Daan Vermeij naar NK Opnieuw kampioen bij ttv Kwiek Kostbaar puntverlies Moerkapelle Flyers heren 1 speelt goed, wint niet Wisselvallige competitie Gouwe Smash Spannende competitie E2 w Waddinxveen Clubrecords voor Bror van der Zijde Geen finale voor dames Gouwestaete Vier Moerkapelse lopers naar mara thon in Rotterdam SPORT Hart van Holland 17 april 2002 pagina 19 KENNISMAKING (020) Piet (78) kan niet meer zo goed horen. Ouderdomsdoofheid. Maar Piet is ook blind. En hij houdt van boswan delingen. Je voelt 'm al, daar is hulp bij nodig! www.handjehelpen.nl HOREN, ZIEN EN HELPEN Turnen Basketbal Waddinxveen - In Hoofddorp wer den afgelopen zaterdag de halve finales voor de Nederlandse Kam pioenschappen turnen georgani seerd. TOOS-turner Daan Vermeij behaalde een gouden medaille en plaatste zich hiermee rechtstreeks voor de NK. In categorie jeugd C turnde Daan een zeer constante en geconcen treerde wedstrijd. Waar hij de vorige drie wedstrijden zijn ploegge noot Wouter de Graaf f voor zich moest dulden, sloeg hij op het juiste moment toe en greep goud. Wouter werd vijfde en miste hiermee op 0.05 pnt. rechtstreekse plaatsing voor de NK. Hij krijgt nog een kans tijdens de playoff. Ook zijn broer Sander zal op herkan sing moeten. Hij turnde in de cate gorie pupil C een goede wedstrijd en krijgt met zijn tiende plaats nog een tweede kans. Ten slotte kwam Richard Nobel in actie in de categorie junior 2-C. Voor hem was dit de eerste van drie plaat singswedstrijden in de richting van het NK. Richard had geen goede dag en zal zijn vijftiende plaats in de komende wed strijden flink moeten verbe teren om aan spraak te kun nen maken op een startbe wijs voor de Nederlandse Kampioen schappen. Tafeltennis Waddinxveen - Bij Kwiek is team 9 bij de senioren afgelopen donderdag kampioen geworden. In de vierde klasse degradatie van de Goudse afdeling heeft Kwiek in Haastrecht I de beslissende wedstrijd gespeeld tegen opponent TOP 10. Kwiek begon de wedstrijd met 4 setpunten voorsprong en zou aan een 6-4 nederlaag voldoende hebben. Kwiek opende nerveus en zowel Hans Smit als Sjaak Kuijf verloren hun eerste partij, 2-0 achter dus. Rob Kuypers zorgde voor de ommekeer, won van Eduard Treur (18-21/20-22) en daar na, samen met Sjaak Kuijf, het dub bel (21-19/15-21/10-21). Hans Smit kon opnieuw niet winnen, maar Rob Kuypers stelde ook nu orde op zaken door met 13-21/24-26 te win nen van René van Zandwijk. Sjaak Kuijf scoorde vervolgens het beslis sende punt (21-19/19-21/11-21 tegen Eduard Treur) waardoor Kwiek op 3- 4 voorsprong kwam. Rob Kuypers won vervolgens ook zijn derde partij (9-21/19-21 van Wiets van Duuren), waarna Hans Smit en Sjaak Kuijf bei den hun laatste partij verloren. Eind stand 5-5. Het eerste seniorenteam heeft opnieuw gewonnen. De thuiswed strijd tegen Smash 2 (Monster) ein digde in 7-3. Een belangrijke over winning omdat Kwiek hiermee op de tweede plaats komt. Kwiek opende sterk door de eerste vier partijen op rij te winnen. Kees Vos en Ronald Verboon verloren vervolgens, maar Wim van Wageningen won opnieuw. Ronald Verboon won zijn tweede partij (21-13/21-18), waarna Wim van Wageningen zijn derde punt scoorde (21-19/21-14). Kees Vos verloor de laatste partij. De laatste wedstrijd van het Rijswijkse Steeds Hoger/TSB 2 is bepalend voor het kampioen schap in de eerste klasse van de regionale afdeling Holland-West. Winst was er verder voor Kwiek 4 (7- 3 tegen IJsselvogels-1), kampioen Kwiek 8 (10-0 tegen TOP-8), Kwiek 10 (7-3 tegen Vriendenschaar-20), Kwiek 12 (8-2 tegen NTTC-6). Rotterdam/Moerkapelle - Vier hard lopers uit Moerkapelle doen dit jaar mee aan de Rotterdam Marathon op zondag 21 april: Bas Breedijk, 41 jaar, ■Johan Breedijk, 38 jaar (beiden streeftijd van 3 uur en 45 min.), Bart Klos, 42 