Iö Ü®fl IICMMWp© Dier vermist of gevonden? '34e Editie 'Langs-de- Gouwe loop' Goede resultaten onderlinge wedstrijden Toos Wie wordt voorleeskampioen regio Waddinxveen? Regionale Voorleeswedstrijd Avond Rondom Poëzie Flyers jongens junioren in topvorm GLOBAL Stroopwafelactie Benthuizen FABRIKANT VAN BEDDEN 8t MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Hart van Holland 27 februari 2002 pagina 9 •VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT €375, BOXSPRING €140,- #Tan A €375," NASA NASA €375,- €35,- BEDDEN OP MAAT SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht industrieterein Moordrecht Consumsntendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. In de week van 1? tot 24 februari werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd: Vermist: Kater, ongeeastr. zwart met een witte bef en klein vlekje naast neus. Heeft eert volle vacht 1.5 jr. Klein postuur en een brede kop Vermist sinds begin december Noord einde(Zevenhuizen). Kater, gecastr. cypersgrijs met een blauwe gloed, hij droeg een zwartbandje met witte katten- pootjes kokere bel, groene ogen. tenger en hij heeft zwarte voet kussentjes, Pippeling (Boskoop); Poesje van ong. 10 mnd. cypers, klein formaat, VVeideplantsoen (Zevenhuizen) ogen. Bonk Gevonden Kater, cypers, groene zwarte Vhetzooltjes, De Zevenhuizen) Kater, ongeeastr. zwart/wit, Beyerinklaan (Waddinxveen); Kater, ongeeastr. rood, Huy- bregtregt (Waddinxveen); -Kater, ongeeastr, cyper/wit Een- draehtsweg (Zevenhuizen): Kater, ongeeastr .zwart j wit, Men- delweg (boskoop); ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naar Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek Zevenhui- zen-Maèrkapelle, telefoon 010- 5121937. Waddinxveen - Het startschot voor de 34e editie van de 'Langs-de- Gouwe loop' wordt zondag 3 maart om 13.30 uur gegeven, voorafgegaan door de kidsrun welke om 13:00 uur wordt verlopen. Het startschot van de 10km loop zal gelost worden door wethouder sportzaken van Waddinx veen, Ad Holsteijn. Door de gewijzig de opzet verwacht de organisatie meer lopers. Van 13.00 tot 15.00 wordt kinderop vang verzorgd. Deelnemers van de 'Langs-de-Gouwe loop' die graag hun/haar kinderen tot 12 jaar willen onderbrengen tijdens de wedstrijd kunnen dit door de vereniging op het atletiekcomplex laten verzorgen. Kinderen en ouders/begeleiders kun nen meedoen aan een koppelklasse ment. Dit houdt in dat er een kind dat aan de kidsrun meedoet samen met een deelnemer aan de 10km loop een 'team' kan vormen en zo in het koppelklassement kan worden opgenomen. Vorige winnaars van de 'Langs-de- Gouwe loop' zijn Bert van Vlaande ren, Greg van Hest en Fred van Zoest bij de heren en Nadia Presath uit Rusland en Sandra Haesevelde bij de dames. Het parcoursrecord bij de dames staat in 31:54 minuten op naam van Nadia Presath. Bij de heren staat dit in 29:05 minuten op naam van Bert van Vlaanderen. Op het verbeteren van het parcoursre cord ligt er een premie klaar. Tevens zal er voor iedere deelnemer een herinnering klaarliggen. Ook zal er nog een verloting op de startnum mers plaatsvinden. Meststoffen, tuinaarde: 4 zakken 5,-, Turfmolm, zaai- en potgrond en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. LANDBOUWKALK II I I I I I I I M I I VAN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - In het weekeinde van 22 en 23 februari is een deel van de onderlinge wedstrijden gehouden van de recreatiegym- nastiek. Ruim 40 recreatiejongens en 70 recreatiemeisjes hebben in hun wedstrijden laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben geleerd. Op vrijdagmiddag 22 februari begon het met de wedstrijd van de jongens in de zaal aan de J. Postlaan. In een goed bezoch te gymnastiekzaal, streden de tur ners in de zaal in de leeftijd tot 12 jaar in een vlotte wedstrijd voor de eerste prijzen. Door de stroomsto ring in Waddinxveen kon de wed strijd bijna niet doorgaan, maar pre cies