Aanpassing van bouwplannen noodzakelijk De uitslag van het burgertevredenheidsonderzoek Playstation wedstrijd Veel belangstelling voor spreekbeurt CD A-politici in Zevenhuizen ■BHi 11 Commissie extra bijeen Hart van Holland 27 februari 2002 erkapelle FfTFO Door Karin Heeren Zevenhuizen - In een extra commissievergadering, net voor de laat ste raadsvergadering van deze raadsperiode, kwam de commissie bijeen om te praten over het beschikbaar stellen van extra middelen ten behoeve van een extra uitbouw aan de achterzijde van het gemeentehuis. Deze nieuwe aanpassing is noodzakelijk omdat is gebleken dat de huidige verbouw niet voldoet aan de gestelde Arbo- normen en bovendien zijn er werkplekken te weinig beschikbaar voor de ambtenaren. Het college doet het voorstel, zo zei de burge meester, omdat zij het van het grootste belang acht dat de werkne mers adequate werkplekken heb' en. De meeste ambtenaren waren maandagavond ook in het gemeentehuis om de vergadering bij te wonen. Op deze manier willen zij een signaal afgeven naar het college en de politiek, zo lichtte gemeentesecretaris Mes dit later toe. Mes: "Zij zijn ook werkgever en moeten wat dat betreft ook hun verant woordelijkheid nemen. Bovendien moet de gemeente een voorbeeldfunctie ver vullen. Hoe kunnen wij gaan handhaven als onze eigen plekken niet eens aan de wet en regelgeving van de Arbo voldoen." De vergadering werd door burgemeester Westendorp ingeleid waarbij hij heeft geschetst hoe de ontwikkelingen zijn geweest sinds oktober 2000, het moment dat net huidige verbouwingsplan werd aangenomen door de raad. Sinds die tijd zijn er meer personeelsleden bijgekomen dan verwacht. Nadat de burgemeester en de gemeentesecretaris, beiden na het besluit pas bij de gemeente, in de regiegroep zitting hebben genomen om de verbouw goed te begeleiden, bleek de ruimte nu niet meer toereikend. Bovendien bleek dat het plan niet voorgelegd was aan de Arbodienst en nu blijkt achteraf ook dat het plan niet is goedgekeurd door de Arbo. Er werden door projectleider Jan van de Berg en de ambtenaar die belast is met de verbouw, Anton van de Vlies, nieuwe plannen gepresenteerd. Door het schui ven met afdelingen, het verplaatsen van het statisch archief en het creëren van extra ruimten die binnen het kader van de Arbo verplicht zijn, kunnen de amb tenaren weer goed gehuisvest worden. Kosten zijn 285.000 euro inclusief de BTW, boven op de 3,1 miljoen die al beschikbaar is gesteld aan de Stichting gemeentehuis in oktober 2000. Er werd bij de presentatie van de nieuwe plan nen ook een 'doorkijkje' gegeven voor het moment dat de brandweerkazerne elders wordt ondergebracht. Dan zou er met een minimale investering de ruim te aangewend kunnen worden voor een kantine en het verplaatsen van de afde ling Interne Zaken, waardoor bij de raadszaal meer ruimte ontstaat. De commissie reageerde geprikkeld en afwijzend. Er waren twijfels over de betrouwbaarheid van deze plannen. Er waren technische vragen over de haal baarheid, de alternatieven, of zoveel vergaderruimten nu echt noodzakelijk zijn en of er wellicht een Artikel 19 procedure voor het wijzigen van het bestem mingsplan noodzakelijk is. Bovendien kwam de commissie met medewerkers en functies die na de invoering van het dualisme ook een plaats moeten krijgen, zoals de griffie en de griffier. Er waren ook kritische opmerkingen over de bestuurlijke en politieke kant van deze kwestie. Hoe kon dit gebeuren en wie draagt de verantwoordelijkheid. Bovendien waren de fracties het erover eens dat de tijdsplanning wel heel krap is. Vrijdagavond de stukken in huis, maandag in de commissie en dinsdagavond het raaasbesluit. Want het is bovendien nog eens zo dat nu blijkt dat tot 1 maart nog wijzigingen doorgegeven kunnen wor den aan de bouwer. Na deze datum kost dat extra geld. Ook burgemeester Westendorp reageerde geprikkeld. Hij prees het college zelf vanwege de getoonde moed om toen voor de verkiezingen dit onderwerp aan de orde te stellen. "Zo belangrijk vinden wij de huisvesting van de ambtenaren." Hij vroeg de commissie vooral niet met de vinger te wijzen, hij nam de volledige politieke verantwoordelijkheid. Hoewel er toch ook nog vragen waren over de - .