ifima Aitnafa lost startschot sponsorloop Zomercompetitie Kerngroep hengelsport Hengelen tijdens Sportweek Sjoelen Lentevogels bij Passage Drie turnsters naar halve finale Geslaagden bij Harmonie Excelsior Haalt Mark van Putten een "dubbel"? J.de Jager en I ten Hagen wethouders in Boskoop Vorming Toerusting Koffieconcert "WADDINXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 10 april 2002 pagina 15 r*«sgr] Waddinxveen - Het startschot voor de sponsorloop, die op woensdag avond 24 april door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen wordt gehouden, zal wor den gelost door de Ethiopische marathonloper Aiduna Aitnafa. Aan de sponsorloop kunnen alle kinderen van de Waddinxveense basisscholen meedoen. De opbrengst is bestemd voor de ver betering van de levensomstandig heden van de bewoners van een sloppenwijk in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. De sponsorloop wordt gehouden rond de singel aan de Beatrixlaan. De eerste start vindt plaats om 18.30 uur. De kinderen uit de groepen 4 t/m 8 vertrekken dan om te probe ren in een half uur zoveel mogelijk rondjes te lopen. Eén rondje is onge veer 550 meter. Om 19.15 uur zijn de kinderen uit de groepen 5 t/m 8 aan de beurt. Zij krijgen drie kwartier de tijd om zoveel mogelijk stempels op hun kaart te verzamelen. Na afloop krijgen alle deelnemers een originele herinnering en een beker limonade. Dit jaar verleent een zestal scholen zijn medewerking aan de sponsor loop: Koningin Beatrixschool, Kardi naal Alfrinkschool, Leilinde, Theo Thijssenschool en de beide locaties van de Regenboog. In alle groepen van deze scholen zijn leden van de Kerngroep geweest om meer of minder uitgebreid aandacht te vragen voor Ethiopië en de kinde ren op te roepen mee te doen aan de sponsorloop. Maar ook kinderen van de andere Waddinxveense basis scholen kunnen meedoen. Zij kun nen een inschrijfformulier afhalen op een van de volgende adressen mevrouw Van der Ark, Vijverlaan 7, 613711, mevrouw Van Munster, Zuid- plaslaan 284, 618131 of mevrouw Hootsmans, A. van Hannoverstraat, 612807. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen start zaterdag met 14 deelnemers de zomercompe titie. Traditiegetrouw werd de eerste wedstrijd gevist in de Oude Rijn, dit keer tussen Zwammerdam en Bode graven. Ondanks de lage temperatu ren bij aanvang, werd hier en daar direct vis van formaat gevangen. De wat kleinere vis, die hoofdzakelijk met de vaste hengel werd belaagd, kwam beduidend later op gang. Op kop van het concours viste Herman Kraan 6.340 gram bij elkaar, genoeg voor de overwinning. Rob Jenner en Rinus Reichard streden om de twee de plaats; met minimaal verschil, 4.580 om 4.510 gram, trok eerstge noemde aan het langste eind. Vierde en vijfde werden Frans van Steende ren en Martin van Leeuwen met res pectievelijk 4.270 en 3.710 gram. Het totale vangstgewicht bedroeg ruim 40 kilo. Zaterdag wordt de tweede wedstrijd gevist. Om 6.00 uur is het sein van vertrek, met als reisdoel het Voornse kanaal. Enkele HSW'ers deden mee aan de 4- daagse van John Kooij Hengelsport, een nationale hengelcompetitie over 4 zondagen in maart, gevist in de Oude Rijn tussen Koudekerk en Nieuwerbrug. Van de 252 deelne mers, waaronder vele vaderlandse topvissers, eindigde Rinus Reichard op de 11e plaats. De aanwezigheid van Aiduna Aitnafa zal zeker een stimulans zijn voor de deelnemers. Hij is een van de beste marathonlopers van