Groenblijvers blijvend mooi Rozenkwekerij van Vuuren V.O.F 'Schoon en goed in kinder boeken'; heeft jeugdliteratuur een opvoedkundige functie? Pakketten voor Polen QÉhnm5 Overtuig ons van uw verkooptalent Rommelmarkt Kiwanis Vrouwen-Bijbelkring cmnit^JïEïSSj^sjS Showroomverkoper parttime medewerkers m/v Hoogheemraadschap van Schieland STOP itieu Bestuursbesluit Baderie Bleiswijk, Alfred Nobelstraat 7, Bleiswijk, telefoon OIO 52!8434 Hart van Holland 10 april 2002 REGIO M Wakker Dier Wij ontwerpen en bouwen uw badkamer BEKENDMAKING TER INZAGE LEPRA Leprastichting Amsterdam Giro 50 5ÖO Regio - Een bak of een kuip is natuurlijk heel geschikt om elk seizoen opnieuw in te plan ten. Dat brengt afwisseling in de tuin of op het balkon. Bovendien creëert u op deze manier het hele jaar door uw eigen blikvan gers. Maar niet iedereen heeft er zin in, om steeds weer met de inrichting van de bakken in de weer te zijn. Die mensen moeten het vooral zoeken in kleine heesters en conife ren. Een dergelijke bak of kuip is blijvend mooi. Zilver- en goudbont Er is een hele reeks van kleine groenblijvers. Een hele bekende is de kardinaalshoed; ook wel kardinaalsmuts genoemd. Meestal worden deze namen gebruikt voor een bijna 4 m hoge, bladverliezende struik die ook in de natuur voorkomt. Die kardinaalshoed heeft echter een aantal broertjes en zusjes, waaronder Euonymus japo- nicus. Die blijft wel groen. Normaal gesproken heeft deze soort vrij stevige, glimmend groene blaadjes. In de loop der jaren zijn er echter heel wat bonte varianten op de markt gekomen. De een neigt meer naar het goudbont, terwijl de ander zilverbont is. Die bontbladige Euonymus japonicus soorten zijn ook op stammetjes te koop. Zo kunt u een pot van 'twee lagen' planten voorzien. De finishing touch Voor wie eveneens een wintergroene onderbe planting wil, komt maagdenpalm (Vinca) in aanmerking. Vinca maakt een bak met het mooie donkergroene blad af. Deze bodembe dekker heeft bovendien leuke blauwe bloemet jes, die al vroeg in het voorjaar voor extra fleur zorgen. Doordat het een kruiper is, zal Vinca over de rand van de bak of kuip gaan groeien. U bepaalt zelf tot hoe ver. tk "M l Gouda - Vanaf de tweede helft van de achttiende eeuw bestaat er voor kin deren eigen literatuur. Er was aan dacht voor de ontwikkeling van het kind en daarmee ontstond behoefte aan eigen lectuur voor kinderen. Het voornaamste doel van die boeken was kinderen kennis bij te brengen en hen door die kennis op te voeden tot deugdzame mensen. Het kinder boek fungeerde in de eerste plaats als opvoeder. Helma van Lierop gaat zondag 14 april voor het Agnieten- convent in op de vraag of dat nu ook nog zo is. Hoe is het vandaag gesteld met de verhouding tussen schoon en goed in kinderboeken? En wat vinden de bemiddelaars van het kin derboek (ouders/opvoeders, onder wijzers, boekhandelaren e.a.) daar van? Helma van Lierop-Debrauwer (1955) studeerde Nederlandse taal- en let terkunde aan de Katholieke Univer siteit Nijmegen. Zij promoveerde op een onderzoek naar de rol van het gezin in de literaire socialisatie van jonge kinderen. Vanaf 1990 is ze uni versitair docent en vanaf 2001 hoog leraar jeugdliteratuur aan de Katho lieke Universiteit Brabant. Daar naast bekleedt ze sinds 1998 als bij zonder hoogleraar de Annie M.G. Schmidtleerstoel voor kinder- en jeugdliteratuur aan de Universiteit Leiden. Deze lezing past in de samenwerking van het Agnietenconvent met de Openbare Bibliotheek Gouda, de Volksuniversiteit en de Goudse Stichting voor Letteren Gheraert Leeu. De bijeenkomst wordt gehouden op zondag 14 april in de Agnietenkapel, Nieuwe Markt in Gouda. De bijeen komst begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Alle belang stellenden zijn welkom. Gouda - Kiwanis Club Gouda houdt zaterdag 13 april een rommelmarkt op de Vest 13-19 van 9.00 tot 13.00 uur. De leden van Kiwanis zetten zich belangeloos in om geld in te zamelen voor diverse goede doelen. Overtollige inboedels, kleding, geschikt voor hergebruikt zijn wel kom. Voor meer informatie: 0180- 638168 of 0186-602965. Het stamboompje voert de boventoon in deze houten kuip, het zelfde