Thijs Goverde uitstekend in 'Teken van de Heksenjagers' De natuur in je tuin Kindermiddag April peutermaand in de bibliotheken Dier vermist of gevonden? waSbéëSR GLOBAL Pauline Slot in biblio theek Nieuwerkerk v\JE Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten REGIO Hart van Holland 3 april 2002 pagina 9 Dag vlinders? öftilïïi Kleine Ezel zoekt een vriendje oe FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN BOXSPRING 140,- €375,- NASA €375,- NASA €375,- €35,- BEDDEN OP MAAT SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS Consunjentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- 7.evenhuizen/Moerkapelle. in de week van 25 maart tot 1 april werden de volgende vermiste/ ge vonden huisdieren geregistreerd: VERMIST Poesje van circa 10 maanden. Cypers beige, klein formaat, Wei- deplantsoen, Zevenhuizen: Kater, zwart met rond ogen 1 kant zwart andere kant wit, witte hef, buik en sokkenen; hij heeft 2 zwarte stipjes op rose neusje, hij is slordig zwart/wit, klein formaat, Potgieters-singel Zevenhuizen; Jendaya papagaai t zo groot als valkparkiet), gele kop, oranje buik, groene vleugels en staart, blauwe onderkant, zwarte snavel, Bleiswij k; GEVONDEN Kater, ongecastreerd, zwart met een witte bles,vlekje links naast neus, bef, borst,buik,voor voeten en achter poten. Omgeving Nijver heidscentrum, Zevenhuizen; Kat, lichtrood met wittige voet jes, geel bandje, Weideplantsoen, Zevenhuizen; Kat, grijs, langharig, lichtgrijs op neus, kin, poten en zwarte streep over rug. Noordeinde Zevenhui zen; Poes, zwart, camping Tweeman spolder, Zevenhuizen; Kat, zilvergestreept, camping Tweemanspolder, Zevenhuizen; Kruising Abessijn, camping Twee manspolder, Zevenhuizen. Iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar Stichting Amivedi Hulp post 3B-Hoek/Zevenhuizen- Moerkapelle telefoon 010- 5121937. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de openbare bibliotheek in Nieuwer kerk aan den IJssel is schrijster Pau line Slot te gast donderdag 11 april. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a 2,0 zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. De Vlinderstichting zet zich in voor het behoud van de vlinders. Stort uw gift op postgiro 5134425 of word donateur (G 20,40/ f 45,-). Voor het te laat is... Bel 0317 467346. i'Jl'.H'.Wil I 1.1J iUM .1 tl.TJ'.l Door Julia Pengirim Schitterend, mal en dwaas en spannend tot het eind. Dat heeft Thijs Goverde allemaal voor elkaar gekregen in 'Het teken van de Heksenjagers' dat geen opvoedend histo risch werkstuk is, maar de lotgevallen behandelt van Malinde, op zoek naar een soort oom in de hoofdstad, nadat moeder Lucijn, met huis en al in de fik is gezet door de heksenjagers. Tuur is haar twijfelachtige begeleider, de sprekende muizen in de capuchon van het meisje begeleiden haar ook, maar wat heb je aan muizen, waarvan de een een spraakgebrek heeft, een tweede die nooit gewoon niet kan zeggen, maar nie. En een derde die alles spannend vindt, al moet ze ervoor te pletter vallen. Goverde haalt spanning uit de geringe gebeurtenis sen, maar meer nog uit de sfeer die rond het meisje hangt: is ze nu wel of geen heks en zo neen, dan ten minste een heksendochter en die zijn nog gevaarlijker. De voettocht van Malinde duurt lang, maar hapert nergens, met mooie woordspelingen en vooral een ironische glimlach, die over het hele verhaal hangt. Kleine Ezel Weer prima tekeningen - en niet alleen in de primaire kleuren - van Annemarie van Hae- ringen in 'Kleine Ezel zoekt een vriendje'. Bestemd om voor te lezen en mee te kijken: veel tekening, minimale tekst. Over een ezel tje dat een vriendje zoekt, maar niet overal genoegen mee kan nemen: te lang, te groot, te klein, te ver en nog zo wat. Maar een zebra van gelijke grootte: dat is feest in een verhaaltje dat dit wel duidelijk maakt: soort bij soort. Annemarie van Moeringen Kat en jong Als er dan toch weer een poezenboek moest wor den geschreven, dan inderdaad maar 'Kat en jong' van Veronica Hazelhoff die drie verhaallijnen naast elkaar legde. Ze laat met enige regelmaat Kat aan het woord, dan weer de moederlijke Lucas, dan weer zijn gestoorde moeder, die in gescheiden toe stand de ene poes na de ander over zich heen laat gaan. De schrijfster vlechtte in het voorbijgaan nog een vriendje op afstand in en een behulpzaam soort vriendinnetje, maar overeind bleef de hoofdzaak: het fenomeen van de zelfstandige kat. Kat met een hoofdletter in dit verhaal, van de stormachtige herfst aan het begin, tot de lente aan het slot. Het komt allemaal immers goed. Thijs Goverde: In het teken van de Hek senjagers - uitgeverij Holland -11,30. Ver onica Hazelhoff: Kat en jong: uitgeverij Querido- 9,95. Annemarie van Haeringen: Kleine ezel zoekt een vriendje - uitgeverij Leopold -12,95. Regio - Het is lente. Overal zijn mensen bezig in hun tuin. Sommi gen veranderen hun stukje grond radicaal, anderen volstaan met enkele aanpassingen. Je hoeft geen grote tuin te hebben om de natuur daar een plaats in te geven. Zelfs een balkon volstaat. De Stichting Bomen Over Leven heeft een aantal tuintips samengebracht waarbij je moeiteloos de natuur in je tuin kunt halen en op een milieuvriendelijke manier te werk kunt gaan. Deze tuintips maken deel uit van Natuur Net Nieuws, de digitale nieuwsbrief van de Stichting. In de aflevering voor de maand april wordt een beperkt aantal tuintips genoemd. Per e-mail kan vervolgens kosteloos een uitgebreide lijst met tuintips worden opgevraagd. Ideaal voor alle tuin- en balkonliefhebbers die de natuur een warm hart toedra gen. Verder in de aprilaflevering van Natuur Net Nieuws ruime aandacht voor de gierzwaluw, met tal van inte ressante weetjes, ideaal voor bij voorbeeld een spreekbeurt. Men kan een gratis abonnement nemen op Natuur Net Nieuws via www.bomenoverleven.nl en krijgt dan de aprilaflevering toegezonden. Benthuizen - De stichting Evenemen ten Commissie Benthuizen organi seert op woensdag 10 april een kin dermiddag met medewerking van Clown Teddy. Om 14.00 uur zijn alle kinderen vanaf 4 jaar welkom in par tycentrum "De Tas". Clown Teddy, die vorig jaar ook al voor een onver getelijke kindermiddag zorgde, komt weer met allerlei leuke en spannen de acts. De kinderen worden actief betrokken bij deze show. De kosten bedragen 2,50 per persoon Regio -Peuterleidsters, peuters en hun ouders staan in april centraal bij feestelijke activiteiten en acties van de bibliotheken in Bergam bacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Krimpen aan de IJssel, Moordrecht, Nederlek (locaties Krimpen aan de Lek en Lekker- kerk), Reeuwijk, Schoonhoven en Zevenhuizen. De bibliotheek wil hiermee duidelijk maken dat (voor)lezen zelfs voor de jongsten een leuke en bovendien nuttige activiteit is. Daarnaast wil zij de aandacht vestigen op haar uitge breide collectie en kennis over boeken, tijdschriften, cd's, cd'roms en andere materialen voor jonge kinderen en hun ouders. Centraal staat het prentenboek "De grote ezel", geschreven door Rindert Kromhout en geïl lustreerd door Annemarie van Hae ringen, waarin een klein ezeltje dat alles zelf wil doen, alleen de wijde •wereld intrekt. Dit boek is bekroond •htet; de 'KiekébóékprijS 21)01: èpn prijs van openbare bibliotheken voor het beste boek voor peuters in het afgelopen jaar. Rondom dit boek worden peuters ontvangen in de bibliotheken en vinden verschillen de peutervoorstellingen plaats. Een overzicht van de yoorstellingen is te vinden in de openbare bibliotheken en bij de kinderdagverblijven peu terspeelzalen. Alle voorstellingen kosten 2,00 voor een peuter en eeb begeleidende ouder. In de bibliotheken Moordrecht (16 april), Schoonhoven (18 april) en Boskoop (18 april) vinden informa tie-avonden voor ouders plaats met als titel Neeeeezelf doen! Tij dens deze avonden wordt onder lei ding van opvoedingsdeskundigen van de opvoedbureaus gepraat over deze o zo herkenbare, maar niet altijd eenvoudige periode in het leven van peuters. De avonden beginnen om 20.00 uur en zullen zo rond 21.30 uur afgelopen zijn. Toe gangsprijs 1,-. Oudérs j kühfiert zfelf 'ikiezten aaèf 'welke bibliotheek 'zij gaan en hoeven geen lid te zijn van de ontvangende bibliotheek. Aanmelden kan bij elke aan de peu termaand deelnemende bibliotheek. Daar kunt is ook een adreslijst af te halen van de bibliotheken waar acti viteiten plaatsvinden. Adressen zijn ook te vinden via www.biblio- theek.nl. Betty Sluyzer, schrijfster van peuter- boeken en in het verleden winnares van de Kiekeboekprijs verzorgt voor de peuterleidsters workshops over het maken en presenteren van verha len en boeken voor peuters. De work shops vinden plaats in de bibliothe ken van Lekkerkerk (aanvangstijd 19.30 uur) en Bodegraven (aan vangstijd 19.30 uur). De workshops duren 2 uur en de peuterleidsters ontvangen van de eigen bibliotheek een uitnodiging. Informatie en aan melding voor de workshops: regiona le educatieve dienst 0172 - 652527. In de deelnemende bibliotheken is éen ovérzicht té vinden vap allé acti viteiten -lil SOFTSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN OP WIELEN GEZONDHEIDSMATRAS NEKROLKUSSEN POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht industrieterrein Moordrecht

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9