Helden bij 13e Lions Rottemerenloop Druk weekend volleybalsters Floreant Dames stunten tegen koploper i Groene weg simpel langs RVG Herstel TZM Opnieuw winst voor Kwiek ZN. P. VI! SPORT Hart van Holland 27 februari 2002 pagina 23 Nefit HR-ketels houden Nederland warm Nefit is de trotse sponsor van de schaatsmarathonploeg met Gretha Smit Centrale ve service in Dorpsstraat 167 2761 AR Zevenhuizen Tel. 0180 - 631206 E-mail: info@visserverwarming.nl info@visserver Volleybal nnor Ron Krul Zevenhuizen - Alle ruim 200 deel nemers aan de 13e Rottemeren loop die afgelopen zaterdag door de Lions Club Zevenhuizen-Moer- kapelle werd georganiseerd, waren winnaars. Natuurlijk gaat er doorgaans terecht meer aandacht uit naar de snelsten, maar gezien de extreme weersomstandigheden, was het halen van de finish een overwinning op zich. Het startschot werd om even over twaalven gegeven door wijkagente Jennie Kah. De organisatoren spraken hiermee hun waardering uit voor de betrokken heid van de politie bij de Rotteme renloop. De netto opbrengst van de alweer dertiende editie van deze loop bedroeg €1300 en is bestemd voor de (herinrichting van polikli nieken in Suriname en zal door het Cordaid Bilance Service fonds ver dubbeld worden. Hagel, sneeuw, wind en regen teisterden de atleten op deze fasci nerende loop door het mooie pol derlandschap. De verwachting was dan ook dat de parcoursrecords dit jaar niet verbroken zouden worden. Dit zijn de uitslagen: 5 km dames en heren: 1. M. Klapwijk, Utrecht; 2. J. van de Beukei, Berkel en Rodenrijs; 3. Richard Cnossen, Zevenhuizen 10 km dames: 1. Carola van Lamoen, Rotterdam; 2. Jolanda Mosselman, Rotterdam; 3. Mirjam Urbanis, Rot terdam. 10 km heren: 1. Jan de Jong, Bos koop; 2. René van der Kruk, Amster- De atleet die tegen de achtergrond van het onrustige woelige water, het sterk hellende riet en de op volle kracht draaiende watermolens, het gevecht aanging met de weergoden en zichzelf, leverde een schitterend plaatje op voor de neutrale toeschouwer voor zover die zich überhaupt buiten durfde te vertonen. dam; 3. Rien van Vliet, Nieuwerkerk a/d IJssel. Halve marathon, dames senioren: 1 Kirsten Leth, Rotterdam; 2. Majet Spoelder, Amersfoort; 3. Masja Stra- etmans, Nijmegen. Halve marathon, heren senioren; 1. Wouter van Winden, Den Haag; 2. Jan van der Meer, Poeldijk; 3. Mau- rits Heikoop, Moordrecht. Halve marathon, dames veteranen 1 1. Gerda van der Weele, Gouda; 2. Mathilde Nijbakker, Zoetermeer; 3. Anja Dijkhuizen, Waddinxveen. Halve Marathon, heren veteranen 1 1. Klaas Blom, Rotterdam; 2. Willem van der Kooij, Berkel en Rodenrijs; 3. Marti Schoenmakers, Schiedam. Halve marathon veteranen 2: 1. Johan Benne, Spijkenisse; 2. A Saers, Zeist; 3. Nico van den Bos, Papend- recht. Na de finish was de warme douche in dorpshuis Swanla zeer welkom. De organisatie had ook dit jaar de touwtjes weer strak in handen en de loop mag ondanks het tegenvallende weer toch zeer geslaagd worden genoemd. Zevenhuizen - De dames van NeSse- lande moesten zaterdag aantreden voor de competitie tegen Somas Activia in Sint Anthonis. Het beloof de een spannende wedstrijd te wor den, aangezien er op de ranglijst 1 punt verschil was tussen de ploe gen. De uitslag werd 3-2 voor Somas met de setstanden 25-20; 24-26; 25- 15; 17-25 en 15-11 in de laatste set. Coach Wim Boegheim startte met zijn basiszestal, maar dat kwamen moeizaam op gang. Aan het einde van de eerste set werd Aafke Ver- brugge gewisseld voor Anke Boere- fijn, maar de set ging verloren mede door de scorende tactische ballen van de tegenstander en de haperen de passing bij onze dames. In de tweede set kwamen de dames terug, maar zij zakten in de derde set weer weg. De vierde set met Leora Donk in de diagonaal en Anke Boerefijn op het midden werd winnend afgeslo ten. De vijfde set ging aardig gelijk op tot 8-8, maar daarna nam Somas een voorsprong geholpen door de arbitrage en won deze set met 15-11. Op zondag vertrok het team voor de returnwedstrijd voor de beker rich ting Oldenzaal. Regerend landskam- Damesvoetbal Boskoop - Op een kille voorjaarszon dag hebben de Boskoopse dames voor een daverende verrassing gezorgd. De bezoekende koploper uit Leiden werd met een nederlaag naar huis gestuurd. Het begon veel