ïdëalëweersomstandigheden bij Langs-de-Gouwe-loop Holland Casino.Nesselande zeker van Europees volleybal Rowah-A klopt Helius Opnieuw verlies voor Kwiek Overwinning dames Capri corn Nesselande TOOS tweede in turncompetitie Dames Gouwestaete winnen van Donk 0 SPORT Hart van Holland 6 maart 2002 pagina 15 Waddinxveen - De 34e 'Langs-de- Gouwe loop' is afgelopen zondag onder ideale weersomstandighe den gehouden. 274Grote en kleine atleten kwamen aan de start, een kleine 90 deelnemers meer dan vorig jaar. Het stralende weer zorg de er mede voor dat er een flink aantal toeschouwers langs de route de atleten stond aan te moedigen. Om 13.00 uur gingen 60 atleten voor de kidsrun van start. Eerste bij de jongens was Steven de Lange, gevolgd door Niels Kouwen- hoven. Bij de meisjes waren 1 en 2 Merel Steenbergen en Baukje van derWeijden. m 13.30 uur ging de KNAU west- rijdloop over 10 km van start tezamen met de diverse prestatiel open, in totaal 214 lopers. Het start schot werd gelost door wethouder sportzaken Aad Holsteijn. Marcel Versteeg finishte als eerste in 30.26 min. Martin Laurel werde tweede en de derde plaats was voor Joost Blokland Bij de veteranen werd Ruud Onland eerste in 33.10 min., gevolgd door e Fred van Zoest in 34:11 min. Als derde veteraan kwam Frenk Wijn gaarden over de streep in 34:33 min. Eerste Antiloper op de 10 km was Hans van der Hil in een tijd van 37.24 min. Bij de dames senioren kwam Sonja Hoogerbrugge van AV 47 als eerste over de streep in 40:56 min. Bij de dames veteranen kwam Marij ke van Berghals als eerste binnen in 38:22 min., gevolgd door Liesbeth Windhorst in 39:19 min., Anneke Koenis werd hier derde in 41:45 min. Koppelklassement Een nieuw onderdeel was het kop pelklassement. Hieraan kunnen een loper uit de kidsrun met een gekop pelde loper aan de 10 km-loop pun ten behalen. Het koppel met het minste aantal punten wordt eerste, gevolgd door het volgende koppel etc. Aan dit koppel klassement deden 16 koppels mee. Eerste kop pel werd Meren Steenbergen met Leon van Prooijen, tweede Maureen Koster met Fred van Zoest en derde werden Kars van Weijden met Rinus van Bekkum. Volleybal Regio - Holland Casino.Nesselande speelde zaterdag 2 maart in eigen huis de laatste wedstrijd van de reguliere competitie tegen het Zwolse Landstede Volleybal. Door dat vrijdag Alcom/Capelle van mede concurrent voor de vierde plaats Nefit/Orion had gewonnen met 3-1 was de vierde plaats en daarmee Europees volleybal in het nieuwe seizoen zeker. Daardoor trad een ongeïnspireerd Nesselande aan tegen Landstede Volleybal, die de dreiging van play- out spelen voelde. Het fel spelende Landstede wist vanaf het begin het heft in handen te nemen en zorgde met een 3-1 overwinning ervoor dat zelfs een zevende plaats werd behaald. De setstanden waren 20-25, 25-18, 24-26 en 23-25. Holland Casino.Nesselande staat een week rust te wachten en de spe lers kunnen zich opmaken voor de play off wedstrijden die voor Hol land Casino op dinsdag 12 maart Handbal Waddinxveen - Het dames A-team van Helius uit Hellevoetsluis was de tegenstander van Rowah/Space in het thuisduel. Sporthal de Dreef was op deze winterse zondagochtend goed bezet. Rowah begon slordig aan de wedstrijd. Veel ballen gingen onnodig verloren en het tempo was te laag. Door goed keeperswerk van beide doellieden werd ook weinig gescoord. Rowah speelde zonder de vorige week geblesseerd geraakte Saskia van Heteren. Bij rust leidde Rowah nipt met 5-3. Na de hervat ting ging het beter. Mede omdat keepster Elise Demeijer haar doel schoon hield won Rowah verdiend met een duidelijke 9-3 eindstand. De goals waren van Kim van Stel, Kim Hoffmans, B-junior Iris van Stel en Nicole Sloof. De dames senioren speelden tegen DES 72 uit Papendrecht. Tot de rust ging het gelijk op, met een 5-6 stand als resultaat. Na de hervatting kon Rowah het niet meer bolwerken en verloor met 7-13. Op zaterdag speelden de B-junioren een spannende wedstrijd tegen ASC 95 uit Rotterdam. Barbara van