Groeneweg herovert eerste plaats Flyers dames: spetterende vierde periode Holland Casino.Nesselande uitgespeeld Langs de velden van W.S.E. Moeizame start seizoen bij De Gouwe Smash Eerste kampioen voor Kwiek Hi Alleen F-pupillen Moerkapelle succesvol Vijfde zege op rij Moerkapelle Jeroen Priem eerste bij Open Stijlkampioen schappen Blokland al vroeg op dreef met club record Smurfenvoetbal SPORT Hart van Holland 10 april 2002 pagina 17 Voetbal Basketbal Zevenhuizen - Met nog twee speel rondes voor de boeg heeft Groene weg de eerste plaats op de concur renten Stolwijk en Kamerik hero verd. Door Maurice Eckhardt (2x), Jarno van Dorp, Rick van Ype- ren, invaller Wesley van Maa- ren en Menno van Dam (2x) kwam de overwinning makkelijk tot stand. Na de rust waren de dubbele cijfers zelfs haalbaar maar met name van Dorp en Eckhardt wisten de mooiste kansen niet te verzilveren. In deze wedstrijd gaf dat geen reden tot paniek omdat Gouderak amper tegenstand bood. De grote winst voor Groeneweg was gelegen in ver lies van twee dure punten voor zowel Kamerik als grootste concur rent Stolwijk. Kamerik is definitief voor de titel afgehaakt omdat het thuis tegen Waddinxveen niet verder kwam dan 2-2 en Stolwijk was zo vriendelijk tegen buur Bergambacht twee punten in te leveren (0-0). Het goudse GSV zal scherprechter wor den in de strijd om het kampioen schap. Over 14 dagen is GSV gast heer van Groeneweg, terwijl een week later Stolwijk-GSV op het pro gramma staat. GSV is weliswaar uit geschakeld voor rechtstreekse pro motie maar maakt wel degelijk kans door het winnen van de 2e periode een plaats in de 4e klas te herove ren. Leider Ferry Polder van Groeneweg gaf na afloop duidelijk zijn mening. "Natuurlijk is het leuk om heel het seizoen met dit jonge elftal mee te draaien om de bovenste plaatsen. Nu wij echter zo ver gekomen zijn dan moeten wij de twee moelijke wedstrijden, uit tegen GSV en thuis tegen Waddinxveen, winnend afslui ten. Dan kan niemand ons het kam pioenschap afpakken." Terechte woorden, want zo vaak kom je niet in de gelegenheid kampioen te wor den en nu moet Groeneweg niet tevreden zijn met het spelen in de nacompetitie. Over 14 dagen is in Gouda de steun van supporters tegen GSV hard nodig. Volleybal Rotterdam - Holland Casino.Nesse lande speelde zaterdag in eigen huis de vierde wedstrijd in de halve fina le play off tegen Omniworld/AMVJ uit Almere. De eerste drie ontmoe tingen werden in het voordeel van Omniworld beslist en daardoor kon Omniworld met winst in deze wed strijd zich plaatsen voor de finale. In een leuk duel wisten de Almeerders een 3-1 winst te veroveren via de set standen 18-25, 20-25, 25-23 en 22-25 Voor Holland Casino.Nesselande betekent deze vierde verliespartij dat de spelers met zomerreces kun nen en uitgespeeld zijn. Sommigen zullen zich nu gaan opmaken voor de beachvolleybal competitie welke vanaf eind juni van start gaat in Nederland. Voor Omniworld is het nu afwachten wie zij zulle treffen in de finale. Zoals het er nu uitziet heeft Alcom/Capelle de beste papieren in huis. Deze staan namelijk met 3-1 voor op Piet Zoomers/D in de halve finale. Voor Omniworld zal de finale ongeacht de tegenstander met een 2-0 voor sprong beginnen. Voetbal Waddinxveen - WSE Dl doet nog mee in de strijd om het kampioen schap. In een zeer matige wedstrijd tegen Rohda '76 Dl sprokkelden zij 3 punten binnen dankzij een tref fer van Ahmed el Azzouti. Ook WSE D2 kwam goed weg met een nipte overwinning (4- 3) tegen DSO D8. Het D zeven tal ging kopje onder tegen de 7 van Haastrecht. Het werd 1-15. Bij WSE El en Haastrecht El as het een waar doelpunten festijn 5-5. WSE E2 liet de punten bij Alphense Boys E8. Het werd 7-1. WSE E3 pakte eindelijk een punt. Bij Waddinxveen E3 werd het een broederlijke 1-1 gelijkspel. WSE F1 