op tijd ging de stroom weer aan, zodat de wedstrijd door kon gaan. De jongens moesten hun wedstrijd turnen op de toestellen; trampoline, brug, lange mat en ringen. Waddinxveen - De Openbare Bibliotheek Waddinx veen organiseert zaterdag 2 maart om 14.30 uur de kwartfinale van de Nationale Voorleeswedstrijd. De voorleeswinnaars van 8 scholen in de regio Waddinxveen treden dan voor het voetlicht en lezen een fragment voor uit een kinderboek. De kinderen, afkomstig uit de groepen zeven en acht van de basisschool vertegenwoordigen hun school in het kader van de Nationale Voorleeswedstrijd. Bij de voorronden, die plaatsvonden op de scholen en in de bibliotheken kwamen zij als beste voorlezer uit de bus. De winnaar van de kwartfinale gaat door naar de pro vinciale finale op 10 april in het Theater van Het Leidse Volkshuis" te Leiden. De provinciale winnaar gaat door naar de landelijke finale op woensdag 15 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Tijdens de landelijke finale nemen de twaalf provin ciale winnaars het tegen elkaar op. In de jury van de kwartfinale zitten Marjolein van der Linden, locatiemanager van een Rotterdams kinder dagverblijf; Jackie van Dijk, jeugdbibliothecaris Openbare Bibliotheek Gouda en Dirk-Jan Knol, voor zitter van het CDA in Reeuwijk. Om het voorleesfestijn een speels karakter te geven is de presentatie en het entertainment in handen van Ab Frielink. Regio/Zevenhuizen - De regionale voorleeswed strijd georganiseerd door de bibliotheken van Nootdorp, Pijnacker en Zevenhuizen is gewonnen door Shanna Nemethy van de Johannesschool uit Pijnacker en door Annelou Iseren van de Nieuw Koningshof eveneens uit Pijnacker. Samen doen zij binnenkort mee aan de vervol- gronde in Zoetermeer. Beide kandidaten lazen een fragment voor uit het boek: verdriet met mayonaise van de populaire Carry Slee. Aan de wedstrijd, die 12 februari in Nootdorp plaats vond, deden in totaal negen scholen mee-. Eén school uit Nootdorp, twee uit Zevenhuizen en zes scholen uit Pijnacker. De schrijvers Carry Slee, Roald Dahl en Jacques Vriens waren zeer populair bij de voorlezers. Opval lend was dat er maar één jongen voorlas: Robin Vink van de Eendragt in Zevenhuizen. De andere deelne mende schoolkampioenen waren: Charissa Vleghert (Notenkraker), Kirstie Dekker (Triangel), Bente de Vries (Berkenhof), Suzan van der Pluym (Tweemas ter), Maaike van Winden (St.Josephschool) en Maya van Iwaarden van 't Reigerbos uit Zevenhuizen. De jury lette op tal van zaken, onder andere: tekst begrip, tempo, stemgebruik, en contact met het publiek. De jury was volgens voorzitter Ron Labor- dus unaniem in haar beslissing dat Shanna en Anne lou de nummers een en twee waren. De andere schoolkampioenen eindigden allemaal op de derde plaats. Zevenhuizen - Tijdens de Boekenweek wordt in Zevenhuizen een avond gehouden 'Rondom Poë zie'. Het is voor de derde keer dat Bibliotheek Zevenhuizen deze avond organiseert in samenwer king met De Zeven Muzen. Onder de deelnemende dichters zijn twee 'oude bekenden': George Meeder en G. Ansems. Ver der werken mee Anne Borsboom, Susanne van den Ende en Frans Terken. Zij zullen voorlezen uit eigen werk. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door cursisten van De Zeven Muzen. Deze poëziea- vond wordt gehouden op vrijdag 15 maart in het kerkgebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden, Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen en begint om 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een drankje nog wat na te praten. Gra tis toegangskaarten zijn vanaf 1 maart verkrijgbaar bij de bibliotheek. Telefonisch reserveren is ook mogelijk op nummer 0180 - 63.83.88. Meer informatie over het programma van deze avond vindt u binnenkort op onze website: www.Holland- net.nl/bibliotheek/Zevenhuizen. Bij de jongens vielen de eerste plaatsen als volgt; jongens I 1995 Lars Steggink met 35,80 p., jongens