de Valk maakte twee schitterende goals. Dit was niet voldoende. Met 9- 11 gingen de punten mee naar Rijn mond. De overige treffers waren van Iris van Stel, Sharon Brouwer, Wendy van Velzen en Lisette Boonstoppel. De jongens van coach Marcel Pinkse speelden een goede wedstrijd tegen TOG uit Berkel en Rodenrijs. Met name na de thee speelden zij hun tegenstander zoek. Na een 9-7 rust stand, won Rowah met 22-12. Ook de jongste D-jeugd speelden een goede wedstrijd. Met goed combinatie handbal wonnen de yougsters van coach Kim van Stel en trainster Kim van Leeuwen met 7-4 van Snelwiek uit Rotterdam. Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek heeft, in de eerste klasse van de regionale afdeling Holland-West, de uitwedstrijd tegen Alexandria.esp-3 met 7-3 verloren. Wim van Wageningen opende met winst tegen de rotterdammer J. Eikas (21-23/13-21), maar daarna nam Alexandria het heft in handen en gaf de opgebouwde voorsprong niet meer uit handen. Wim van Wageningen won twee partijen, Kees Vos won één keer, invaller Leon Bouwman won niet. Kwiek-3 won de thuiswedstrijd tegen het Haastrechtse TOP-2. In de 2e klasse van de Goudse afdeling werd een uitermaat boeiende wedstrijd gespeeld. Kwiek begon met een voorsprong dankzij winst van Coen van der Laan op R. Steenbergen (21- 12/21-18). Zijn broer Frank verloor daarna van N. Luursing (18-21/16- 21), waarna Marco Brookman Kwiek weer op voorsprong zette door met 22-20/21-14 van P. Jansen te winnen. Uiteindelijk werd het 6-4 voor Kwiek. Coen van der Laan bleef ongeslagen, Frank van der Laan en Marco Brook man wonnen beiden één keer, ook het dubbelspel was voor Kwiek. Winst (7-3) was er ook voor Kwiek-4 tegen het Goudse Flamingo's-2, waarbij Jurgen Reichard ongeslagen bleef en Ed Slappendel en Henny v/d Meulen beiden twee keer wonnen. In de vierde klasse troffen Kwiek-9 en Kwiek-11 elkaar. Kwiek-9 was dui delijk het sterke team en Sjaak Kuijf, Hans Smit en Rob Kuypers konden dan ook zonder veel moeite de wed strijd met 10-0 beslissen. In de eerste klasse bij de jeugd behaalde Kwiek-1 een verdienstelijk gelijkspel tegen het Delftse DHC-1. Jaap Cammeraat en Danny Vermeu len speelden goed en wonnen bei den twee partijen en samen ook het dubbelspel. Invaller Hans Hoogen- doorn kwam niet tot scoren. Volleybal begint met de wedstrijd in Doetin- chem tegen Nefit/Oron. Dit is dat de derde wedstrijd die de beide ploe gen tegen elkaar spelen. De stand in de play off, die gaat om vier gewon nen wedstrijden (best of seven) is 2- 0 in het voordeel van Holland Casi no.Nesselande. Verloren: alum, stepje tussen containers/brug papaverlaan, do 21/2, 079- 5932369 Gevr. huurhuis voor zendingsgezin, 1-9 t/m 31-12 0182-610881 Zevenhuizen - De bezoekers uit Landgraaf kregen te maken met een door blessures/ziekte gewij zigd team van Nesselande. Deson danks werd deze competitiewed strijd met 4-0 gewonnen (setstam den: 25-16; 25-22; 25-20 en 25-15) en daarmee werden 5 punten en een derde plaats op de ranglijst vei lig gesteld. Het is bekend dat de dames moeizaam op gang komen, daarom nam Geevers in de eer ste set een voorsprong, die door een goede service-serie van Anke Boere- fijn werd weggewerkt. De set werd daarna gemakkelijk binnen gehaald. De daarop volgende sets leverden met uitzondering van de derde set weinig problemen op. In de derde set werden de dames verrast door het enthousiasme van de tegenstander en via enige foutjes ging de strijd tot 19-19 gelijk op. Deze set was dus spannend, maar aan het eind nam Nesselande weer het initiatief en de setwinst. De laat ste set was min of meer een walk over, waarmee voor de tweede keer dit seizoen de 4-0 overwinning een feit was. Zaterdag gaan de dames op bezoek bij Havoc in Haaksbergen. Turnen Waterpolo Waddinxveen - De turnsters van 1OOS zijn afgelopen zaterdag in de eerste competitiewedstrijd in poule 4 tweede geworden. De turnsters Nicole van de Stouwe, Serena Jan sen, Caroline Flohil, Tiffany Smit, Brenda Blom en Nathalie Knijnen- burg