speelde een goede eerste helft tegen koploper RVC '33 Fl. De twee de helft zakte WSE helemaal weg en werd het 0-4 voor de Reeuwijkers. WSE F2 had weinig beleving tegen DWO F6. Het resultaat was een 9-0 nederlaag. WSE F3 pakte weer eens 3 punten. Deze keer van Alphense Boys. Het werd 2-3. WSE Al liet de punten bij Siveao Al (4-0). De man nen van WSE BI hadden meer suc ces. Zij boekten een 4-2 overwinning op CVC Reeuwijk BI. Ook B2 won de wedstrijd tegen Zwaluwen B3, 1-0. De meisjes junioren gaven de punten mee aan de meisjes van Wippolder. Uitslag 4-6. WSE Cl had de 3 punten bijna in handen bij Leonidas Cl. Het werd 2-2. Tennis Waddomxveem - De zaterdagcom petitie van tennisvereniging De Gouwe Smash kende een vrij moei zame start op de eerste dag van het seizoen. Mix 13e klasse, moest zonder leiding van teamcaptain Paul Verspoor proberen de eerste overwinning van het seizoen binnen te slepen. Jeroen van der Hoorn nam samen met de dames Marieke Hoog- eveen en Inge van Rijk deze taak op zich. Zelfs met de ondersteuning van invaller Jan Uitterhoeve bleek dit niet in de mogelijkheden te liggen. In een uitwedstrijd tegen T.O.C. uit Capelle aan den IJssel werd het team met een 5-0 nederlaag naar huis gestuurd. Het tevens in de 3e klasse uitkomen de 2e mixteam bracht het er iets beter vanaf in een uitwedstrijd bij T.C.D(ubbeldam) te Dordrecht. Cap tain Linda Stuijfzand wist samen met Els Rijsbergen, Ard van Riessen en Reinier van der Berg een 3-2 over winning te boeken. De herensingle en -dubbel deze dag gingen verlo ren. Het 3e team, 5e klasse, onder leiding van Sjaak Bongaarts kon op deze eerste competitiedag helaas niet aan het langste eind trekken. In een thuiswedstrijd tegen Aeolus Oledo wist captain Sjaak samen met Nel Bongaarts, Mik van Grumbkow, Nienke van Eist, Ineke Hogenkamp twee van de vijf punten binnen te halen. De verliespartijen waren de gemengd dubbel, de herensingle en de herendubbel. Het 4e mixteam, tevens uit de 5e klasse, kon eveneens geen overwin ning boeken in een uitwedstrijd tegen Hoge Limiet, te Rotterdam. Het "familyteam" onder de leiding van teamcaptain Moniek Janmaat moest het doen met 3-2 verlies. Teamleden Willem Janmaat, Leonie Welting, Bonnie Welting en George Welting wisten de gemengd dubbel, de herensingle en de herendubbel niet tot een winnend einde te bren gen. Het eerste herenteam, 2e klasse, bestaande uit captain Maurice Ancher, Pieter Uittenbroek, Jeroen Baars, Chris le Comte en Luuk Akkerhuis bleek niet in staat om in een wedstrijd voor eigen publiek een overwinning binnen te halen. Tegen het team uit Krimpen werd geen enkele wedstrijd gewonnen en eindigden ze dus met een 5-0 neder laag. Het eerste mixteam uit de 35+, 2e klasse, onder de hoede van Wil van der Valk wist deze eerste competitie dag nog tot een positief einde te brengen. Samen met Ria Stuijfzand, Willem Plomp, Piet Houdijk en Jan Mathot haalden ze een 4-1 overwin ning binnen in een thuiswedstrijd tegen Westvoorne. Alleen de heren single kon niet in het voordeel van het thuisteam beslist worden. Taekwondo Waddinxveen - In het Noord-Holland se Opmeer vonden maandag 2 april de open Stijlkampioenschappen District Midden plaats. Jeroen Priem, lid van Taekwondo sportinstituut Den Edel, behaalde bij deze kampioenschappen een eerste plaats in zijn klasse. Een stijlvorm, genaamd "Taegeuks" zijn stijlfiguren die samengesteld zijn uit basisbewe gingen van het Taekwondo. De meeste vormen zijn gebaseerd op de aanvals- en verdedigingstechnie ken.Het kan worden gezien als een gevecht tegen een denkbeeldige tegenstander. De oefeningen worden beoordeeld door 5 scheidsrechters waarbij vooral gelet wordt op hou ding, kracht, techniek en ritme. Een uitstekende prestatie van Jeroen zeker gezien het deelnemersveld in Opmeer. Atletiek Waddinxveen - Waddinxveener Joost Blokland liep afgelopen zondag een nieuw clubrecord op de 2000 meter. De voor Av Gouda uitkomende atleet verbeterde in Alphen a/d Rijn het clubrecord van de Marrokaanse Gou wenaar Said Kanfaoui tot 5.24.96. Het hoofddoel voor Blokland dit sei zoen is de 3000 meter steeple chase; hij wil deze afstand afleggen binnen de 9 minuten. Waddinxveen - Alle jongens en meis jes van 3, 4 en 5 jaar kunnen bij voet bal vereniging WSE zaterdag 13 april kennismaken met smurfenvoetbal. Een leuke speelse manier van ken nismaking met het voetbalspel bij een vereniging. De smurfen worden getraind door Thijs van der Voort en door de smur- finnen Monique Kester en Rianne van Leeuwen. De smurfen leren alle beginselen van het voetballen: een bal schieten, koppen, dribbelen aan nemen enz. Voor informatie: 0182-614710 of 06- 21295135. Waddinxveen - De Waddinxveense dames begonnen voortvarend aan de wedstrijd tegen LUSV uit Leiden. Vanaf het beginsignaal nam Flyers het heft in handen. Met snel aanvals- spel werd de verdediging van de gasten sterk onder druk gezet en dit resulteerde in een stand van 18-11. In de tweede en derde periode had LUSV zich beter ingesteld en vielen ze terug op een zone-verdediging. Dit was in zoverre succesvol, dat de gasten via 10-12 in de tweede perio de en 11-12 in de derde periode, iets van de achterstand konden goed maken. Maar toen kwam periode vier. Flyers sneed door de zone-ver dediging alsof deze er niet stond. De ene aanval werd nog mooier afge maakt als de andere. LUSV wist niet meer waar men het zoeken moest en deze periode werd dan ook afgeslo ten met 23-4. Een prachtige overwin ning. Uitslag 64-39. Topscoorder: Anita van Unen met 23 punten. Goede tweede was Monique Boude- wijns met 10 punten. De broederstrijd tussen Jongens Benjamins 1 en Benjamins 2 viel uit in het voordeel van Benjamins 1. De basis van de overwinning werd gelegd in de tweede periode 0-14. De andere periodes waren 2-6; 6-4 en 4- 2. Einduitslag 12-26. Topscoorder bij Benjamins 1 was Niek Hazelaar met 14 punten en bij Benjamins 2 Marvin den Toom met 6 punten. Vrijdagavond in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 1 tegen Grasshop pers en om 19.15 uur Jongens Junio ren 1 tegen The Jump. Op dezelfde tijd Meisjes Aspiranten 1 tegen Zoe- bas, inzet de tweede plaats in de competitie. Tafeltennis Waddinxveen - Team 8 van Kwiek is afgelopen vrijdag kampioen geworden in de vierde klasse pro motie van de Goudse afdeling. De thuiswedstrijd tegen Gouda 4 liet vanaf het begin geen twijfel. Harry Plugge, Niels Marchand en Wilfred Melse stonden 4 partijen in drie games toe maar haalden uiteinde lijk met 10-0 de maximale score. 'et eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Kwiek .heeft opnieuw gewonnen van Papendrecht 4. Werd het in de uit wedstrijd royaal 9-1 voor Kwiek, de thuiswedstrijd verliep moeizamer. Kees Vos opende met een spannen de driegamer tegen N. van Wester (10-21/21-13/21-12), waarna Ronald Verboon, eveneens in drie games, verloor van A. Bosch (24-22/17- 21/20-22). Wim van Wageningen opende sterk tegen R- de Graaf (21- 14), verloor de tweede game (19-21) maar won de beslissende derde game met 21-16. Ook het dubbelspel werd in drie games beslist (21-18/17- 21/21-12). Wim van Wageningen ver loor, bi) de stand 5-1, nog van A. Bosch maar verder gaf Kwiek niks meer weg. Eindstand 8-2 met drie maal winst voor Kees Vos en twee maal voor Ronald Verboon en Wim van Wageningen. Kwiek staat op de derde plaats in de eerste klasse van de regionale competitie Holland- West. Winst was er verder voor Kwiek 5 (64 tegen OTTV-1). Bij de jeugd is het eerste team nog in de race voor het kampioenschap. Zaterdag werd, in de eerste klasse van de regionale competitie Holland- West, met 6-4 gewonnen van DHC-1. Een belangrijke