Boodschappen doen in de buurtsuper leven "Nashville Express" Geld voor Boskoopse jeugd Activiteiten Unicef comité vergen meer vrijwilligers Promotie voor Waddinxveense schakers? smurfenvoetbal gezondheid Activiteiten "De Paddestoel" Reanimatiecursus Poppenhuizen- en miniaturenbeurs G.J. Wijsman Hoveniers op Binnen- Buitenshuis Voorverkoop jeugddisco \a; A n dinxveen/boskoop Hart van Holland 6 maart 2002 pagina 11 rinnr Karin Jongkind Waddinxveen - De leerlingen van de Dick Brunaschool zijn al enkele weken druk bezig met het project 'voeding'. In het kader van dit pro ject is er op een aantal vestigingen van de openbare basisschool een supermarkt ingericht. In de super markt zijn diverse producten te koop, variërend van hagelslag en pindakaas tot versproducten als melk en kaas. De kinderen kunnen bij deze 'eigen buurtsuper' boodschap pen doen en afrekenen bij een kassa, die ook door hen zelf beheerd wordt. Ze leren op die manier prijsbewust boodschappen te doen én om te gaan met de euro. Burgemeester Jonkman opende vorige week dins dag de supermarkt in het schoolge bouw aan de Sperwerhoek. Hij deed dit door met een aantal leerlingen van groep acht boodschappen te halen. De burgemeester kreeg van de directeur van de school, Bert de Rijke, een boodschappenlijstje mee. Jonkman vond de 'schoolsuper- markt' een prima initiatief. "Het is goed om kinderen al op jonge leeftijd bewust te maken van de waarde van het geld, zeker nu de euro is inge voerd," vond hij. "Alleen jammer, dat het lijstje niet in de volgorde van de winkel was opgesteld," grapte Jonk man na afloop. "Nu moesten we een paar keer kriskras door de winkel, maar ja, het is natuurlijk ook een nieuwe supermarkt." i TI/TE Waddinxveen - Adrie Vermeulen is 6 maart te gast in het RTW FM pro gramma "Nashville Express" met presentator Leen van der Hoeven. Adrie Vermeulen is een enthousiaste fan van dit programma. In het pro gramma zitten onder meer twee solo artiesten die het duet vormen en de Souburghschijf. "Nasville Express" wordt in verband met de gemeenteraadsverkiezingen op 6 maart uitgezonden tussen 19.00 tot 20.00 uur in plaats van de regu liere tijd tussen 22.00 en 23.00 uur. Het programma wordt 10 maart nog maals uitgezonden tussen 19.00- 20.00 uur. RTW FM in de ether 105.8 FM, op de kabel 93.1 FM en op inter net: www.rtw.nl van H. KERKDIENSTEN - 10 maart Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur eucharistieviering; 12 maart 19.00 uur Eucharistieviering. Ontmoetingskerk za. 9 maart 19.00 uur eucharistieviering; zorrdag 11.15 uur gezinsviering; Herv. kerk 9.30 uur H.W. den Draak-Kuijvenhoven; OK; 10.00 uur ds. C. de Jong IM; 13 maart 19.30 uur pastor G. Martini; 19.30 uur bidstond in OK. Geref. kerk vrijg. 9.30 ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. de Vries; woens dag 19.30 uur ds. E. brink (biddag). De Rank 10.00 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M. de Boer. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. der Giessen; 18.30 uur ds. n. Bouma in HK; 13 maart 19.30 uur ds. M.D. van der Giessen bidstond De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk ds. J.H. Langelaar; 18.30 uur ds. H. Bouma; 13 maart 19.30 bidstond in HK Ev.Gem.Parousia 10.00 uur D. Wij- ker. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 17.00 ds. C C. den Hertog; 13 maart 19.30 uur ds. C.C. den Hertog Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen; 13 maart 15.00 en 19.30 uur ds. M. Golverdingen vrijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur ds. K.J. Holtzapffel. MEDISCHE WEEKENDDIENST cevenhuizen-Moerkapelle en waddinxveen voor spoedeisende nuisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/ eestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, "182-322488. Boskoop en Benthuizen rijdag 8 maart van 18.00 tot zpa'fdag 9 maart 18.00 uur dokter [P-M.T. Hermans, Zuidwijk 2, Bos kop, 0172-212038; zaterdag 9 maart van 18.00 uur tot zondag 10 maart 24.00 uur dokter J. en T. Bui- ,ef' Dorpsstraat 53, Benthuizen, lel. 079-3313737. 