Dier vermist 'Kom in de kas' trekt opnieuw duizenden naar of gevonden? Zuidplaspolder Dames Gouwestaete naar halve finale Sportweek Waddinxveen van start met voetbal Rolling '90 met veel deelnemers in Valkenswaard m ■BH 1 GLOBAL ftf tfevonden? 7hÏ/1ia1ocnnl Aov Fw^-Z-—-—--CT— Clubkampioen schap hengelsport Biljartkampioen schap Moerkapelle €375,- €89,- €140,- MET OVERGEWICHT 375,- 69,- I"* regio FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Consumentendogen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. in de week van 25 maart tot 1 april werden de volgende vermiste/ ge vonden huisdieren geregistreerd: VERMIST Poesje van circa 10 maanden, Cypers beige, klein formaat, Wei- déplantsoen, Zevenhuizen; Kater, zwart met rond ogen 1 kant zwart andere kant wit, witte bef. buik en sokkenen; hij heeft 2 zwarte stipjes op rose neusje, hij is slordig zwart/wit, klein formaat, Potgieterssingel, Zevenhuizen; Jendaya papagaai (zo groot als valkparkiet), gele kop, oranje buik, groene vleugels en staart, blauwe onderkant, zwarte snavel, Bleiswijk; GEVONDEN Kater, ongecastreerd, zwart met een witte bies,vlekje links naast neus, bef. borst,buik,voor voeten en achter poten. Omgeving Nijver heidscentrum, Zevenhuizen; Kat, lichtrood met wittige voet jes. geel bandje, Weideplantsoen, Zevenhuizen; Kat, grijs, langharig, lichtgrijs op neus, kin, poten en zwarte streep over rug. Noordeinde Zevenhui zen; Poes, zwart, camping Tweeman spolder, Zevenhuizen; Kat, zilvergestreept. camping Tweemanspolder, Zevenhuizen; Kruising Abessijn, camping Twee manspolder, Zevenhuizen. Iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar Stichting Amivedi Hulp post 3B-Hoek/Zevenhuizen- Moerkapeile telefoon 010- 5121937. Zevenhuizen - De tweede wedstrijd van deze competitie werd zaterdag 6 april gevist in de Rotte bij de Blauwe brug. Er waren 11 deelnemers. Ook deze keer was de vangst matig tot slecht er werd 14.780 gram vis gevangen. Eerste werd Adr. van Erk met 4.220 gram, tweede J. Visser met 2.760 gram en derde J. de Zwart met 1.280 gram. De volgende wedstrijd is zaterdag 13 april. Dan wordt gevist in het Lage Bergsche Bos Vertrek vanaf de parkeerplaats La Baraque om 6.00 uur. Voor meer informatie: 0180-632654 of 06-22156429. Moerkapelle - Ook dit jaar organi seert Biljartvereniging Moerkapelle weer het Kampioenschap van Moer kapelle. ledereen die biljarten leuk vindt kan aan dit evenement gratis meedoen. Vrouw of man, oud of jong, geoefend of beginneling? In Moerka pelle maakt men hier geen probleem van. Voor dit jaarlijks terugkerende en uit heel de omtrek gewilde kampi oenschap geldt een restrictie. Uw speelsterkte libre mag niet hoger zijn dan 6.99 gemiddeld. De voorrondes beginnen op 1 mei en de speelavon den zijn naar voorkeur in te delen. Bel voor informatie Marcel Drost 079-5932722. Door Frits Bromberg Waddinxveen - Met duizenden kwamen ze, de verwachte belang stellenden die wel eens wilden weten, wat zich in een kas afspeelt, voor komkommer, tomaat of papri ka in de sla wordt verwerkt. Dat gebeurde afgelopen zaterdag, tij dens de 25e editie van 'Kom in de kas' waaraan 24 kwekers uit de Zuidplaspolder deelnamen, in Nieuwerkerk aan den IJssel en Waddinxveen. Ook het weer werk te mee met een vriendelijk stralen de zon. Merkbaar was de enorme inzet van de deelnemende bedrij ven die duidelijk werden gedreven door het motto: als je iets doet, doe het dan ook goed, waardoor ook kinderen