-x Zevenhuizen - Naar aanleiding van de interne verbouwing van het gemeente huis is er een burgertevredenheidsonderzoek uitgevoerd door het onderzoeks bureau Research voor Beleid. Hierbij is de mogelijkheid van een centrale klan tenbalie voor burgers een belangrijk aandachtspunt. Door het stroomlijnen van de communicatie en dienstverlening naar de burger toe neemt de gemeente het initiatief om een meer klantgerichte werkwijze op te zetten en de kwaliteit van de dienstverlening te verbeteren. Het verkrijgen van inzicht in het perspectief van de burger op de gemeentelijke dienstverlening is aanleiding geweest een tevredenheidsonderzoek uit te laten voeren onder de burgers. De thema's van dit onderzoek zijn: «Dienstverlening - direct en in openbare ruimten; «Communicatie en voorlichting; «Algemeen imago van de gemeente. Het onderzoek is uitgevoerd door middel van een telefonische enquête. Voor deze enquête is een steekproef getrokken uit de bestanden van de Gemeente lijke Basisadministratie (GBA). De steekproef is gestratificeerd naar kernen. De enquêteurs hebben gevraagd naar diegene van 18 jaar en ouder. In het totaal hebben 480 mensen meegewerkt aan het onderzoek. Hiervan woonden 202 in Zevenhuizen, 202 in Moerkapelle en Z6 in Oud-Verlaat. De respons over de drie kernen bedroeg 66%. zen-Moerkapelle over het algemeen tevreden zijn met de dienstverlening en communicatie van de gemeente. Ontevreden zijn ze over de wachttijden bij het verkrijgen van een antwoord op een brief of meidbon. Ook zijn ae inwoners relatief ontevreden over enkele algemene diensten van de gemeente, voorna melijk over het onderhoud aan wegen. Inwoners tussen de 35 en 50 jaar oud hebben relatief vaker contact gehad met de gemeente in de afgelopen 12 maanden. Inwoners onder de 35 jaar zijn het minst in contact getreden met de gemeente. Inwoners jonger dan 35 jaar beschouwen het wonen in Zevenhuizen-Moerka- pelle als prettig. Zij zijn over het algemeen vaker tevreden over de dienstverle ning van de gemeente. Inwoners tussen de 35 en 65 zijn iets minder vaak tevre den. Relatief gezien beschouwen zij het wonen in de gemeente minder vaak als prettig. Ouderen (65+) zijn vaak net minst tevreden over de dienstverlening, maar blijven over het algemeen het wonen in de gemeente prettig vinden. Er zijn weinig verschillen in tevredenheid tussen de kernen. De conclusie van het onderzoek is dat de inwoners van de gemeente Zevenhui- Dat inwoners over het algemeen tevreden zijn met de gemeentelijke dienstver lening, geeft geen reden tol ontspanning aan de kont van de gemeente. Ver wachtingen van de burgers over klantvriendelijkheid zijn aan veranderingen rol van de Stichting gemeentehuis, een fiscale constructie om BTW terug te kun nen ontvangen. Welke rol heeft deze stichting gespeeld, waarin ook twee colle geleden zitting hebben. Wethouder Zijderhand is voorzitter van deze stichting. De heer Zijderhand was overigens zelf niet aanwezig bij de commissievergade ring. Burgemeester Westendorp betreurde het dat er geen begrip was bij de com missie voor de actuele stand van zaken. Een aantal fracties gaf aan meer tijd nodig te hebben voor het nemen van een gefundeerde beslissing. De heer Mebius (Gemeentebelangen): "Wij vinden het altijd belangrijk om een gefundeerd oordeel te kunnen geven en dat is nu niet anders, ook als dat geld kost." Wethouder