De combinatie van zekerheid en rendement nieuws fliSrl LEUKER KUNNEN WE HET NIET MAKEN 11 n Effecten Antwoordcoupon De bank waar je lid van wordt ACCOUNTANTS MAKEN KENNIS MET SCHRETLEN CO PER 1 APRIL LEGITIMATIE VERPLICHT? WEG MET HET DESTABILITEITSPACT agenda Hart van Holland 27 februari 2002 i ï°°r u' van en door uw bank I I I B k d Openinastijden: Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Raboorderlijn: Interpolis schadeservice: Telefoonnummer Algemeen: Blokkeren passen/cards: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: JaAflat klopt. Maar wist u dat sinds 1 februari 1994 de Wet op Identifi catie bij Financiële dienstverlening al van kracht is? Deze wet bepaalt dat u bij het afnemen van financiële diensten, zoals bijvoorbeeld het openen van een rekening of het opnemen van geld aan de balie, een geldig legitimatiebewijs moet tonen. Op deze wet volgde in juni 1994 de Wet op de Identificatie plicht. Deze wet verplicht u ten allen tijde een geldig legitimatiebe wijs te kunnen tonen. Door de inwerkingtreding van deze beide wetten, geldt er een beperkte iden tificatieplicht in Nederland. Zoals u wellicht van Rabobank Zeven- huizen-Moerkapelle gewend bent,zijn we hier in het verleden nogal soepel Rabobank mee omgegaan. Om u te laten wennen aan de nieuwe situatie, zullen onze adviseurs u in de maand maart al gaan vragen om uw legitimatiebewijs als u niet bekend bent bij hen. Per 1 April legitimatie verplicht! Per 1 april 2002 willen wij om verschil lende redenen scherper gaan toezien op de legitimatieplicht. Zo is Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle een dynamische bank, waar u regelmatig geconfronteerd zult worden met nieu we gezichten. Maar ook het tegen gaan van fraude en verduistering zijn belangrijke redenen om de legitimatie van onze klanten te controleren. Bovendien volgen wij met de aan scherping van deze regels het beleid van Rabobank Nederland en de wet telijke verplichting. Op 19 februari organiseerden de Rabobanken Zevenhuizen-Moerka pelle en Nieuwerkerk-Moordrecht een lunchbijeenkomst voor accoun tants. Het was de derde bijeenkomst binnen een jaar, waar in twee uur tijd een bepaald thema wordt behan deld. Dit keer stond de bijeenkomst in het teken van Schretlen Co, de private bank van de Rabobank. Schretlen Co richt zich in Nederland op de bedie ning van vermogende particulieren en Directeur Groot Aandeelhouders (DGA's). Naast vermogensplanning is de bank gespecialiseerd in vermo gensbeheer en estateplanning (ver mogensoverdracht). De 27 aanwezige accountants kregen aan de hand van een casus inzicht in de verschillende beleggingsmogelijkheden voor pensi oen BV's. Anouk Lammers, senior ver mogensplanner van Schretlen Co, keek terug op een goede bijeen komst;'Accountants zijn voor ons een belangrijke doelgroep omdat zij meestal nauw betrokken zijn bij bedrijfsbeëindiging of -verkoop. Dat zijn momenten waarop vaak veel geld beschikbaar komt en de ondernemer behoefte heeft aan specialistisch advies. Vanaf nu weten ook deze accountants dat de Rabobank samen met Schretlen Co op dit gebied cliën ten kan begeleiden'. Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Nederlandse tienjaarsobligaties ren deren zo'n 10 basispunten hoger dan Duitse, net als Franse, in lijn met het gemiddelde sinds de introductie van de euro. De verslechterende begro tingssituatie in Duitsland, waardoor een gele kaart dreigde op grond van het Groei-en Stabiliteitspact, heeft dus weinig indruk gemaakt op de euro-obligatiemarkt. Evenmin heb ben rating-agencies te kennen gege ven het rapportcijfer voor de Duitse kredietwaardigheid binnenkort te gaan verlagen (zoals wel voor Japan, dat binnenkort waarschijnlijk min der kredietwaardig wordt geacht dan Italië). De ophef over de Duitse begrotingssi tuatie doet dan ook overdreven aan. Deze staat een sterkere euro niet in de weg. Integendeel, te grote nadruk op begrotingsdiscipline bij een afzwak kende economie, zeker wanneer dat niet gepaard gaat met een ruimer monetair beleid, werkt juist belemme- is een van de ingrediënten voor een sterkere euro. Bij het onder grote druk van Duitsland tot stand gekomen Groei- en Stabiliteitspact voelde je het al aankomen. Dit gaat aanleiding geven tot heel wat onverkwikkelijke scènes en snel zal blijken dat sommige lidstaten meer gelijk zijn dan andere lidstaten. Grote landen zullen zich nooit laten beboeten. Slechte reclame allemaal voor Europese integratie. Het pact heeft overigens onder Franse druk het voor voegsel 'Groei-' gekregen. Terecht was de Franse regering bezorgd voor de versterking van het deflatoire karakter