Recordaantal jeugd-ehbo-ers erbij Praten over peuters i Rommelmarkt groot succes Rommelmarkt Mantelzorgcafé Koffiebar de Schuilplaats MKB-vacaturelijnbus bezoekt werkgevers in Waddinxveen Open Cirkel Informatie over borstvoeding Maak van de tuin een vogelparadijs Ouderenreis Benthuizen 12 juni Geestgrondentocht pagina 18 Hart van Holland 10 april 2002 REGIO M Fluiters en Kruipers Waddinxveen - Maar liefst 224 Waddinxveense leerlingen uit groep 8 hebben in de periode Van 11-21 maart examen jeugd-EHBO gedaan. Een recordaantal leerlin gen, bijna 40 meer dan vorig jaar. De kinderen zijn afkomstig van 9 basisscholen. Op twee kinderen na is iedereen geslaagd. Na afloop kregen de geslaagden het getuig schrift jeugd-EHBO-A en een pre sentje namens de EHBO-vereni- ging- Tijdens de examens zijn ver schillende LOTUS-slachtoffers ingezet. Dit waren zowel getrainde EHBO'ers die de tweejari ge opleiding gevolgd hebben om ongevallen te mogen grimeren en ensceneren, als kinderen die geschminkt waren. De leerlingen moesten, door goed uit te vragen, zien te achterhalen wat er precies aan de hand was zodat de juiste beslissing genomen kon worden voor eventuele behandeling of alar mering. Dit alles gebeurde onder het toeziend oog van gediplomeerde examinatoren/kaderinstructeurs. De deelnemende scholen aan het jeugdprogramma EHBO waren: de Boskoop - De Vierstroom, de organi satie voor kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening in Midden- Holland, organiseert in Boskoop een serie van vijf bijeenkomsten met als thema "Praten over Peuters". De eerste bijeenkomst is op woensdag avond 29 mei van 20.00 tot 22.00 uur. De bijeenkomst is bestemd voor ouders/verzorgers van kinderen in de leeftijd van 1,5 tot 4 jaar. De bijeenkomst omvat informatie over ontwikkeling en opvoeding van de peuter, het ontdekken van eigen wil, eten, slapen, drift en spelen. De deelnemers kunnen ook zelf onder werpen inbrengen. De bijeenkomst wordt geleid door twee wijkver pleegkundigen van de Ouder- en Kindzorg en vindt plaats in het wijk- gebouw aan de Mendelweg 22d. Aanmelding voor deze bijeenkomst: De Zorglijn, telefoonnummer 0182- 594 500 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Kameleon, de Theo Thijssenschool, de Prins Willem-Alexanderschool (locatie Wingerd), de Bethelschool, de Kardinaal Alfrinkschool, de Eben Haëzerschool, de Rehobothschool, de Leilinde en de Koningin Beatrix- school. Scholen die belangstelling hebben om jeugd-EHBO in hun schoolpro gramma op te nemen, kunnen con tact opnemen met mevrouw Dubbe- laar via telefoonnummer: (0182) 61 94 40. Waddinxveen - De opbrengst van de door muziekvereniging Concordia gehouden rommelmarkt bedraagt Euro 1.562,==. Er was voldoende belangstelling voor de diverse arti kelen die opgesteld stonden in de beide lokalen van het clubgebouw. De actie, waarvan de opbrengst bestemd is voor de realisering van de nieuwbouwplannen van een nieuw repetitielokaal c.q. clubge bouw, zal in het najaar weer gehou den worden. Tijdens Koninginnedag zal het har monieorkest muzikale medewerking verlenen aan de aubade die gehou den zal worden bij het Gemeente huis te Waddinxveen. De blaaskapel vervolgt een optreden om 12.00 uur tijdens de kinderoptocht in de wijk Zuidpias. Boskoop - De rommelmarktcommis sie van de hervormde gemeente van Boskoop houdt op zaterdag 13 april van 9.00 tot 15.30 uur de jaarlijkse rommelmarkt. De meeste kramen staan achter de oude Rabobank aan de BC-straat. Op het kerkplein wor den de meubels uitgestald en in gebouw 'de brug' is de boeken markt. De opbrengst is bestemd voor het China-project van de missi onaire commissie. Regio - Het Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 19 april van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorgcafé. Men sen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ont moeten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30.-Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Benthuizen - De Stichting Evene menten voor Ouderen Benthuizen organiseert voor woensdag 12 juni de jaarlijkse ouderenreis. Het reis doel van deze, inmiddels vijfenvijf tigste tocht, is Paleis het Loo in Apeldoorn. Collecte In Benthuizen is het een goede gewoonte de kosten gezamenlijk te dragen. Vorig jaar bracht de collec te, inclusief donaties 8.328,-/euro 3.779,- op. Net voldoende om de kosten van de reis te dekken. Dit jaar vindt in de week van 6 tot en met 11 mei de traditionele ouderenreiscol- lecte plaats. Het bestuur rekent op de gemeenschapszin van Benthui zen, wetend dat oudere reislustigen zelf ook een stevige duit in het zakje zullen doen. Voor meer informatie: 0172-589272. Benthuizen - Speelgroep Aardewerk presenteert zaterdag 13 april het nieuwe programma in de Bron, Dorpsstraat 42. "Vier koffers vol" bestaat uit reis verhalen, waarin reizigers van nu Waddinxveen - De mkb-vacature- lijnbus bezoekt maandag 22 april bedrijventerrein Coenecoop en Zuid. MKB-werkgevers kunnen hun vacatures aan de busconsulenten doorgeven. Het MKB-minderheden- project, waarvan de bus een onder deel is, loopt als een trein. Onlangs is de 60.000e vacature gemeld bij de mkb-vacaturelijn. Het is inmiddels duidelijk geworden dat de persoonlijke aanpak, de 1-op-l-benade- ring, het geheim van het succes is. De speciale adviseurs van het mkb- projectteam van het CW1 blijven ook dit jaar op deze manier werken. Werkgevers kunnen hun vacatures aan hen of aan de informatie-consu lent op de vacaturelijnbus blijven doorgeven. Ook kunnen ze bellen naar de (gratis) mkb-vacaturelijn 0800-8001. Meteen na de vacaturemelding Fietsen Zoetermeer - Toervereniging Zoeter- meer '77 houdt zaterdag 13 april de derde Vrije Toer Tocht van het sei zoen. Deze tocht, de Geestgronden- tocht, wordt volledig uitgepijld. Men kan keizen uit 6 afstanden: 20, 40, 60, 90 en 140 kilometer. De rtoues gaan via het Vlietland richting Schevenin- gen, vervolgens door de duinen naar het Kopje van Bloemendaal (140 km). Andere routes keren eerder terug. De kosten bedragen 2,50/3,-. NTFU-leden kunnen op vertoon van hun TFK tegen organisatiekosten deelnemen. Kinderen betalen, mits begeleidt door een volwassene, gere duceerd tarief. Voor meer informatie: 079-3511124 of 079-3162762 of e-mail: info@TVZoe- termeer'77. tmfweb.nl. Waddinxveen - Identificatie aan de hand van lichaamskenmerken (bio- metrische identificatie) komt steeds meer in de belangstelling te staan en na de gebeurtenissen van 11 sep tember zullen ontwikkelingen op dit gebied in een stroomversnelling komen. Tot voor kort werden met name de ethische aspecten als nadeel genoemd; er wordt echter steeds positiever over gedacht. Hans Frinsel, die werkzaam is bij de stichting "Tot Heil des Volks" zal op de Open Cirkel van 17 april over dit onderwerp komen spreken in "Het Anker". De deuren zijn vanaf 20.00 uur geopend en het programma start om 20.15 uur. Waddinxveen - De voeding van de moeder en de overgang naar vast voedsel voor de baby. Daarover wordt gesproken tijdens de maande lijkse informatiebijeenkomst van de borstvoedingsorganisatie LLL. Deze wordt gehouden dinsdagavond 16 april bij Nel Veenman aan Pr. Beatrix- straat 98. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182-619964. een voorbeeld nemen aan Abraham. Ze gaan op reis, zonder te weten waarheen. Iedereen vanaf 14 jaar is van harte welkom De deuren gaan om 20.00 uur ópen, toegang is gratis. Bomen en struiken, bloemen en planten, een gazon en een gezellig zitje bij de waterpartij, het klinkt als een ideale tuin. Maar een tuin komt pas écht tot leven als ook die ren zich er thuis voelen: insecten, vlinders, kleine zoogdieren, vissen en amfibieën in vijver of sloot en natuurlijk: vogels! Bekijk dit voorjaar de tuin eens door de ogen van roodborstje, merel, pimpelmees of heggemus. Hoe zouden zij de tuin graag zien? Een tuin aantrekkelijk maken voor vogels vraagt soms even een omschakeling in denken. Hoe bekijken vogels de tuin? Wat hebben ze nodig, en hoe kan ik daar in voorzien? Eten en drinken, nest gelegenheid en beschutting, dat is eigenlijk alles waar 't om draait. De wintervoede- ring met vet bollen en pin- dasnoeren is nu taboe. De jonge vogels die straks gevoerd moe ten worden kunnen dit voedsel niet verteren. Bovendien biedt de tuin, na de vogel- metamorfo se, van alles aan 'natuurlijk' voedsel. nemen de adviseurs contact op om wensen omtrent het functie-profiel door te nemen. Binnen een week geven ze door of er geschikte -all ochtone- sollicitanten zijn. Als dat niet zo is, gaat zij op zoek naar alter natieven. Wordt iemand aangeno men, dan houdt de adviseur nog twee maanden contact met de werk gever en nieuwe werknemer om te kijken of alles naar wens verloopt. De 60.000e vacature werd 21 maart gemeld. Zo'n 47.000 mensen zijn aan een baan gekomen, van wie ruim 41.000 allochtonen. In het MKB-minderhedenproject werken MKB-Nederland, de CWl's (voorheen arbeidsbureaus) en de overheid samen om het personeel stekort in het mkb aan te pakken. Het CW1 zoekt in eerste instantie onder allochtone kandidaten. De vacaturelijnbus is op bedrijventer rein Coenecoop en Zuid op maandag 22 april van 10.00 tot 16.00 uur. De meeste tuinvogels leven zomers van aller lei klein gedierte, zoals wormen, slakjes, spin netjes, larven, torret jes en vliegende insec ten. Een gevarieerde beplanting met heggen en struiken, kruiden en bloemen staat daar voor garant. Ook een rommelhoekje van een takkenbos, een dode boomstam en eventu eel wat braamstruiken is een ideale insecten trekker. Vogels als winterkoning, hegge mus en roodborst broeden graag in zo'n dichte en veilige beschutting. Water behoort even eens tot de eerste levensbehoeften, en mag in de vogeltuin niet ontbreken. Een simpele drinkbak is een prima oplossing voor de kleine tuin. Denk anders aan een vijver, met een ondiepe waterrand. Is er, anders dan de dichtbe groeide haag of takkenbos, voldoen de nestgelegenheid? Holenbroeders als- pimpel- en koolmees laten zich graag verleiden met een nestkastje, bij afwezigheid van een oude boom met holten. Een aardenwerken spreeuwenpot zorgt voor ouderwet se gezelligheid van een paartje spreeuwen. Is dit allemaal voor elkaar, sta dan ook even stil bij het 'tuinbeheer'. Vogels houden van een beetje chaos. De merel scharrelt graag tus sen de bladeren op het gazon. Laat alles wat uitgebloeid is lekker staan. In de herfst hebben mussen, mezen en vinkachtigen er een heerlijk maal van zaden aan! En nu we toch al weer een beetje vooruitkijken naar de herfst: plant ook wat besdragen- de struiken en heesters als najaars- en wintervoer. Maar nu eerst genie ten van een vogelrijke zomer! Meer weten over een vogelvriende- lijke tuin? Vraag de gratis brochure 'Meer vogels in de tuin' aan bij Vogelbescherming Nederland. Stuur een briefkaartje naar: Vogelbescher ming Nederland, Vogelinformatie centrum, antwoordnr. 1974, 3700 AX Zeist o.v.v. vogeltuinbrochure. Via de website www.vogelbescher- ming.nl is de folder ook aan te vra gen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 18