Politieke partijen Boskoop samen in vrien delijk forum flitsende PvdA-actie Politieke discussie in Wereldwinkel Promotie Waddinxveense schakers? Koren 'strijden' voor plaats jubileumconcours Vooijaarsconcert Concordia Seniorenactiviteit Waddinxveen-Noord Hart van Holland 27 februari 2002 M waddinxveen/boskoop nnor Frits Bromberg Boskoop - Het idee om Joop Maas, bekende Boskoper door zijn vele publieke functies, vragen voor te leggen aan de lijsttrekkers van de zes plaatselijke partijen, afgelopen dinsdagavond in de Boskoopse bibliotheek, was zo gek nog niet. De vragen waren doelgericht, kort en alleen bekend aan de betrokken lijstaanvoerder. En omdat die lijst aanvoerders niet veel meer dan twee minuten spreektijd was toege meten, was op voorhand verveling uitgebannen, al was de verstaan baarheid zeer matig. De respectieve partijen hadden niet veel anders te doen dan in het kort te herhalen wat in het partijprogramma al was vastgelegd. Maar ondanks de vele aanwezigen was niet veel deining te bespeuren. Of het nu kwam omdat die avond schaatsen en voetbal op televisie was te beleven, de belangstelling voor dit politiek forum bleef in hoofdzaak beperkt tot partijleden. "Een beetje teleurstellend", vond Wim van Breemen, die ook pensi oengerechtigd de zaken van Groen Links met plezier blijft behartigen. "Als de Halve Raak op het program ma had gestaan, was de helft van de Halve Raak wel gekomen". De vertegenwoordigers van de zes partijen deden niettemin hun best, kort en zakelijk te blijven en hadden zich goed voorbereid: mevrouw Marthy Veerman (CDA) die de ver hinderde Herman Brouwer verving, wethouder l.A.M ten Hagen (WD), Wim van Breemen (Groen Links), Y.O. van den Berg (PvdA), Frans Vink (D66) en Kees van Dorth (ChristenUnie/SGP). Financiën, de status van Artikel 12- gemeente, sierteelt en de bedrijven, alles wat Boskoop bezighoudt, kwam wel aan de orde. Zoals ook het omstreden punt van de OZB, waar van de bedrijven zijn vrijgesteld. Kees van Dorth (ChristenUnie/SGP) Joop Maas had puntige vragen voorbereid, kort en zakelijk. was van mening, dat Boskoop één groot bedrijventerrein is geworden en dat de bedrijfsvoertuigen de meeste schade toebrengen aan de langzamerhand verpulverde wegen. Wettelijk is niets geregeld, de beta ling door bedrijven zal vrijwillig moeten gebeuren. Frans Vink (D66) steunde hem daarin, met een slui tende begroting in 2005 in het voor uitzicht. Wim van Breemen (GL) bepleitte scholen in het centraal gelegen en nog gedeeltelijk te bouwen Water rijk, om te voorkomen dat de huidi ge schoolinstellingen noodscholen gaan bouwen, met de daarbij beho rende verkeersstromen. "Liever hui zen dan noodscholen, aan de rand van de gemeente", stelde hij. Het CDA bepleitte de door ouderen langgewenste inrichting van een soos voor ouderen, wethouder l.A.M. ten Hagen (WD) stelde met gepaste trots vast, dat hij en zijn partij naar behoren functioneren, waarbij de inspraakavonden weder zijds als nuttig werden ervaren. Ten Hagen, in een terzijde: "Veel publie ke belangstelling had ik ook niét ver wacht. Het nut van een politiek forum als deze avond, is goed voor de partijen om elkaar beter te leren kennen, waarmee betere samenwer king kan worden bereikt. En wan neer de dag- en weekbladen een beetje meewerken, komen de partij en en hun wensen toch in de huiska mers terecht". Zoals de ChristenUnie/SGP, die zich sterk maakt voor de asielzoekers, een goede opvang bepleitte en de buurtbewoners opriep op vrijwillige basis een helpende hand te bieden. De PvdA ondersteunt het gemeente lijke voornemen huizen te bouwen die een leven lang meegaan; ook wil deze partij intensieve verkeersbe wegingen door het centrum weren. De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 6 maart. Waddinxveen - Het zou misschien kunnen. Vorige week donderdag ont braken er op de clubavond zes spe lers van het tweede vanwege een uit wedstrijd tegen het derde van Capel- le aan den IJssel op de volgende dag. Die wedstrijd werd met dikke cijfers door het tweede gewonnen: 1partij verloren, zes gewonnen, een gelijk spel. Bij het ingaan van de laatste ronde staat WSV-2 op een eerste plaats, een klein aantal bordpunten voor op EBSV. Deze achttallen ont moeten elkaar op 21 maart in Wad dinxveen en die wedstrijd zal over het kampioenschap en promotie naar de eerste klasse kunnen beslis- Op de clubavond zelf handhaafde Mark van Putten zich door een over winning tegen Wim Hennink. Ronald Dannis deed met wit zijn best tegen Barthold Jansen, maar