Nóg guldens over? Stort ze vóór 1 april gratis op uw bankrekening Het VARA-kindersongfestival Duinentocht Gratis nieuwsblad Streekar chief Hollands Midden Joker speelkaarten- beurs Hard Nodig: campagne voor 12.000 herintreders in de zorg CSO opent informatiepunt over Pas-65 De wereld van BeeHappy Nationale collecte van Simavi pagina 19 STORT VOOR l APRIL UW GULDENS GRATIS OP UW BANKREKENING FRANKXXXFRANKXXXFRANKXXX- FRANKXXXFRANKXXXFRANKXXXFRANK Sinds 28 januari 2002 kunt u niet meer betalen met de gulden. Heeft u tóch nog guldens in bezit, breng ze dan snel zo snel mogelijk naar uw bank. Doe het in ieder geval vóór 1 april. Tot die datum kunt u uw guldens namelijk zonder kosten op uw reke ning storten. Vanaf 1 april kan uw bank provisiekosten vragen voor elke storting van guldens. Maak dus snel uw oude spaarpot, sok of pie- kenpijp leeg. Dan kost het u niets. Ontdekt u uw guldens na 1 april 2002, dan kan dat storten geld kosten. Tot uiterlijk 31 december 2002 kunt u uw guldens nog op uw eigen bankrekening storten, maar dan worden er mogelijk wel provi siekosten berekend. Daarna kunt u uw guldens alleen nog wisselen op een filiaal van de Nederlandse Bank - tot 1 januari 2007. En bankbiljetten tot 2032. Belangrijke data: 1 april 2002 Tot 1 april 2002 kunt u guldenmun ten en guldenbankbiljetten koste loos bij de bank storten op uw eigen rekening of omwisselen voor euro's. Ijanuari 2003 Komt u na 1 april 2002 nog gulden munten of guldenbankbiljetten tegen, dan kunt u ze nog tot 1 janua ri 2003 op uw eigen rekening stor ten. Uw bank kan dan wel provisie- kosten in rekening brengen. 1 januari 2007 Tot 1 januari 2007 kunt u gulden munten bij kantoren van De Neder- landsche Bank omwisselen voor euro's. U moet na 1 januari 2003 wel kunnen uitleggen waarom u de mun ten niet eerder kon omwisselen. Ook moet u een legitimatiebewijs tonen. Ook in Duitsland, Ierland, Neder land, Griekenland, Finland, Luxem burg, Oostenrijk, Frankrijk, België, Italië, Portugal en Spanje (DING FLOF BIPS) betaalt u voortaan met euro's. Heeft u nog buitenlands geld uit een van deze landen? Breng dat dan ook zo snel mogelijk naar uw bank. Buitenlandse bankbiljetten kunt u nog tot 1 april 2002 omwisselen bij uw bank of storten op uw eigen reke ning. Daarvoor kunnen transactie kosten in rekening worden gebracht. Bij kantoren van De Nederland- sche Bank kunt u tot 1 april 2002 gratis buitenlandse bankbiljetten uit de eurolanden omwisselen tegen euro's tot een bedrag van maximaal 2.300,-. Maar let op: het gratis omwisselen bij De Nederlandsche Bank geldt alléén voor de Belgische frank, de Duitse mark, de Finse markka, de Franse frank, de Griekse drachme, het Ierse pond, de Italiaanse lire, de Luxemburgse frank, de Oostenrijkse schilling, de Portugese escudo en de Spaanse peseta. 1 januari 2032 Tot 1 januari 2032 kunt u gulden bankbiljetten omwisselen voor euro 's bij kantoren van De Nederland sche Bank. U moet na 1 januari 2003 wel kunnen uitleggen waarom u de bankbiljetten niet eerder kon omwisselen. Ook moet u een legiti matiebewijs tonen. Buitenlandse bankbiljetten Adressen De Nederlandsche Bank (DNB) Agentschap DNB Amsterdam Westeinde 1, 1017 ZN Amsterdam Agentschap DNB Eindhoven Dr. Holtroplaan 1, 5652 XR Eindho ven Agentschap DNB Hoogeveen Schutlandenweg 1, 7908 DX Hooge veen De kas van deze kantoren is geo pend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Agentschap DNB Wassenaar Rijksstraatweg 334, 2242 AB Wasse naar Meer informatie Kijk op www.euro.nl of bel de gratis informatielijn over de euro tel. 0800-1521 (geopend tot 1 april 2002). De VARA-verenigïng houdt voor de elfde keer het landelijke VARA-Kin- dersongfestival. Kinderen vanuit het hele land worden uitgenodigd mee te komen zingen, onder voorwaarde dat zij in de jaren 1990 tot en met 1994 geboren