N I E €98?» OP ZOEK NAAR EEN NIEUWE UITDAGING Bourgogne massieve vloer en Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle GEMEENTERAADSVERKIEZING 6 MAART 2002 SLUITING SECTIE VROM SLUITING SECTIE ZORG VAN DE EEN BEDRIJFSLEIDER ENKELE VASTE MEDEWERKERS II Betere huisvesting basisscholen JÖ Behoud open polders Betaalbaar wonen voor jong èn oud pagina 5 Hart van Holland 27 februari 2002 WEEK 9 I Ga stemmen op 6 maart 2002 Op woensdag 6 maart 2002 vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Wat houdt dit nu eigenlijk in Via de post heeft u als stem gerechtigde een stemkaart ontvangen. Hiermee kunt u gaan stem men op een kandidaat van een lokale politieke partij, waarvan u vindt dat hij of zij uw ideeën en/of belangen het beste in een nieu we gemeenteraad kan uitdragen. Bijvoorbeeld aandacht voor veilig heid, meer groen e.d., meer geld voor de zorg en het onderwijs. Zo'n kandidaat van die lokale partij kan namelijk in de gemeenteraad komen als hij/zij genoeg stemmen heeft gekregen. De meeste stem men winnen! In totaal zijn in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle zes stembureaus geopend. Op uw stemkaart staat ver meld in welk stembureau u kunt stemmen. In elk stembureau bevindt zich een stemcomputer, waar alle kandidaten van alle loka le politieke partijen zijn ingevoerd en waar u op één van hen een stem kunt uitbrengen. Een druk op de knop en uw keuze is een feit. De stembureaus zijn van 7.30 uur geopend en sluiten om 21.00 uur. Uitslagen bijwonen Na de sluiting van alle stembureaus worden alle stemmen geteld door de computer. U kunt vanaf 21.00 uur in de conferentiezaal van de Rabobank in Zevenhuizen het binnenkomen van de uitslagen bijwonen. Dat zijn spannende momenten voor de kandidaten en mogelijk toekomstige raadsleden, maar ook voor u als burger. Want wie gaat uw belangen behartigen en in debat in de nieuwe gemeen teraad Na 6 maart Na de gemeenteraadsverkiezingen moet ook een nieuw gemeente bestuur worden gevormd. Dat gaat dit jaar voor het eerst op een andere manier. Er treedt dit jaar een nieuw model in werking, het zogenaamde dualisme, waarin de gemeenteraad met de "nieuwe volksvertegenwoordigers andere taken krijgt. U moet daarbij den ken aan initiatieven nemen, controleren van het college en het ver richten van onderzoek. Als alle gekozen kandidaten de nieuwe gemeenteraad vormen, gaan zij praten over de collegevorming en het collegeprogramma. Nieuw is dat de wethouders niet meer uit de gekozen raad afkomstig hoeven zijn. Wethouders zijn ook niet meer tegelijkertijd raadslid. Zij worden alleen in de raad uitgenodigd als de raad hem/haar wil spreken over een specifiek onderwerp. L Door het dualisme kan de nieuwe gemeenteraad net als in de Tweede Kamer zelf ook voorstellen doen voor nieuw beleid en kan de raad het college controleren. Daarnaast bepaalt de raad zelf waar, wanneer en waarover men gaat vergaderen. De agenda wordt dus door de raad opgesteld. Voor u als burger betelcent het dualisme meer invloed op beleid. Ga dus in ieder geval stemmen op 6 maart aanstaande Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbe trekking zijn De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle herinnert in ver band met de op woensdag 6 maart 2002 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente aan de onderstaande bepalin gen van de Kieswet. 1Volgens artikel J 10 van de Kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem/haar in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover hij/zij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die binnen de voor de stemming bepaalde tijd geen dienst verrichten in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente. Indien laatstgenoemde werknemers evenwel, om aan de stemming deel te nemen, niet langer dan twee achtereenvolgende uren behoe ven te verzuimen, geldt vorengenoemde verplichting van de werkgever wel. 2. Op grond van artikel Z 9 van de Kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem/haar opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Tot 1 april 2002 is de sectie VR.O.M. (Bouwzaken en Volkshuisvesting) - in verband met het volgen van een cursus door de medewerk(st)ers - op vrijdag gesloten. Gedurende deze periode is de sectie geopend op de dinsdagmiddagen van 14.00 - 16.00 uur. Van maandag tot en met donderdag kunt u op de sectie tijdens de normale openingstijden tijden van 08.30 - 12.00 uur terecht. Tot 1 april 2002 is de sectie Zorg (sociale zaken) op vrijdag gesloten. Gedurende deze periode kunt u con tact opnemen met de receptie van het gemeentehuis, tel. 0180-637777. Zij noteren uw telefoonnummer en u wordt op een later tijdstip door een medewerk)st)er van de sectie Zorg teruggebeld. Van maandag tot en met donderdag kunt u op de sectie tijdens de normale openingstijden van 08.30 - 12.00 uur terecht. :v" Eiken rustiek A of B Met of zonder veilingkant Ter plaatse verlijmd, gespijkerd, verschuurd gestopt, geolied of gelakt. Een echte traditionele vloer met vakmanschap geplaatst Deze week per m Voor ons bedrijf zijn wij op zoek naar: (m/v) (m/v) M Wegens uitbreiding van onze rozenkwekerij hebben wij nog enkele geschikte kandidaten nodig, die ons team willen versterken. Ben jij degene die een nieuwe uitdaging zoekt in een groeiende en bloeiende onderneming? En ben jij gemotiveerd om elke dag een topproduct af te leveren voor onze klanten? Dan willen we graag met jou in contact komen! Enige ervaring in de tuinbouw is gewenst. Wij bieden: een afwisselende en verantwoordelijke baan in een team; voldoende mogelijkheden tot het volgen van cursussen; goede beloning en arbeidsvoorwaarden CAO-Tuinbouw. Reacties naar: M.J. van der Kooij B.V., Middelweg 4c, 2761 EB Zevenhuizen, tel. 010-4552090/fax 010-4569086 of e-mail: kwekerij@kooijroses.nl Zevenhuizen/Moerkapelle V. Siem de Jong 54 jaar Werkzaam bij de provincie Zuid Holland (tel) 0180-632232 (e-mail) jong-s@pzh.nl WONEN en SLAPEN Dorpsstraat 145 - Zevenhuizen - 0180-631238 Dorpsstraat 1 - Moerkapelle - 079-5931421 CDA "Voorbij onze grenzen Meer informatie: D.J. van der Poort, (tel) 0180-634001(e-mail) vanderpoort@tref.nl Al j i§ Tijd voor nieuw beleid Siem de jong Chïel v/d Kooij 2 Jan Boersma 3 Theo Heemskerk 4

Hart van Holland | 2002 | | pagina 5