Het Coenecoop College school zonder racisme Langs de velden van W.S.E. Narcissenactie luidt lente in Jeugadag Keü- dings-brigade Derde plaats voor Toos Trekvogels verde len punten in onderlinge strijd Hart van Holland 27 maart 2002 pagina 33 TmadPINXVEEN/BOSKOOP Qonr Frits Bromberg Waddinxveen - "Maar wie zegt, dat ze zich moeten aanpassen?" Met dat simpele zinnetje, terwijl het toch zo veel moeilijker kan, droeg Deniz Paulat namens de Stichting Provinciaal Platform Antiracisme het antwoord aan op alle vragen die rond racisme kunnen worden gesteld. Deniz stelde deze, niet eens zo heel retorische vraag don derdag vorige week, toen in de aula's van de locaties noord en zuid van het Coenecoop College twee borden werden geplaatst met de tekst: 'School zonder racisme". Zij was in gezelschap van Youssef Kalai van dezelfde stichting en Bastiaan de Jong, voorzitter van het leerlingenplatform van het col lege. De bordjes symboliseren, dat de school zich actief inzet tegen racisme, wat dit ook moge zijn. Bastiaan wist het wel. Zomaar, zon der iets voor te hoeven lezen, meld de hij: "Het minderwaardig achten van andere mensen, op basis van geloof, seksualiteit, afkomst en huidskleur". Zijn definitie kreeg de goedkeuring van Youssef, die op z'n vingers meerekende, of wel aan de juiste hoeveelheid voorwaarden werd voldaan en dat bleek het geval. Waddinxveen - De jeugddag van de Waddinxveense Reddingsbrigade werd zaterdag 23. maart gehouden. De verkleede kinderen gingen eerst op vossenjacht; ze moesten sprook jesmensen zoeken. Guus van Haastregt en Daisy van Ofwegen waren het leukste verkleef. Na de speurtoch was het gezellig zwem men. Er waren 90 kinderen van de partij. Na afloop werd de verloting gehou den. Alle loten waren verkocht. Naomi alphenaar had daar goed aan meegeholpen; zij verkocht maar 7 boekjes. De uitslag was als volgt le prijs een radio+cd speler viel op het nummer 284, 2e prijs een sporttas met inhoud viel op 607, de derde prijs viel op546,4e op 541, 5e 609, 6e op 390, 7e op 574. 8e op 540, 9e op 1041 en de 10e op 186. Turnen Waddinxveen- In Waddinxveen werd afgelopen zaterdag de tweede wed strijd in poule 2 geturnd voor de competitie. In deze poule zijn twee meisjes van Toos ingedeeld: Lizanne van Duuren en Rosanna van Brui- Dat Nederland niet geheel vrij is van racisme, blijkt uit de dagelijkse prak tijk. Youssef: "Nou ja, sommigen kle den zich inderdaad anders dan gebruikelijk. Maar wat dan nog? Als daar negatief over wordt geoordeeld, dan is dat uit onwetendheid. Ik heb Marokkaanse ouders, maar ik kleed me westers. Anderen doen dat niet en kleden zich naar hun traditie. Mag dat niet? Wat is daar helemaal tegen." Deniz heeft een Duitse vader en een Turkse moeder. Vanuit haar achter grond: "In Nederland valt het nog wel mee, racisme. In Duitsland is dat veel erger. Daar is het meteen: bui tenlander? Eruit!. Nederland is dui delijk toleranter." Het leerlingenplatform Coenecoop College. Met het bordje: 'School zonder racisme Aan de opkomst van Pim Fortuyn wil het drietal nog geen conclusies hechten, al weet Youssef onmiddel lijk alles te melden van het Vlaams Blok uit 1988, daarin direct onder broken door Bastiaan, die een beknopt geschiedenisboek wil voor komen. "Het gaat er ons nu om, dat we op deze school geen racisme tolereren. En wie dat nog niet wist, kan het nu lezen." Deniz: "De acties van onze stichting hebben wel degelijk zin, al valt racisme in Nederland, vergeleken bij Duitsland, wel mee. Misschien is het ook waar, dat de Nederlander zich graag tolerant genoemd wil worden, zonder