nspirerende avond "Rondom poëzie" Raad Zevenhuizen zoekt tweede wethouder Tehuizen moerkapelle 15 punten voor jeugd Moerkapelle IWt Hart van Holland 20 maart 2002 noor Ron Krul Zevenhuizen - De boekenweek is 13 maart begonnen; verhalen en gedichten over liefde als thema. Het motto is ontleend aan de eerste dichtregel in de Nederlandse taal: "Hebban olla vogala nestas hagun- nan hinase hic enda thu wat unbi- dau we nu?" (Zijn alle vogels met hun nest begonnen behalve ik en jij, waar wachten we nog op?). De bibliotheek Zevenhuizen organiseerde in samenwerking met De Zeven Muzen afge lopen vrijdag voor de derde keer een poëzieavond. In het kerkgebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden droegen bekende en min der bekende dichters voor uit eigen werk. George Meeder opende en beschreef vanuit een romantisch verlangen naar het onbereikbare, de onbeant woorde liefde. Gevoel speelt bij de gedichten van George een grote rol zonder al te dramatisch te worden omdat hij humor als aspirine van de dichter ziet. Suzanne van den Ende, onbekend talent, wordt in haar gedichten geïn spireerd door de onbekende men sen om haar heen. Gé Ansems riep in zijn gedichten een licht melancholische sfeer op waarbij humor en drama elkaar afwisselden en aanvulden. "Ik huil niet meer om de dood van Tante Bertha, ik huilom het leven". Gé die aan de ene kant een lijdende dichter is, die het leven als een straf ziet, kan aan de andere kant enorm relativeren. "Ik kan nu niet weten hoe ik morgen zal zijn, tochneem ik je even bij de hand om het je te laten zien". Anne Borsboom is een dichteres die veel gevraagd wordt in het Haag- sche Circuit. Ook Anne stopt veel van haarzelf in haar gedichten. Via zandkastelen, stoelendans en dro men, werd het publiek meegenomen op haar reis door de liefde. Frans Terken is een gevestigde dich ter die zijn impressies beschrijft uit het dagelijks leven. Soms is hij auto biografisch, soms ontstaan zijn gedichten uit het toeval "wat hier staat, heeftzichzelf verzonnen". De muzikale omlijsting van de avond werd uitstekend verzorgd door Mar- janne Roeleveld en Ton Verschuur die de toehoorder o.a. kennis lieten maken met de mooie kanten van droefheid. Een geslaagde avond waarbij het thema van de boekenweek ten volle werd uitgedragen. De liefde kan mooi zijn en uitdagend maar ook dramatisch. In ieder geval is ze ver rassend en vol verwachtingen. Toon Hermans schreef ooit: "Hij vindt haar mooi en kijkt haar aan Hij praat met haar in geuren en kleu ren, Soms denkt hij stil: wat zou er nou gebeuren, Als zij haar armen om mij heen zou slaan". pagina 13 Voetbal Moerkapelle - Uit het maximale aan tal van 27 punten bleven er zaterdag bij de Moerkapelse jeugdafdeling 15 in eigen huis. Vijf winstpartijen wer den afgewisseld door vier nederla gen. Al versloeg CVC Reeuwijk over tuigend met 3-0 en herstelde zich daarmee van de 2 nederlagen op rij tegen koploper SJC. Door deze winst nestelde Al zich op de 6e plaats, een keurige plek in deze pittige 2e klasse. Cl doet het eveneens uitstekend, Amerstol Cl werd in een aantrekke lijk duel verslagen. Na een 1-2 rust stand werden de mouwen extra opgestroopt met een 4-2 overwin ning als verdiend gevolg. Niels de Zwart was met 4 goals de gevierde man. BI kwam tegen DWO B2 met een 2-1 nederlaag wat sneu weg. Door een goal van Wesley Switzar leek te worden afgestevend op een terechte 1-1 eindstand, vlak voor tijd stelde DWO de niet verdiende 2-1 veilig. Dl lijkt de laatste weken wat van slag en moet na de 3-0 nederlaag bij Hazerswoudse Boys afhaken in de strijd om de bovenste plaatsen. D2 daarentegen pakte de draad van het winnen weer op, nu werd Lekker- kerk D3 overtuigend met 2-5 versla gen. Was dit team voor de winter stop nog puntloos, 5 overwinningen daarna brachten het totaal op 15, een keurige prestatie. El klom even eens enkele plaatsen op de ranglijst door in een spannende wedstrijd met 2-3 bij DSO te winnen. E2 kent een moeilijk seizoen. Tegen Alexan dria '66, de koploper, werd hard gewerkt en kon men in de le helft deze tegenstander goed bijhouden. Daarna was er geen houden meer aan, eindstand 1-10. F1 en Groene- weg F2 strijden in hun afdeling samen