3CC' Boskoop - Het Jongerenfonds Bos koop (JFB) beheert het vermogen van de voormalige stichting Stu dentenhuisvesting. De rente van het vermogen wordt door JFB jaar lijks onder bepaalde voorwaarden beschikbaar gesteld voor de jeugd. Jongeren, die bijzonder soort onder wijs volgen of die in de regio Bos koop stageopdrachten uitvoeren, kunnen in aanmerking komen voor een ondersteuning uit het fonds. Organisaties of instellingen, niet overheid zijnde, die actief zijn in het belang van kinderen of jeugd kunnen ook ondersteund worden door het JFB. Het is geen periodieke, jaarlijkse ondersteuning, maar meestal gaat het om een eenmalige ondersteu ning van een project of activiteit. De skatebaan, de Tunnel, Pop in Koor, muziekverenigingen, Verken- .ners en Floreant zijn voorbeelden van organisaties, die in het recente verleden donaties hebben ontvan gen van het JFB. Ook zijn enkele stu denten geholpen met een financiële bijdrage voor het uitvoeren van een stageopdracht. Er moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan en het JFB zal geen bijdrage leveren aan projecten, die door de overheid moeten worden gefinancierd. Aanvragen kunnen worden ingediend voor 15 april 2002. Voor meer informatie: JFB, Postbus 197, 2770 AD Boskoop. Met uw hulp kan 80% van de ziekten voorkomen worden. IM AVI samen werken""gezonde ontwikkeling www.simavi.org Waddinxveen - In ruim vijftig jaar zijn de leefomstandigheden van miljoenen kinderen in een groot deel van de wereld aanzienlijk ver beterd. Unicef heeft daaraan een onmisbare bijdrage geleverd. Unicef het kinderfonds van de Vere nigde Naties, komt op voor de rech ten van alle kinderen, waar ook ter wereld en wijst regeringen op hun verantwoordelijkheden en verplich tingen ten opzichte van hen. Verder is deze organisatie actief op het gebied van de gezondheidszorg, voeding, onderwijs, schoon drink water en het verbeteren van sanitai re voorzieningen. Dit werk kan uitsluitend gedaan wor den doordat tienduizenden vrijwilig- gers zich hiervoor met hart en ziel inzetten. Alleen al in Nederland zijn er meer dan 4000 mensen actief voor Unicef. Creatieve en betrokken men sen, die tijd en energie vrij kunnen en willen maken, werken mee aan de toekomst van kinderen die het moei lijk hebben. Unicef zoekt zulke men sen. Mensen die hun kennis, erva ring en contacten ter beschikking kunnen en willen stellen en zo hel pen opkomen voor de rechten van de kinderen in meer dan 160 landen. Aanmelden kan bij Joke Zevenber gen 610335 óf Hennie Hordijk 613024. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 biedt wekelijks een uitgebreid activiteitenpro gramma voor jong en oud. Zo is er op maandag een instuif voor vol wassenen van 13.30 tot 16.00 uur. Op dinsdag is er van 19.30 tot 22.00 uur een handwerkclub voor vol wassenen. Tijdens deze avond worden er regelmatig leuke dingen gemaakt zoals bloemenkransen. Woensdagmiddag is voor de kinde ren. Van 13.30 tot 15.00 uur worden zij vermaakt met spelletjes, knutse len of een fiim, en eenmaal per maand een kinderbingo. Op don derdag is er darten voor iedereen vanaf 16 jaar. Voor meer informa tie: www.paddestoel.nl.nu. Waddinxveen - De vereniging 'vrienden van de Hartstichting' gaat bij voldoende aanmelding een cursus reanimeren verzorgen op 27 maart, 3 en 10 april. De cursus neemt drie achtereenvolgende avonden In beslag van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste avond bestaat uit een theoretisch gedeelte en de volgende twee avonden praktijk. Aan het einde van de cursus wordt, na gebleken geschiktheid, een diploma uitgereikt. Het is de bedoeling dat de cursisten na het behalen van het diploma de eerste drie herhalingslessen eens per half jaar gaan volgen en daarna een maal per jaar. De kosten bedragen in totaal 17,00. De cursus wordt gehouden in 'De Paddestoel" aan de Lijsterbesstraat 18. De lessen staan onder leiding van de heer Ligthart, verbonden aan het acade misch ziekenhuis Leiden. Voor inlichtingen en aanmeldingen: Lydia van Tol 0182-619561 en Cora Schrijvers 0182-611149. Waddinxveen - In het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijhenpad wordt zaterdag 9 maart een pop penhuizen- en miniaturenbeurs gehouden van 10.30 tot 17.00 uur. De entree bedraagt 3,-. Voor meer informatie: 020-6425871. Waddinxveen/Rotterdam - Wie wil kennismaken met G.J. Wijsman Hoveniers krijgt daarvoor in maart twee gelegenheden; van 5 tot en met 10 maart is het bedrijf aanwe zig op de Binnen- Buitenshuis- beurs in Ahoy Rotterdam en op 16 en 23 maart houdt het bedrijf twee open dagen (10.00-16.00 uur) op het eigen complex aan de Tweede Bloksweg 42a. Waddinxveen - De Paddestoel houdt een voorverkoop van kaar tjes voor de jeugddisco van 15 maart. De voorverkoop vindt plaats op maandag 11 maart van 19.30 tot 20.00 uur in het gebouw van "De Paddestoel" aan de Lijster besstraat. De entreebedraagt €1,- Waddinxveen - Het zou misschien kunnen. Vorige week donderdag ont braken er op de clubavond zes spe lers van het tweede vanwege een uit wedstrijd tegen het derde van Capel- le aan den IJssel op de volgende dag. Die wedstrijd werd met dikke cijfers door het tweede gewonnen: 1. partij verloren, zes gewonnen, een gelijk spel. Bij het ingaan van de laatste ronde staat WSV-2 op een eerste plaats, een klein aantal bordpunten voor op EBSV. Deze achttallen ont moeten elkaar op 21 maart in Wad dinxveen en die wedstrijd zal over het kampioenschap en promotie naar de eerste klasse kunnen beslis- Op de clubavond zelf handhaafde Mark van Putten zich door een over winning tegen Wim Hennink. Ronald Dannis deed met wit zijn best tegen Barthold Jansen, maar verloor. Ook Peter de Louw ging met wit ten onder tegen Hans van Woudenberg. Wim van Vuuren stond met wit optisch veel beter tegen Arie Kardol, maar Arie won. Herman Smitskamp kreeg met wit va Arjan Hennink een schijnoffer van de kwaliteit om zijn oren en verloor. Daarna waren ze zeker nog een kwartier bezig met de analyse van al of niet kritieke stan den. Wim Mulder raakte tegen Wim van Os in moeilijkheden. Wim kwam in tijdnood, maar erger was, dat hij de partij verloor. Erik Hennink maakte met wit remise tegen Laurens Ellers na een tamelijk gedegen spel. Hans van Offeren hield Jaap Smit vanaf de opening onder druk en won, hoewel hij in het eindspel wat doortastender had kunnen optreden. Wim van de Hoek bereidde met wit Ton Kuiper een teleurstelling door te winnen. Arie Versluis kwam met wit tegen Nico Dannis vanaf het begin in moeilijk heden en verloor. Evert Hildebrand had tegen Henk Erkelens een avond lang werk. om te winnen, maar kon tevreden zijn. Marco de Bruijn was minder tevre den: hij pakte de Sinterklaasca deautjes van Jan Kraijesteijn aan, maar komt in principe om te scha ken, niet zozeer om op zo'n manier te winnen. Jaap van der Heiden kreeg slechts een toren voor twee stukken voor Jaap van Sandijk. Daar mee had de toren het te druk en zo verloor Jaap van der Heiden. Mou- rad Boussaid won vroeg op de avond al van Ton Bronk. Gerard Torenbeek won door een beter uit houdingsvermogen van Jeroen van der Veen. Stand bovenaan: 1. Van Putten, 2. Van Woudenberg, 3. W. Hennink, 4. Philipse, 5. R. Dannis, 6. Jansen, 7. Van Nieukerke, 8. De Roodt, 9. Mulder, 10. Kardol. Waddinxveen - Alle ldnderen van 3, 4 en 5 jaar kunnen zaterdag bij voetbalvereniging WSE kennisma ken met het smurfenvoetbal. Voetbal is niet alleen sport, voet bal is ook in teamverband kunnen functioneren, samen gezellig spe len en plezier hebben. Kortom, voetbal is een gezellig sociaal gebeuren en dat op een speelse en sportieve manier. En dat is ook de benadering op de komende zater dagochtenden. Onder professione le begeleiding van jeugdtrainers wordt geprobeerd om de kinderen onvergetelijke zaterdagochtenden te laten beleven waarin voetbal, spel en plezier centraal zullen staan. Zaterdag 9 maart om 10.45 uur bij voetbalvereniging W.S.E. (kosten- loos). Voor informatie: 0182-614710 of 06-21295135.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11