KOM IN DE KAS VIERT FEEST NIEUWBOUW EN RENOVATIE BIJ RECREATIEPARK DE KOORNMOLEN %i Effecten MEER MEEVALLERS, MEER CYCLISCH FLORIADE 2002: "FEEL THE ART OF NATURE De bank waar je lid van wordt Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 3 april 2002 M van en door uu> bank Vertrek: 13,16,20 en 23 april @1® ©asos 8 dagen v.a. 289 p.p. Wilt u meer weten, 15 dagen v.a. 3 89 p.p. j bel ons gerust tel: 0180 -637373 Bezoekadressen: Openingstijden: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderliin: Interpolis schadeservice: AGENDA Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Rabobank s'ji Na de opening van het Gran Dorado bungalowcompfex van recreatie park De Koornmolen op 15 februari jl. wordt er hard gewerkt aan de bouw van de overige voorzieningen van het park. Zo wordt er een nieuw sportcentrum gebouwd en wordt het bestaande zwembad gereno veerd. Op een gedeelte van het zwembad terrein wordt een modern sportcom plex gebouwd, waar jong en oud straks terecht kunnen voor sporten als fitness en aerobics. Het zwembad zelf wordt sterk gemoderniseerd. Zo wor den onder andere de klimaatregeling en de hygiëne in het binnenbad ver beterd. Als gevolg van de werkzaam heden is het binnenzwembad van juli tot en met augustus gesloten. Het bui tenbad is in de zomermaanden ge woon geopend. In september, wan neer de zwemlessen weer van start gaan, gaat ook het binnenbad weer open. Op het recreatiepark zal ook een restaurant geopend worden, dat niet alleen gericht is op de gasten van het bungalowpark en de camping, maar ook op dagrecreanten en de inwoners en het bedrijfsleven van Zevenhuizen. Volgens complexmanager Nico den Hollander zijn de voorzieningen op het park nadrukkelijk bestemd voor de hele regio."Het geheel is natuurlijk goed voor de middenstand in Zeven huizen en vormt een promotie voor de regio. Het leveren van kwaliteit vin den wij dan ook heel belangrijk. Daar om zijn voor elke discipline ervaren managers aangetrokken'; aldus Den Hollander. Meer informatie over recreatiepark De Koornmolen is te vinden op www.koornmolen.nl Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Het Amerikaanse consumentenver trouwen is in maart sterk gestegen. De kans op een krachtig economisch her stel in de Verenigde Staten neemt toe. Ook in Europa verbeteren de vooruit zichten, zoals het Duitse en het Franse producentenvertrouwen laten zien. De index voor het Amerikaanse con sumentenvertrouwen steeg in maart met ruim 15 punten, de sterkste stij ging in één maand sinds maart 1991 en veel sterker dan zelfs de meest optimistische analisten hadden ver- -wacht. De gunstige ontwikkeling van de werkgelegenheid en de sterke hui zenmarkt dragen bij aan het opvallen de herstel van het Amerikaanse con sumentenvertrouwen. De komende maanden moet natuurlijk nog blijken of het toegenomen vertrouwen ook leidt tot hogere consumentenbeste dingen, maar gezien de meevallende cijfers van de laatste tijd lijkt het risico van een terugval van de Amerikaanse economie in de komende maanden in ieder geval steeds kleiner te worden. Ook in Europa verbeteren de econo mische vooruitzichten. Zowel het Duitse als het Franse producentenver trouwen lieten in maart meevallende stijgingen zien. Beide indicatoren zijn inmiddels duidelijk hersteld van de dalingen van 2000 en 2001, die in het najaar van 2001 hun dieptepunt bereikten. In navolging van de Vere nigde Staten zijn er dus ook in euro land duidelijke tekenen van herstel, en alle aanleiding voor de ECB om bij de eerstvolgende rentevergadering op 4 april de rente ongewijzigd te laten op 3.25%. Een eerste renteverhoging in euroland verwachten wij pas in de tweede helft van dit jaar. De positieve economische berichten uit de Verenigde Staten en euroland zorgen ervoor dat de aantrekkelijk heid van cyclische aandelen blijft toe nemen en zijn voor ons aanleiding om het belang van cyclische sectoren in de aandelenportefeuille op te hogen. Bron: IRIS Research "Kom in de Kas',' de landelijke open dagen van de Nederlandse glastuin bouw, vindt dit jaar voor de 25e keer plaats. Dit jaar openen ruim 350 tuinders hun kasdeuren. Rabo bank, Interpolis en Hagelunie zijn sponsor van dit publieksevenement dat in 34 regio's in het land plaats vindt. Het hele gezin kan genieten van tren dy bloemen, exotische kamerplanten en avontuurlijke groenten. De tuinders besteden dit jubileumjaar extra aan dacht aan de feestelijkheden op de bedrijven en in de gebieden erom heen. De organisatoren verwachten 200.000 bezoekers. Van 6 april tot en met 20 oktober 2002 vindt in de gemeente Haar lemmermeer het evenement Floria- de 2002 plaats. De Floriade is dé wereldtuinbouwtentoonstelling die eens in de tien jaar in Nederland wordt georganiseerd. Alle aspecten van de tuinbouw komen aan bod. Van groenten en fruit tot padde stoelen. Van bollen, bloemen