verloor. Ook Peter de Louw ging met wit ten onder tegen Hans van Woudenberg. Wim van Vuuren stond met wit optisch veel beter tegen Arie Kardol, maar Arie won. Herman Smitskamp kreeg met wit va Arjan Hennink een schijnoffer van de kwaliteit om zijn oren en verloor. Daarna waren ze zeker nog een kwartier bezig met de analyse van al of niet kritieke stan den. Wim Mulder raakte tegen Wim van Os in moeilijkheden. Wim kwam in tijdnood, maar erger was, dat hij de partij verloor. Erik Hennink maakte met wit remise tegen Laurens Ellers na een tamelijk gedegen spel. Hans van Offeren hield Jaap Smit vanaf de opening onder druk en won, hoewel hij in het eindspel wat doortastender had kunnen optreden. Wim van de Hoek bereidde met wit Ton Kuiper een teleurstelling door te winnen. Arie Versluis kwam met wit tegen Nico Dannis vanaf het begin in moeilijk heden en verloor. Evert Hildebrand had tegen Henk Erkelens een avond lang werk om te winnen, maar kon tevreden zijn. Marco de Bruijn was minder tevre den: hij pakte de Sinterklaascadeaut jes van Jan Kraijesteijn aan, maar komt in principe om te schaken, niet zozeer om op zo'n manier te winnen. Jaap van der Heiden kreeg slechts een toren voor twee stukken voor Jaap van Sandijk. Daarmee had de toren het te druk en zo verloor Jaap van der Heiden. Mourad Boussaid won vroeg op de avond al van Ton Bronk. Gerard Torenbeek won door een beter uithoudingsvermogen van Jeroen van der Veen. Stand boven aan: 1. Van Putten, 2. Van Wouden berg, 3. W. Hennink, 4. Philipse, 5. R. Dannis, 6. Jansen, 7. Van Nieukerke, 8. De Roodt, 9. Mulder, 10. Kardol. Waddinxveen - Het voorjaarsconcert van Concordia wordt gehouden vrij dag 22 maart in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde en staat in het teken van muziek en dans. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt €6,-. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de ingang of van te voren telefonisch te bestellen: 616297. Waddinxveen - In het kader van het 150-jarig jubileum van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond (KNZV) de onafhankelijke mannenkoororga nisatie, worden dit en volgend jaar in de acht Gewesten van het KNZV selectieconcoursen gehouden. De beste koren ontmoeten elkaar in september 2003 tijdens de nationale mannenkoorweek in Zutphen. Op zaterdag 9 maart organiseert het Gewest Zuid-Holland van het K.N.Z.V. in samenwerking met het Regiomannenkoor Die Gouwe Sang- hers, het gewestelijk selectiecon cours. De voorronde wordt gehou den in de Ontmoetingskerk aan de Groenvoorde. Aanvang 10.00 uur. Aan deze voorronde nemen uit deze regio deel de koren Mannenkoor Gouda's Liedertafel, Regio Mannen koor Die Gouwe Sanghers, Mannen koor Ons Koor en Koninklijk Man nenkoor Die Haghe Sanghers. De jury bestaat uit leden van de Muziek Advies Commissie van het KNZV. Deze zijn Annie Jansen (muziekpedagoge en dirigente), Pierre Gerits (docent muziekweten schappen en dirigent) en Jean Lamb- rechts (componist en dirigent). Het concoursreglement is gebaseerd op de landelijke richtlijnen van de SNK (het landelijk ondersteuningsinsti tuut voor de amateurkoorzang) en Europese richtlijnen voor de ama teurkoorzang. De deelnemende koren hebben zich kunnen inschrijven voor één van de vier categorieën: A, B, C, en D. Dit heeft met de moeilijkheidsgraad te maken. Elk koor zingt een vrij inzing- werk. Daarna komen, afhankelijk van de categorie waar voor is gekozen, verplichte werken aan de orde. Uit elke categorie kunnen één of meer 'winnaars' komen. Dit heeft te maken met het aantal behaalde pun ten. Aan het eind van het concours maakt Jean Lambrechts, voorzitter van de jury, bekend welke koren uit de diverse categorieën eventueel doorgaan naar het grote, landelijke concours in 2003 in Zutphen. In deze plaats worden per categorie de halve- finales en tevens de finale gehouden. Dezelfde jury zal alle selectiecon coursen beoordelen. Een kleine hon derd koren, van de 248 bij het KNZV aangesloten mannenkoren en ver spreid over het hele land, heeft zich voor de voorronden ingeschreven. Waddinxveen - Leden van de Partij van de Arbeid trokken zaterdag 23 februa ri met een flitsende actie daor het dorp. Zij bezochten alle winkelcentra om aandacht te vragen voor het motto van hun verkiezingsprogramma "Veel gedaan, veel te doen". Dit werd gedaan door middel van een ludiek straatthe ater, dat in hevige storm en hagelbuien werd opgevoerd. De PvdA-ers riepen op om op 6 maart in elk geval te gaan stemmen. Belangstellenden