Nederland. Aiduna is in 1994 naar Nederland gevlucht omdat hij als voormalig militair in het Jeger van dictator Mengistu openlijk beschuldigd werd van landverraad. Sinds 1999 bezit hij een Nederlands paspoort. Twee jaar geleden is hij voor het eerst terug geweest naar Ethiopië. Zijn moeder woont daar met zijn twee zussen in een dorp vlakbij Addis Abeba. Omdat Aiduna met lopen niet genoeg verdient om van te kunnen leven, is hij daarnaast taxichauffeur. In de voorbereiding op de Olympi sche spelen van Sydney in 2000 kwam Aiduna elf(!) seconden tekort om Nederland daar te mogen ver tegenwoordigen. Op 21 april zal hij aan de start staan bij de marathon van Rotterdam. Aiduna vertelde de Kerngroep dat hij het leuk vindt om mee te werken aan de sponsorloop. Hij vraagt er geen geld voor. Hij is enthousiast over de inzet van de Nederlandse kinderen voor de ver betering van de krottenwijken in Addis en hoopt dat de loop een groot succes zal worden. Waddinxveen - Hengelen staat ook dit jaar op het programma van de Waddinxveense Sportweek. Op don derdag 30 mei kunnen visliefhebbers hun hengel uitgooien in het Gouwe kanaal van 19.00 tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot en met 25 mei aanmelden bij M. Rei chard, Wingerd 7, 2742 SB Waddinx veen, telefoon (0182) 61 71 19 of via e-mail: rreichard@zonnet.nl Er kan zowel individueel worden deelgenomen, als in teamverband. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon. Voor teams is géén extra inschrijfgeld verschuldigd. Een team bestaat uit vijf deelnemers, bijvoor beeld van dezelfde vereniging, het zelfde bedrijf, uit dezelfde straat of van één familie. De hengelaar en het team met het hoogste vangstge wicht ontvangen voor een jaar de wisseltrofee. Individueel zijn ook prijsjes te verdienen. Waddinxveen - De stand van de Wad dinxveense sjoelers ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.020, 2. Wim Slingerland jr. 139.760, 3. Kees Kuipers 139.570, 4. Dick Dros 139.200, 5. Andre van Gemeren 138.171. Klasse B: 1. David Sinnema 131.380, 2. Adrie Faas 129.520, 3. Guus Renesse 129.270, 4. Frans Botger 129.250, 5. Gerard Vos 129.150. Klasse C: 1. Otto Supusepa 120.330, 2. Jan Olie 119.450, 3. Dirk Faas 119.040, 4. C. van Wijk 118.650, 5. Corry 't Hart 115.500. Klasse D: 1. Ronald Meijer 110.700, 2. Bram Kou- wenberg 109.300, 3. Cor kersbergen 109.270, 4. A. Warmelink 108.888, 5. Ja. garlich 108.200. Waddinxveen - De Christelijke Maat schappelijke Vrouwenbeweging Pas sage, afdeling Waddinxveen, houdt haar maandelijkse bijeenkomst woensdag 17 april vanaf 19.45 uur in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2. De heer van Eijk houdt een diapre sentatie over lentevogels. Gasten zijn welkom, zij betalen 2,30. Turnen Waddinxveen - Zaterdag hebben drie turnsters van de Waddinxveense Jazzdans Turnvereniging TOOS zich alsnog weten te plaatsen voor de halve finale van het het Neder lands kampioenschap Turnen. Tessa Gutker, Ingeborg Dröge en Carmen Venema wisten zich in de klasse Instap via de play-off wedstrijden zich bij de eerste 19 te turnen. Des- iree den Ouden kwam net 0.5 punten tekort om zich te plaatsen. Zij ein digde op de 24e plaats. Waddinxveen - In de Sint Victorkerk wordt 12 april een Taizé-viering gehouden. Het oefenen van de melo dieën begint om 19.30 uur en de vie ring om 20.00 uur. Via de zijdeur kun je de kerk binnenlopen. Na de viering is er gelegenheid om koffie of thee te