baby op komst? kaartjes bij ons! SANDERS LITI E Meldpunt Vermisten biedt hulp en advies Hart van Holland BERICHTEN de heer C.L.M. van Noort cl eH a ij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Hart van Holland 3 april 2002 pagina 3 lieberichter» 1 TEL. 0182-615055 o.a., Uitvaartverzorgingvan den Bogerd Hoekeindseweg 50 4 2665 KE Bleiswijk dag en nacht bereikbaar lp 010 - 5222790 bgg 06 - 12509217 Uitvaartbegeleidsters: Marian van den Bogerd - Kind Jeanne Matze - Koch ELGERSMA v VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT RGENZCAn E-mail: info@aovocatenkantoorsandeks.nl Internet:, www.advocatenkantoorsanders.nl Voor achterblijvers én vermisten meldpunt VERMISTEN r 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-220440Ó www.haijwende.nl I directeur van Rehoboth, School met de Bijbel. Wij zijn dankbaar voor zijn grote bijdrage aan de kwaliteit van het onderwijs en de J zorg voor kinderen in het bijzonder en de wijze waarop hij dat 1 deed. Wij wensen familie, vrienden en het team en de leerlingen van Rehoboth veel sterkte met dit verlies. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook 'kuis opbaren Vooreen persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk ;;sO RUKKERIJ Noordelijke Dwarsweg 1a - Zevenhuizen - Telefoon 0180-632289 Meststoffen, tuinaarde; 4 zakken 5,-, Turfmolm, zaai- en potgrond en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. LANDBOUWKALK KWEKERIJ fi®É VAN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 A D v O C. A T Arbeidsrecht Huurrecht Appartementsrecht Bouwrecht Ondernemingsrecht Aansprakelijkheidsrecht Contractenrecht Familierecht Afspraak op uw kantoorof buisadres mogelijkook buiten kantooruren df. Lepelaar 4 Emmapark.10 2751 CW MoerkaiI-lle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383.14 45 Fax 070 - 383 11 91 Met droevenis hebben wij kennis genomen van het overlijden van i ser Waddinxveen Bromfietser aangereden: Een 17-jari- ge bromfietser uit Gouda is dinsdag 26 maart rond 9.05 uur op de Brede- weg aangereden door een 29-jarige automobiliste uit Rozenburg. Met onbekend letsel is hij overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Het ongeval ontstond door dat de automobiliste bij het afslaan geen voorrang verleende aan de over het fietspad rijdende bromfiet- Vrouw op fiets aangereden: Een 48- jarige vrouw uit Waddinxveen is op dinsdag 26 maart rond 9.30 uur op haar fiets op de kruising Juliana van Stolberglaan met de Kerkweg-Oost aangereden door een 72-jarige auto mobilist uit Waddinxveen. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Het ongeval ontstond door dat de automobilist geen voorrang aan de fietster verleende. Inbraak in 'woningen: In de late mid dag of vroege avond van dinsdag 26 maart werd er ingebroken in twee woningen aan de Juliana van Stol berglaan. De deuren van de flatwo ningen werden opengebroken of opengetrapt. Er zijn twee video recorders, een mobiele telefoon, een huistelefoon en een trouwpak gesto len. Politie reanimeert fietser: De politie in Waddinxveen heeft op dinsdag 26 maart op de Dreef een 73-jarige fiet ser gereanimeerd nadat hij vermoe delijk onwel geworden was. Omstreeks 14.45 uur seinde een pas sant een op dat moment voorbijko mende agente in over een fietser die op de grond zou liggen. De agente riep assistentie in, en begon met het reanimeren. De reanimatie door drie agenten ging door tot ambulance personeel ter plaatse kwam en het slachtoffer met spoedtransport overbracht naar het Groene Hartzie kenhuis. Inbraak in woningen: In de nacht van zondag 31 maart op maandag 1 april werd er ingebroken in een woning aan de Roemer Visscherstraat en aan de Wingerd. In beide gevallen werd een ruit ingeslagen. Uit de woningen werd een videorecorder, een audio-installatie en werden sie raden gestolen. Aanhouding na mishandeling: Een 16 jarige jongen uit Waddinxveen is zaterdag 30 maart aangehouden op verdenking van mishandeling. De jongen had een 16-jarige jongen uit Linschoten op zijn gezicht geslagen. Hij had daardoor letsel aan zijn gezicht opgelopen. Het voorval vond plaats op het WSE-terrein aan de Willem de Rijkelaan, naar aanlei ding van een conflict wat het tweetal eerder had gehad. De Waddinxvener is verhoord en heelt de mishande ling inmiddels bekend. Zevenhuizen Snelheidscontrole: De politie heeft op woensdag 27 maart een snel heidscontrole gehouden op het Zuideinde. Er werd gecontroleerd tussen 17.35 - 18.35 uur. Van de 348 passanten waren er 136 in overtre ding. De hoogstgemeten snelheid was 109 km/u terwijl de toegestane snelheid 80 km/u is. De politie maakt proces verbaal op. De vermissing van een dierbare is één van de grootste persoonlijke dra ma's die een mens kan overkomen. Of het nu gaat om partner, kind of kleinkind, broer, zus, vader of moe der: een vermissing stort de achter blijvers altijd in verdriet en wanhoop. Vrijwel onmiddellijk spookt hen het ergste door het hoofd. Toch gaat het in de meeste gevallen om nalatig heid, een misverstand of een bewuste 'vlucht'. Maar wat