kregen een fol der met de programmapunten van de Partij van de Arbeid. Waddinxveen - Ruim een jaar gele den is de groep 'Ouderenvoorlich- ters' van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk begonnen met het afleggen van huisbezoeken bij senio ren van 75 jaar en ouder. Het doel van dergelijke bezoeken is om na te gaan of de betreffende senioren op de hoogte zijn van allerlei regelingen die er zijn ten behoeve van deze doelgroep. Indien daar behoefte aan is, wordt er voor informatie gezorgd of verwezen naar de juiste instan ties. De ouderenvoorlichters hebben tijdens die bezoeken signalen gekre gen dat er veel senioren behoefte hebben aan een plek waar ze andere senioren kunnen ontmoeten en waar ze informatie kunnen krijgen. In het Anne Frankcentrum bestaat die mogelijkheid al, maar er blijkt behoefte aan een- plek in de wijk waar men woont. Daarom is beslo ten een dergelijk ontmoetingsplek te organiseren in de Vondelwijk. Met ingang van dinsdag 5 maart zijn mensen van 55 jaar en ouder elke dinsdag van 10.00 tot 13.00 uur en" donderdag van 13.00 tot 16.00 uur van harte welkom in het buurtcen trum aan de C. Huygenslaan 2. Men kan onder het genot van een kopje koffie met elkaar praten over aller hande zaken. Indien er behoefte is aan informatie over een specifiek onderwerp, kan er een gastspreker worden uitgenodigd. Ook met elkaar lunchen behoort tot de mogelijkhe den. De activiteit heeft nog geen eigen naam. De bezoekers mogen zelf een naam bedenken en dit mel den bij één van de begeleiders die aanwezig is tijdens de activiteit. Met deze activiteit wordt niet alleen inhoud gegeven aan de wensen die de senioren zelf hebben aangegeven. Ook de gemeente heeft de wens geuit de zorg dichter naar de men sen toe te brengen, zodat men niet voor elke vraag een grote afstand moet afleggen. Bewoners van de Vondelwijk, Oran- jewijk of Groens waard worden uitge nodigd eens te komen kijken. Voor meer informatie 631932. Waddinxveen - Op donderdag avond 22 februari zijn op uitnodi ging van de Stichting Wereldwin kel Waddinxveen een aantal poli tieke vertegenwoordigers in de Wereldwinkel op bezoek geweest. Hoewel er niet zo veel gehoor gegeven was aan de oproep, was het een inhoudelijk interessante bijeenkomst. Tijdens de bijeen komst werd duidelijk dat de gemeenteraadsverkiezingen en het reilen en zeilen in de eigen woon plaats belangrijk wordt gevonden, maar dat Waddinxveen onderdeel is van de wereld als geheel en ook Waddinxveners hebben daarin ver antwoordelijkheden: een recht vaardige wereld met gelijke kan sen voor iedereen. "Wereldburgers zijn we allemaal," dit is een actie van de Wereldwinkels samen met COS, het centrum voor internationale samenwerking, de Fair Trade Organisatie, en de Schone Kleren campagne. Een campagne die streeft naar een duurzame samenle ving. Dat betekent een verantwoord beleid ten opzichte van eerlijke han del, het milieu en mensenrechten. Gemeenten kunnen bijvoorbeeld Max Havelaarkoffie schenken in het gemeentehuis. In het Waddinxveen se gemeentehuis wordt dit gedeelte lijk met koffie met het Max Havelaar- keurmerk van de Wereldwinkel gedaan. De boodschap van de Wereldwinkel is dat wie bewust inkopen doet, ook zou kunnen letten op de achter grond van het textiel is die men aan schaft. In 1974" werd namèlijk het MAV Multi Vezel Akkoord gesloten door Amerika en Europa met landen als India, Pakistan. Egypte en Tur kije. Daar kwam grote concurrentie vandaan door de lagere prijzen dan van de Westerse textielindustrie. Door het akkoord heeft de westerse wereld de concurrentie in kunnen dammen. Het akkoord zou een paar jaar duren, maar het is nu nog niet opgeheven. Nog steeds gelden voor waarden over de aantallen en over de tarieven van de import. Een ander verhaal is de arbeidsomstan digheden van de werknemers en de kinderarbeid in de genoemde landen en elders. De aanwezigen waren het unaniem eens dat er inderdaad een verant woord beleid gevoerd moet worden door de gemeentes. De Wereldwin kel kreeg het advies om de actie meer kracht te geven door regionaal met de Wereldwinkels acties te orga niseren. Voor de Wereldwinkels is het belang rijk om steun te krijgen in allerlei opzicht. Hoewel het belangrijk is dat de bevolking enthousiast is over de aanwezigheid van een Wereldwinkel in hun gemeente, de Wereldwinkel is geen doorsnee winkel. De Wereld winkel is er om, ook met acties, te streven naar eerlijke handel en goede milieuvoorwaarden.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 25