OP WIE STEMT U EIGENLIJK? pvda CHRISTENUNIE GEMEENTEBELANGEN Bijeenkomst voor mensen met een 'beroerte' Informatieavond Alfa Accoun tants en Adviseurs over bedrijfsopvolging in de B.V. lieuwerkerk a/dIJssei ONfilOEilO VERDER lsêèl!*«t GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Hart van Holland 27 februari 2002 ZEVENHUIZEN MOERKAPEL^i Gouda - De Nederlandse CVA-vereniging "Samen Verder", afdeling Gouda organiseert zaterdag 9 maart van 10.30 tot 12.30 uur in de grote zaal op de tweede etage van het Ver pleeghuis Bloemendaal aan de Livingstonelaan 54 een bij eenkomst voor leden, partners en belangstellenden, die te maken hebben met een 'beroerte'. Jaarlijks krijgen zon 26.000 Nederlanders een beroerte (ook wel een Cerebro Vasculair Accident genoemd). De Neder landse CVA-vereniging "Samen Verder" ZH afdeling Gouda e.o. wil op deze ochtend allen die met een CVA ('beroerte') te maken hebben gelegenheid geven om 'lotgenoten' te ont moeten en elkaar te steunen. Men kan zich voor deze gratis bijeenkomst aanmelden via telefoonnummer: 0182 - 55 91 03. Bleiswijk - Sinds enkele decennia is de Besloten Vennoot schap een populaire rechtsvorm. Zeker in de tijd dat er ook grote fiscale voordelen waren te behalen met de inbreng van de onderneming in een B.V. hebben veel ondernemers beslo ten de rechtsvorm van hun onderneming te wijzigen. Bij veel van die ondernemers die nu Directeur-grootaandeelhouder zijn, wordt de bedrijfsopvolging actueel. Het geld dat daarbij ter beschikking komt vraagt bovendien om een zorgvuldige financiële en fiscale planning, de zgn. Estate planning. Op 5 maart houdt Alfa Accountants en Adviseurs in Sport Racketcentrum Rottemeren te Bleiswijk een informatieavond over bedrijfsopvolging in de B.V. en Estate planning. Alfa Accountants en Adviseurs is een landelijke organisatie van accountantskantoren met meer dan 30 vestigingen in Nederland. De vestiging in Bleiswijk heeft haar werkgebied tussen Rotterdam, Den Haag en Gouda en heeft veel relaties in deze regio. Men richt de dienstverlening op het midden en kleinbedrijf, vrije beroepen en de agrarische sector. Cliënten bij Alfa Accountants en Adviseurs worden bijgestaan door een persoonlijk adviseur, die volledig ingespeeld is op het bedrijf van de ondernemer. Dit geld voor reguliere zaken als jaarrekeningen, loonadministraties, maar ook voor bedfijfsoverdracht, investerings- en exploitatiebegrotingen alsmede vermogens- en Estate planning en subsidie- en auto matiseringsadviezen. Naast de persoonlijke adviseur kan de ondernemer bij Alia een beroep doen op een aantal specifieke deskundigen zoals belastingadviseurs, subsidieadviseurs en accountants. Wie belangstelling heeft voor het bijwonen van de informa tieavond of nadere informatie wenst kan dit telefonisch ken baar maken: 010-5295600. N 219 emeente De ChristenUnie neemt de overheid serieus als gave van God om de samenleving te die nen en in goede banen te leiden. Deze gave moet op een verantwoordelijke wijze gebruikt worden, ook door het bestuur van de gemeente. Overheid en burgers dragen een gezamenlijke verantwoordelijkheid voor de samenleving. Over normen en waarden moet publiekelijk, open en eerlijk gesproken kunnen worden. Wat betreft de bouw van nieuwe woningen in kleinere kernen zal in de visie van de ChristenUnie een afweging gemaakt moeten worden tussen de sociale samenhang en de leefbaarheid, de functie van de kern en de cultuurhistorische, landschappelijke en natuurlijke aspecten. Ten aanzien van inbreidingslocaties dient zeer nauwgezet te wor den bezien of nieuwbouw gewenst is, voor wat betreft de locatie Schapenwei in Moer- kapelle dient dit stukje Groene Hart van de gemeente intact te blijven voor de Christen- Unie dus geen huizen hierop. Door Karin Heeren Zevenhuizen - In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft u de voorgaande weken kunnen lezen hoe de politieke partijen denken over </e» verschillende belangrijke onderwerpen voor de inwoners van de ■gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Deze week in beeld: alle politieke partijen op een rijtje en de hoogtepunten van hun verkiezingsprogramma. Wilt u meer informatie, neem dan contact op met de politieke partij van uw keuze! 'Ongedeeld zelfstandig verder' is de titel van het verkiezingsprogramma van Gemeen tebelangen. De belangen behartigen van alle inwoners en een positieve bijdrage leve ren aan de ontwikkeling van de gemeente is het doel van Gemeentebelangen voor de komende raadsperiode, waarbij de tot op heden ingezette koers als leidraad voor het handelen zal zijn. Gemeentebelangen wil zich samen met de inwoners van de kernen bezig houden met een kwalitatieve woon- en leefomgeving waar iedereen zich zoveel mogelijk thuis en op zijn gemak voelt. De lijst van de ChristenUnie wordt aangevoerd door Gert Jan Freeke, Op de tweede plaats staat de heer J. Rooker de derde plaats op de lijst van de ChristenUnie is voor de neer G. van Laviere, gevolgd door de heer A.A. Molenaar en de vijfde plaats is voor mevrouw C. Wolff-van Vliet. De lijst van Gemeentebelangen