zijn. De deelnemers zingen liedjes uit het 'Kinderen voor Kinderen'-repertoire. De VARA zendt een registratie van de landelijke fina le op televisie uit. De audities, voorrondes en provinci ale finales beginnen in april en eindi gen in december 2002. Tijdens de selectieronden zullen de deelnemers worden beoordeeld op zangkwaliteit en presentatie. Kinderen die mee doen aan de provinciale finales zul len voor het eerst in de bestaansge- schiedenis van het Kindersongfesti val worden begeleid door een muziekcombo. De winnaars van de provinciale finales mogen meedoen aan de landelijke eindfinale die op 15 december 2002 plaatsvindt. De zangertjes en zangeresjes kunnen kiezen uit 40 geselecteerde liedjes uit het Kinderen voor Kinderen- repertoire. Wie mee wil doen aan het VARA Kin dersongfestival kan een briefkaart met naam en adres sturen naar: Vara Kindersongfestival, Postbus 950, 1200 AZ Hilversum. Regio - Het Streekarchief Hollands Midden in Gouda komt met een gra tis nieuwsblad: "Archief- en Librije- nieuws". Het formaat is één dubbel zijdig A4-the en zal eenmaal in de drie maanden verschijnen. Het nieuwsblad zal op verschillende locaties in Gouda en de regio te ver krijgen zijn, zoals bij bibliotheken en boekhandels. Zoetermeer - Toervereniging Z'77 houdt op 23 maart een Vrije-Toer- Tocht. Deze tocht, de Duinentocht zal volledig gepijld worden. Men heeft de keuze uit 3 afstanden: 25 km, start tussen 10.00 en 14.00 uur, 50 km, start tussen 9.00 en 11.00 uur, 90 km, start tussen 9.00 en 10.00 uur. De kosten bedragen 2,50. NTFU- leden kunnen op vertoon van hun TFK tegen organisatiekosten deelne men. Voor informatie 079-3514445 of 079-3162762. "Archief- en Librijenieuws" zal voor al nieuwtjes en wetenswaardigheden over de archief-, bibliotheek- en kaartencollecties van het Streekar chief Hollands Midden geven. Ook komen er aankondigingen van ten toonstellingen in en ander interes sant nieuws dat binnen de belang stellingssfeer van het Streekarchief ligt. Regio - In Linschoten wordt op 7 april van 10.00-14.30 uur in gebouw De Vaart de halfjaarlijkse Internatio nale Joker Speelkaartenbeurs georganiseerd. Toegang €1,60. Voor meer informatie 0527-252866 of 1720217798. ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 16 In de regio Rijnstreek wordt voor het jaar 2005 een tekort in de gezondheidszorg verwacht van meer dan 2500 personeelsleden. Er is door het ministerie VWS (Volks gezondheid Welzijn en Sport) geconstateerd dat een landelijke actie om personeel te werven noodzakelijk is. 10.000 Mensen in de regio Rijnstreek die ooit in de zorg hebben gewerkt en ingeschre ven staan bij het PGGM- of ABP- pensioenfonds zullen vanaf 11 maart een brief ontvangen van minister Borst. In deze brief wordt een beroep gedaan op eenieder die de stap naar de zorg weer wil maken. Tempo-Team heeft de rol toebe deeld gekregen om deze kandi daten te begeleiden en te plaat sen binnen één van de vele richtin gen die de gezondheidszorg kent. Ook aan scholing wordt extra aan dacht besteed door middel van nauw contact met diverse onder wijsinstellingen binnen de regio Rijn streek. Zorginstellingen hebben tot nu toe zo'n 350 vacatures aangeleverd. Deze vacatures betreffen functies op veel verschillende niveaus en rich tingen. Er zijn vorig jaar oktober 10.000 potentiële herintreders in dé regio aangeschreven. Hierop hebben zo'n 700 kandidaten positief gereageerd. Er zijn voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd die zowel informatief waren als hét moment om meteen een afspraak te maken met Tempo- Team voor een intake-gesprek. De volgende voorlichtingsdagen zijn in de week van 22 april. Voor meer informatie: www.hardno- dig.nl. f'p de site www.beehappy.nl kun je kennismaken met de wereld van groenten, bloemen en planten onder glas. BeeHappy is een