behaalden een puntentotaal van 127.400. Eerste in de poule werd Heres uit Bodegraven met 132.100 pun ten. De derde plaats was voor OOK uit Delft met 120.250 punten en vierde werd OKK uit Nieuwkoop met 114.400 punten. Op sprong werd door TOOS de hoogste totaalscore behaald met 35.100 punten. Dit was 1.5 punt meer dan de nummer twee: Heres (33.600) 0'* hoogste score van de wedstrijd werd behaald door Serena met 9.30. Op brug werd een puntentotaal behaald van 31.900, een derde plaats. Heres werd op dit toestel eerste met een score van 34.100. De hoogste score van de wedstrijd op dit toestel werd behaald door Nicole met 8.90 punten. Balk was voor de TOOS-turnsters minder. Met een puntentotaal van 26.350 werden zij op dit toestel derde. Nicole haalde voor TOOS de hoogste score 8.00) Op vloer werd prima geturnd. Hier werd dan ook de hoogste score behaald met 34.050 punten. Ook op dit toestel was de hoogste score van de wedstrijd voor Nicole: 9.25 pun ten. Persoonlijk succes was er voor Nico le. Zij werd eerste in deze wedstrijd met een hoge totaalscore van 35.35 punten, ruim twee punten voor sprong op nummer twee, Brenda werd vierde met een prima score van 32.65 punten. Waddinxveen/Boskoop - Dames 1 bond in zwembad de Tobbe' de strijd asm tegen GZC DONK. Heren 1 was volkomen van slag tegen een verrassend sterk spelend De Futen uit Amstelveen. Dames 1 De Gouwestaetedames komen, met het oog op de play-off's, in de fase, waarin het gewenst is dat de ploeg er staat! Dat was in de uitwedstrijd tegen GZC Donk beslist niet het geval. Na een matig begin wist de ploeg slechts in de tweede helft te domineren. Na een 2-2 gelijke stand in de eerste periode, kwam GZC DONK in de tweede periode op een 4-2 voorsprong, alvorens Sandra Berckenkamp 4-3 liet aantekenen. Ook de 4-4, begin derde periode, was voor Sandra. Reden voor Jim van Es om haar de daarop volgende viermeter te laten nemen. Sandra knalde hem op de kruising! Niette min bleef Gouwestaete bij de les en werd de periode afgesloten met een 6-7 voorsprong. Met name in de vier de periode liet Gouwestaete er geen gras meer over groeien. Petra Meer- dink was ontketend en scoorde 6-8 en 6-9, alvorens Sandra Bercken kamp met een fraaie 'indrijver' de stand op 6-10 bracht. Tenslotte bracht Brenda Hogenboom, via een schitterend geplaatste bal van keep ster Francine Lankhuijzen, de eind stand op 8-11. Heren 1 De Gouwestaeteheren kregen De Futen uit Amstelveen op bezoek. Na een minuut stilte voor het van de week plotseling overleden Gou- westaetelid Rob Zalm, kon de wed strijd beginnen. De vraag was of Gouwestaete het verlies tegen De Kempvis goed verwerkt had om tegen het altijd lastige De Futen weer twee punten te pakken. De ope ning was duidelijk niet voor Gou westaete en al snel keken de heren tegen een 3-1 achterstand aan. Jaco de Jong was de enige speler die wat terug kon doen door het benutten van een strafworp. In de tweede periode kwamen de heren langzaam in de wedstrijd. Even leek het erop dat de heren het gat in de verdedi ging gevonden hadden. Mark Mom- mers en Peter van Bergenhenegou- we zorgden voor een 5-5 tussen stand. Plotsklaps was Gouwestaete de draad totaal kwijt. Jaco de Jong kreeg drie persoonlijke fouten op rij en kon vertrekken. De Futen maak ten geen fouten en maakten alle overtal-situaties goed af. Met als gevolg dat heren aan het einde van de derde periode tegen een 5-9 achterstand stonden te kijken. In de vierde periode bleek al snel dat de heren weinig vertrouwen hadden in een goed eindresultaat. Zeker, nadat Erik van Wij land ook het bad moest verlaten, was het gedaan met Gou westaete. Mark Mommers en Remko Overdam mochten de eindstand bepalen op 7-14, maar de Gouwesta eteheren kregen voor het eerst dit seizoen echt klop. Met dit zeer teleurstellende resultaat neemt Gou westaete definitief afstand van haar kampioensaspiraties en mag het vol gende week weer aan 'de bak' tegen de sg Vlaardingen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15