Flyers dames 1 laat het afweten Jacco Eltingh opent seizoen Gouwe Smash W.S.V, 2 promoveert naar eerste klasse R.S.B. Ruime overwinning dames Groeneweg Kidsday en jeugdopeningstoernooi Dames Gouwestaete als derde play-offs in Polderloop, skeelertocht en steptocht Mooie voetbaldag voor jeugd Groeneweg Veel wedstrijden Wad- dinxveen-jeugd Nesselande naar halve finale play off P SPORT Hart van Holland 27 maart 2002 pagina 31 I Basketbal Tennis Waddinxveen - Een succesvol week end voor Flyers in de thuiswedstrij den. Acht wedstrijden, zeven over winningen. Alleen het vlaggenschip dames 1 liet het afweten. Jongens Junioren 1 had alleen de eerste helft enige moeite met MSV. Toen was er nog sprake van een wed strijd. Flyers had wel het betere van het spel maar slordigheden zorgden ervoor dat MSV kon bijblijven. Rust stand 41-36. De tweede helft beging Flyers die slordigheidjes niet meer en bleef men geconcentreerd spe len; dit resulteerde in een grote over winning: 93-63. Topscoorder: Jordy Waarts met 34 punten. Voor een verrassing zorgde heren 2 door een nipte overwinning op het hoger geklasseerde Punch. De kleine voorsprong van de eerste helft (28- 25), werd met man en macht verde digd. Eindstand 49-47. Topscoorder: Hubert Wensink met 18 punten. Jongens Kadetten 1 bleef de baas over Lokomotief. De basis voor de overwinning werd in de eerste helft gelegd (41-25). De tweede helft had de thuisploeg het moeilijk maar de overwinning kwam niet in gevaar: 63-51. Topscoorder: Jeroen Lange- laar met 19 punten. Jongens Aspiranten 2 had geen enkele moeite met The Jump: 79-36. Topscoorder: Kristiaan Asscheman met 30 punten. Jongens Aspiranten 3 bleef niet achter en won van Gym- nova met 38-30. Topscoorder: Rud- mar Klomp met 16 punten. Jongens Mini's 1 startte slecht en stond na twee periodes met 17-24 achter. De derde periode deed de twee vorige vergeten en via 20-9 werd de achterstand omgebouwd naar een voorsprong en deze kwam in de vierde periode niet meer in gevaar. Uitslag 50-43. Topscoorder: Geoffry Klijn met 18 punten. Jongens Benjamins 1 hield de twee winstpunten. De eerste periode was goed (12-2), maar de tweede ging niet zo lekker (2-14). Periode 3 en 4 waren weer voor de thuisploeg en via 10-8 en 20-12 kwam de eindstand 44-36 op het bord. Topscoorders Dino Nimako en Niek Hazelaar beide met 14 punten. In het Paasweekend zijn geen thuis wedstrijden, maar op vrijdagavond 5 april in de Duikelaar om 21.00 uur de belangrijke wedstrijd voor Dames 1 tegen LUSV. Schaken Waddinxveen - W.S.V. had tot nu toe een paar successen niet bereikt: het vierde was gedegradeerd; het derde en eerste werden geen kampioen in hun afdeling. Nu bleef er donderdag nog een kans op succes over: het tweede stond hoog in de afdeling van de tweede klasse met een wed strijd verloren en een gelijk spel. Als het de laatste wedstrijd minimaal gelijk speelde, zou het op "bordpun- ten" (gewonnen partijen) kampioen worden en promoveren. Tien wed- strijdpunten uit zeven wedstrijden lijkt weinig, maar de achttallen had den elkaar nogal dwars gezeten. Al vrij vlug, binnen twee uur, waren er drie remises (Eduard Philipse, Albert Prins en Henny de Roodt) aan de eerste drie borden, binnen. Maar de wedstrijd zag er niet goed uit. Een partij stond gunstig, een met een stuk minder verloren. Toch pakte het anders uit. Jan Muit nam een remise toen hij die krijgen kon. In het laatste uur won Bert van der Knaap met een tactisch slimmig heidje, waarna inderdaad het achter ste bord verloren ging. Peter van den Belt had met een pion meer een moeizame stelling, maar moest remise kunnen maken; Wim van der Hoek had beter gestaan, stond nu minder, maar zou wel een half punt maken. In het laatste kwar tier gebeurde het ook zo. Daarmee was er één succes binnen. In de interne competitie examineer de Mark van Putten Arjan Hennink. Geen afgang voor de opkomende jeugd, maar aan een echte kracht meting was Arjan nog niet toe. Wim Hennink vloerde