Jacco Eltingh opent tennisseizoen bij De Gouwe Smash Sponsorloop voor verbetering krottenwijk Eerste fase renovatie voormalige Kohn- stamm-mavo afgerond Volwasseneninstuif Diplomazwemmen in de Sniep Opbrengst collecte Simavi Sjoelen Rommelmarkt Concordia Koppelkaarten bij de Springplank Vorming toerusting Tmaddinxveen/boskoop Hart van Holland 3 april 2002 pagina 11 GK. medische weekenddienst Lopen voor Ethiopië Door Karin Jongkind Waddinxveen - Het was een drukte van belang tweede paasdag in het Warnaarplantsoen. Niet alleen waren er door het mooie weer veel mensen en kinderen in en rond de kinderboerderij en de speeltuin te vinden, ook was er een grote toe loop bij Tennisvereniging De Gouwe Smash. Dit was in belangrijke mate te danken aan de komst van de bekende tennisser Jacco Eltingh. Samen met burgemeester Jonkman had Eltingh zich bereid getoond het nieuwe tennisseizoen én de nieuwe banen van de vereniging te openen. Burgemeester Jonkman deed dat op zijn vertrouwde manier met behulp van een openingstoespraak. Jacco Eltingh gaf aan een aantal leden van de vereniging een tennisclinic. Nieuwe banen De leden van De Gouwe Smash kun nen vanaf nu dagelijks gebruik maken van de nieuwe tennisbanen. De vertrouwde gravelbanen, die al jaren aan een opknapbeurt toe waren, hebben plaats gemaakt voor nieuwe banen. Deze zogenaamde 'Canadian Tenn' banen zijn geschikt om bij elk weertype - dus ook bij regen - bespeeld te worden. Met de komst van de nieuwe banen gaat een vurige wens van het bestuur van de vereniging, om haar leden meer speeltijd en daarmee meer tennis- plezier te gunnen, in vervulling. De banen zijn in de afgelopen maanden neergelegd en tegelijkertijd is van de gelegenheid gebruik gemaakt om ook de kantine en de kleedaccom modatie op te knappen. De inge bruikname van de nieuwe banen kreeg door de komst van Jacco Eltingh én het fraaie zomerweer een extra feestelijk tintje. 'nfWs JÏW'ji Waddinxveen - Bij wijk- en speeltuin vereniging de Paddestoel wordt iede re maandag van 13.30 tot 16.00 uur een instuif voor volwassenen gehou den. Er wordt dan geklaverjast, ledereen die zin heeft om een keertje mee te doen is welkom. De Padde stoel is te vinden aan de Lijsterbes straat 18. De entree bedraagt voor leden 0.75 en voor niet leden 1,-. KERKDIENSTEN - 7 april Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Eucharistieviering; dinsdag 9 april 19.00 uur Eucharistieviering. Zaterdag 6 april 19.00 uur Woord en Communieviering; 11.15 uur Communieviering in OK. Herv. kerk donderdag 9.30 uur pastor G. Martini in OK; 9.30 uur ds. C. de Jong in IM. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. C Bregman; 18.30 uur ds. C.H. Wesdorp. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; ds. G. den Hartogh in De Stek 9.30 uur ds. E. Hooger- werf. Ger. Kerk 9. 30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk; 18.30 uur ds. G. den Hartogh. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. H. de Bruijne. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. C'rijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur naw.ds. B. Eerland. Benthuizen Ger. Gemeente 9.30 uur lees- dienst; 18.00 uur ds. Gunst. Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- i°st Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop en Benthuizen Wijdag 5 april van 18.00 uur tot zondag 7 april 24.00 uur, dokter KJ.M.P. van Wiechen, Zijde 20, Boskoop, Tel. 0172-214450. Waddinxveen - De Kerngroep Ont wikkelingssamen-werking Wad dinxveen houdt woensdag 24 april een sponsorloop voor alle kinde ren van de Waddinxveense basis scholen. De loop vindt plaats op het gezellige parcours rondom de vijver aan de Beatrixlaan. De opbrengst is dit jaar bestemd voor het tweede project dat de Kern groep in Ethiopië steunt: de verbe tering van de levensomstandighe den van de bewoners van sloppen wijken in Addis Abeba, de hoofd stad van Ethiopië. Met de opbrengst van de spon sorloop van vorig jaar - die door de Kerngroep tijdens