Ongelikt, maar schitterend toneel van Bart Moeyaert Dier vermist of gevonden? Hobbyshow in Benthuizen Rommelmarkt Kiwanis Nic Geers ramt finish Pakketten voor Polen "Ter overname wegens reuma" in teken van reuma en werk Do Witteman clubkampioen TOOS Goede prestaties Jan Ottevanger in Finland Creatieve demonstratie in Molenhuis Gezellige avond bij de Schuilplaats Toddeltje Wkm* is mijn toddeltje* Knofje REGIO Hart van Holland 6 maart 2002 pagina 9 BURNY BOS Stichting AMIVEDi. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. in week van 25 februari tot 4 maart werden de volgende ver miste/gevonden huisdieren gere gistreerd. Vermist -Kater, gecastr., cypersgrijs met een blauwe gloed, hij droeg een zwartbandje met witte katten- pootjes k< >kor i bel, groene ogen, tenger en hij heeft zwarte voet kussentjes, Pippeling (Boskoop); -Poesje van ong. lO nind. Cypers, klein formaat, Weideplantsoen (Zevenhuizen); -Kater, gecastr. Zwart met een wit keeltje (en voetjes voor hij is wat schuw. Rijneveld t.h.v. Euro- patuin (Boskoop). Gevonden: -Kater, ongecastr, cyper/wit Een- drachtsweg (Zevenhuizen); -Kater, ongecastr .Zwart wit, Mendelweg (Boskoop); -Kater, ong. 4 kilo Zwart met wit op neus, bef en buik. (Boskoop); -Kater, gecastr, Rood, Provineiale- weg te Waddinxveen; Iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naar Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek Zevenhui- zen-Moerkapelle, telefoon 010- 5121937. Zevenhuizen - De alternatieve Elf stedentocht werd afgelopen zater dag geschaatst op het Kallavesi- meer bij Kuopio in Finland. De omstandigheden waren verre van ideaal. Aan de 100 km. deed Jan Ottevanger uit Zevenhuize mee; hij wist een goed resultaat neer te zetten door in de kopgroep van drie man een tweede plaats te bemachtigen achter Sieb Kuiper. Benthuizen - In het Molenhuis aan de Dorpsstraat wordt zaterdag middag 9 maart een creatieve demonstratie gegeven. Riny Her mus laat zien hoe je vlinders kan maken van kraaltjes en zijde. Bént huizen - Iedereen vanaf 14 jaar is zaterdag 9 maart vanaf 20.00 uur welkom bij koffiebar de Schuilplaats. Met je (nieuwe?) vrienden en vriendinnen kletsen, muziek luisteren, tafelvoetballen of biljarten. Een hapje en een drankje erbij. Benthuizen - De stichting Evene menten Commissie Benthuizen organiseert op 16 maart een hob byshow. Van 12.00 tot 17.00 uur bent u welkom in partycentrum De Tas en kunt u zien hoe hobby isten uit de hele omtrek hun lief hebberij tonen. Verzamelinge, houtzagen, wenskaarten maken, Deens snijwerk, glasgraveren, F1MO kleien, zijden bloemen en droogboeketten, knutselen, schil deren, dakpannen versieren, sie raden maken, modelbouw en miniatuurvliegtuigen. Er is een dia-show "Benthuizen vanaf 1970", waarin men onder andere kan zien hoe molen De Haas gerestaureerd werd. De entree is gratis. Tot 8 maart kan er een tafel gereserveerd worden bij Erna Verheul, telefoon 079- 3410987. Door Julia Pengirim Dat speciale gevoel voor humor van Bart Moeyaert zullen sommige lezers wel ken nen. 'Wespennest', 'Broere', ik schreef daar eerder over, na dit werk met plezier te heb ben gelezen. Onlangs is van hem versche nen het toneelstuk 'Ongelikt', nogal vrij naar King Lear van William Shakespeare. Als stuk is 'Ongelikt' 117 november van het vorig jaar in première gegaan in Het Paleis, Antwerpen. Toneel lezen is totaal verschillend van toneel kijken; het is moeilijker, er zijn geen levende acteurs, alle handelingen moeten worden opgebouwd in het hoofd van de lezer. Wat zou er van Toon Hermans over blijven, behalve van zijn verzen en liedjes, als alleen de tekst overbleef? Niet veel. 