Wethouders geven voorbeeld op boomfeestdag in Boskoop Kampioenschap triplette in volle gang Ds Taekwondoka's in de prijzen Seniorenactiviteit gestart in Waddinxveen-N oord Hl Vooijaarswandeling in heemtnin Goede vangst HSW Koppelklaveijassen in de Boog Vrouwen van Nu naar paprika- kwekerij Opbrengst reumafonds Bier voor dames KW Start seizoen Avanti WAD D1NXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 27 maart 2002 pagina 13 pnnr Frits Bromberg Boskoop - Zelden twee wethouders zo hard zien werken als vorige week woensdag, toen op het ter rein van het PPO (Praktijkonder zoek Plant en Omgeving) in Bos koop P. Trimp en I. ten Hagen twee kinderen onderwezen in het plan ten van bomen. Dit gebeurde tij dens de 45e nationale boomfeest dag, waaraan 227 Boskoopse kin deren deelnamen. Maar het waren vermoedelijk alleen Gaby Hukker en Mark Hendrikman, beiden 11 jaar, de eersten van de stoet kinderen die per dubbeldeksbus werden aange voerd, dat een spade ook z'n aan trekkelijke kanten heeft. Wethouder Trimp demonstreerde met aanzien lijke vakmanschap - hij was immers boomkweker - hoe het handvat van een spade, mits deskundig in de grond gestoken, als zitting kan wor den gebruikt. "Maar het moet wel een breed handvat zijn", oordeelde Trimp professioneel. Verder ging alles goed. Niet in het minst gehinderd door weer en wind legde directeur Martin Kropff van het PPO uit, dat op die Boskoopse plek destijds op bescheiden schaal de boomteelt ontstond en het einde van de exportwaarde nog lang niet in zicht is. Integendeel, "een sector met nog steeds sterke groei." Deze directeur, met nog 227 kinderen in aantocht: "Kennis is de basis van al ons handelen. Dat begint in het klein en eindigt in iets groots. Deze boom - een plataan - die we straks gaan plan ten, staat daar als symbool voor." ««rlands De wethouders P. Trimp en I. ten Hagen werken zich in het zweet om Gaby Hukker en Mark Hendrikman te laten zien, hoe dat moet, bomen planten. Directeur M. Kropff van het PPO kijkt belangstellend toe; hij kon het al. De kinderen, verdeeld over vier groepen, mochten die woensdag ochtend bomen planten en zo hun liefde voor groei en bloei vergroten. Gaby, van de Immanuelschool en Mark van De Zevensprong, zagen het nut van de boomfeestdag wel in. Niet alleen, omdat alle kinderen als aandenken een Pieris Japonica 'Bon fire' mee naar huis zouden meekrij gen, een boompje dat het binnen en buiten goed doet. Gaby: "Het doet me wel wat, een jonge boom in de aarde zetten, als je weet, dat zo'n boompje straks een geweldenaar kan worden." Ook Mark onderging de les in bomen planten als een waardevol stukje onderwijs. "Maar", zei hij, "echt nieuw is dit natuurlijk ook weer niet voor mij. M'n vader is boomkweker." Dat zal voor wel meer Boskoopse kin deren het geval zijn geweest. Maar dat deed niets af aan de waarde van dit boomfeest. Mark: "Ik plant de bomen niet. Nog niet, wat ik zal later ook wel boomkweker worden. Nu doet m'n vader alles nog." Jeu de Boules Taekwondo Waddinxveen - De strijd om het interne kampioenschap triplette is in volle gang. Dertien teams heb ben zich voor deze competitie inge schreven en inmiddels zijn 4 speel avonden achter de rug en hebben de meeste teams er 8 of 7 partijen opzitten. Het verschil zit 'm in een vrij loting in verband met het one ven aantal teams dat mee doet. De stand is hierdoor een klein beetje vertekend. .e huidige stand: l.Toos Wub- I ben/Hans Cammeraat/Roy Hulskamp 8-7-50+; 2. Wout Ver- sluis/Elly Nieuwland/Andries Roos 8-6-29+; 3. Nel Oudijk/Wim van Boc- KERKD1ENSTEN - 31 maart Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk vrijdag 29 maart 15.00 uur Kruiswegviering; 31 maart 11.30 uur Eucharistieviering; maandag 1 april 10.30 uur Eucha ristieviering; dinsdag 2 april 19.00 uur Eucharistieviering. Zaterdag 30 maart 19.00 uur Gezinsviering; 21.30 uur Paaswake in OK. Herv. kerk donderdag 19.30 uur ds. C. de Jong in 1M; vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. C. de Jong in 1M; zaterdag 30 maart 22.00 uur ds. P.A.C. Bon- gers; 9.30 uur ds. P.A.C. Bongersin OK; 10.00 uur ds. C. de 'jong in IM. Geref. kerk vrijgemaakt vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. E. Brink; 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. De Rank donderdag 28 maart 19.30 uur ds. M. de Boer; vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. M. de Boer; zaterdag 30 maart 1930 Gebedsdienst; 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur Vesper in IK. Boskoop Herv. Gem. vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. R. de Reuver; 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen in HK; 11.00 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur dhr. C.P. van Ommen in HK. De Stek vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Ger. Kerk vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 9. 