en planten tot bomen, heesters en struiken. De Floriade is inmiddels uitgegroeid tot het grootste publieksevenement van Nederland. Naar verwachting komen 3 miljoen mensen uit binnen- en buitenland een bezoek brengen aan deze zinnenprikkende tuinbele- ving met als thema: "Feel the Art of Nature'.' Dit thema verwoordt en ver beeldt het samengaan van alles wat uit de natuur is ontstaan, door de mens is gemaakt en zintuiglijk waar neembaar is. De Rabobank is uiteraard intensief betrokken bij de Floriade 2002. De bank wil zich profileren als natuurlijke Prijzen: Dagkaart Kinderen 4 t/m 12 Abonnement Standaard Midweek Kinderen 4 t/m 12 17,00 8,50 55,00 42.00 27,50 In deze regio organiseert Stichting Zuidplaspolder op twee locaties "Kom in de Kas'.'In Waddinxveen, waar het al meerdere jaren is georganiseerd, en in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zeven huizen, waar het voor de eerste keer plaats vindt. In beide regio's bent u van harte welkom om op 6 april te komen kijken, ruiken en proeven. De deuren van de kassen staan open van 10.00 tot 17.00 uur. Voor de gelegenheid is er een fietsroute uitgezet, waarbij u langs alle deelnemende kassen komt. Meer informatie over de deelnemende bedrijven, de openingstijden en loca ties kunt u vinden op www.kominde- kas.nl of krijgt u via het gratis telefoon nummer 0800-0230199. partner van de groene sector. Onder nemend, betrokkenheid en innovatie zijn merkwaarden van de Rabobank die prima passen bij Floriade 2002. Wij bevelen onze lezers van harte aan een bezoek te brengen aan Floriade 2002. Locatie: Hoofddorp, Gemeente Haarlemmermeer Openingstijden: Dagelijks van 9.30 - 19.00 uur Kassa's open van 9.00 - 18.00 uur Hemelvaart 9 en 10 mei) en Pinkste ren (19 en 20 mei): 9.30 - 22.30 uur Samenwerking met Kamernet helpt studenten aan woonruimte Samen met de website www.kamer- net.nl introduceerde de Rabobank in februari de 'Rabo Kamer Alert Service. Kamernet brengt vraag en aanbod van studentenkamers bij elkaar. Sinds de samenwerking met de Rabobank mel den zich dagelijks zo'n 400 a 500 nieu we leden aan op Kamernet.nl en komen er zo'n 50 kamers bij. Aan de e- mailservice is de 'Rabo Kamer Alert Service' toegevoegd. Studenten kun nen zich nu ook per sms'je laten waar schuwen als er een kamer voor hen is. j Inmiddels hebben ruim zevenhonderd studenten zich voor deze alert-sms'jes aangemeld. Houders van een Rabo bank Studentenrekening krijgen de eerste tien sms'jes gratis. Real time marktinformatie met RTW Next Generation De volgende generatie van RaboTrea- suryWeb (RTW) voor corporate en grootzakelijke klanten is klaar. Met RTW Next Generation is de Rabobank j een van de weinige banken in Europa die real time marktinformatie vanuit Treasury aanbiedt aan dit clientseg- ment. De gebruiker kan bij RaboTrea- suryWeb zelf inloggen en volledig zelf standig zijn eigen pagina's maken. Beieggingsinformatie op www.rabobank.nl uitgebreid Op www.rabobank.nl is vanaf 2 april uitgebreide research- en fondsinfor matie voor klanten beschikbaar. Een koppeling met de database van Rob- eco verschaft per Robeco-fonds een overzicht met onder meer de belang rijkste kenmerken, fondsfeiten, grafie ken en het beleggingsbeleid. Onder IRIS Research zijn regio,- landen- en sectoradviezen toegevoegd. Naast de uitgebreide beleggingsinformatie, is het ook mogelijk om prospectussen en (halfjaarverslagen van de Robeco- fondsen te downloaden op de inter netsite. Door het maandelijks aanpas sen van de informatie over de Robeco- fondsen, verbetert de actualiteit aanzienlijk. Het aanpassen van de IRIS- adviezen gebeurt iedere week. Proef Rabo Internetbankieren Betalen Buitenland van start Een proef met Rabo Internetbankieren Betalen Buitenland onder ongeveer 250 geselecteerde klanten vindt de hele maand april plaats. Met het nieu we systeem kunnen klanten betaalop drachten in euro naar de landen van de Europese Monetaire Unie (EMU) via internet invoeren. Nadat proefperiode succesvol is afgesloten, kunnen alle j klanten vanaf begin mei gebruik maken van de nieuwe toepassing. Omzet Interpolis in 2001 flink gegroeid Interpolis heeft in 2001 een omzet behaald van 4,9 miljard. Dat is 18% meer dan in 2000 4,2 miljard). De nettowinst daalde licht naar 145 mil joen 157 miljoen). Deze resultaten maakte de Rabobankdochter eind vorige week bekend. Alle sectoren - verzekeringen, pensioenen en bedrijfs- zorg - droegen bij aan de omzetstij ging. De winstdaling is deels veroor zaakt door de vertraging van de eco nomische groei en de daardoor tegenvallende beleggingsresultaten. Interpolis spreekt overigens over een 'beperkt negatief effect'. De verzeke- raar verwacht voor 2002 een'duidelijke verbetering van het resultaat' 6 april t/m 20 oktober floriade 11 mei landelijke fietsdag

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2