dat echt te zijn. De Duitser zegt direct wat hij denkt, misschien denkt de Nederlander precies zo, zonder het te zeggen. Daarom ben ik blij met dit soort acties, blijven hameren op de vraag: maar moet iedere buitenlander zich aanpassen, zonder uitgescholden te worden. Wij willen dat ieder mens in zijn of haar waarde wordt gelaten, soep jurk of net. Misschien is het inder daad zo, dat de meeste Nederlan ders niet precies zeggen wat ze den ken. Okee, vind ik. Die houding maakt het leven van een buitenlan der die zich niet kan of wil aanpas sen, in elk geval draaglijker. En onderhand proberen wij, als stich ting, de onwetendheid aangaande het hoe en waarom, te bestrijden. Met dit soort bordjes." Midgetgolf Boskoop - In de eerste competitie wedstrijd speelden het eerste en tweede team van de Boskoopse mid- getgolfvereniging een onderlinge strijd op het terrein aan de Azalea laan. De eerste spannende ronde wist team 1 te winnen met 106 om 107. Hoewel Joep Blanken met 30 zijn slechtste ronde had voor het le team, wist De Trekvogels 2 deze ronde in winst om te zetten. Nu had den Jan-Kees van Voskuilen en Jan van der Stroom een slechte ronde met resp. 30 en 31. De omslag kwam voor Trekvogels 2 in de derde ronde toen Jan van der Stroom een prima resultaat neerzette met slechts drie missers. Zijn score van 21 gaf zijn medespelers hoop en met moeite werd in de derde ronde de eerste winst gepakt: 104 om 105. Het ging er in de laatste ronde om spannen, want als Trekvogels 1 zich wist te herstel len van het verlies in de derde ronde, stond team 2 met lege handen. De spelers gaven elkaar geen duimbreed toe en het zou van het laatste koppel afhangen. Met drie koppels binnen lagen de teams op hetzelfde aantal holeslagen en het was aan Jan en Els van der Stroom om de strijd te beslis sen. Els, die voor het eerste haar best deed, moest in de laatste ronde haar meerdere erkennen in haar tegen stander, echtgenoot Jan. Hij wist met 25 te eindigen en wist met 3 slagen te winnen. Die 3 slagen waren voor Trekvogels 2 voldoende om de meeste wedstrijdpunten in de wacht te slepen. Beide teams wisten 2 ron den te winnen en moeste daarvoor het ene wedstrijdpunt delen. De meeste punten vielen te verdelen voor het minst aantal holeslagen en dat was voor Trekvogels 2. Met 423 waren zijn 4 slagen beter dan Trekvo gels 1, zodat de daarvoor te verdelen Punten naar het 2e team gingen, dat zodoende de wedstrijd won met 2,5 °m 0,5 punt. De scores: Trekvogels 1: Joep Blan ken 107, Irene Blanken 110, Ron Blan ken 106 en Els van der Stroom 104. De Trekvogels 2: Jan van der Stroom J04, Leo Jansen 109, Marco Slomp 104, Jan-Kees van Voskuilen 106. wisselspeler Remco van de Bos had et J14 Voetbal Waddinxveen - Een schoonheid van een eigen doelpunt was de opening van de wedstrijd van W.S.E. A-l-TAW A-l. Hierna volgden veel opgelegde kansen waarvan er slechts één werd verzilverd. W.S.E. B-l gaf in de slotfase de 1-0 voorsprong tegen Nieuwerkerk B-2 uit handen. Na een late 1-1 werd in de slotminuut de 1-2 gescoord. W.S.E. C-l verloor verdiend met 2-0 van BVCB C-l. W.S.E. C-2 speelde met z'n tienen tegen de 11 van Oliveo C-3. Ondanks de numerieke minderheid won W.S.E. met 2-3. Voordat de meisjes junioren gewend waren aan het kunstgras van Honse- lersdijk keken zij al tegen een 3-0 achterstand aan. Hierna ging de wed strijd gelijk op. Uitslag 6-3. Het D-zevental ging kopje onder tegen de zeven van Perkouw: 17-1. W.S.E. D- 1 kon met veel moeite de punten in eigen huis houden tegen Sportlust D- 3: 2-1. W.S.E. D-2 speelde Floreant D-4 met 