belovend toen de keepster van UVS al in het begin slecht uitverdedigde. Miranda Kersbergen kreeg de bal echter niet onder controle, maar de situatie zou zich later herhalen. En toen met grotere gevolgen. Zoals verwacht zette UVS de Boskopers flink onder druk, echter zonder echt gevaarlijk te worden. Dankzij het veldoverwicht kreeg UVS een aantal corners te nemen, die net als in de uitwedstrijd levensgevaarlijk waren. Floreant had van die uitwedstrijd geleerd want de meeste corners wer den vakkundig weggewerkt. In de 37e minuut kreeg UVS de eerste grote kans nadat Viola de Greef de bal ongelukkig verspeelde. Monique Fokker bleef de spits van UVS in het daarop volgende een tegen een duel de baas. Op slag van rust kreeg UVS de tweede grote kans maar opnieuw faalde de Leidse spits vlak voor het doel. De tweede helft kon Floreant, gesteund door de matige wind in de rug, meer tegenstand bieden. Het gevolg was wel dat er meer ruimte in de achterhoede van Floreant ont stond. Al in de tweede minuut kwa men de Boskopers goed weg toen Monique Fokker een voorzet ver keerd inschatte. De bal werd echter aan de goede kant van paal (voor Floreant) naast geschoten. Even later werden de Boskopers voor het eerst gevaarlijk. Maartje Miltenburg werd erop uit gestuurd, maar de keepster van UVS was eerder bij de bal. UVS kwam daarna verdiend op voorsprong. Een voorzet van links werd door Monique Fokker volledig verkeerd ingeschat en de vrijstaan de spits (waar was de verdediging?) kon simpel inkoppen. Het was de kracht van de Boskoopse dames vandaag dat er niet bij de pakken werd neergezeten. Al moet wel gezegd dat de Leidse sluitpost een handje hielp. Opnieuw schoot ze de bal in de voeten van Miranda Kers bergen en ditmaal was het laag bij de eerste paal raak (1-1). Een cadeautje derhalve. UVS zette daarna alles op alles om met drie punten huiswaarts te keren en namen daarmee achterin de nodige risico's. Verdedigend bleef Floreant op de been dankzij uitblin kers Monique Fokker en Irene den Hartog. Ook de lat hielp tot twee maal toe de Boskopers 'overleven'. In de laatste tien minuten kregen de Boskopers nog de beste kansen op de overwinning via de counter. Nadat Margreath Koster na een cor ner de bal net over had- geschoten en Maartje Miltenburg de bal na een counter te ver voor haar uit had gespeeld kwam het kleine wonder in de 48e minuut. Maartje won een sprintduel van haar directe tegen stander en liet vervolgens de keep ster kansloos met een lage schuiver in de verre hoek. In de resterende twee minuten kwam de overwinning niet meer in gevaar en nadat de uit stekende scheidsrechter affloot kon het feestje beginnen. pioen Arke/Pollux was de tegenstan der en na het 3-0 verlies in Swanla hadden zij nog maar 1 set winst nodig om de halve finale te bereiken. Door blessures en vakantie werd coach Wim Boegheim gedwongen om op een aantal posities zijn team te wijzigen. Dit pakte heel goed uit en met Lisette Brandenburg als pas ser-loper, Leora Donk op de diago naal en als libero Aafke Verbrugge werd het Arke/Pollux in de le set aardig moeilijk gemaakt. Bij de stand 23-22 voor Arke moest hun coach spelverdeelster Diane Rademaker alsnog in het team om de set met 26- 24 te winnen. Halverwege de tweede set werd Simone Legerstee ingezet als passer loper om het tij te keren, maar deze set ging verloren met 25-16. In de derde set namen de Capricorn- dames het heft in handen en haalden een grote voorsprong. De tegenstan der wisselde wederom de spelver deelster en we zagen de voorsprong langzaam slinken. De set ging met 25-22 naar Arke. Ondanks het verlies hebben de dames een hele goede wedstrijd gespeeld. Zaterdag 2 maart spelen de dames thuis tegen Geevers om 16.30 uur in dorpshuis Swanla. Voetbal Tafeltennis Moerkapelle - In de thuiswedstrijd tegen BOK 2 uit Bodegraven heeft het eerste team van TZM zich goed hersteld van de vorige nederlaag. Wellicht was dat verlies een eenmali ge zaak en kan de winstreeks voort gezet worden waardoor de kopposi tie gehandhaafd blijft. Ad van Heij- ningen en Guus van Amerongen wonnen al hun partijen. Ook wonnen zij de dubbel. Dico Bac won geen partij. Eindstand 7-3. Team 2 speelde een uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 11 uit Gouda en verloren