jaar (streeftijd 4 uur) en Barend den Ouden, 39 jaar (streeftijd Een delegatie familie en kennissen zal hen onderweg aanmoedigen en van drinken voorzien. Bas en Johan Breedijk maken hun debuut, terwijl Bart Klos en Barend den Ouden voor oe tweede maal opgaan. Be start is om 12.00 uur vanaf de Coolsingel. Voetbal Moerkapelle - Door in de uitwed strijd zaterdag bij het uiterst stugge ochiebroek niet verder te komen dan een bloedeloze 0-0 verloor het stan- .ardteam van Moerkapelle twee uiterst kostbare punten. Directe pro motie met nog slechts twee wedstrij- en te gaan lijkt een kansloze zaak. hebben de "Blauw-Witten" nog eeds goede kansen op deelname aan de nacompetitie. Momenteel ordt met 37 punten uit 22 wedstrij- en de vierde plaats gedeeld met het viaardingse TSB. Voor Moerkapelle bet zaak de komende duels suc- 2eavo' af te sluiten. Door de 1-1 gelijkspel bij Boszoom verzekerde erkouw zich van het 3e klasse schap. J','t was zaterdag bij Schiebroek een liVuSt mat'8 en af en toe onvriende- Jk duel, waaraan de warrig leidende eidsrechter zeker mede debet as. Hij iiet jn zeker 2 situaties een iiebroek sPe'er aan rood ontsnap- Waddinxveen - Heren 1 speelde de beste wedstrijd van de competitie tegen de kampioenskandidaat Grasshoppers. Vanaf het begin toon de Flyers geen enkel respect voor de tegenstander. De eerste periode ging gelijk op en resulteerde in een 19-19 stand. De tweede periode was van hetzelfde kaliber. Alleen de vele vrije worpen, die de gasten kregen maak te het verschil in de score. (12-15). Het enige minpuntje aan Flyerskant waren de eerste vier minuten van de derde periode. Hierin nam Grass hoppers via een 15-0 score een voor sprong van 31-50. Dit leek de gena deslag, maar Flyers knokte voor een beter resultaat en aan het einde van de derde periode was de stand 47- 61. Ook in de vierde periode bleef Flyers de tegenstander onder druk zetten, met een score van 16-12 kon wel nog iets van de achterstand weg gewerkt worden, maar de overwin- 'ning ging naar de gasten. Uitslag 63- 73. Topscoorder: Edwin' van Heinin gen met 15 punten, Fred van Noort scoorde er 14. Dames 1 tegen DAS was een wed strijd met twee felle teams, die met volle overgave streden voor de winst. De eerste periode was span nend en eindigde in 13-12 voor de thuisploeg. Deze ging in de tweede periode goed door, gebruikte het lengtevoordeel en liep via 16-10 naar een 29-22 voorsprong. Flyers had de pauze goed doorstaan en trok met veel strijdlust ten aanval. Dit resul teerde in een 11-17 score en de span ning was terug. De vierde periode was het DAS dat de langste adem had. Flyers bleef nog bij tot 49-49, maar toen was het kruit verschoten. Eindstand 55-49. Topscoorder: Ymke Troost met 14 punten. Jongens Junioren 1 deed wat men kon verwachten, met ruim verschil winnen van The Jump: 90-58. Tops coorder: Niels Scheps met 25 pun ten. Eindelijk was het zo ver: De eerste overwinning voor Meisjes Junioren 1: 48-44. Topscoorder: Michelle Kars met 21 punten. Meisjes Aspiranten 1 tegen Zoebas was een echte thrille: 36-37. Tops coorder: Kim Moons met 15 punten. Jongens Kadetten 1 tegen BV Alphia: 62-63. Topscoorder: Jeroen Lange- laar met 20 punten. Jongens Mini's 1 behaalde een over winning op Blitz: 71-54. Topscoor der: Geoffry Klijn met 22 punten. Jongens Benjamins 1 bleef door een overwinning op The Jump in de race voor een plaats in de bovenste regionen: 52-10. Topscoorder: Niek Hazelaar met 26 punten. 