Waddinxveense Wielerronde trekt veel bezoekers Goede Paaszaterdag Moer- Dennis van de Hoeve breekt kapelse jeugdafdeling polderlooprecord Eerste ronde playoffs voor dames 1 Gouwestaete Maximale score Moerkapelle in paasweekend Timmers Sport en Fitness in nieuwe ruimte van start TZM 2 pakt de nodige punten SPORT Hart van Holland 3 april 2002 pagina 15 Overige teams goed op koers Onnr Karin Jongkind Waddinxveen - Geheel volgens tra ditie vond de jaarlijkse wielerron de plaats op Tweede Paasdag. De tiende editie van dit soms specta culaire evenement trok veel bezoe kers naar Waddinxveen. In en rond de Dorpstraat genoot jong en oud van een prachtige wielerwedstrijd. Dit kwam vooral door een aantal scherpe bochten in het parcours. Uitslagen De Waddinxveense wielerronde is inmiddels bekend in het hele land. Opvallend is altijd het geringe aantal deelnemers uit de 'eigen regio' en het grote aantal deelnemers van heinde en ver. Wielrenners uit Zee land, Limburg en zelfs Australië en België weten de weg naar Waddinx veen ieder jaar te vinden. De 'dikke banden race', bedoeld voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar, trekt x vV fftANC MOL' uiteraard wel altijd veel plaatselijke deelnemers. De 'speakers' Miels de Kievit en Henk van der Linden zorgden van het begin tot het eind voor een goede sfeer en een hoop leven in de brouwerij. De grote winnaar van de Waddinxveense wielerronde van 2002 was Ton van Duijvenbode uit Noordwijk. In de Sportklasse A finishte hij vóór Dennis van Weel (Nieuw Vennep), die vorig jaar derde werd en John Oudshoorn uit Amstel- hoek. André Grootveld uit Zoeter- meer, die vorig jaar nog als tweede over de streep kwam, moest dit jaar genoegen nemen met een achtste plaats. Bij de dames won Suzanne de Goede uit Zoeterwoude vóór de Haagse Miranda Vierling en Elly van Boxmeer uit Erp. Bij de Junioren won Thomas Dekker vóór Huub Duijn (le in 2001) en Guus Magielse. Bij de Elite Neo-amateurs was Wilco Zuiderwijk uit Poeldijk opper machtig. Hij finishte voor de Rotter dammer Erik Bos en Arthur Faren- hout. Voetbal Atletiek Moerkapelle - Met een score van 10 punten uit 6 gespeelde wedstrijden had de Moerkapelse voetbaljeugd zaterdag geen reden tot klagen. De A-junioren behaalden en kostbaar en verdiend punt bij Nieuwkoop Al. Nadat Robin Reigwein Moerkapelle op voorsprong had gebracht, leek de wedstrijd op 1-1 af te stevenen. Vlak voor tijd kwam Moerkapelle op achterstand, maar in blessuretijd zorgde Johan Klomp toch nog voor het meer dan verdiende punt. Cl verloor na 3 opeenvolgende winst partijen, de nederlaag tegen Ammer- stol was direct een hele forse 8-3. D2 is na de winterstop bezig aan een voortreffelijke serie, nu werd Nieuw- erkerk aan de zegekar gebonden, de zesde winstpartij na de winterstop. In de eerste helft waren beide partij en nog redelijk tegen elkaar opge wassen (1-1) daarna gooide D2 alle remmen los en won met 5-1. El kende eveneens weinig mededogen met Gouda. Na een 2-0 ruststand werd vlot uitgelopen naar 8-0, waardoor El zich bij de bovenste vier ploegen meldde. E2 kent een moeilijk seizoen, het team is eigen lijk wat te hoog ingedeeld. Dit keer werd met 9-2 verloren bij Sportlust. F1 houdt door de 6-1 winst op Nieuwerkerk nog steeds uitzicht op het kampioenschap. In de eerst helft (101) had F1 het moeilijk, na rust werd de tegenstander vlot opzij gezet met 3 goals van Thijs van Nieuwkoop en hetzelfde aantal van Wessel Freeke. Deze week volgt mid weeks nog een aantal inhaalwedstrij den. Hazerswoude-dorp - Bij de derde polderloop van dit seizoen werd een aantal goede prestaties gele verd. De meest in het oog sprin gende was de 5 kilometer van Den nis van de Hoeve die het parcours- record van Bert koster verbeterde met maar liefs 28 seconden naar 15:35. Ondanks