met 7 - 3. Ondanks goede tegenstand tegen het sterke Vrien denschaar viel de score voor TZM mager uit. Het is zaak de volgende wedstrijden wat meer punten te halen. Gerard Reijm en Hans Hol wonnen beiden 1 partij. Ook wonnen zij de dubbel. Simon Wondergem zag geen kans een wedstrijd te winnen. Het 3e team speelde een thuiswed strijd tegen Vriendenschaar 14 uit Gouda. Het werd een 4 - 6 nederlaag. Goerd van Kasteel won 2 partijen. Sander van der Meer en Evert de Bie wonnen beiden 1 partij. De dubbel leverde geen punt op. Ook dit team kan wel wat punten gebruiken. Team 4 speelde een uitwedstrijd tegen TOP 14 uit Haastrecht en - speelde met 5 - 5 gelijk. Gelukkig heeft dit team zich hersteld van de zwakke competitiestart. Adrie Bout en Harm Rodenboog wonnen beiden 2 partijen. Walter Micke won deze keer geen partij. De dubbel werd wel gewonnen. Jeanet Stigter 40 jaar op 22-02 Nog Gefeli citeerd Dirk Els Lisanne en Jeroen Zevenhuizen - Vooraf waren de mee gereisde Groeneweg supporters niet zo zeker van een goede afloop tegen het thuis altijd lastige RVC. In de thuiswedstrijd werd Groeneweg namelijk pas in de laatste minuut zeker van een overwinning. Nu was de tegenstand echter een stuk min der. Groeneweg dicteerde de hele wedstrijd al was met name het eer ste half uur de agressiviteit in het spel van de Zevenhuizenaren ver te zoeken. RVC won meestal wel de persoonlijke duels maar zij misten te veel klasse om de goed spelende achterhoede, met aanvoerder Marco Terpstra aan het hoofd, in moeilijk heden te brengen. Toch duurde het tot kort voor de rust voordat Groe neweg de 1-0 op scorebord kon bren gen. Een goed genomen corner door uitblinker Klien van Dam werd door RVC keeper v.d.Akker verkeerd beoordeeld en Jarno v.Dorp was er als de kippen bij om de bal over de lijn te werken. Na de thee werd een, door de stevige wind ondersteund, aanvallend RVC verwacht. De scheidsrechter hielp Groeneweg echter verder in het zadel, door van grote afstand voor een strafschop te fluiten bij een correcte sliding van een RVC verdediger op de op snel heid liggende v.Dorp. Deze was zijn actie op de middenlijn begonnen en werd binnen de 16 meter correct de voet dwars gezet. Klien van Dam had echter geen boodschap aan de pro testerende Reeuwijkers en schoot de bal onberispelijk in. Eigenlijk was de wedstrijd toen gespeeld, tot een kwartier voor tijd na een goede aan val de aansluittreffer door RVC er v.Veen uit de lucht kwam vallen. De supporters van de thuisclub gingen er eens goed voor staan maar het was de uitstekend invallende 17-jari- ge B-junior Cor Buitenhuis die met buitenkant rechts de bal achter de kansloze keeper knalde. Met deze goal gooide hij de wedstrijd op slot en kon deze rustig worden uitge speeld. Naast junior Buitenhuis kwam er nog een B-junior binnen de lijnen. Maurice Eckhardt werd een kwartier voor tijd vervangen door Wesley van Maaren. Een linkspoot waaraan Groeneweg nog veel plezier kan beleven. Deze twee spelers draaiden moeiteloos mee tegen een verder kansloze tegenstander. Remco van Leeuwen completeerde de ploeg door de plaats van broer Arnoud in te nemen. Door deze over winning blijft Groeneweg keurig in het spoor van de koplopers en als de inhaalwedstrijd tegen Aeolus wordt gewonnen is men weer terug op één punt van leider Kamerik. Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen week, in de eerste klasse van de regionale afde ling Holland-West, de thuiswedstrijd tegen het Noordwijkse TOV-2 met 6- 4 gewonnen. Het was op zich een verrassende uitslag, zeven van de tien partijen werden in drie games beslist. WIM VAN Wageningen open de met winst op P. Droog (21-17/21- 23/21-15), waarna Ronald Verboon won van R. Hoogeveen (21-8/21-16) en Kees Vos van H. Verkleij (9-21/21- 7/21-19). Ook het dubbelspel (Wim van Wageningen en Ronald Vef- boon) werd gewonnen. Ronald Ver boon verloor in een spannende par tij van P. Drrog (15-21/21-9/15-21), wat de stand op 4-1 bracht. Winst was er daarna weer voor Wim van Wageningen en Kees Vos. Bij de stand 6-1 lukte het Kwiek niet meer te scoren. Wim van Wageningen en Kees Vos wonnen beiden twee par tijen, Ronald Verboon (in de uitwed strijd ongeslagen) won slechts één keer. SALT LAKE SMITTY

Hart van Holland | 2002 | | pagina 23