'Wat ruist er door het struikgewas? Het is, het is eh..." In 'Ongelikt' verdeelt Lear zijn rijk onder zijn drie dochters. Wie houdt het meest van pa? En wat heeft de nar ermee te maken? Het is soms moeilijk, zo niet onmo gelijk alle dialogen op een podium voor te stellen, zeker in het begin. Het blijft lezen. Maar gaandeweg krijgen de personen karakter, ziel en lichaam en zelfs wanneer een voorstelling van de gang van zaken achterwege blijft, dan is er nog altijd een sublieme tekst. Bizar, spottend, fel en scherp eh in enkele gevallen gewoon wijs; zo wijs dat de lezer het werk wel even moet neerleggen. Even nadenken, even verwer ken. Als eerste kennismaking met geschre ven toneel een kroonjuweel. MetfltotÉitfës van HSèmen van Straaten Leopold Waar is mijn toddeltje? Prima vraag, prima beschreven door Yvonne Keuls, die kennelijk ook al voor heel jonge kinderen kan schrijven, daarin uitstekend begeleid door tekeningen van Annemie Bere- brouckx. Voor het goede begrip: een tod deltje is een zacht ding om mee te slepen, geen kind kan zonder en als het toddeltje zoek is, komt de wereld in onbalans. Dat gebeurt dus ook in 'Waar is mijn toddel tje', dat niet in de wasmachine meedraait, niet in de poezenmand ligt, maar... En al die tijd is moeder aan de telefoon. Maar moeders weten uiteindelijk toch waar alles ligt. En de wereld komt ook weer goed, voor peuter en kleuter, pnof f8" alkt«»*«.r. f;.:. Yvonne Keuls f Armemtc Bcrcbrotttkx Lezers van het blad Bobo kennen Knofje van Burny Bos allang. Zo niet, dan is de dikke bundel 'Knofje' een beste kans om enige schade in te halen, voor kinderen die nog in het knuffelbeesten stadium zijn. Knofje gaat in deze bundel eerst nog naar de kleu terschool, later naar de grote school. Maar ze is en blijft wie en wat ze is: een lief, stout, eigengereid knuffelkind met een prima vader, een vriendelijke moeder en een oma die niet erg van Knofje verschilt. Natuurlijk is deze bundel geschikt voor kinderen die al goed kunnen lezen, maar beter nog voor ouders die gewend zijn een verhaaltje voor het naar bed gaan voor te lezen. Eén verhaaltje dan, voor dit doel net lang en precies kort genoeg. Hoewel elk verhaal tje over iets anders gaat, is Bos in zijn schrijfstijl opvallend consequent, waardoor meer dan een ver haaltje per keer tot verveling kan leiden. Bart Moeyaert: Ongelikt, toneel - uitge verij Querido, -€7,95. Burny Bos: Knof je - uitgeverij Leopold - €15,95. Yvonne Keuls met Annemie Berebrouckx: 'Waar is mijn toddeltje? - uitgeverij Zwijsen - €4,50. Zwemmen Gouda - Kiwanis Club Gouda houdt een rommelmarkt op zaterdag 9 maart van 9.00 tot 13.00 uur op de Vest 13-19. Overtollige inboedels, spullen, kle ding, geschikt voor hergebruik, al of niet met nostalgische waarde, neemt Kiwanis Club Gouda graag in ont vangst. Hiervoor kan men contact opnemen met de heer Overgaauw, telefoon 0180-638168 of de heer Wil deman, telefoon 0186-602965. Regio - Er is gelegenheid tot het inle veren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afge leverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij PPE inzamelpunt aan het adres Agaat 10 in Zoetermeer op donderdag 14 maart van 17.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie: 079- 3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kar tonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw erom heen. De adressen van geadresseer de én afzender dienen duidelijk lees baar op de doos geschreven te wor den. De pakketten mogen ook brie ven, tijdschriften e.d. bevatten, ech ter géén geld. Het maximale gewicht is 25 kg., de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Collectecampagne Nationaal Reumafonds van start Waddinxveen/Boskoop - Bij een internationaal masterszwemtoer- nooi in het Duitse Gera observeerde Nic Geers van Gouwestaete bij de 200 m rugslag op de laatste baan zijn naastliggende concurrent zo nauw lettend dat hij zijn aandacht onvol doende bij het aantikken had. Het gevolg was dat hij met zijn achter hoofd vol tegen de tegels 'aantikte'. Het viel mee, hij kan tegen een stoot je en voelde enige tijd zijn nek. Hij verspeelde hiermee het brons met vijfhonderste van een seconde. Bij normaal aantikken, dat