de reden ook is, de radeloosheid bij de achterblijvers is er niet minder om. Het Meldpunt Vermisten van het Nederlandse Rode Kruis biedt alle betrokkenen - achterblij vers én vermisten - hulp en advies. Hanne (19) zit al een tijdje in het buitenland. Ze trekt rond in Thai land. Iedere twee weken mailt ze haar ouders. Nu laat ze al een tijdje niets van haar horen. Navraag bij vrienden van Hanne levert niets op. Haar ouders raken steeds bezorg der. Op advies van het Meldpunt Vermisten wenden zij zich tot de juiste instanties van het Ministerie van Buitenlandse zaken. Zo horen zij dat Hanne wegens een voedselver giftiging in het ziekenhuis van Chaing Mai is opgenomen. Het gaat goed met haar. Hanne is één van de ruim 16.000 per sonen die jaarlijks in Nederland bij de politie als vermist worden gemeld. Hoewel van hen zo'n 80% binnen 48 uur terecht is, blijven 3200 personen langere tijd onvind baar en zijn tientallen mensen na een jaar nog steeds verdwenen. Aanspreekpunt Een zoon of dochter gaat op vakan tie en keert niet terug. Van een vriend die in de war is, wordt al weken niets vernomen. Een partner keert niet terug van een boodschap. Een kind komt na een ruzie niet meer thuis. In al hun emotie weten achterblijvers vaak niet hoe te han delen. Ze zijn wanhopig. Angst, rade loosheid en schuldgevoelens spelen hen parten. Ze willen antwoord op vragen, kloppen aan bij allerlei instanties, maar vinden nauwelijks hulp of een luisterend oor. Daarom heeft het Nederlandse Rode Kruis in 2001 in overleg met Politie, Stichting Slachtofferhulp en de Vereniging voor Achterblijvers na Vermissing het Meldpunt Vermisten opgezet. Iedereen die achterblijft en zich zor gen maakt kan hier zijn zorgen kwijt en krijgt advies over de mogelijkhe den in de zoektocht naar dierbaren. Vlucht Maarten-Jan (42) verschijnt plotse ling niet meer thuis en op zijn wérk. Hij is met de auto naar zijn werk gegaan, maar daar nooit versche nen. Op navraag van zijn echtgenote blijkt dat hem ontslag boven het hoofd hangt. Blijkbaar kon hij de situatie niet meer aan. Zij belt met het Meldpunt. Eén van de tips van het Meldpunt leidt tot de oplossing: de vermiste heeft zich teruggetrok ken in het vakantiehuis van één van de familieleden. Er wordt op aanra- 0800-vermist HBT «eOERkAMOSï HOOI den van het Meldpunt psychische hulp ingeschakeld. Maar weinig vermissingen zijn het gevolg van een ongeluk of misdrijf. Veel vaker blijken vermisten slordig in het achterlaten van adressen of verzeilt iemand onbedoeld in een gebied waar hij onbereikbaar is. Sommige vermisten echter 'verdwij nen' op eigen initiatief. Ze hebben problemen in bijvoorbeeld de rela tiesfeer, weten niet meer hoe uit de schulden te komen, kunnen conflic ten op het werk niet meer aan, of zijn in de problemen gekomen door een verslaving. Vaak zoeken zij de afzondering om tot zichzelf te komen of simpelweg het probleem te ontvluchten. En durven dan niet meer terug. Ook zij kunnen een beroep doen op het Meldpunt Ver misten. Voor hulp bij het herstellen van het contact, doorverwijzing naar hulpverlening of simpelweg het geven van een levensteken dat het thuisfront helpt de ongerustheid weg te nemen. Langdurig Mevrouw Driessen (63) heeft haar zoon al jaren niet gezien. Hij leidt waarschijnlijk een zwervend bestaan. Niemand weet waar hij is. Het gemis vreet aan haar. Familie en vrienden zeggen dat ze haar zoek tocht op moet geven. Dat kan ze niet. Bij het Meldpunt vindt ze begrip en steun. Het team van het Meldpunt helpt haar organisaties voor maatschappelijke hulp te bena deren. De zoon blijkt ergens een postadres te hebben. Er komt een briefwisseling tussen moeder en zoon op gang. Sommige personen blijven jarenlang vermist. Het Meldpunt Vermisten helpt niet alleen de achterblijvers van nieuwe gevallen van vermissing, ook wie reeds lang op zoek is naar een dierbare kan bij het Meldpunt terecht. Soms is de oplossing een voudiger dan men denkt. Het Meld punt kan immers putten uit brede kennis en ervaring op het gebied van vermissingen. Daarnaast beschikt het over informatie over alle organisaties die zich in Neder land direct of indirect bezighouden met vermissingsproblematiek en onderhoudt het contacten met talrij ke internationale instanties. Zo kan het de achterblijvers met gerichte tips en adviezen terzijde staan en hen waar nodig doorverwijzen naar relevante organisaties en voorzie ningen. Het Meldpunt Vermisten is 24 uur per dag telefonisch bereikbaar onder nummer 0800-VERMIST (0800- 83 76478) of vanuit het buitenland: 0031-70 44 55 618. Alle meldingen worden met respect voor achterblij vers én vermisten vertrouwelijk behandeld. Het Meldpunt Vermisten is ook te bezoeken op www.meld- puntvermisten.nl en te mailen via meldpuntvermisten@redcross.nl Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Bent huizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Ver laat en Kruisweg, eenmaai per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. - Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2002 | | pagina 3