LOKAAL INITIATIEF SPREEKT AAN! mi DAGKAARTEN VOOR DE FLORIADE 2002 i I I jEffecten ECONOMISCH HERSTEL NEGATIEF OBLIGATIES 79f- p.p. De bank waar je lid van wordt AANPASSING ADVIESTARIEVEN t# tt sis DOMEINNAMEN KOMEN OP DE MARKT Weeknieuws agenda j WM Hart van Holland 20 maart 2002 10-daagse busreis Vertrek: 19 april 6,10 en 13 mei Inclusief appartement Op basis van logies Prijzen o.b.v. minimaal 2 personen Wilt u meer weten bet ons gerust tel: 0180 -637373 Bezoekadressen: Innovatie Award naar Rabobank voor 'pinnen op internet' Rabo Internet Machtigen primeur in Nederland Robeco YoungDynamic kosteloos aankopen in april Openingstijden: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderliin: Interpolis schadeservice: Blokkeren passen/cards: IroifiI Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: I - mm Rabobank De Stichting Internet Domeinre gistratie Nederland (SIDN) geeft binnenkort 226 domeinnamen vrij die nu nog zijn geblokkeerd. Het betreft domeinnamen met een algemeen karakter, zoals restaurant.nl en galerie.nl. Maar ook domeinnamen als bloemengroothandel.nl en bloe- menveiling.nl. De SIDN heeft strenge spelregels opgesteld voor de uitgifte, die een notaris in de gaten houdt. Zo kan iemand zich slechts één keer inschrijven voor één domeinnaam per organisatie. Indien een domeinnaam in de smaak valt bij meer belangstel lenden, zal loting plaatsvinden. De inschrijvingsprocedure is inmiddels gestart en duurt tot en met 10 april. De volledige namenlijst is te vinden op www.sidn.nl. Marktontwikkelingen, waaronder de gestegen kapitaalmarktrente, heb ben aanleiding gegeven tot bijstel ling van de adviestarieven voor vast- rentende leningen aan bedrijven. Deze adviestarieven zijn per 13 maart voor alle looptijden met 0,20% ver hoogd. De adviestarieven voor Vaste Termijn Spaargelden zijn per 15 maart eveneens met 0,20% verhoogd. Met Rabo Internet Sparen 3,75% Rabo Tele Sparen 3,25% Rabo Rendement Rekening* vanaf 10.000,- 3,00% vanaf 4.000,- 2,75% vanaf 400,- 2,25% 0,- tot €400,- 1,7 Rabo Beleggersrekening* vanaf 10.000,- 3,C vanaf 4.000,- 2,7 vanaf 400,- 2,25% €.0,-tot €.400,- 1,7 ingang van 15 maart zijn de tarieven voor RaboTelesparen.de Rabo Regen- boogRekening en BedrijfsTelesparen met 0,25% verlaagd, en het tarief voor Rabo Internetsparen is met 0,35% ver laagd. Het hoogste tarief van de BedrijfsPlusRekening is met 0,20% verlaagd. De huidige rentetarieven voor spaargelden worden weergege ven in onderstaand overzicht. Rabo RegenBoog Rekening 3,25% Rabo Jongerenrekening 2,70% Werknemerssparen premie-spaarrekening 3,20% spaarloonregelingen 3,20% winstdelingsspaarrekening 3,20% Wijzingingen voorbehouden Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt wordt het hogere percentage vergoed over het hele saldo. Rob Beentjes en Er' win Boorsma - Beleggingsadviseurs JÊ De tekenen van herstel nemen toe. In de regel is dat slecht nieuws voor obli gaties en goed nieuws voor aandelen. Het koersbeeld van obligaties is dan ook verslechterd, zodat het technisch advies op negatief uitkomt. Het tech nisch advies voor aandelen is ver hoogd naar neutraal. Dit heeft tot gevolg dat wij ons totaaladvies voor obligaties naar negatief brengen en het positieve totaaladvies voor aan delen verder aanzetten. Het macro-economische klimaat is negatief voor obligaties. Groeiherstel dient zich aan. Hierbij zal de Amerikaan se economie het niet zozeer van de con sument moeten hebben, die lang de groei overeind heeft gehouden. De groei van de detailhandelsverkopen jaar-op-jaar zal slechts beperkt toene: men. Maar elders in de economie nemen de tekenen van herstel toe. Extra overheidsuitgaven zijn positief, de ISM- index stijgt en de voorraden zijn sterk afgebouwd, zodat bedrijven hun pro ductie kunnen opvoeren. In navolging van de VS verbeteren ook de economi sche vooruitzichten in euroland Niet alle factoren zijn negatief. Meeval lende inflatie als gevolg van de ontwik keling van voedselprijzen en de lage bezettingsgraad is positief. In euroland verwachten wij dan ook een prijsstijging onder de 2%. Ook zal de korterenteont- wikkeling gezien het inflatieklimaat meevallen bij wat de markt inprijst. Des ondanks is het totaaladvies voor obliga ties negatief vanwege het macro-econo mische klimaat en het koersbeeld. Tegelijkertijd zetten wij ons positieve advies voor aandelen verder aan. Plus punt voor aandelen is het macro-econo mische klimaat. Bovendien loopt de ver spreiding van Enronitis niet zo'n vaart en zal het de economische groei dan ook niet in de weg staan. Het renteklimaat is neutraal. De langerentevooruitzichten zijn verslechterd, maar de korte rente kan meevallen bij de marktverwachting. De factor winsten is neutraal. De winst groei is vrij goed met 21.6% voor de komende twaalf maanden. Daarentegen zijn de winstherzieningen gemiddeld. Wereldwijd zijn aandelenmarkten nor maal gewaardeerd. Ten slotte bevinden wij ons in de seizoensmatig aantrekke lijke beleggingsmaanden voor