2-6 van de mat. W.S.E. E-l kreeg laat in de tweede helft Gouda E-l op de knieën: 0-2. W.S.E. E-2 scoorde goed tegen Hazerswoudse Boys E-3: 5-3. De eerste helft hield W.S.E. de mannen van RVC'33 E-2 nog redelijk bij. De tweede helft was de concentratie zoek en werd het 2-7. W.S.E. F-l gaf even eens de tweede helft de wedstrijd uit handen tegen Lekkerkerk F-2: 5-1. W.S.E. F-2 en Waddinxveen F-2 deden weinig voor elkaar onder. De winst ging naar Waddinxveen: 3-5. W.S.E. F-3 kon geen gelijkspel bewerkstelligen tegen Be Fair F-4: 2-3. Voor de mini F- jes en de smurfen was het prima weer om achter de bal aan te rennen. nessen. De turnsters moesten het opnemen tegen Velocitas (Gouda), Hou Vast Hazerswoude) en C.G.V. uit Capelle a/d Ijsel. In de competitie tellen de punten van de beste vier turnsters per toestel. Lizanne en Rosanna begonnen met vrije oefening. Beide turnsters lieten een nette oefening zien waarbij Lizanne een score behaalde van 7.90 en Rosanna een 7.60. De totaalscore bij vrije oefening was 31.150. Het volgende toestel was brug. Hier op werd minder gescoord doordat de turnsters onderdelen tekort heb ben. Rosanna behaalde 6.50 op dit onderdeel en Lizanne 5.60. De totaalscore op dit toestel was 25.250. Op balk liet Rosanna een zeer nette oefening zien waarvoor ze 7.50 behaalde. Lizanne's oefening was netjes maar ze viel een keer. Zij kreeg 6.60 punten. De totaalscore op dit toestel was 29.800. Het laatste toestel paard ging goed. Lizanne behaalde 7.70 voor haar overslag en Rosanna een 7.35. Door TOO-KK werd een score van 29.900 behaald op dit toestel. Met een totaalscore van 116.100 pun ten eindigden de turnsters van TOO-KK op een derde plaats achter C.G.V. met 124.650 en Velocitas met 121.400 punten. Hou Vast eindigde op een vierde plaats met 96.250 pun ten. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Het begin van de lente werd vorige week op een ori ginele manier gevierd in het Gou wedorp. Het financieel adviesbu reau De Graaf Partner, gevestigd in het winkelcentrum Zuidpias deel de vrijdag 22 en zaterdag 23 maart tienduizend bosjes narcissen uit aan de inwoners van Waddinxveen. Bur gemeester Jonkman was vrijdag middag op het kantoor van De Graaf Partner aanwezig om als 'eerste burger' ook het eerste bosje bloe men in ontvangst te nemen. Jonkman noemde de narcissenac tie een sympathiek gebaar. "Met dit gebaar bedankt dit Waddinx veense kantoor haar klantenkring. Maar tegelijkertijd is het een gebaar van vriendelijkheid naar de gehele bevolking. Dit past natuurlijk uitste kend bij het vrolijke gevoel, dat veel mensen hebben bij het begin van de lente." Het was overigens niet voor het eerst, dat alle inwoners van Waddinxveen een gratis bosje bloe men ontvingen van De Graaf Part ner. Bij de opening, twee jaar gele den, hield het kantoor een soortge lijke actie. Verspreiding door Scouts De Graaf Partner had evenals twee jaar geleden voor de verspreiding van de bloemen een beroep gedaan op de scouts van Scoutinggroep St. Victor. Circa 150 jonge scouts gingen op pad om de bloemen te bezorgen. Als tegenprestatie ontving de scou- tinggrpAp. een, Wrdrge donatie voyr de clubkas'. De scóuts vonden het leuk om de bloemen te bezorgen. "Als wij de bloemen geven, zeggen Saskia aan de burgemeester. Samen met een paar andere jeugdige scouts mocht zij de bloemen aan de we .erbijdat het gratis, js,',' ygrtéJt .burgemeester, Averlwidigen- "Maar sommige mensen geven toch geld. Dat is dan voor onze club en daar kunnen wij weer leuke dingen van doee.'t»o mm

Hart van Holland | 2002 | | pagina 33