Barthold Jansen. Ton van Nieukerke maakte met wit remise tegen Ronald Dannis. Peter de Louw had remise moeten maken tegen Wim van Vuuren, maar wees het aanbod af en werkte zich in moeilijkheden. Laurens Ellers werd, ondanks de witte stukken, door Wim Mulder opgebracht. Het was in het algemeen een zwarte avond: tien partijen gewonnen door zwart, vier door wit, twee remise. Erik Hennink speelde met zwart een goede partij tegen Nico Dannis en won. Hans van Offeren hield met wit Jan van der Bornoortdurend onder druk en won. Jaap Smit bouwde met wit tegen Ryan den Drijver zijn stel ling zo in, dat de "actieve" loper niets deed. Hij mocht van geluk spre ken, dat Ryan een tussenschaakje miste en met remise bleef zitten. Evert Hildebrand versloeg Dirk van Offeren. Henk Erkelens verloor tegen Jaap van der Heiden de dame. Jaap van Sandijk bouwde tegen Marco de Bruijn een goede stelling op, maar deed er niets nuttigs mee en verloor. Jan Kraijesteijn werd ingerekend door Jeroen van der Veen. Herman van Offeren kon niet tegen Ton Bronk op. Gerard Toren beek zag een dubbele aanval van Frans Draaisma over het hoofd en verloor twee stukke. Mourad Bous- said won, misschien niet zozeer doordat hij zwart had, maar doordat hij zijn aandacht beter bij de les had dan Randy Girdhari. Damesvoetbal Zevenhuizen - De dames van Groe neweg hebben zondag 24 maart een flinke zege geboekt op weg naar de in het verschiet liggende kampioenstitel. Op eigen terrein werd VEP 3 versla gen. De eerste goal werd binnen 5 minuten gemaakt door Ellen van Fes- sem. Daarna lukte het even niet, maar op slag van rust werd het nog 3 tegen 0 door Jolanda de Graaff en Carola van Erkel. Na rust was het weer even aftasten maar door nog 3 doelpunten van Nathalie Meijer en Carola van Erkel werd het 6-0; de dames staan 5 punten los staan van de concurrentie. Versterking gezocht Voor het volgende seizoen zijn de dames op zoek naar versterking voor het elftal. Welke dames hebben zin om op zondagochtend een potje voetbal te spelen? Neem contact op met Rob Hoogendoorn, telefoon 0180-633496. Waddinxveen - Tennisvereniging de Gouwe Smash kan met ingang van het nieuwe seizoen gebruik maken van gloednieuwe banen. De vereni ging start het nieuwe seizoen op 1 april. Tenniscoryfee Jacco Eltingh gaat die dag de uitdaging aan om tij dens een clinic de leden van de Gouwe Smash de fijne kneepjes van het tennis bij te brengen. Tijdens de winterstop heeft een ingrijpende vernieuwing van de banen plaatsgevonden. De vertrouw de - maar hard aan een opknapbeurt toe zijnde gravelbanen- zijn verruild voor "Canadian Tenn"-banen. De vereniging hoopt dat haar leden op deze manier vaker gebruik kunnen maken van de banen, zonder al te veel nadeel te ondervinden van het grillige Nederlandse weer. Een groot aantal leden heeft van de winterstop gebruik gemaakt om de kantine evenals het 'buitengebeuren' een grondige opknapbeurt te geven. Tennisvereniging De Gouwe Smash is een middelgrote vereniging, die op dit moment nog een beperkt aan tal plaatsen ter beschikking heeft. Op 1 april om 15.00 uur geeft burge meester Jonkman het sein geven voor de officiële openingshandeling door Jacco Eltingh. Vooraf kunnen de leden zich alvast opwarmen door deelname aan het jaarlijkse ope- ningstoernooi. Voetbal Waddinxveen - Waddinxveen F1 ging op bezoek bij RVC'33. De bal wilde er maar niet in. Er werd met 1-0 verlo ren. F2 hoefde niet ver weg, zij gin gen naar WSE F2 en speelde spran kelend aanvallend voetbal: 5-3 winst. El speelde tegen Bernardus El een zeer aantrekkelijke wedstrijd die geen winnaar kende: 1-1. E2 speelde veel sterker dan tegenstander Gouda E3. Ondanks dat er niet altijd even goed werd gevoetbald kwam de E2 nooit in de problemen: 7-0 winst. E3 speelde tegen Be Fair E6 1-1: Dl speelde thuis tegen Berkel D3. Ondanks dat het voetbal niet best was, kon Berkel toch simpel aan de kant worden gezet: 8-1. Zo is de Dl al 6 wedstrijden ongeslagen. Cl'speelde ook in het