van Maastricht. Het pact is een uitwer king van de excessieve-tekortenproce- dure uit Maastricht. Die uitwerking voorziet onder meer in de mogelijkheid tot een vroegtijdige waarschuwing wanneer het overheidstekort van een land de magische grens van 3% van het BBP dreigt te bereiken. In ruil voor de belofte van beterschap is die waarschu wing voor Duitsland nu van tafel. Bron: IRIS Research Introductie Robeco AEX Garant mrt 02/07 U wilt beleggen in bekende ondernemingen, maar ook het risico van koersdalingen beperkenDan is een belegging in een garantiefonds een goede keuze. Robeco intro duceert daarom Robeco AEX Garant mrt 02/07. Een nieuw garantiefonds dat goede rendementsverwachtingen van de AEX-indes combineert met de zekerheden van een minimumgarantiewaarde. De koersKliks stellen behaalde koerswinsten veilig. Kosteloos inschrijven kan tot 22 maart, 17.00 uur Kijk voor meer informatie op www.rabobank.nl of neem contact op met uw gingsadviseur van de Rabobank. Tel: (0180) 637365 De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient u uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat verkrijgbaar is bij de Rabobank. Onderdelen van de Rabobank Groep die als effecteninstelling zijn aan te merken,zijn geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam beieg- Rabobank WWW rabobank.nl Presentatie belastingaangifte 2001 Waarschijnlijk heeft u het nieuwe belastingformulier inmiddels ontvangen. Door de herziene belastingwetgeving is het nodige veranderd waardoor u wellicht wat onwennig begint aan het invullen van het formulier. Wij willen u graag op weg helpen en nodigen u uit voor de presentatie 'Het nieuwe belastingformulier'. Wij organiseren deze bijeenkomst op donderdag avond 7 maart 2002 in de Conferenceroom van de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle. Tijdens de bijeenkomst zal drs. J.E. van den Berg, directeur van het Instituut van Fiscale Kennisoverdracht en verbonden aan de Erasmus Universiteit Rot terdam, een korte uitleg geven over het nieuwe belastingstelsel en de laatste ontwikkelingen.Tevens worden ook enkele onderdelen uit het belastingfor mulier nader toegelicht zodat u goed voorbereid aan uw belastingaangifte kunt beginnen. Uiteraard is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur (ontvangst vanaf 19:30 uur) en wordt rond '22.30 uur afgesloten. U kunt zich aanmelden via het onderstaande antwoord formulier. IRIS scoort hoog in beleggers- onderzoek Analistenadviezen van IRIS, het researchinstituut van de Robeco en de Rabobank Groep, scoren hoog op geloofwaardigheid. Dat blijkt uit een onderzoek onder ruim 800 actieve beleggers. Student Matthijs Aler van de Erasmus Universiteit onderzocht bij particuliere beleg gers de bekendheid van zeventien banken en vermogensbeheerders en de waardering voor de kwaliteit van hun analistenadviezen. IRIS, Rabo Securities, ABN Amro en ING Barings zijn het meest bekend. IRIS staat op het punt van geloof waardigheid van analistenadviezen één en bij expertise van analisten op drie, na Merrill Lynch en Gold man Sachs. ABN Amro krijgt de laagste waardering voor geloof waardigheid en expertise van ana listen. Op www.binck.nl/research/analis- ten.asp staan de volledige resulta ten van het beleggersonderzoek. Aantal meldingen van vermoede lijke hypotheekfraude neemt toe Het aantal meldingen van vermoe delijke hypotheekfraude in Neder land is afgelopen jaar met 80% toe genomen in vergelijking met 2000. Meest voorkomende fraudevormen waren het vervalsen van werkge versverklaringen en het verzwijgen van het bezit van meerdere pan den. Andere vormen van fraude waren vervalste taxatierapporten, het bewust verkeerd opgeven van NAW-gegevens en het fingeren van een vast dienstverband. In 2001 vonden 335 meldingen van fraude plaats. In de Randstad komt hypo theekfraude meer voor dan elders in het land. Met name Rotterdam en Den Haag scoren hoog. 21 t/m 24 maart indoor brabant 5 april t/m I 20 oktober floriade 11 mei landelijke fietsdag Ik meld mij aan voor de bijeenkomst'Het nieuwe belastingformulier'op donderdag 7 maart 2002. "1 Naam: Adres: Postcode:Woonplaats Telefoonnummer: Ik kom met(maximaal twee) personen. De antwoordcoupon kunt u opsturen of faxen naar: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapellea Afdeling Financieel Advies Antwoordnummer 13001 2740 VE ZEVENHUIZEN (zh) faxnummer 0180-637313 Heeft u vragen of opmerkingen of wilt u zich telefonisch aanmelden neem dan contact op met de afdeling Financieel Advies, telefoonnummer 0180-637356J i L5't*AVSV,.W1!,mW«VAWA'J Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2