19 en 20 april is in de Duikelaar het laatste competitieweekend. Tennis Waddinxveen - Tennisvereniging "De Gouwe Smash" heeft de twee de dag van de zaterdagcompetitie achter de rug. Na de moeizame start, blijft het een beetje tobben voor de zaterdagteams uit het War- naarplantsoen. Het eerste mixteam (3e klasse) wist in een thuiswedstrijd tegen Zwijndrecht de competi tiedag niet winnend af te sluiten: 2-3. Het tweede mixteam in de 3e klasse verloor met 3-2. Voor eigen publiek werd verloren van Merwede. Het derde mixteam (5e klasse) bracht het er in een uitwedstrijd tegen Victoria (Rotterdam) beter vanaf door te winnen met 5-0. Het vierde mixteam (5e klasse) had eveneens een goede, sportieve dag in een thuiswedstrijd tegen Moord recht. Teamcaptain Monique Jan maat wist met George Welting, Bon nie Welting en invaller Martin Was sing, alle partijen te winnen. Het eerste herenteam, dat uitkomt in de 2e klasse, had het wederom moeilijk. Het 5-0 verlies van vorige week werd iets verbeterd, maar de mannen wisten het wederom niet tot een winnend einde te brengen: 2-3 verlies tegen Dash '35 uit Dordrecht. Het eerste mixteam 35+ (2e klasse) wist onder leiding van captain Wil van der Valk niet de overwinning te behalen in een uitwedstrijd tegen en in Westmaas: 2-3. Zondagcompetitie Voor de zondagcompetitie was het de eerste competitiedag. Voor deze competitie zijn 3 teams ingeschre ven. Een herenteam 35+ en twee mixed teams 35+. Het le mixed team was vrij. Het 2e mixed team speelde thuis tegen Gouderak en haalde geen enkel punt binnen. Het herenteam moest uit naar Hazerswoude-Rijndijk. Het team van captain Kees Verheij - van Wijk deèd het uitstekend. Kees, Barth van Laar en Gerard van Kampen wonnen hun singel alleen Boudewijn Rip verloor. De singel van Gerard duurde bijna 3 uur. Ook de beide dubbels werden gewonnen. Voorwaar een goed begin voor dit team in de hogere klasse. Voetbal Waddinxveen - De stand in de com petitie bij de E2 voor deze wedstrijd is zeer spannend. Er staan drie teams met een gelijk aantal punten. Waddinxveen E2 met 22 punten, 48 doelpunten voor en 23 tegen, Groe- neweg E3 met 22 punten, 35 doel punten voor en 18 tegen en DSO E7 met 22 punten, 34 doelpunten voor en 19 tegen. Het was dus erop of eronder tegen één van de medekop lopers Groeneweg. Het werd een spannende, gelijkopgaande wed strijd. Waddinxveen trok voor devierde keer dit seizoen tegen deze tegenstander aan het langste eind. Het werd 4-2. Zaterdag, 10.30 uur, spelen deze E-tjes tegen Jodan Boys E7 voor het kampioenschap. Bij winst is het kampioenschap binnen. F1 speelde uit tegen Donk F2 en behaalde een simpele Overwinning. Waddinxveen El speelde een leuke wedstrijd vol spanning en sensatie, maar Donk El was beter: 1-3 verlo ren. Waddinxveen Dl was niet bij machte om het koploper CVC Reeu- wijk D2 erg moeilijk te maken: 0-3. De Cl behaalde ondanks veel gemiste kansen een ruime overwin ning in Ter Aar: 1-5 winst. De C2 stond na een kwartier spelen tegen Berkel C3 op een achterstand van 3- 0. Toch was C2 niet kansloos; eind stand 4-0 voor Berkel. De BI speelde tegen Spirit B2: 1-2 verlies. Afgelopen woensdag speelde de BI ook nog in een jeugdzaalvoetbal- toernooi in de Sporthal de Zebra in Gouda. De eerste wedstrijd tegen een zeer sterk Jodan Boys ging met 7-0 verloren, de tweede wedstrijd tegen Jodan Boys werd gewonnen met 4-1. Atletiek Waddinxveen - Bij AV'47 werd Op vrijdagavond 12 april de eerste wed strijd gehouden van de regionale meerkamp voor C/D junioren. Een grote groep atleten van S.C. Antilope heeft daar aan meegedaan. Bij de D- junioren (12 en 13 jaar) heeft Bror van der Zijde prima gepresteerd. Op twee onderdelen verbeterde hij het bestaande clubrecord van S.C. Anti lope en op het derde onderdeel eve naarde hij het clubrecord. Het eerste onderdeel was speerwer pen. Hoewel de eerste worp niet goed verliep, ging de speer bij de tweede poging pas na 32,63 meter de grond in. Een verbetering van het clubrecord van ruim 1 meter, en een verbetering van het persoonlijk record van ruim 10 meter. Het twee de onderdeel was kogelstoten. Hier