I 1994 Yannick Verwey met 35,00 p., jongens II 1994 Boaz Floor met 35,6 p., jongens II 1993 Roeland van der Harst met 34,80 p., jongens II 1992 Rens Cornelisse met 34,00 p., jon gens 111 1991 Ronald Kok met 35,30 p., jongens lil 1990 C-roy Nimako met 34,40 p. en jongens 111 1989 Ray- nor v.d. Water met 34,10 p. Zaterdag was het de beurt aan alle meisjes tot 12 jaar. In de eerste wed strijd begonnen de meisjes van groep 3/4. Zij turnden op de toestel len ringen zwaaien, trampoline, lange mat en balk. Eerste plaatsen waren er voor: meisjes 1995 Inge van der Meiracker met 36,5 p., meisjes 1994 Marit Kleiweg met 35,90 p. en meisjes 1993 Michele Jacques met 34,20 p. Na een korte pauze en een demon stratie van de keurgroep dames op de tumblingbaan en balk was het tijd voor de wedstrijden van de meisjes van groep 5/6 en 7/8. De eerste plaatsen: meisjes 1993 Patricia Ver geer met 35,10 p., meisjes 1992 Eva Schinkleshoek met 34,40 p., meisjes 1991 Nelleke Rijksen met 31,10 p. meisjes 1991 Maaike Mossel met 33,40 p., meisjes 1990 Yessica Bolte met 33,00 p. en meisjes 1989 Rianne Schoneveld met 32,8 p. Behalve de prijzen die er per catego rie te verdienen waren, was er ook nog een wisselbekers te verdienen, namelijk de Jeugdbeker voor de turnster/turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal. Bij de turnsters en turners tot 13 jaar werd de Jeugdbeker door Inge van der Meiracker gewonnen, ze had 36,5 p. gehaald. Benthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde kerk komen zaterdag 2 maart voor de laatste keer van het clubseizoen aan de deur met stroopwafels. Vanaf ongeveer 10.00 uur kunnen de inwo ners van Benthuizen hen verwach ten. De actie wordt gehouden ten bate van de jeugdclub Jeugd Bouwt. Basketbal Waddinxveen - De wedstrijd tussen Jongens Junioren 1 en Grasshoppers had als inzet de tweede plaats ach ter het nog ongeslagen BV Alphia. De eerste helft gaf een gelijkopgaan- de strijd te zien, waarbij basketbal gespeeld werd van hoog niveau. Beide team beheersten alle facetten van het basketball, waarvoor de vele toeschouwers de weg naar de sporthal hadden gevonden. Er werd goed verdedigd, aanvallend ging het van een leien dakje. De bezoekers hadden de eerste helft toch iets meer greep op het spel, maar de ruststand was met 32-33 niet drama tisch voor Flyers. De gastheren had den het beste bewaard voor de tweede helft. In het begin, werd het accent op de verdediging gelegd en de bucket ging op slot. Grasshop pers werd het scoren onmogelijk gemaakt, maar Flyers vergat dit niet en na 13 minuten stond er, via een 19-7, een geruststellende voor sprong van 51-40 op het scorebord. Hierna gingen beide teams vrijuit spelen en konden de toeschouwers nog meer genieten van een sportief gespeelde wedstrijd, waarbij het basketbal uiteindelijk de overwin naar was. Uitslag 65-47. Topscoor der: Sebastiaan Overdam met 22 punten, terwijl Jordy Waarts met 21 punten er niet voor onder deed. Jongens Mini's 1 had geen enkele moeite met Westland Stars. Het werd een_eenzijdige strijd en Flyers "behaalde" een grote overwinning. Uitslag 85-18. Topscoorder: Marten Oostindie met 24 punten. Jongens Benjamins 1 had het moei lijk tegen Grasshoppers. De start was goed en de eerste periode werd afgesloten met een 8-2 voorsprong. De tweede en derde periode waren echter voor de gasten (7-15 en 6-12), zodat Flyers tegen een 21-29 achter stand aankeek. De vierde periode was volledig voor Flyers en via 14-4 werd een nipte overwinning behaald. Uitslag 35-31. Topscborder: Niek Hazelaar met 16 punten. Vrijdagavond 1 maart om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 2 tegen Luba Zoeterwoude en Meisjes Junioren 1 itegen Grasshoppers. ,UI'J 11 SOFTSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN OP WIELEN POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT GEZONDHEIDSMATRAS NEKROLKUSSEN

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9