struikje komt bovendien terug in-de onderbeplanting. Bergschenhoek - In de Nederlands hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 wordt dinsdagmorgen 16 april een koffieochtend gehouden. Edith Schouten spreekt over het thema "Veranderen kan je niet zelf". Vanaf 9.00 uur is er koffie. Om 9.30 uur begint het programma. Kinderoppas is aanwezig. Voor meer informatie: 010-5214626 of 079-5933133. Zoetermeer - Er is gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie en vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pak ketten kan geschieden bij PPE inza melpunt, Agaat 10 in Zoetermeer donderdag 19 april van 17.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie: 079- 3615682. De pakketten dienen goed verpakt te zijn. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk lees baar op de doos geschreven te wor den. De pakketten mogen ook brie ven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht is 25 kg, de kosten bedragen 3,40 per pakket plus 1,30 per kilo. Bij inleveren is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Help de kippen uit de legbatterij en stuur nu een protestmail via www.legbatterij.nl of vraag een gratis actiepakket aan (020) 4638924 Steun Wakker Dier giro 4868 De functie: U ontvangt klanten, brengt offertes uit, adviseert in inrichting, kleur- en materiaalkeuze op het gebied van sanitair en badkamers. Tevens begeleidt u opdrachten toten eventueel na het moment van installatie. U bent alert op verkoopsignalen die u ook om kunt zetten in concrete orders. Baderie biedt u: een interessante en afwisselende baan met veel persoonlijke contacten. prettige werkomgeving waarbij u zowel alleen werkt alswel in teamverband. mogelijkheden om aanvullende (vaktechnische) cursussen te volgen. goede arbeidsvoorwaarden. bij ons geen koopzondag en geen koopavond. De kandidaat: Bij voorkeur beschikt u over verkoopervaring op het gebied van sanitair. U bent representatief, enthousiast en heeft een commerciële instelling. Dit betekent dat u over goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden beschikt en een mbo/hbo-opleiding heeft afgerond. Het verwerken van orders en correspondentie met de computer leve ren voor u geen problemen op. U bent tussen de 25 en 35 jaar. Bent u de bruisende verkoper die.wij zoeken en zoekt u een werkomgeving zoals Baderie u kan bieden Stuur dan binnen 14 dagen uw sollicitatiebrief voorzien van curriculum vitae en recente pasfoto naar Baderie Bleiswijk, t.a.v. mevr. ).C. Haitsma, Postbus 21, 2665 ZG Bleiswijk. Het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland heeft op 26 maart 2002 besloten Beleidsregels ambtshalve vermindering van belastingen Schieland vast te stellen. Deze regels gelden voor alle belastingen van Schieland. De beleidsregels houden in grote lünen het volgende in: Indien bij de afhandeling van een te laat ingediend bezwaar schrift blijkt dat de aanslag te hoog is vastgesteld, wordt deze ambtshalve verminderd. Hetzelfde geldt voor een aanvraag tot vermindering die te laat is ingediend. Het bezwaarschrift of de aanvraag moet dan wel binnen vijf jaar na het ontstaan van de belastingplicht zijn ingediend. Het besluit, geplaatst in Publicatieblad Schieland 2002 nr. 8, is vanaf 2002 van kracht. De beleidsregels en de daarbij behorende toelichting liggen vanaf heden gedurende twaalf weken ter inzage bij de receptie van Schieland, Maasboulevard 123 te Rotterdam. Het Publicatieblad Schieland is tegen betaling van leges verkrijgbaar. Wilt u meer informatie, neemt u dan contact op met klanteninformatie, tel. 010 - 453 73 72 mr. A. van Strijen, secretaris-rentmeester ir. J.J. de Craeff, dijkgraaf Zaaipad 7 - Zevenhuizen ZH Ligt op de grens van Waddinxveen dicht bij de wijk Zuidpias. Zoekt met spoed: Ook voor de zaterdagochtend en de vakanties kunnen wij nog enkele medewerkers gebruiken, hierbij denken wij aan studenten, scholieren en schoolverlaters. Goede beloning. Werktijden in overleg. Tel. reactie 0180 633988 of 06 55757227 Maasboulevard 123 Postbus 4059 3006 AB Rotterdam telefoon: 010 - 453 72 00 www.schieland.nl ww.leprastichting.nl

Hart van Holland | 2002 | | pagina 14