overwinning, die Kwiek terug brengt op de eerste plaats. Danny Vermeulen speelde sterk en bleef ongeslagen, Jaap Cam- meraat won twee partijen en, samen met Danny, ook het dubbelspel, Cedric Gütz kwam niet tot winst. Voetbal Moerkapelle - Bij de Moerkapelse voetbaljeugd ging het merendeel van de punten zaterdag naar de diverse tegenstanders. Moerkapelle Al kwam tegen koploper Schoonho ven sneu weg, na een gelijkopgaande strijd moest in de slotfase een goal worden geïncasseerd, hetgeen de 0-1 eindstand bepaalde. Eerder in de week werd tegen het eveneens hoog geplaatste FC Zoetermeer een 0-0 bereikt. BI kreeg thuis tegen ARC geen kans, met 0-5 trok de tegen stander aan het langste eind. Eeder in de week was BI wel succesvol, toen werd ONA B2 met 2-0 versla gen. Cl stijgt wekelijks met stip, dit uiterst jonge team speelt leuk voet bal. Nu werd Bergambacht met 04 geen enkele kans gelaten, een vijfde positie is van al deze resultaten het gevolg. Dl heeft het na een uitste kende seizoensopoening moeilijk. Dit keer moest het met 2-1 in RKDEO haar meerdere erkennen, waardoor Dl afzakte naar de derde plaats op de ranglijst. D2 liep na een groot aantal weken eveneens tegen een nederlaag op. El wint de laatste weken voortdurend, een derde plaats is daarvan het gevolg. Na een 1-1 ruststand werd in de tweede helft met 3-1 de winst naar zich toe getrokken. D2 bood BVCB vooral in de eerste helft heel goed tegenstand 1-0. In de 2e helft liep BVCB uit naar 3-0. Fl houdt nog steeds enig uit zicht op de titel, maar is daarbij wel afhankelijk van Groeneweg F2. In ieder geval moeten de wedstrijden worden gewonnen. Zaterdag was dat geen probleem, met een 14 overwin ning werd teruggekeerd van BVCB. F2 liet Alphense Boys met 8-0 even eens geen enkele kans. Voetbal Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle wisselt na de winterstop een hele slechte periode af met een uitstekende serie wed strijden. De 1-0 winst op het op de tweede plaats staande Schoonhoven betekend al weer de vijfde winstpar tij in successie. De mannen van trai ner André Ramsteijn hebben nog volop kans op deelname aan de nacompetitie. Hoewel niemand een aantal weken geleden nog maar één eurocent voor Moerkapelles kansen gaf hebben de "blauw-witten" momenteel zelfs nog uitzicht op de tweede positie, die recht geeft op rechtstreekse promotie. De stand is als volgt: 1. Perkouw 2146, 2. Schoonhoven 2241, 3. DRGS 2240, 4. TSB 22-37, 5. Moerkapelle 21-36, 6. Schiebroek 21-30. De competitie in 4c neemt 24 wedstrijden in beslag, alle ingrediënten voor een uiterst spannende slotfase zijn ruim schoots aanwezig. Zaterdag wordt ingehaald bij Schiebroek, vervol gens moet in Schiedam DRGS wor den bezocht, terwijl de competitie op 27 april thuis tegen CVC Reeuwijk worden afgesloten. Het was zaterdag tegen Schoonho ven een nerveus duel, bovendien hadden de spelers opnieuw moeite met de lastige grasmat. Wel vergoed de met name in de tweede helft de spanning veel. De thuisclub had in de eerste helft bij vlagen veldover- wicht zonder tot erg grote kansen te komen. De Moerkapelse voorsprong kwam erg onverwacht. Een schot van Edwin Zuierveld werd door kee per Maikel Bussink volkomen ver keerd beoordeeld 1-0. In de tweede helft startte Schoonhoven voortva rend, maar de zeer geconcentreerd spelende Moerkapelle defensie bleef toch vrij gemakkelijk overeind. De laatste minuten en blessuretijd verliepen onder grote spanning, het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter van den Beek uit Alpen werd met veel gejuich begroet. Door gele kaar ten missen Rob van Leeuwen, Danny Pols en Pieter Lips de komende wed strijd bij Schiebroek. Moerkapelle 2 won midweeks met 1-0 van SHO 6, zaterdag volgende een 1-1 gelijkspel tegen VVOR 3.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17