verbeterde Bror het clubrecord zelfs tweemaal. Bij de eerste poging werd het record ruim overtroffen, en bij de tweede werd een afstand van 11 meter en 24 centimeter gemeten. Hiermee werd een record dat dateer de uit 1978 uit de boeken geschre ven. Als laatste onderdeel, de 80 meter sprint werd gelopen in een tijd van 10,9 seconden en daarmee werd het clubrecord 'slechts' ge ëvenaard. Door veel andere Antilope-atleten werd een aantal persoonlijke records verbroken. Dit is positief in de aanloop van de wedstrijd van aanstaande zaterdag. Bij AAV 36 te Alphen aan de Rijn wordt de eerst competitiewedstrijd gehouden. Daar zal een team D-junioren in de eerste divisie meedoen. Waterpolo pen. Een excuus voor het zwakke spel was dit zeker niet, te veel spe lers zaten totaal niet in de wedstrijd. Op het middenveld werden de geschorste Rob van Leeuwen en Danny Pols node gemist. In de eerste helft werden door beide teams nau welijks kansen gecreëerd. In de tweede helft had Moerkapelle aan vankelijk de betere kansen, het laat ste deel van de wedstrijd was daar entegen duidelijk voor Schiebroek. Al met al eindigde dit matige duel in een terechte 0-0. De uitwedstrijd bij DRGS zaterdag wordt gespeeld op het Schiedamse sportpark Harga, aanvang 14.30 uur. Moerkapelle 2 deed uitstekende zaken door het hooggeplaatste SHO met 4-5 te verslaan. Door deze uit slag houdt dit team 4 ploegen onder zich, 3 teams zullen degraderen. De goals werden gescoord door Marco Huisman, Johan Heijboer, Mark Noo- men en Roberto van Blerckum (2x). Waddinxveen/Boskoop - Na de 5-4 winst van de dames van Gouwesta ete tegen BZC Brandenburg afge lopen vrijdag werd de wedstrijd uit in Bilhoven met 4-5 verloren. Dit betekent dat dames 1 zich zondag middag wederom moest opladen voor de derde en beslissende con frontatie tegen Brandenburg. Dat liep niet goed af voor de Waddinx- veensen. Brandenburg won met 6-4 en speelt zodoende de finale tegen Polar Bears dat Lumio het Ravijn versloeg. Heren 1 ligt nog steeds op kampioenskoers en versloeg uit het taaie Hoorn met 7-9. Heren 1 De Gouwestaeteheren hadden het niet gemakkelijk in Hoorn. Nu moet je 'fouten' allereerst bij jezelf zoe ken, doch het knullige fluiten van beide arbiters droeg er zeker toe bij dat het een uiterst rommelige wed strijd werd. Gouwestaete wist met 7- 9 de winst veilig te stellen en het team op kampioenskoers te houden, in de eerste periode scoorden Rody Visser 0-1 en Jos van den Dool 1-2. Gouwestaete bouwde begin tweede periode gestaag naar een royale overwinning. Via een uitstekende intik van Jaco de Jong en een schot van Mark Mommers kwam de stand op 1-4 voor het team van trainer/coach Anton Heiden. Toen kwam de klad er al een beetje in. Dubieuze beslissingen bracht Hoorn weer in de race (3-4), doch Mark Mommers wist de stand halverwege op 3-5 te brengen. Gouwestaete pro beerde in de derde periode Hoorn definitief op de knieën te krijgen. Jaco de Jong tekende voor 3-6 en Mark Mommers, vandaag de plaag voor Hoorn, scoorde 3-7. Na 5-7 deed Mark zijn laatste kunstje en scoorde 5-8, doch een schot van afstand verraste keeper Erik van Beek, zodat de periode werd afge sloten op 6-8. Gouwestaete kon in de vierde periode geen goed meer doen en Hoorn kwam zelfs op 7-8. Tenslot te maakte Peter van Bergenhenegou- we in de laatste seconde een eind aan alle twijfel; zijn afstandsschot trof doel. Gouwestaete wint met 7-9 en blijft op kampioenskoers. Programma Zaterdag 20 april spelen de bondste- ams van Gouwestaete thuiswedstrij den. Heren 1 speelt om 19.10 uur tegen Sassenheim 1. Dames 2 ont vangt om 19.55 uur WVZ 1 uit Zoer- meer en heren 2 sluit de sessie om 20.40 uur af met de wedstrijd tegen Dexxon BZ&PC 3 uit Bodegraven.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19