden de kinderen ook wel wat weten. Hem hadden ze namelijk al eens gezien op school. Hij wordt niet gekozen, weten zij nu, maar aangesteld voor een periode van zes jaar. De kinde ren waren blij te horen dat de bur gemeester nog een poosje wilde blij ven. Tot slot vroeg een leerling: "Wat gebeurt er eigenlijk als er iemand ziek is in de raad en het is tien tegen tien." Dat er dan gewoon nog niets besloten wordt was een goed ant woord. Hierna mochten de kinderen nog even kijken hoe een stemmachi- ne er nu precies uitziet en daarna vertrokken zij weer richting school terwijl de volgende groep leerlingen er al weer aankwam om op hun beurt van alles te horen over de gemeenteraadsverkiezingen Boskoop - Doordat bij een inbraak allé videobanden van het onlangs gehouden winterconcert zijn ont vreemd is Harmonie Excelsior zwaar gedupeerd "Alle vier de opnametapes zijn weg", aldus con cert-coördinator Marianne de Jong. "Ons danspaar, dat we een gemonteerde versie van hun optre den hadden toegezegd, moeten we nu met lege handen laten staan. De enige herinnering die wij kunnen aanbieden, is eene foto. Ik hoop maar, dat de dief of dieven spijt krijgen van hun daad en de band jes in de postbus van ons vereni gingsgebouw (aan de Biezen 6 in Boskoop) willen bezorgen. De betrokken leden zijn natuurlijk heel erg geschrokken en er zijn nog meer zaken verdwenen, maar we gaan er vanuit dat de verzekering de overige schade dekt. De band jes echter, zijn vanzelfsprekend voor ons onvervangbaar. Het gaat om vier Sony High Tech 90 minu ten bandjes, wellicht dat iemand ze vindt en ze wil terugbezorgen", besluit ze hoopvol.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11