nieuwsgierige hommel, die samen met 'kasgenoot' BeeHoney op reis gaat door de tuin- bouwwereld. De bezoeker kan kie zen uit tien spannende tekenfilm- Pjes. Behalve de avonturen van BeeHap py biedt de site www.beehappy.nl ook veel informatie. Surf langs kwe kers, veredelaars, veilingen en han delaren. Kijk hoe de meest verkoch te groenten, bloemen en planten in de kas worden geteeld. Of kies uit verschillende thema's, zoals bijen en hommels, milieubewuste teelt, her gebruik van water, energie en licht in kassen, voedselveiligheid en kwa liteit, de economische prestaties, wereldwijde afzet, geschiedenis en toekoinsl.van de. tuinbouw. Wie nog vragen heeft, kan deze stel len of zoekt het antwoord in de lijst van Veel Gestelde Vragen. Op de site zijn ook nieuwtjes, recepten en tips, een evenementenlijst, een gasten boek en een aantal links te vinden. Prijsvraag Tot en met september deèlt BeeHap py elke maand 10 gratis kaartjes uit voor de Floriade. In april geldt een speciale actie naar aanleiding van het 25-jarig jubileum van Kom in de Kas. Dan kan men een vliegtocht voor 2 personen boven de kassen winnen! Kijk hiervoor op www.bee- happy.nl onder 'prijsvraag'. BeeHappy is ontwikkeld in het kader van de campagne 'Onder glas groeit iets nieuws...', de campagne van de samenwerkende organisaties in de glastuinbouw- Regio - Met de collecte-actie 'Geef gezondheid geef leven' zet ontwikke lingsorganisatie Simavi zich in voor de allerarmsten in de derde wereld. Iedereen heeft recht op een goede gezondheid. Als gevolg van armoe de, oorlog of natuurrampen en door het ontbreken van de meest elemen taire kennis en gezondheidsvoorzie ningen, eisen ziekten als diarree, malaria en TBC nog veel slachtof fers. En dat terwijl 80 van de ziek ten kan worden voorkomen. Simavi helpt lokale organisaties bij het toe gankelijk maken van gezondheids zorg voor de allerarmsten. Tot en met 23 maart houdt Simavi een collecteweek. Voor meer infor- matie:. 0182-6.1625.7.. Het Coördinatieorgaan Samenwer kende Ouderenorganisaties (CSO) gaat de voorlichting over de Pas-65 verzorgen. Het CSO heeft hiervoor, met steun van het ministerie van VWS, een informatiepunt opgezet, een internetsite geopend en een nieuwe folder uitgegeven over de Pas-65. De folder bevat algemene informatie over de Pas-65 en is ver krijgbaar op het gemeentehuis. Meer specifieke informatie over de Pas-65 is te vinden op de internet site www.pas-65.nl Het CSO richt zich bij de voor lichting ook op de allochtone oudere. Allochtone ouderen maken relatief weinig gebruik van de Pas-65 en van de kortingsmogelijk heden die er zijn voor ouderen, ter wijl juist deze groep een relatief lage re inkomenspositie heeft. Daarom heeft het CSO in samenwerking met de NISBO een drietalige voorlich tingsfolder (Nederland-Turks-Ara bisch) gemaakt. Het CSQwil tevens-koriingsarranger. menten voor ouderen stimuleren. Op de internetsite over de Pas-65 staat een overzicht met allerlei, op dit moment voornamelijk culturele, activiteiten waarop ouderen korting kunnen krijgen. Om de voorlichting over het kortingsaanbod voor oude ren zo volledig mogelijk te maken biedt het CSO organisaties en bedrij ven, die speciale tarieven voor ouderen hebben, de gelegenheid om van hun diensten of producten mel ding te maken op de internetsite over de Pas-65 bij de rubriek 'Kor tingen voor ouderen'. Zij kunnen hierover contact opnemen met de redactie van de internetsite www.pas-65.nl De pas-65 bestaat ruim 25 jaar en is destijds door het toenmalige ministerie van WVC geïntroduceerd om de maatschappelijke deelname van ouderen in de samenleving te bevorderen. De Pas-65 bestaat nog steeds en wordt jaarlijks door zo'n 100.000 ouderen aangevraagd. Circa 1.7 miljoen ouderen heeft een Pas- 65.i

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19