het feit dat menigeen zijn paasontbijt er voor moest uitstellen, waren er toch bijna 200 atleten die de weg naar het club huis van de Hazerswoudse Boys wisten te vinden voor een tochtje door de polders. Zij hadden over de omstandigheden absoluut niet te klagen. Het was windstil en het len tezonnetje zorgde voor een aangena me temperatuur. De strijd op de anderhalve kilometer voor heren werd een onderonsje Zevenhuizen - Het dak van de fit nessruimte zit er op. Timmers Sport en Fitness dient alleen nog te 'behan gen' en kan dan van start: 7 dagen per week kan men vanaf zaterdag 6 april terecht in dorpshuis Swanla. Om de opening te vieren wordt een openingsdemo/workshop streetdan- ce gehouden op zaterdag 6 april in de nieuwe accommodatie. Aanvang 16.00 uur. Iedereen is welkom. Tafeltennis Zevenhuizen-Moerkapelle - Het eer ste team van TZM heeft deze week niet gespeeld. De geplande wedstrijd is verplaatst naar dinsdag 2 april. Het tweede team speelde een uit wedstrijd tegen TTVN 5 uit Nieuw koop. Om niet te degraderen heeft dit team de punten hard nodig. Het werd een gelijk opgaande strijd waarbij TTVN telkens een punt voor sprong nam. Uiteindelijk zag TZM toch kans een verdienstelijke 5 - 5 uit het vuur te slepen. Hans Hol en Bart Klos wonnen beiden 2 partij en. Gerard Reijm won 1 partij. De dubbel werd door de eerste en laatst genoemde spelers kansloos verlo ren. Team drie speelde een thuiswed strijd tegen Flamingo's 4 uit Gouda. Er werd met 4 - 6 verloren. Patrick van der Meer won nog wel 2 partijen. Zijn broer Sander won 1 partij. Evert de Bie won geen partij. De dubbel werd wel gewonnen. Het vierde team speelde een uitwed strijd tegen ISV 3 uit Gouda. Hier werd flink verloren. Adrie Bout was de enige die al zijn partijen won. De rest van de partijen gingen verloren, ook de dubbel. Ook voor dit team zal het noodzakelijk zijn er een flinke eindsprint uit te persen, wil men degradatie ontlopen. tussen drie jeugdleden van de orga niserende vereniging. Koen Plaisier wist Mike Poot en Redney van Vliet maar net achter zich te houden en schreef deze editie van de polder loop op zijn naam in 6 minuten en 32 seconden. De vijf kilometer kende een onge kend sterk deelnemersveld, want naast Dennis van de Hoeve bleef ook L.van Prooijen onder het oude par- coursrecord. Op de dubbele afstand had de wed strijd een internationaal tintje, door de deelname van de fransman D.Matter die prompt derde werd. Alleen L.van der Poel en Hans Boere wisten hem achter zich te houden. •De meest spannende finish was zon der twijfel die van de vijf kilometer bij de dames, waar de eerste drie deelnemers binnen 12 seconden over de meet gingen. Tine de Jong was de duide lijke winnares, maar de strijd om de tweede plaats werd pas in de laatste meters beslist door Rosanne Hoge- nelst, die Irene Kaptein maar net voor kon blijven. Een grappig moment was er na de finish van de halve marathon. Joyce Dijkhuizen had de afstand gelopen als training voor de marathon van Rotterdam over drie weken, en was dan ook volkomen verrast toen haar werd meegedeeld dat haar prestatie goed was voor de eerste plaats. Volgende maand wordt de vierde en laatste polderloop van dit seizoen gehouden, op 28 april is een ieder vanaf 10.00 uur welkom in het club huis van de Hazerswoudse Boys. Waterpolo Voetbal Waddinxveen - Het eerste dameste am van Gouwestaete is als derde geëindigd in poule C van de hoofd klasse. Dit houdt in dat de Wadinx- veensen in de play-offs eerst uitko men tegen ZWV-Nereus uit Zaandam (lat als zesde eindigde in dezelfde Poule. Om bij de laatste vier te eindigen, moet Gouwestaete twee wedstrijden winnen. Gouwestaete heeft gekozen voor eerst een uitwedstrijd in Zaan dam. 