aande len. Per saldo is het totaaladvies voor aandelen positief. Bron: IRIS Research Op de laatste ledenvergadering van onze bank, in juni 2001, heeft bestuurslid Kees Bukman de aan wezigen deelgenoot gemaakt van een nieuw lokaal initiatief dat is ontstaan vanuit onze verbonden heid met de lokale omgeving en de stichtingen, verenigingen en clubs die daaraan invulling geven. Medio december vorig jaar hebben wij een groot aantal vrijwilligersorga nisaties aangeschreven. In deze brief hebben wij de inwoners van Zeven huizen en Moerkapelle uitgenodigd om, via hun stichting, vereniging of club, onderbouwde voorstellen in te dienen voor de financiële ondersteu ning van initiatieven die de lokale gemeenschap of een deel daarvan, in de ruimste zin van het woord, ten goede komen. De indieners van de drie meest aan sprekende voorstellen worden in de gelegenheid gesteld om op maandag 17 juni aanstaande, na het formele gedeelte van de algemene ledenver gadering van onze bank, hun plannen te presenteren. Na afronding van de drie presentaties kunnen alle aanwezi ge leden hun favoriete 'goede doel' kiezen. Het voorstel met de meeste stemmen wordt gehonoreerd met een bedrag van maar liefst 6.000. Maar ook de overige projecten wor den niet vergeten. Zij ontvangen een donatie van respectievelijk 4.000 en 2.500. In de afgelopen periode hebben wij reeds enige aansprekende voorstellen ontvangen.Ook hebben wij van enkele organisaties begrepen dat zij hun idee ën nog aan ons zullen overhandigen. Graag roepen wij u op hun voorbeeld te volgen. De uiterste inschrijfdatum is 1 mei 2002. Als u vragen, opmerkin gen of suggesties heeft, kunt u daar voor contact opnemen met Els van Laarhoven of Anneke de Vos van het directiesecretariaat. Zij zijn bereikbaar onder telefoonnummer 0180-637301 Binnenkort is het zover. Dan opent de Floriade in de gemeente Haar lemmermeer haar poorten. Van 6 april tot en met 20 oktober 2002 kunt ook u een kijkje komen nemen bij deze groots opgezette wereld tuinbouwtentoonstelling. Als u lid bent van de Rabobank betaalt u voor een dagkaart voor Floriade 2002 slechts 12,75 per persoon (niet leden betalen 17,-), exclusief 4,50 verzendkosten per bestelling. Dit aanbod geldt exclusief voor dag kaarten voor volwassenen; kinderen betalen 8,50. U kunt Floriade-kaar- ten bestellen via het Rabobank/Floria- de-telefoonnummer: 0900-129 00 00 0,25/p.m.). Bestellen van Floriade- kaarten is mogelijk t/m 14 oktober 2002. Als u gebruik maakt van deze aanbie ding dan ontvangt u tevens een Flori- ade-informatiepakket met duurzame weetjes en een aantal voordeelbon nen. Voor meer informatie over leden aanbiedingen: www.rabobank.nl. Wilt u ook lid worden van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle en profite ren van deze en andere ledenaanbie dingen? Bel dan met 0180-637383. Rabobank heeft tijdens de uitrei king van de Nationale Thuiswinkel Awards op 11 maart jl. de Innovatie Award uitgereikt gekregen. Rabo bank ontving de prijs voor haar internet-betaalmethode Rabobank Direct Betalen. De Innovatie Award wordt toegekend aan bedrijven of personen die een baanbrekende bijdrage hebben geleverd aan pro fessionalisering van '(ver)kopen op afstand', bijvoorbeeld via catalogus of internet. Rabobank Direct Beta len is een unieke manier van beta len via het internet, waarbij klanten van de Rabobank snel, safe en sim pel hun 'aankoop op afstand' kun nen afrekenen. De klant bepaalt met behulp van zijn bankpas, pin code en de 'random reader' een beveiligingscode, waarmee hij zijn aankoop 'pint'. De verkopende par tij ontvangt binnen enkele secon den de betaling op zijn Raboreke- ning. Naar verwachting kunnen eind 2002 circa 2 miljoen Rabo- bank-klanten gebruik maken van deze wijze van betalen. De Rabobank maakte deze week de ontwikkeling van een nieuw pro duct bekend: machtigen via inter net. Introductie staat deze zomer gepland. Rabo Internet Machtigen maakt gebruik van vrijwel dezelfde schermen als Rabo Direct Betalen. In de eerste opzet kunnen klanten virtuele eenmalige machtigingen afgeven voor aankopen via inter net. Internet Machtigen maakt via j de random reader of digipass gebruik van een elektronische handtekening. De betaling is dus geborgd. Het nieuwe internetpro- duct wordt in eerste instantie gebruikt voor eenmalige machtig ingen, onder meer door internetbe drijven en bij charitatieve acties. Als dat goed verloopt, zullen ook door lopende machtigingen mogelijk worden. Klanten kunnen de hele maand april Robeco YoungDynamic (YD) zonder kosten aankopen. Nieuwe aandeelhouders ontvangen het YD pakket met daarin de Adventure- Game Investigator, het YD Magazi ne, de YD events en de YD games. De actie is gericht op jongeren en hun ouders. Op www.rabobank.nl en www.youngdynamic.com staat uitgebreide informatie over het fonds. 21 t/m 24 maart 5 april t/m 20 oktober 11 mei indoor brabant floriade landelijke fietsdag .....J- Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2