wordt aangevoerd door de huidige wethouder Marden Zijderhand. Andere kandidaten op de eerste plaatsen zijn: Aafke Hoogma-de Leeuw, Renée van der Zwan-Huizinga en John Mebius. Op de lijst voor de SGP staat de heer D.J. Bac als lijsttrekker genoteerd. De huidige wet houder R. de Gooijer staat als tweede op de lijst en een derde plaats is voor de heer A.J. Vente. De heren M. Bosman, C.J.L. Weerheim en A. van der Spek vullen de plaatsen vier tot en met zes. Met het partijprogramma 'Voorbij onze grenzen' geeft het CDA aan in de komende raadsperiode ae maat van de gemeente een belangrijk thema zal zijn. In de visie van het CDA is een meer en meer geintegreerde regie nodig om de maatschappelijke samen hang in het gebied van de gemeente en de gemeenten rondom, dus buiten de gemeen tegrenzen, in stand te houden. De poltiek van het CDA om dat te realiseren is gebaseerd op publieke gerechtigheid waarbij het gemeentebestuur het verantwoordelijkheidsge voel van mensen en (maatschappelijke) organisaties moet respecteren, stimuleren en beschermen. Het CDA gaat er daarbij vanuit dat er sprake is van gedeelde verantwoor delijkheid: niet alleen het gemeentebestuur maar ook de inwoners van de gemeente zijn verantwoorlijk voor het reilen en zeilen van de gemeente. Het CDA wil dat doen op basis van solidariteit waarbij zij alles willen doen om ervoor te zorgen dat mensen niet buiten de maatschappelijke boot vallen. 'Oorzaak of gevolg' is het programma voor de WD voor de komende raadsperiode. De WD wil in de komende raadsperiode een voortzetting van de lijn die is ingezet tijdens de huidige raadsperiode. Met initiatief, durf, visie en samenwerking is er een verras sende visie op de Zuidplaspolder ontstaan, waarbij is getoond dat door samenwerking van kleinere gemeenten bestuurlijke daadkracht getoond kan worden. De WD vindt dan ook dat het lot in eiaen hand genomen moet worden en er niet afgewacht moet worden totdat anderen beslissen met het motto: 'Wij wensen oorzaak te zijn in plaats van gevolg'. De eerste vier plaatsen op de kandidatenlijst van het CDA worden ingenomen door lijst trekker Siem de Jong. Criiel de Jong bezet de tweede plaats en Jan Boersma staat als derde genoteerd. De vierde plaats op de lijst van het CDA wordt ingenomen door Theo Heemskerk. Met het verkiezingsprogramma onder het motto: 'Het moet beter! - Het kan beter! - PvdA doet het beter!' geeft de PvdA hoge prioriteit aan een financieel doortimmerd en inzichtelijk beleid en de verantwoording daarvan en aan openbaarheid van bestuur zon der besloten vergaderingen. Tegelijk wil de PvdA naar het aanpakken van arote knelpunten in de komende tien jaar: het verkeerscirculatieplan en het uitvoeren daarvan; het bouwen van woningen voor junioren en senioren, verbeteringen in het onderwijs en verbetering van de schoonheid van de kernen en het buitengebied. De verbouw van het gemeentehuis heeft tijdens deze raadsperiode kunnen rekenen op de aandacht van de PvdA en is dan ook de loca tie geworden voor deze foto. 'Lokaal en principieel' zijn de uitgangspunten voor de SGP tijdens de komende verkie zingen en ae komende raadsperiode. De SGP wil inbreng in het gemeentebestuur van uit een bepaalde visie. Deze visie komt er op neer dat er bij het besuren van de gemeen te ook blijvend aandacht geschonken wordt aan waarden en normen. De SGP ontleent dezer aan de Bijbel waarin een aantal basisrichtlijnen worden gegeven voor het dage lijks leven. In de visie van de SGP is de overheid ingesteld door God om alles ion deze maatschap pij in goede banen te leiden. Een gemeentebestuur mag van de burger vragen zich aan de regels te houden die zijn vastgesteld, maar voor de SGP is het belangrijk dat zij zelf ook het goede voorbeeld moet geven. De overheid moet zichzelf ook aan de regels hou den. Als enige partij neemt de SGP het standpunt in geen subsidie van activiteiten te wil len voor activiteiten op de zondag of welke aan ook in strijd met de christelijke waarden of normen. De lijst van de PvdA: Baradina Spekman blijft de lijst aanvoeren gevolgd door Rob Fer- mont, de Raadsfractie van de afgelopen vier jaar. Henk Doornhein, voormalig raadslid voor de PvdA in Moerkapelle is aerae op de lijst en Piet Pols, nieuw binnen de afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle, als vierde en zal als inwoner van Oud Verlaat deze kern ver tegenwoordigen. Verrassende lijstduwer van de PvdA is Huib Schouten. Huib heeft als verslaggever voor het' Weekblad van Waddinxveen aan de perstafel de gemeentepoli tiek gevolgd en heeft daardoor veel kennis van, (gemeenie)oestuuclijke zaken. De eerste vier kandidaten van de lijst voor de VVD, van links naar rechts Mies te Meij, Bert de Bruin, Annicque van de Berg en lijsttrekker Ginus Aalderink vragen zich af: waar laten we de huizen, waar de kassen en waar het water in de Zuidpias. Als lijstduwer staat Fons van der Stee op de liist, de huidige wethouder die in de afgelopen periode inten sief met de invulling van ae Zuidplaspolder is bezig geweest.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8