om het kampioenschap, het onderlinge duel eindigde zaterdag met 2-0 in Groenewegs voordeel, een spannende eindfase ligt daardoor te wachten. F2 handhaafde zaterdag een keurige 2e positie op de ranglijst door concurrent DSO met 2-1 van zich af te schudden. V.l.n.r. A.C.J.M. van der Stee, burgemeester drs. J.D. Westen dorp en griffier/gemeentesecretaris I. Mes. Door Frits Bromberg Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeenteraad van Zevenhui zen-Moerkapelle heeft vorige week donderdagavond in een half uurtje vijftien raadsleden geïnstalleerd: tien uit de afge lopen periode van vier jaar en vijf 'nieuwe gezichten'. Forma teur M. Zijderhand zal enkele weken nodig hebben een twee de wethouder te vinden, waar na bekend kan worden gemaakt welke partijen kunnen en willen samenwerken en welke in de oppositie gaan. Tot dan blijven de huidige wethou ders hun werk voortzetten: R. de Gooyer, M. Zijderhand en A.C.J.M. van der Stee. De nieu we functie van gemeentesecre taris en griffier is toebedeeld aan de heer I. Mes. Voor de WD zijn M. Aalderink en A.l. de Bruin nieuw in de gemeen teraad. Voor het CDA is aat M.J. van der Kooy, voor de PvdA H. Doorn hein en voor de ChristenUnie is dat geworden J. Rooker. Er verandert nogal wat na de jongste gemeenteraadsverkiezingen. Begin van dit jaar is de wet Dualisering Gemeentebestuur aangenomen. Dit houdt in, dat de rollen van de bestuur ders (wethouders) en volksvertegen woordigers (de raadsleden) uit elkaar worden getrokken. In de taken en bevoegdheden van de gemeente als bestuurlijke organisatie verandert er niets. Maar daarbinnen des te meer. De raad bestuurt niet lan ger met het college van B en W, maar stelt de kaders voor het gemeentelijk beleid, controleert het college en treedt op als vertegenwoordiger van de bur gers. Het college bestuurt de gemeente en voert de medebewindstaken uit. Samengevat: het college regeert, de raad controleert.- In navolging van de Tweede Kamer krijgt de raad het recht van initiatief en amendement, het recht de begroting goed, dan wel af te keuren, het recht het college (kritische) vragen te stellen en het recht om onderzoek te doen. Bovendien krijgt ieder raadslid recht op ambtelijke ondersteuning en moet de raad, als geheel, voor de eigen onder steuning een griffier aanstellen. Wie in de raad is gekozen en na de college-onderhandelingen tot wethou der wordt benoemd, moet de raadsze- tel opgeven. Net als in de landelijke politiek, waarin een minister geen kamerlid mag zijn. Wethouders (en bur gemeesters) maken ook geen deel meer uit van raads commissies, al kunnen ze wel worden uitge nodigd zaken toe te lichten of hun beleid te verdedigen. Anders dan voorheen, kan een wethouder thans ook van buiten de raad worden uitge zocht. De ge dachte achter de nieuwe wet is vooral, dat bestuurders niet langer zichzelf kun nen en mogen controleren. Dat is thans voorbehouden aan de raadsleden. In de nieuwe wet is de burgemeester de beleidscoördinator: verantwoordelijk voor de eenheid in het collegebeleid, met een wakend oog op tijdige voor bereidingen, vaststelling en uitvoering van het beleid en de genomen beslui ten. Ook moet de burgemeester, in een meer centrale rol dan gebruikelijk, de kwaliteit in de verhouding tussen bestuur (college) en burgers (raad) bewaken. De burgemeester vertegen woordigt zijn of haar gemeente bij andere gemeenten en andere overhe den. Is hij/zij daar lijfelijk niet toe in staat, dan treedt een raadslid als ver vanger op en niet, zoals tot dusver, een wethouder die ook loco-burgemeester was. Ook de aanstelling van een burge meester verandert. In de nieuwe proce dure krijgen gemeenteraden een zwaardere stem, in de vorm van 'het recht van aanbeveling', waarvan de minister wordt geacht niet af te wijken. De aanbeveling wordt in principe gedaan door twee personen die hun aanbeveling openbaar dienen te maken. Voorafgaand aan de aanbeve ling kunnen gemeenten een burge meesters-referendum organiseren. Alle kiesgerechtigde inwoners kunnen daar mee hun genoegen of ongenoegen ken baar maken, aangaande één van de twee door de raad geselecteerde kan didaten.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13