wil zeggen zorgen dat je met één arm achter- overgestrekt goed uitkomt, zou hij derde zijn geworden. Aan het drie daagse toernooi in Gera wordt jaar lijks massaal deelgenomen. Dankzij een perfecte organisatie en veel ruimte - acht banen van 50 m - wer den de nummers vlot afgewerkt. Het masterzwemmen is in Duitsland populair en de Boskoper ontmoet daar heel wat tegenstand. Hij komt voor het laatste jaar uit in de leef tijdsgroep 60/64 en zwom op zijn favoriete 400 en 1500 m vrije slag respectievelijk naar goud in 5.33.5 en naar zilver in 22.42.6 sec. Op de 200 m wisselslag werd hij gediskwa lificeerd vanwege zijn neiging om op het schoolslag onderdeel soms met zijn benen een vlinder- in plaats van een schaarbeweging te maken. Op de 200 m rugslag werd hij vierde en op de 200 m vlinderslag vijfde. Op de komende wereldkampioen schappen voor masters in Nieuw Zeeland zal Nic Geers ontbreken. Wel zwemt daar Judith van Berkel van Gouwestaete. Zij komt voor het eerst in de groep 60/64 uit, is in vorm en volgens insiders heeft zij kans op ereplaatsen. Turnen Regio - De collectecampagne van het Nationaal Reumafonds staat dit jaar in het teken van reuma en werk. Het Nationaal Reumafonds vraag aan dacht voor reuma en de vergaande gevolgen van de ziekte op het leven van de patiënt. Reuma betekent afstand doen: van een hobby, sport of zelfs een baan of bedrijf. Voor veel patiënten weegt deze pijn min stens zo zwaar als de fysieke pijn. De collectecampagne is gekoppeld aan de landelijke collecteweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 16 maart. Ruime 1,6 miljoen Nederlanders heeft reuma. Dat is een op de tien inwoners! Met andere woorden: iedereen krijgt er vroeg of laat in zijn omgeving mee te maken. Toch weten maar weinigmensen wat de ziekte precies inhoudt. Daarom brengt het Nationaal Reumafonds reuma en de gevolgen van reuma zo breed moge lijk onder de aandacht. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 10 t/m 16 maart op pad om te collecteren voor het Nationaal Reumafonds. Want het Reumafonds heeft geld nodig, veel geld. De col lecte vormt een belangrijke bronvan imkomsten voor het fonds. Van de opbrengst financiert het Nationaal Reumafonds wetenschappelijk onderzoek en steunt zij de ruim hon derd patiëntenverenigingen. Boven dien is het fonds actief op het gebied van individuele financiële hulp, voorlichting en aangepaste vakan ties voor mensen met reuma. Waddinxveen - Het laatste deel van de onderlinge wedstrijden recreatie- gymnastiek bij TOOS werd dinsdag 26 februari gehouden in de J. Post- laan. Aan de beurt waren de aspirant dames, dames en heren. De aspirant dames en dames moesten hun wedstrijd turnen op de toestellen lange mat, trampoline, ring zwaaien, brug en balk. Van de vijf toestellen mochten ze het slecht ste toestel niet mee laten tellen voor de uitslag. De wedstrijd bij de aspirant dames werd gewonnen door Eline Schin- kelshoek met 34,10 p., zij was vorig jaar ook als eerste geëindigd. Jeanet- te de Pater werd met 31,30 p. tweede en de bronzen plaats was voor Johanneke Vermeulen met 31,10 p. Bij de dames werd Do Witteman met 36,00 p. verdiend eerste., ook zij was vorig jaar als eerste geëindigd. De zilveren podiumplaats was voor Carola Zoutendijk met 35,00 p. enderde werd Marjolein Wetsteen met 32,40 p. Als laatste kwamen vrijdagavond de heren in actie op de toestellen brug, lange mat, ringen en trampoline. Deze wedstrijd werd gewonnen door Sergio Smit met 33,00 p. Tweede werd nieuwkomer Leon Neven met 31,90 p. en derde werd Kevin Dijks man met 31,60 p. Behalve de prijzen die er per catego rie te verdienen waren, was er ook nog een wisselbeker te verdienen, de Jacobeker voor de turnster/tur ner vanaf 12 jaar met het hoogste puntentotaal. De beker werd gewon nen door Do Witteman; zij mag zich een jaar lang clubkampioen van de recreanten noemen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9