drinken, ledereen is van harte wel kom. Boskoop - In het Praathuis wordt 7 april een koffieconcert verzorgddoor saxofonist William Raaijman en cel liste Anne Magda de Geus. Samen vormen deze musici het Duo Primo, dat zich toelegt op het spelen van interessant hedendaags repertoire. Aanvang 11.30 uur, entree 5,00 voor volwassenen, gratis voor kinderen. Boskoop - 13 Leerlingen van Harmo nie Excelsior hadden vrijdag 5 en zaterdag 6 april voor de eerste maal theorie- en praktijk-examans voor een diploma HaFaBra (Harmonie, Fanfare, Brassband). Na een gede gen studie van de te spelen stukken met de docent en een intensieve serie theorie-lessen konden ze vol vertrouwen de examens in. Miranda van Gemeren (dwarsfluit, A) kon na het behalen van haar the orie niet door voor het praktijkexa men, i.v.m. een gebroken arm. Freek Tasma (trompet) probeerde de exa mens A en B te combineren door uit sluitend op te komen voor het B-exa- men, maar behaalde daarvoor nét te weinig punten. De overige 11 kandidaten zijn met vlag en wimpel geslaagd, al was tij dens het wachten de spanning te snijden. De geslaagden zijn: Anne van den Berg, Shelley de Bruin, Rins- ke Hartlief, Leonie van Santen, Afke Tasma, Lotte Verhoeff (allen klarinet, AMarlein van den Hoogen (hobo, A), Tessa van Santen (tenorsax, A), Samanta van Tol (walthoorn, A), Saskia Vermij (altsax, B) en Thomas van Vliet (trombone, A). Schaken Waddinxveen - Het bekertoernooi hoort in zijn laatste fase te zijn, maar door ziekte van Hans van Wouden berg is er een kwartfinale nog niet rond. Nu is hij een veel sterkere spe ler dan Jaap Smit, maar in een beker- partij hoeft er maar even iets raars te gebeuren. Aan de ander kant is Hans een van de weinigen, die een keer van Mark van Putten gewonnen hebben. Als ze tegen elkaar komen, wordt het in de halve finale en komt de winnaar in de finale tegen Her man Smitskamp. jn de huishoudelijke competitie had Wim Mulder de eer, met wit Mark van Putten te bestrijden. Dat deed hij goed in de opening, maar daarna maakte Mark meer van een matige stelling. Ronald Dannis speelde met wit tegen Eduard Philipse de afruil- variant van het Frans en moest voeg op de avond met remise genoegen nemen. Wim van der hoek bereikte verdienstelijk remise tegen Henny de Roodt. Arie Kardol werd in nen pionneneindspel door Peter de Louw ingerekend. Wim van Vuuren had' iets tegen Erik Hennink, maar Erik dwong remise af door herhaling van zetten. Arjan Hennink raakte met zijn koning midden op het bord in moeilijkheden tegen de zware stukken van Laurens Ellers, maar kroop verdienstelijk achter een pion van Laurens weg en haalde remise. Albert Prins van het tweede verloor met wit tegen Wim van Os van het eerste. Dat kan gebeuren. Opvallend was weer het grote aantal winstpar tijen van zwart: acht, tegen drie voor wit en vijf remises. Jan Muit werd door Hans van Offeren tamelijk overspeeld. Ton Kuiper won een goede partij tegen Nico Dannis. Evert Hildebrand had enige mede werking van Jaap Smit en maakte er netjes gebruik van: ondekbaar mat. Marco de Bruijn had hard werk om een beter eindspel tegen Ryan den Drijver te winnen. Jeroen van der veen raakte wat stukken kwijt tegen Jaap van der Heiden en verloor. Mourad Boussaid bouwde tegen Henk Erkelens een uitstekende stel ling op, maar verloor zelfs nog. Dirk van Offeren was mogelijk niet op dreef, maar Henk van Erk wel. Jaap van Sandijk had de langste partij van de avond, maar