dorp en wel bij Be Fair C2. Ook de tweede ontmoe ting met Be Fair C2 leverde 3 punten en een blessure op. De eerste keer thuis werd het 4-1 en een geblesseer de keeper. En vandaag werd het 0-2 en een blessure van een van de Wad- dinxveen-spelers. Met veel extra inzet werd het 0-2. C2 kwam er in Bleiswijk niet aan te pas tegen Soc cer Boys C3: 11-0, verloren dus. BI speelde een wedstrijd van gemiste kansen. Die kansen werden gemist door Waddinxveen, maar ook door tegenstander RVC'33 BI. Het werd 0-0. Zaterdagavond speelden de jeugdlei ders, jeugdtrainers, jeugdscheids- rechters en jeugdcommissieleden van Waddinxveen een geslaagd voet baltoernooi in De Dreef. Volleybal Rotterdam - Holland Casino.Nesselan- de speelde afgelopen donderdag in Doetinchem de vijfde wedstrijd in de eerste play off ronde tegen Ne- fit/Orion. Nesselande had aan winst genoeg om de halve finale te halen. In een goed duel wonnen de Nesselan- ders de wedstrijd met 3-lvia de set standen 17-25, 25-22, 16-25 en 23-25. De halve finale voor Holland Casi- no.Nesselande begint 3 april met een uitwedstrijd en zaterdag 6 april om 20.00 uur is de vierde wedstrijd een thuiswedstrijd. Indien Omniworld de tegenstandeer wordt dan staat deze al met 2-0 voor in de halve finale. Wordt Appeal/SSS de tegenstander dan staat Nesselande met 2-0 voor. Benthuizer Tennisclub Benthuizen - De Benthuizer Ten nisclub, gelegen aan de Sportlaan, houdt zaterdag 30 maart de jaar lijkse 'kidsday'. Gelijktijdig wordt het openingstoernooi gehouden voor de al bij club spelende jeugd. De nog niet tennissende jeugd uit Benthuizen en omgeving kan van 10.00 tot 15.00 uur ken nismaken met de tennissport en met tennisvereniging BTC. De enthousi aste jeugdcommissie zal deze dag tal van activiteiten organiseren om deze dag tot een succes te maken. De vereniging heeft drie gravelbanen en twee kunstgrasbanen. Op de kunstgrasbanen kan praktisch het gehele jaar gespeeld worden. In de oefenkooi kan ook op de minibaan getennist worden. Gedurende het seizoen wordt voor de jeugd veel georganiseerd, onder andere het ouder/kindtoernooi, lad dercompetitie, uitwisselingen en de regionale competitie. In de winter competitie kunnen jeugdleden deel nemen aan een indoorcompetitie in Boskoop. De andere commissies binnen de vereniging zorgen ervoor dat ook voor volwassenen van alles te doen is. Tijdens de 'kidsday' is iedereen wekom om eens te komen tennissen en sfeer te proeven. Rackets en bak len zijn aanwezig. Waterpolo Waddinxveen/Boskoop - De dames van Gouwestaete konden het in Ede tegen de Polar Bears niet bol werken: 14-8 verlies. Een echte 'zondagavondwedstrijd', waarin Gouwestaete niet in haar spel kon komen, behalve in de derde perio de. Ondanks het verlies mag Gou westaete hopen op een voorspoe dig herstel van Ellen van der Weij- den, Francine Lankhuijzen en Han- neke Kappen voor de play-offwed- strijdén tegen ZWV-Nereus in het weekend van 5/6/7 april. Dames 1 Het leek alsof de Gouwestaetedames niet echt meer geïnteresseerd waren in de tweede plaats. Al tijdens de eerste periode ging het fout en nam Polar Bears het heft in handen. Na 3- 0 in de eerste periode werd het 4-0 in de tweede periode, alvorens Petra Meerdink uit een break voor het eerst kon tegen scoren. Na 7-1 was het de beurt aan Mirjam Overdam uit een viermeter en daarmee stond het halverwege al 7-2. In de derde periode liet Gouwestaete eindelijk zien ook wat in haar mars te hebben. Doelpunten van Wendy de Frankrij ker uit een midvooractie, tweemaal Mirjam Overdam, één met een intik uit een goede pass van Sandra Berc- kenkamp en één uit een fraaie boog, alsmede Petra Meerdink met een knal van afstand. Na drie parten was het dan ook 9-6 en leek een verras sing nog mogelijk. Maar in de vierde periode ging het definitief mis. Polar Bears liep uit naar 13-6. Twee doel punten van Petra Meerdink gaf nog wel een 13-8 stand, doch Polar Bears bepaalde in de laatste seconden de eindstand op 14-8. Opmerkelijk