30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk; 18.30 uur dhr. C.P. v. Ommen. Ev.Gem.Parousia 29 maart 19.30 uur D. Wijker; 10.00 uur D. Wijker. Chr. Ger. Kerk donderdag 28 maart 19.30 uur Avondgebed; vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. C.C. den Hertog; zaterdag 30 maart 19.30 uur Avond gebed; 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Ger. Gem. vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. M. Golverdingen; 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen; maandag 1 april 9.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz.Pro.Gel.Gem. donderdag 28 maart 19.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin; 10.00 uur ds. J.A. 'Brostrom-Bruin. Benthuizen Ger. Gemeente vrijdag 29 maart 19.30 uur ds. Gunst; 9.30 en 18.00 uur ds. Gunst; maadag 1 april 9.30 uur ds. Van Aalst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapclle en Waddinxveen: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestda gen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop en Benthuizen Vrijdag 29 maart 18.00 uur tot zondag 31 maart 18.00 uur, dokter J.J.A. Harderwijk en dokter A.C. Kraneveld, Zijde 26, Boskoop, 0172-217540; zondag 31 maart 18.00 tot maandag 1 april 24.00 uur, dokter P.P.M.T. Her mans, Zuidwijk 2, Boskoop, tel. 0172-212038. kom Maas/Norbert Schifferling 8-5- 26+; 4. Peter Rubeling/Ton en Jopy Hulskamp 8-5-22+; 5. Imca Matla/Cor- rie 't Hart/Hanna de Wilde 8-5-19+. Deze competitie is bedoeld als trai ning voor het meer serieuze werk van de Nationale Competitie en het afdelingskampioenschap 4 tegen 4. Deze competities starten begin april. In de Nationale competitie is Wad dinxveen in diverse klassen ver tegenwoordigd. In de hoogste klasse van Nederland, de ereklasse, spelen wel 2 Waddinxveners, maar zij komen daar in uit voor een andere vereniging. In de hoofdklasse, de een na hoogste, komt 1 team uit, in de le en 2e klasse ieder 2 teams, in de 3e klasse 4 teams en tenslotte 1 team in de 4e klasse. In het afdelingskampi oenschap 4 tegen 4 wordt Waddinx veen in de hoogste klasse, de le klas se, vertegenwoordigd door 5 teams. Waddinxveen/Oss - In Oss vond zaterdag het 23e Pardoel sport toer nooi plaats. Dit internationale toer nooi is een begrip in de taekwondo- wereld. Een paar honderd taekwon doka's in allerlei klasse nemen deel aan het onderdeel sparring, wedstrij den met full contact. Het internationaal karakter vind men terug in deelnemers; zij komen uit Nederland, België, Duitsland, Frank rijk en Hongarije. Ook ditmaal deed een aantal leden van sportinstituut Den Edel mee. Jeroen Priem en Daan Ollie wisten in hun klasse de tweede plaats te halen. De overige Den Edel taekwondoka's kwamen net te kort met vierde en vijfde plaatsen. Belang rijk voor de taekwondoka's is dat ze ervaring opdoen die ze in een vol gende wedstrijd kunnen gebruiken. Waddinxveen - In een gedeelte van het Burgemeester Warnaarplant- soen bij kinderboerderij Dierendal, is in het jaar 2000 begonnen met het inrichten van een heemtuin. De heemtuin, die bestaat Hit een ongeveer 35 jaar oude bosstrook en een vijver met natuurlijke oevers, wordt in gedeelten aange- legd. Voor belangstellenden houdt de Waddinxveense werkgroep Natuur- en Milieueducatie op zaterdag 6 april vanaf 10.00 uur een rondlei ding door de heemtuin. De rondlei ding duurt ongeveer een uur. Tij dens de rondleiding wordt aan dacht besteed aan voorjaarsplan- ten als speenkruid, dasiook, groot en klein hoefblad. Bomen en strui ken komen tijdens de wandeling ook aan bod. Verder wordt aan dacht besteed aan de daar voorko mende vogels en andere kleine die ren. Belangstellenden worden opgewacht bij de kinderboerderij. Waddinxveen - Met een extra (koj># pel)wedstrijd in de Amstel-Drecht sloot Hengelsportvereniging Wad- dinxvee het winterseizoen af. Twaalf deelnemers vingen 54 kilo witvis. Een goede vangst derhalve, die hoofdzakelijk uit grote brasem bestond. De prijzen gingen naar de koppels M. Reichard R. Jenner met 15.540 gram, A. van Leeuwen J. Verhoef met 12.870 gram en J. van Elswijk H. Romeijn met 11.670 gram. Zaterdag 6 april start de zomer competitie. De eerste wedstrijd, in een serie van 10, waarvan twee verplicht met de vaste hengel, wordt gevist in de Oude Rijn. Belangstellende leden kunnen zich op de dag zelf bij het station NS aanmelden vóór 6.00 uur. Dit is tevens het tijdstip van vertrek. Voor meer informatie: 615225. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 29 maart een koppelklaverjasavond gehou den. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5 - per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is weikóm in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. Waddinxveen - De groep 'Ouderen- voorlichters' van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk is ruim een jaar geleden begonnen met het afleggen van huisbezoeken bij seni oren van 75 jaar en ouder. 'et doel van dergelijke bezoe ken is om na te gaan of de L betreffende senioren op de hoogte zijn van allerlei regelingen die er zijn ten behoeve van deze doelgroep. Indien daar behoefte aan is, wordt er voor informatie gezorgd of verwezen naar de juiste instan ties. Tijdens die bezoeken hebben de ouderenvoorlichters signalen gekregen dat er veel senioren behoefte hebben aan een plek, bij voorkeur in de eigen wijk, waar ze andere senioren kunnen ontmoeten en waar ze informatie kunnen krij gen. Daarom is er besloten om in buurtcentrum de Boog een extra ontmoetingsplek te creëren waar mensen onder het genot van een kopje koffie kunnen praten over allerhande zaken die hen bezig hou den. Omdat de medewerkers tevens ouderenvoorlichters zijn, kunnen zij de mensen bovendien op weg hel pen bij hun vragen. Indien er in de toekomst behoefte blijkt te zijn aan informatie over een specifiek onder werp, dan bestaat de mogelijkheid een gastspreker uit te nodigen. Ech ter het voornaamste doel van deze nieuwe activiteit is het bieden van gezelligheid en ontmoeting. Op dinsdag 5 maart startte de acti viteit. Nadat de medewerkers de ruimte waar de activiteit zou plaats vinden, hadden omgetoverd tot een gezellige ruimte, was het wachten op de eerste bezoekers. Zij kwamen. Met name op de dinsdagmorgen wordt de activiteit goed bezocht. Wie 55 jaar of ouder is en woont in de Vondelwijk, Oranjewijk of Groens- waard is welkom eens een kijkje te komen nemen, ledereen is welkom iedere dinsdag van 10.00 tot 13.00 uur en donderdag van 13.00 tot 16.00 uur in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2. De medewerkers van deze activiteit zijn op zoek naar collega's die op vrijwillige basis mee willen draaien. Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met de S.W.W., telefoon (0182)-631932. De S.W.W. organiseert voor alle senio ren in Waddinxveen in het Anne Frank- activiteiten centrum tal van activitei ten. Meer informatie daarover is te vinden in het senioren-informatie- boekje 'Nieuws' dat 11 keer per jaar verschijnt. Men kan dit boekje gratis thuis bezorgd krijgen als men naam en adres doorgeeft aan de S.W. W. op bovenstaand telefoonnummer. Waddinxveen - De Vrouwen van Nu brengen woensdago 3 april een bezoek aan de paprikakwekerij van de firma Slaman aan de Tuinbouw- weg. De heer A. Slaman zal na een korte toelichting met de dames een rondgang maken door zijn kassen. De paprikateelt start jaarlijks in december. De oogst is nu net begonnen. Ongetwijfeld zal de heer Slaman ingaan op eventuele vragen. De excursie begint om 9.30 uur. Waddinxveen - De onlangs gehou den Reumafondscollecte heeft in Waddinxveen het recordbedrag van €7732,06 opgebracht. De orga nisatie bedankt collectanten en gevers voor hun medewerking. Boskoop - De leden van de Katho lieke Vrouwen Vereniging brengen dinsdag 9 april een bezoek aan de bierbrouwerij in Zoeterwoude. Na een uitleg over het bedrijf, een filmvertoning en een rondleiding, gaan de dames naar de ontvang struimte, waar ze, onder het genot van een drankje, de mogelijkheid krijgen vragen te stellen. Voor meer informatie en aanmelden kan men bij Jannie van Eijk terecht. Boskoop - Toerclub Avanti start woensdag 3 april het toerseizoen. De recreantengroep start vanaf het Praathuis aan de Bosweg om 190ÖU met een voorrijder. De afstand is 25 kilometer. Voor meer informa tie: 0172214844.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13