er bij enkele bedrijven een genoeglijke dag beleefden. Ook de overkoepelende organisatie had goed werk geleverd. De bewegwijzering was onberispe lijk, de deelnemende bedrijven onmiddellijk herkenbaar en waar nodig stonden kinderen klaar het bezoek op te vangen. Waarom een bedrijf aan 'Kom in de kas' deelneemt, maakte de zoon van firma J. Kaashoek Zn aan de Abram Kroesweg in Waddinxveen duidelijk: "Je wilt toch, ieder op z'n beurt, wat meer bekendheid aan je product geven en misverstanden uit de weg ruimen. Ik doe nu voor de derde keer mee, om de zoveel jaar. Kijk. Aan deze weg staan vier rozen- kwekers. Het heeft geen zin als ze alle vier hun kas open stellen voor publiek. In overleg meldt één van hen zich aan. Kwekers helpen elkaar immers." Kaashoek heeft zich op de paprika geworpen: 2,6 miljoen paprika's per jaar. "De meeste gaan naar Duits land, met 160 miljoen inwoners een belangrijke afzetmarkt. Er blijft maar m i een beetje in Nederland. En net zoals bij de tomaten en de sla, ken nen we nu diverse soorten paprika 's; er verschijnen steeds meer nieu we soorten, het is een specialiteit geworden." Vitamine C Kaashoek teelt diverse soorten paprika's, voor het publiek breed uitgestald, in diverse soorten en kleuren. Hoewel: een groene paprika zou gewoon rood zijn geworden, als het product niet voortijdig was geplukt. Maar wat is nou weer voor tijdig. Kaashoek: "Laat ik voorop stellen, dat de rode paprika meer vitamine C heeft dan een groene en zelfs meer dan een sinaasappel. Maar de smaak is anders. Sommigen vinden de smaak van een groene paprika wat pittiger dan een rode, die wat zoeter is. We kweken, wat de consument Kaashoek: "Deze rode paprika is onbespoten, je kunt hem ongewassen opeten, hij is schoon wil. Zo eenvoudig ligt dat." Ook over de groeilampen die het gewas met geweld uit de grond zou den trekken, heeft Kaashoek zijn mening: "Een sprookje. Een bewolk te dag in oktober geeft meer zon licht dan die lampen. Er is een ande re reden voor. Met die lampen en bij een temperatuur van 18 graden kun nen we in december al met de kweek beginnen. Zonder lampen wordt het april." De producten die uit de kas komen, zijn zorgvuldig gekweekt 'puur natuur'. Kaashoek: "Onbespoten, schoon. En als we al bestrijdings middelen gebruiken, dan zijn dat geen chemische, maar biologische. Zie het zo: een onschuldig lieve heersbeestje eet schadelijke luis. Zo bestrijden we schadelijke bacteriën met onschadelijke. Eet die rode paprika maar rustig, ongewassen op. Hij is schoon". Met duizenden kwamen de belangstellenden naar 'Kom in de kas kijken, ruiken en proeven. Ze lagen ervoor klaar. Waterpolo Waddinxveen/Boskoop - De dames van Gouwestaete hebben zich geplaatst voor de halve finale van de play-offs. Na de vrij gemakkelijke overwinning met 5-10 afgelopen vrij dag tegen ZWV-Nereus in Zaandam, won Gouwestaete zaterdag in eigen huis met 8-6. De tegenstander is Brandenburg dat zondagmiddag met 13-8 van PSV won. De gedoodverfde kampioenskandidaat Polar Bears won beide wedstrijden van De Ham en gaat dus door. Lumio het Ravijn gaat door ten koste van GZC Donk dat in Nijverdal met 11-6 verloor. De heren van Gouwestaete wonnen met 14-6 van Oceanus en staan na dit weekend alleen op de eerste plaats, omdat De Kempvis verloor. Dames 2 won met 11-7 van Brandenburg 2 en blijft tweede op de ranglijst omdat ook ZWV-Nereus 2 won. Heren 2 kon het niet bolwerken tegen LZ 1886 4 en verloor met 2-7. Het