"P Wensen van bewoners Boskoop opgenomen in bestuurs akkoord Collegevorming Waddinxveen bijna afgerond Jeu de boules nieuws Bijzonder Alaska Zomerkledingbeurs Bedrijfcvolleybal- toernooi Boskoop Koppelklaveijassen RTW FM 'Middag- magazine' volgt Luit Bloem 'Meidenkist' spiegel uit het verleden Hart van Holland 10 april 2002 WAD Dl NX VE EN/BOS KOOP ../I Door Frits Bromberg Boskoop - Voor de 'Toekomstvisie Boskoop 2015' zijn inwoners, orga nisaties en ondernemingen bena derd. Uit hun reacties zijn tien wen sen naar voren gekomen die in een actieprogramma zijn vertaald. In de komende periode van vier jaar wil het gemeentebestuur daaraan uitvoering geven. Hoewel de raad nog een keus moet maken uit de scenario's 'Sierteelt en 'Woon lijkt het sierteelt-programma aan de winnende hand. Hoewel de financiële positie van Boskoop ele gant gezegd niet heel zonnig kan worden genoemd, gaat het Bestuur sakkoord 2002 - 2006 van CDA en WD er wel van uit, dat een aantal dringende wensen beantwoord kunnen worden. In het kader van de dienstverlening wil de gemeente klantvriendelijker worden dan ooit. Daartoe zal, in de nieuwe organisatie, de 'gemeente- winkel' zorg dragen voor de totale afhandeling van vragen of wensen vanuit de bevolking of bedrijven. Wie iets van de gemeente wil, kan zich wenden tot, wat gemeentelijk wordt genoemd, één loket, dat wil zeggen een ambtenaar of account manager, die degene die iets van de gemeente verlangde, gedurende het hele traject terzijde zal staan. Uitgaande van de nota 'samen veilig, veilig samen', dient het voorkomen van onveiligheid of misdrijven een leidend thema te zijn. Praktisch KERKDIENSTEN - 14 april Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 12 april 20.00 uur Taizéviering; 9.30 uur eucharistieviering; 16 april 19.00 uur eucharistieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 12 april 10.00 uur ouderenviering; 13 april 19.00 uur eucharistieviering; 14 april 11.30 uur E.H. communievie ring. Herv. kerk Ontmoetingskerk don derdag 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers. Herv. kerk Immanuelkerk 9.30 uur ds. mw M.T. Reichman. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur kand. PH. v.d. Dam. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Schip per; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen in GK. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Ger. Kerk 9. 30 uur mw.drs. E.A. van Halsema; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. G. Leendertse; 17.00 uur ds. J. van Langevelde. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur Streekdienst Alphen a/d Rijn. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Ger. Gemeente 9.30 uur ds. Gunst; 18.00 uur Leesdienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Boskoop en Benthuizen Vrijdag 12 april-van 18.00 uur tot zaterdag 13 april 18.00 uur dokter J. en T. Buiter, Dorpsstraat 53, Benthuizen, Tel. 079-3313737; zaterdag 13 april van 18.00 uur tot zondag 14 april 24.00 uur dokter P.P.M.T. Hermans, Zuidwijk 2, Bos koop, Tel. 0172-212038. De komende jaren wordt bekeken, of het centrum van Boskoop aantrekkelijker kan worden gemaakt door meer parkeerplaatsen aan te leggen. gevolg is, dat de politie zich meer zal vertonen in het straatbeeld van Bos koop. 'Zichtbaarheid en uitstraling speelt een grote rol', meldt het bestuursakkoord. Gezien de Europese wetgeving zal het gebruik van tractoren als alter natief voor vrachtwagens geaccep teerd moeten worden. Snelheid en belading zullen daarom in de toe komst strenger worden gecontro leerd en wordt bekeken, of een trac tor geen kentekenplaten moet krij gen en of de bestuurder, net als een vrachtwagenchauffeur, geen rijbe wijs moet hebben. De ontsluiting van het sierteeltge- bied blijft de aandacht trekken, zowel oostelijk als westelijk, met aansluitingen op de A12 en de All. De veiligheid van langzaam verkeer in de woongebieden moet toene men, de huidige en toekomstige wij ken moeten via korte kijnen