De Gooijer noemde uitstel wel de onver standigste beslissing omdat dat geld kost wat hoe dan ook niet meer terug ver diend kan worden. Ook mevrouw Te Meij (WD) zei meer tijd nodig te hebben. De SGP en de ChristenUnie waren wel van mening dat er dinsdag 26 februari een beslissing moet vallen en het CDA en PvdA schortten hun oordeel op. De uitslag van de raadsvergadering is bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. onderhevig. De gemeente moet blijven luisteren naar de vragen en problemen van de burgers. Uit het onderzoek blijkt dat hier ook een van de knelpunten ligt. De inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle geven aan dat zij de gemeente niet alert genoeg vinden. Dit betreft voornamelijk de afhandeling van telefonische en schriftelijke contacten, waaronder ook de meidbon. 68% van de inwoners, die con tact hebben gehad met de gemeente, is van mening dat hierin verbetering nodig is. De inwoners van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle geven aan dat zij niet in alle gevallen tevreden zijn over het onderhoud van voorzieningen als straat verlichting, groen en afvalinzameling. Ook het onderhoud van voorzieningen, vooral het onderhoud aan wegen, laat volgens de inwoners te wensen over. Deze klachten zijn veel voorkomend in vele gemeenten, waar permanente aandacht voor nodig is. Het blijkt uit het onderzoek dat inwoners die klachten indienen over deze voorzieningen vaak lang moeten wachten op een antwoord op hun klacht en op verbetering van de situatie. In antwoord op de stelling "De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle wordt goed bestuurd", antwoordt 40% van de inwoners dat zij daar (geheel) mee eens zijn. Inwoners van Moerkapelle zijn het significant minder eens met de stelling dan inwoners in de andere twee kernen. Inwoners jonger dan 35 jaar zijn het rela tief vaker eens met de stelling dan inwoners ouder dan 35. - v Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de eerste vakantiedag van deze voorjaarsva kantie kwamen over de gehele mid dag zo'n vijfendertig kinderen mee doen met de Playstationwedstrijd in dorpshuis Swanla. De wedstrijd was georganiseerd door Roland Meivo gel van de Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Midden Holland. Door middel van een projectie scherm (op de foto helaas niet zicht baar) werd het spel groot op de wand geprojecteerd. De kinderen konden dus goed met elkaar meele ven en alles was prima te volgen, ook als je net even niet aan de beurt was. De kinderen speelden met veel ple zier tegen elkaar. De opkomst was groter dan door Roland Meivogel werd verwacht en de sfeer was goed. Een geslaagde eerste activiteit. Op dinsdag werd het zaalvoetba- toernooi gehouden. Hiervoor had den zich negen teams opgegeven en ook dit was boven verwachting. Zevenhuizen - Tweede Kamerlid Maria van der Hoeven en gedepu teerde Dirk Dekker van de provincie Zuid Holland, beiden van het CDA, waren woensdag 20 februari in Zevenhuizen te gast bij de regionale afdelingen van die partij. Centraal stond het thema leefbaar heid in de kernen. Voor Maria van der Hoeven was het onverteerbaar dat de kleine kernen al zo lang op slot zitten. De jeugd wordt wegge drukt uit de kernen omdat er geen woningen zijn, er treedt vergrijzing op. Gemeenten moeten daarom zelf nadenken over hun toekomst en dat niet aan andere overheden overla ten. Lokale besturen horen een eigen visie te hebben op hun gemeente. Vanuit de zaal werden kritische vra gen gesteld. Aan de orde kwamen onder andere het volbouwen van de Zuidplaspolder, de kwaliteit van de woningbouw en de beschikbaarheid van door de burgers gewenste woningen, de vergrijzing van de klei ne kernen en de HAP, de huisartsen post in Gouda.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 26