ging toch met een nul terug naar Boskoop. Stand aan kop: 1 Van Putien, 2. W. Hennink, 3. R. Dannis, 4. Philipse, 5. Van Wou denberg, 6. Van Nieukerkerke, 7. De Roodt, 8. Jansen, 9. Smitskamp, 10. De Louw. Door Frits Bromberg Boskoop - Tot wethouders in Bos koop zijn benoemd J. A. de Jager (CDA) en I.A.M. ten Hagen (VVD). De heer J.A. de Jager, tot dusver raads lid voor het CDA, gaat zich de komende vier jaar bezighouden met economische zaken, onderwijs,- cul tuur en recreatie, sociale voorzienin gen en maatschappelijk werk, basis gezondheidszorg, openbaar vervoer en het woonbeleid. WethouderTen Hagen blijft zich in hoofdzaak bemoeien met de zaken die hij al deed: verkeer en vervoer en water staat, volksgezondheid, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, open baar groen, openbare speelplaatsen en de kinderboerderij. Burge meester J. Rijsdijk is algemeen beheer, openbare orde en veiligheid, financiën en algemene dekkingsmid delen en de begraafplaatsen toebe deeld. Tijdens de raadsvergadering van vorige week, waarin de benoemin gen plaatsvonden, hebben beide coalitiepartners CDA en VVD de raad het bestuursakkoord 2002 tot 2006 aangeboden. De oppositiepar tijen hebben dit akkoord voor ken nisgeving aangenomen.Het college van B en W buigt zich de komende raadsperiode van vier jaar over de uitvoering van dit bestuursakkoord, waarin onder meer opgenomen het Sierteelt scenario, een brede school, de infrastructuur van Bos koop, de bouw van een sporthal en de gevolgen van de dualisering in de raad: B er W besturen, de raad con troleert. Het akkoord is met de nodi ge scepsis ontvangen. Met de benoeming van De Jager en Ten Hagen is het aantal wethouders teruggebracht van drie naar twee: afscheid namen de wethouders P.L. Trimp en A.J. van der Kolk. Deze maatregel zat al verpakt in de lijst van bezuinigingen, sinds Boskoop is opgenomen in de rij van 'artikel 12 gemeenten', waarin het rijk met meer dan normale belangstelling toekijkt op de gemeentelijke uitga ven die het rijk desnoods kan afwij zen. Sierteelt Het nogal ambitieuze bestuursak koord steekt iedere inwoner die met de sierteelt te maken heeft, een ste vige riem onder het hart, als gespro ken wordt over "landelijk en provin ciaal vindt discussie plaats over de bestuurskracht van de gemeenten. De tendens is, dat er grotere gemeenten zullen ontstaan. Het gemeentebestuur - van Boskoop - kiest voor een functionele gemeen te, waarbij het sierteeltgebied.van Rijnwoude, Boskoop en Reeuwijk bijeenkomt in een sierteeltgemeen te." Het akkoord meldt voorts: "In het actieprogramma 2015 is de doelstel ling opgenomen om de sierteeltsec tor van kwalitatief en kwantitatief te versterken. Hiervoor worden twee onderzoeken uitgevoerd. Het gemeente- en provinciebestuur gebruikt beide onderzoeken voor de definitieve koersbepaling midden 2002. Met de huidige deelnemers van de projectgroep Werken aan Werk in de Boomteelt, onderzoeken we de wens en de mogelijkheden om een ontwikkelingsmaatschappij Sier teelt Regio Boskoop op te zetten, met als taak de doelstelling te hel pen realiseren. Het gemeentebe stuur ondersteunt actief initiatieven van de sector om de Regio Boskoop als (internationaal kenniscentrum te versterken Met de ondernemingsverenigingen van Boskoop, zowel in de dorpskern als in de sierteelt, zal regelmatig overleg zijn om goede afstemming te waarborgen."

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15