met elkaar en het centrum in verbinding komen. Er wordt gekeken naar het effect van verkeersdrempels, in de woonwijken wordt de maximum snelheid 30 km per uur, op door gaande wegen 50 en buiten de bebouwde kom 60. Uit een nader te verrichten onder zoek zal moeten blijken of het cen trum aantrekkelijk wordt, wanneer het aantal parkeerplaatsen toe neemt. Onderwijs Het onderwijs wordt bij de tijd aan gepast, waarbij de 'brede school' en huisvesting/lokalen mogelijk een heel andere invulling krijgen. De integratie van onderwijs en jeugd zorg wordt bevorderd. Er wordt gedacht aan het opstellen van een lokaal onderwijs/achterstanden plan, een keuze moet worden gemaakt wat betreft de inzet van middelen, inclusief schoolbegelei ding. Het bestuursakkoord erkent, dat Boskoop een sterk verenigingsleven heeft, dank zij een groot aantal vrij willigers. Om samenwerking en com municatie te versterken, wordt onderzocht of een welzij ns- dan wel cultureel platform hiertoe kan bij dragen. Ook wordt de Boskoopse Ouderenraad, stichtingen verenigin gen actief benaderd om deelname door ouderen op sportief en cultu reel gebied te bevorderen. Het boek 'bibliotheek' is nog lang niet uit; financiën en landelijke ont wikkeling moeten nog worden bestu deerd. De bouw van een sporthal, één van de tien wensen, wordt in voorberei ding genomen, waarbij het bestuur sakkoord er wel van uitgaat dat de exploitatie in particuliere handen wordt gelegd en dat vrije ruimten ook door mensen moeten kunnen worden gebruikt, die geen lid zijn van een of andere vereniging. Waddinxveen - Tijdens het op 4 april gehouden overleg over de col legevorming is op hoofdlijnen vol ledige overeenstemming bereikt over het nieuwe collegeprogram ma. Volgende week wordt de laat ste hand gelegd aan de eindteksten van het programma en worden de onderhandelingen afgerond. Het nieuwe college van burge meester en wethouders wordt gevormd door PCW, CDA, Weerbaar Waddinxveen en D66. Als kandidaat wethouders zijn door de fracties voorgedragen: de heer mr. W.H.K. Dijksterhuis, (PCW) die thans ook wethouder is en de func tie fulltime zal vervullen en drie nieuwe wethouders, namelijk: mevrouw Th.M.B. Gerts (CDA), fullti me wethouder, de heer ing. H.P. Barth (D66), parttime wethouder en de heer mr. T. van der Torren (WeWa), parttime wethouder.Het is voor het eerst dat in Waddinxveen parttime wethouders zullen gaan optreden. Wettelijk is deze mogelijk- Waddnxveen - De laatste wedstrijd dag voor de winterclubcompetitie van Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen werd zaterdag 30 maart gehouden. De nummers 1 en 2 van de ranglijst, Le Bon Courage 2 (Hoek van Holland) en Waddinx veen 3, moesten die dag tegen elkaar in het krijt treden en uitma ken wie zich algeheel kampioen mocht noemen. Le Bon Courage ging op dat moment aan kop met 6 gewon nen wedstrijden tegen Waddinx veen met 5. Het werd een uitermate spannende krachtmeting die uitein delijk met een 14-13 overwinning in het voordeel van Waddinxveen werd beslist. Beide teams eindigden hier door met 6 overwinningen uit 7 wed strijden. Ondanks het feit dat Le Bon Courage een hoger puntentotaal en een beter saldo had, werd Waddinx veen kampioen daar het onderling resultaat de doorslag gaf. Wout Ver- sluis/Elly Nieuwland/Andries Roos/Fred, Rob en Ron van Dijken gaan de vereniging vertegenwoordi gen in de landelijke finale, waarvan de le dag 8 september in Uden (NB) wordt gespeeld. Op dinsdagavond 2 april werd een wedstrijdronde gespeeld om het interne kampioenschap 4 tegen 4. De stand is daar een beetje door elkaar gegooid, doordat een paar teams een steekje lieten vallen. Ï.Willem Jacobs/Herman Verwaal/ Henry van Wageningen/ Hanna de Wilde 3-3-39; 2.Toos Wubben/Wout Verluis/Norbert Schifferling/Stephan Tabben 3-2-104; 3 d en Marco Janssen 3-2-1; 4.Peter Rubeling/Ton en Jopy Hulskamp/Harm Maillé 3-2- Waddinxveen - Het Nivon, afde ling Waddinxveen, houdt don derdag 18 april een dialezing over het 'geweldige