team is ern stig gedupeerd vanwege een 'zinloos geweld-actie', waarbij aanvoerder Michel Jongejan het slachtoffer werd. Heren 1 Met een eerste plaats liggen de Gou- westaeteheren nog steeds op kampi- oenskoers. Met nog vier wedstrijden te spelen liggen er nog volop kansen voor de Gouwestaeteheren, mits er gewonnen blijft worden. Afgelopen zaterdag kwam Oceanus op bezoek. De uitwedstrijd werd moeizaam gewonnen. Gouwestaeteheren won de wedstrijd met 14-6. Programma Het programma van dames 1 van Gouwestaete is momenteel nog niet exact bekend. Vermoedelijk speelt dames 1 van Gouwestaete vrijdag avond om 21.00 uur thuis tegen Brandenburg. Dit zou inhouden dat de volgende wedstrijd zaterdag in Bilthoven wordt gespeeld. Een even tuele derde wedstrijd wordt zondag ook in Bilthoven gespeeld. In ieder geval moeten beide clubs nog tot overeenstemming komen over data en tijdstip. De overige bondsteams spelen zaterdag 13 april uitwedstrij den. Waddinxveen - De jaarlijkse Wad- dinxveense Sportweek is 5 april van start gegaan met het traditionele sportweekvoetbal. De wedstrijden vinden plaats op het WSE-terrein en beginnen om 19.00 uur. Opvallende scores waren er al tussen de teams met vaak ludieke namen. Duidelijk mag zijn dat de 'Geel Zwarte Ratten' hoge ogen gaan gooien. Zij versloe gen respectievelijk met 17-1 van 'Who The Fuck Is Skala' en de Wieri Boys werden met 17-0 verslagen. Ook Alblas wist tweemaal te winnen; 4-0 tegen Wesseling en 4-1 tegen GJV. Op 12 april staat de volgende serie wedstrijden op het programma. Overige uitslagen: Wieri Boys - Virus 0-4, WSE-6 - GJV 2-1, Virus - El Jardineros 0-5, Wesseling - Who The Fuck Is Skala 7-0. Hoera. Monique is 14 april 7 jaar. Gefecliteerd van papa, mama en Patrick Hoera, Beau heeft haar zwemdiploma I Hartelijk gefeliciteerd opa, oma en Ranka Valkenswaard/Moerkapelle - De eerste A-klasse wedstrijd van het jaar werd 6 en 7 april gereden in Valkenswaard. Bij een A-klasse wedstrijd komen alleen sporters in actie die qua leeftijd en talent in de internationale klasse mogen uitko men. Voor het eerst was Rolling,90 met zo'n grote groep vertegen woordigd Zaterdag was de dag voor de pupillen, aspiranten, vrije klas se en de paren. Om 8.00 uur werd begonnen met de vrije klasse figuren. Voor Rolling,90 waren dMa- ria en Ingrid Oskam de deelnemers. Maria eindigde net voor zus Ingrid op de 5e plaats. Elja Kamp behaalde een 5e plaats en Chantal Hertog een 13e bij de pup. A. vrijrijden. Bij de Aspiranten A ging Stefanie Hathie met 3 prijzen naar huis: le met figuren, 3e met vrijrijden en 2e in de Combinatie. Tamara Bontebal en Valerie Krijgs man reden voor het eerst een aspi rantenwedstrijd buiten de regio. Twee gepromoveerde paren kwa men in actie. Waren ze bij de vorige wedstrijden nog beginners en pupil len nu kwamen Elja Kamp en Colin Hoogendoorn uit bij de pupillen en Tamara Bontebal en Mark Bakker bij de Aspiranten. Beide paren kwamen ruim aan hun puntentotaal en wer den eerste. De klasse jeugd was zondag aan de beurt. Bij het figuren kwamen 4 rijd sters van Rolling,90 in actie: Sjoukje van Haastert, Danielle Hoogen doorn. Emily van 't Wout en Iris Dij- kema. Bij het vrijrijden kwam Daniel- leop een 4e plaats. NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF POWER MATRAS BOXSPRXNG OP WIELEN VOORMENS,N BEDBODEMS VANAF BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP HAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9