'Dan hebben we dat in ieder geval alvast gehad!' Gezien het ver loop van de wedstrijden in de com petitie, mag ervan worden uitgegaan dat de dames _het in twee wedstrij den kunnen afmaken en daarom de derde wedstrijd op zondag wellicht niet nodig is. Maar onderschatting in de play-offs is dodelijk. Daarom zal bainer/coach Jim van Es de dames scherp moeten houden! Immers in net jaar van het 75-jarig bestaan van niwestaete zou het formidabel z'jn, als dames 1 de finale -haalt. Ook de andere bondsteams van Gou westaete presteren goed dit seizoen. Heren 1 voert zelfs de ranglijst aan en zal bij winst tegen Oceanus, waar uit met 6-9 werd gewonnen, wellicht een klein gaatje kunnen slaan met medekoploper De Kempvis. Immers deze ploeg moet thuis tegen Vlaardingen dat met een punt min der derde staat! Dames 2 staat op een tweede plaats en heeft een punt minder dan ZWV-Nereus 2. Dit week end moet dames twee tegen Brand enburg 2, waar uit wel met 5-3 werd verloren. Maar het team van coach Kors van Tilburg is gebrand op revanche en zal haar uiterste best doen om binnenkort weer de rang lijst aan te voeren! Heren 2 heeft zich dit seizoen moei teloos in de middenmoot gemanouv- reerci. Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle begon zater dag uitstekend aan een serie van drie opeenvolgende thuiswedstrij den door Linschoten met 3-2 opzij te zetten. Door dit resultaat kunnen de "Blauw-Witten" weer gerecht vaardigde hoop koesteren op deel name aan de nacompetitie. De spe lers van trainer André Ramsteijn bezetten na de winst van zaterdag de vijfde positie op de ranglijst. Goed voetbal was tegen Linschoten niet echt mogelijk, het harde en zeer hobbelige veld was hier voor een deel verantwoordelijk voor. In heft begin waren de ploegen redelijk tegen elkaar opgewassen, gaande weg echter veroverde de thuisploeg zich een veldoverwicht, de tegensto ten van Linschoten waren echter bepaald niet van gevaar ontbloot. Na ongeveer 25 minuten schoot Rob van Leeuwen een vrije trap schitte rend in dé kruising^ de scheidsrech ter liet de bal achter overnemen, hij zou niet gefloten hebben. De vrije trap hierna door Danny Pols geno men belandde op de paal. Even later ging keeper Mark Huisman opzichtig in de fout, hetgeen de 0-1 betekende. Kort daarna was het al weer 1-1 toen Danny Pols na aangeven van Lenna- ert Visser hard inschoot. Opnieuw een misverstand in de defensie bepaalde de ruststand op 1-2. In de tweede helft was Moerkapelle veel sterker en werd het spel ook eter. Halverwege kopte Lennaert Visser door op Rob van Leeuwen, die de bal koel over de keeper heen knikte en de 2-2 aantekende. Vervolgens liet men enkele kansen onbenut, tot dat Pieter Lips met een ongelooflijk fraaie lob de keeper passeerde en de thuisclub op 3-2 bracht. Daana werd verzuimd de voorsprong uit te bou wen. Na het wegzenden van hun spits werd Linschoten in de slotfase zelfs nog gevaarlijk. Keeper Mark Huisman reddè echter uitstékend.' Moerkapelle 2 verloor met -1 van Boszoom en blijft door dat verlies in degradatiegevaar. In de inhaalwedstrijd op paasmaan dag tegen het Vlaardingse DVO '32 werd met name in de eerste helft uit stekend voetbal op de mat gelegd. Het enige manco was, dat het prima veldspel slechts één goal opleverde van Rob van Leeuwen. Een 3-0 rust stand zou beslist niet geflatteerd zijn geweest. In de tweede helft zakte het spel enigszins, maar het verdedigend sterke Moerkapelle stond DVO '32 nauwelijks kansen toe. Halverwege bepaalde Lennaert Visser na een vlot lopende aanval de eindstand op 2-0. Door dit resultaat hebben de Moerkapellenaren de kans op deelname aan de nacompe titie weer volledig in eigen hand. Zaterdag wacht het uiterst belangrij ke thuisduel tegen nummer 2 van de ranglijst Schoonhoven, aanvang op "De Wilde Veenen" om 14.30 uur.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15