was verder nog het grote verschil in het aantal persoonlijke fouten. Beide teams kregen een viermeter, maar verder werd slechts tweemaal een speelster van Polar Bears met een P- tje bestraft, terwijl dat bij Gouwesta ete opliep tot negen stuks. Tijdens het paasweekend wordt niet gespeeld. Wel vindt zaterdagavond, in het kader van het 75-jarig jubileum van Gouwestaete, een 'Tropical Jubi leum Toernooi' plaats in Gouwebad 'De Sniep'. Aanvang 19.00 uur. Atletiek Voetbal Hazerswoude-dorp - De derde pol derloop van 2002 wordt zondag 31 maart gehouden. Er kan gekozen worden uit de volgende afstanden. L5, 5, 10, 15 km en de halve mara thon. De start van de 10km., 15km. en de halve marathon is om 11.15 uur. De l,5km. en 5km. worden om 11.20 uur weggeschoten. De kosten voor de loop zonder herin nering en de loop van l,5km. zijn 2,-. De kosten voor de overige afstanden met herinnering bedragen 3,50. Voor het verbreken van een par- coursrecord stelt de organisatie prij zen beschikbaar. Naast de polderloop is er de skeeler toertocht. De afstanden waaruit gekozen "kan worden zijn de 4,5 en 20 km. De starttijd van de 4,5 km is 10.30 uur en 11.10 voor de 20 km. Nieuw dit jaar is de step toertocht. De afstanden voor deze tocht zijn 4,5 en 12 km. De 4,5 km vertrekt om 10.30 en de 12 km om 11.10 uur De kosten voor beide tochten bedra gen 2,- zonder aandenken en 3,50 met herinnering. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in het clubhuis van Hazerswoudse Boys aan de Sportparklaan,. Deelnemers zijn verplicht een start nummer te dragen tijdens de presta tieloop en beide tochten De routes leiden over rustige wegen en fietspaden met oversteekhulpen. Voor meer informatie: 0172-589622 en op 31 maart vanaf 8.00 uur 0172- -588312.- Zevenhulzen - Op een mooie lente dag, werd het voor Groeneweg een mooie voetbaldag. Allereerst was er de eerste overwinning sinds oktober voor de D3, door een zeer sterke tweede helft wisten ze de 1- 1 ruststand om te buigen naar een 5-1 overwinning. Van de teams die nog kans maken op een kampioen schap, kwam de BI niet in actie. De Dl wist op eigen terrein opnieuw ruim te winnen van Noot dorp. De uitslag was opnieuw met 4- 1 ruim, hoewel er kansen waren op meer doelpunten. De F2 moest uit tegen mede titelkandidaat DWO en dat werd een spannende wedstrijd. De le helft had Groeneweg de over hand en kwamen ze op voorsprong, de tweede helft zakten ze weg en kon DWO fangszij" komen: Uiteirrde- lijk werd het een gelijkspel, zodat er nog steeds kans is op de titel. Beide C-teams speelden een slechte wedstrijd en verloren. De D2 kon uit eindelijk tegen de koploper geen punten halen, nadat het op het eind met 4 spitsen nog een goed resultaat probeerde te forceren. In de E-teams werd er veel gescoord, de El en E5 wisten niet te winnen; dat werd redelijk goed gemaakt door de andere drie teams die wel punten wisten te behalen. Dat de E3 met ruime cijfers van Zoetermeer wist te winnen was goed. Een goede concentratie en goed samenspel zorgde voor de verdiende 4-1 over winning. De E4 begon slecht aan de wedstrijd, maar de tweede helft was het spelbeeld omgedraaid en wisten ze met 3-2 te winnen. De F1 - heeft na- een- reeks overwin ningen een verlies moeten incasse ren, na een goede le helft gaven ze in de 2e helft de 2-0 voorsprong uit handen. Doordat er uit positie werd gespeeld werd de uitslag 2-3. Ook de Groeneweg F3 kon tegen de koplo per niet tot een overwinning komen. Ondanks hard werken werd het 1-4. F4 maakte dit weer redelijk goed door met 8-0 te winnen van RVC, nu dit door trekken naar de volgende wedstrijden en dan komt er nog een spetterend einde van de competitie. F5 bleef uit tegen Soccer Boys op de brilstand hangen. Ze gaan wel elke week beter spelen, maar de keeper van de tegenstander hield de ver diende overwinning tegen. De mini's spelen al weken op een redelijk niveau, deze keer werd er gelijkgespeeld.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 31