het Kleurrijk Festival gehouden werd - zijn in het district Kolla Tem- bien in de provincie Tigray inmiddels vier kleine schooltjes van start gegaan. De schooltjes worden opgezet door REST (Relief Society of Tigray) als onderdeel van een veel breder ontwikkelingsprogramma. Het gaat om schooltjes voor kinde ren van 7 tot 14 jaar. De zeer een voudige schooltjes zijn met ter plaatse aanwezige materialen gebouwd door de lokale gemeen schap. De opbrengst van de spon sorloop wordt gebruikt voor het bekostigen van leermiddelen en het salaris van de leerkrachten. Hoewel het aantal basisscholen in Tigray sinds eind jaren tachtig enorm is toegenomen, gaat toch nog altijd minder dan de helft van alle kinderen naar school. Meisjes zijn hierbij dan ook nog in de minder heid. Een belangrijke reden hiervoor is dat de afstanden tot de school vaak te groot zijn, waardoor kinde ren zo lang onderweg zijn dat er geen tijd meer overblijft om thuis ook nog wat mee te werken, bijvoor beeld het hoeden van vee. Boven dien zijn ouders bang dat hun doch ters onderweg naar school iets over komt. Tenslotte speelt mee dat meis jes nog vaak op zeer jonge leeftijd trouwen en in de ogen van hun ouders daarom beter thuis het huis houden kunnen leren dan hun tijd op school te verdoen. REST streeft ernaar de ouders tot andere gedach ten te brengen, omdat onderwijs een belangrijke voorwaarde is voor ont wikkeling in een maatschappij waar in mannen en vrouwen gelijke rollen hebben. 4 Door de oprichting van de school tjes op kleine afstand van waar de kinderen wonen, wordt de drempel om naar school te gaan verlaagd. Dit jaar worden er minimaal 50 kinderen per school ingeschreven. De duur van de eerste fase van het basis onderwijs (lower primary educa tion) is drie jaar; vakanties zijn er niet, de kinderen zijn alleen vrij tij dens de oogsttijd. Na deze drie jaar is het de bedoeling dat de kinderen het basisonderwijs vervolgen op de verder af gelegen officiële (over- heids)scholen. De kinderen krijgen les in de plaat selijke taal (het Tigrinian) en in het Engels. Naast taal en rekenen is er in het onderwijs veel aandacht voor de eigen leefomgeving hygiëne, gezondheid, gewassen, planten, sociale aspecten etcetera. Meer informatie over de komende sponsorloop en over het te steunen project volgen. Eén ding is wel al duidelijk het wordt een gezellige happening met muziek langs het parcours. Het startschot wordt gelost worden door de Ethiopische marathonloper Aiduna Aitnafa. Waddinxveen - De eerste fase van de renovatie aan het bijna 40-jaar oude gebouw Mauritslaan 55 (de voormalige Prof. Kohnstamm- mavo) is afgerond. Omdat bij de tussenrapportage over de Multi Functionele Accommodatie (M.F.A.) duidelijk is geworden, dat dit gebouw ook in de toekomst een functie behoudt bij de huisvesting van diverse instellingen met cultu rele, maatschappelijke of recreatie ve doeleinden, was het wenselijk en noodzakelijk om in ieder geval achterstallig onderhoud, maar ook diverse renovatiewerkzaamheden uit te laten voeren. Werkzaamheden die nu zijn uitgevoerd zijn: gedeelte lijke vervanging van de dak bedekking, vervanging van de gehe le c.v.-installatie, vervanging van zes buitenkozijnen, buitenschilder werk, aanbrengen noodverlichting en signalering vluchtroutes, renova tie toiletgroepen (inclusief maken invalidentoilet), scheidingswand en creëren spreekkamers vluchtelin genwerk, binnenschilderwerk, nieuw hang- en sluitwerk, maken gang eerste verdieping (eis brand weer) en de afsluiting van de fiet senstalling. Met deze eerste fase was een bedrag gemoeid van ongeveer 375.000,-. Voor de plaatsing van een HR C.V.-ketel wordt overigens nog een energiebesparingssubsidie van circa 3.400,- ontvangen. De zaken die moeten gebeuren in de tweede fase zijn onder andere ver vanging van plafonds, verlichting en vloerbedekking, beperkte aanschaf van meubilair, gedeeltelijk herstra ten van het plein, fietsenrekken, ver wijzingsborden en een naambord. Via het investerings- en beleidsplan plan 2003 wordt aan de gemeente raad geld gevraagd voor deze twee de (en laatste) fase van deze renova tie. Het gebouw heeft overigens nog geen nieuwe naam. Daarover wórdt nog nagedacht. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is dinsdag 26 maart gezwommen voor het A-diploma. Er waren 35 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Quinty Flier, Quincy van der Starre, Romy Kwakernaak, Romy de Vrij, Echi- ca Maatje, Marissa van Soest, Emma Roest, Dam van Klaveren, Annouk Hogendoorn, Valérie Termoshuizen, Berend de Graaf, llja Groeneweg, Maxime van der Wilt, Tom Swijnenburg, Hamza Bouiahrouz, Martine Schouten, Thorsten Picard. Wilbert Olie man, Sanne van Meerkerk, Féline van der Eist, Eline Cammeraat, Lisa Windhorst, Yoeri van der Horst, Sacha van de Nieuwen- dijk, Floor Brouwer, Dennis Hupez, Jessica Oosterbroek, Paul van Vuuren, Jacco Sloot weg, Jan Noorland, Donna Roe- lofsen, Glenij Paulo, Kevin Pan nenborg, Ayrin Hassani en Nassi- ra Ezzarraguy. Waddinxveen - De nationale col lecte Simavi (Geef gezondheid, geef leven), die onlangs gehou den werd heeft in Waddinxveen 4001,54 opgebracht. De organisatie bedankt collec tanten en gevers voor hun medewerking. In het gebouw zijn momenteel gehuisvest het Historisch Genoot schap Waddinxveen, Stichting Gered Gereedschap, werkgroep Waddinx veen, Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (computerlessen senio ren), Stichting Jeugd en Jongeren werk Midden - Holland (huiswerk begeleiding en taallessen), Vereni ging Vluchtelingenwerk Waddinx veen, Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking, Turks Cultureel Cen trum, Contactgroep Eritrea/Etiopië. Daarnaast wordt een aantal ruimten in het gebouw nog incidenteel ver huurd. Voor permanente verhuur voor cul turele, maatschappelijke of recrea tieve doeleinden zijn op dit moment nog twee lokalen (elk ca. 48 m2) op de eerste verdieping volledig beschikbaar. Voor meer informatie: 624 817. Waddinxveen - Na de laatste clubavond van sjoelvereniging Waddinxveen ziet de stand er als volgt uit: Klasse A: 1. Dick Dros, 1415 punten; 2. Jan Kersbergen, 1405; 3. Wim Slingerland jr., 1381; 4. Frans Bouwmeester, 1378; 5. Pascal van Gils, 1368. Klasse B: 1 David Sinnema, 1389; 2. Cor van Herk, 1312; 3. Guus Renesse, 1311; 4. Faas Botger, 1305; 5. Adrie Faas, 1286. Klasse C; 1. Jan Olie, 1215; 2. Qttö Supasepa, 1202; 3. Floor van Abs- hoven, 1190; 4. Dirk Faas, 1168; 5. Corry 't Hart, 1153. Klasse D: 1. Ronald Meijer, 1150; 2. Marie van Herk, 1139; 3. Paul van der Meer, 1118; 4. Cor Kers bergen, 1094; 5. J. Garlich, 1077. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia houdt een voorjaar srommelmarkt op zaterdag 6 april van 8.00 tot 14.00 uur in de lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot.Wie bruikbare artike len in huis heeft voor deze rom melmarkt kan deze afgeven in de Hoge Noot op de donderdag avond vanaf 19.00 uur of bellen naar: 0182-615972. Waddinxveen - Bij kiaverjasvere- niging de Springplank wordt dinsdag 9 april een koppeltoer- nooi gehouden, ledereejv ook niet-leden, is welkom in het ten- niscentrum aan de Sniepweg. Aanvang 20.0 uur. Er worden vier rondes gekaart. De volgende avonden zijn: 23 april, 7 en 21 mei en 4 juni. De Springplank organiseert voor Koninginnedag een kaartevene- ment in het tenniscentrum vanaf 10.00 uur. Er worden dan 6 rond es gespeeld. De kosten bedragen 10,- per koppel. Voor inschrijving kan men bellen: 0182-616947. Waddinxveen - De thema-avond van dinsdag 9 april gaat over afscheid en wordt verzorgd door uitvaartbegeleider Hofland. Hoe nemen we afscheid van onze dierbaren? Kan dat thuis of moet dat elders? Welke mogelijkheden zijn er bij begraven of cremeren? Over deze vragen en ongetwij feld meerdere zal de uitvaartbe geleider vertellen. De avond wordt gehouden in de immanuëlkerk, aanvang 20.00 uur. Aanmelden bij Corrie Smallegan- ge, telefoon 614401.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11