poolgebied Alaska'. De heer de Pater laat met behulp van dia's zien hoe groots Alaska is. De avond wordt gehouden in de Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aanvang 20.00 uur. Leden hebben gratis toe gang, niet-leden betalen 2,30. Voor meer informatie: 0182- 615848. Waddinxveen - Er wordt een zomerkledingbeurs voor volwas senen gehouden in het Zuidhonk op dinsdag 16 april van 13.30 tot 17.00 uur. Er wordt op gekochte en verkochte kleding 10% inge houden voor de algemene middelen. De kleding die men inlevert moet schoon, heel en eigentijds zijn. De inname is maandag van 19.00-21.00 uur en dinsdag van 09.00-10.30 uur. Voor meer informatie: 0182- 610819 0182-617889. Boskoop - Wanneer de reguliere competitie van de volleybalte ams is afgelopen nemen de bedrijven in de regio Boskoop vier avonden bezit van de sport hal aan de Puttelaan. Dit jaar zijn er meer dan 70 bedrijven aange schreven. Er kunnen maximaal 40 teams deelnemen. De data voor de voorrondes en finale zijn inmiddels vastgelegd: 3 voor rondes worden gehouden op 24. 27 en 31 mei. De finales worden gespeeld op 7 juni. De deelnemende teams worden ingedeeld op sterkte. De aanvang van de wedstrijden is elke avond om 19.00 uur. De zaal is open vanaf 18.45 uur. Voor meer informatie: 0182-616414. heid reeds lang aanwezig maar er is in Waddinxveen nooit gebruik van gemaakt. Ook wordt het aantal wet houders verhoogd van 3 naar 4. De raad benoemt tijdens de verga dering van 24 april de wethouders en moet formeel nog instemmen met de verhoging van het aantal wethou ders en de parttime functies. Over de portefeuilleverdeling van het nieuwe college van burgemeester en wethouders heeft een eerste overleg plaatsgevonden. 3-; 5.Jan Kooistra/Roy Huls kamp/Hans Cammeraat/Leen Roos 3-2-75. Op 7 april startte de nationale com petitie. De teams van de le en 2e klasse speelden in Leidschendam en die van de 3e in Dordrecht. Die dag werden 5 partijen in de spelvorm tri- plette gespeeld. De resultaten waren wisselend en enige teams moeten de resterende 2 dagen flink aan de bak. le klasse Waddinxveen 3 (team v.Dij- ken) 2 uit 5 en Waddinxveen 2 (team Versluis) 1 uit 5. 2e klasse Waddinx veen 5 (team Rubeling) 4 uit 5 en Waddinxveen 4 (team v.Bockom Maas) 2 uit 5. 3e klasse Waddinx veen 9 (team Kooistra) 4 uit 5, Wad dinxveen 7 (team Matla) 1 uit 5, Waddinxveen 6 (team Springer) 2 uit 5 en Waddinxveen 8 (team Janssen) 2 uit 5. De Stichting Sportweekcomité Waddinxveen organiseert in samenwerking met De Unie zaterdag 8 juni een koppeiklaverjastoemooi. Het evenement begint om 10.00 uur. Er worden minimaal zeven partij en gespeeld. Het inschrijfgeld per koppel bedraagt €22-, Belangstellenden kunnen zich tot donderdag 6 juni opgeven bij De Unie aan de Kerkweg-Oost 206, telefoon 61 69 65 of bij de heer A.A. Boer, telefoon overdag 06-23 67 15 49, 's avonds (079) 331 52 05, alwaar men ook verde re inlichtingen kan verkrijgen. Bij de inschrijving dient het inschrijfgeld te worden voldaan. Waddinxveen - Het RTW FM pro gramma 'Middagmagazine' zal vanaf zaterdag 13 april wekelijks aandacht besteden aan de wan deltocht van Luit Bloem naar de Waddinxveense zustergemeente Pelhrimov. Iedere week zal 'Mid dagmagazine" presentatrice Helma Schippers tussen 14.15 en 14.45 uur telefonisch contact hebben met de Waddinxvener. over hoe de wandeltocht ver loopt, waar hij zich op dat moment bevindt en wat hij onderweg die week heeft meege maakt. Boskoop - Met zijn programma Meidenkist boordevol met spul len uit oma's tijd vertelt Cees Prinsen op geanimeerde wijze anekdotes en wetenswaardighe den uit het verleden. Op deze avond, verzorgd door de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen afdeling Boskoop, kunnen belangstellenden zelf ook oude gebruiksvoorwerpen meenemen die zullen worden besproken en getaxeerd. De avond wordt gehouden woensdag 17 april in De Loods. Aanvang 20.00 uur. Niet leden betalen 2,25.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 10