Rabobank nieuws Floriade 2002 'Feel the Art of Nature' WINSTWAARSCHUWINGEN IN TECHNOLOGIEHOEK mmm De bank waar je lid van wordt BEDRIJFSVERZAMELGEBOUW TE MOERKAPELLE pagina 2 Hart van Holland 17 april 2002 voor u, van en door uw bank 'sm i i HELEMAAL ONDER DE PANNEN MET HET RABOBANK NIEUWBOUWPAKKET uuwpi Wilt u meer weten, bel ons gerust tel: 0180 - 637373 Toegangskaarten Floriade verkrijgbaar bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Bezoekadressen: Weeknieuws Interpolis richt zich via 'YoungDynamic' op jongeren Meer dan 1 miljard euro Agaath leningen Rabobank loopt voorop met diensten op i-mode- telefoon AGENDA Telefoonnummer Reisbureau: Helpdesk Telebankieren: Openingstijden: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabofoon: Rabo orderlijn: Interpolis schadeservice: Blokkeren passen/cards; Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Aan de Ambachtstraat/Nijver heidstraat in het bedrijvenge bied te Moerkapelle zal dit jaar een bedrijfscomplex van 16 nieuwe bedrijfshallen verrijzen onder de naam Bedrijfs verzamelgebouw "HOLA-PAND 2002'.'Vorige week zijn de eerste palen geslagen. Opdrachtgever, bouwer en verkoper is Hoger- werf van Laviere B.V. te Moer kapelle. Zoals uit bovenstaande schets blijkt zijn de hallen een verrijking voor de bedrijvigheid in Zevenhui- zen-Moerkapelle. De animo voor de hallen is groot maar mochten er nog geïnteresseerden zijn, dan kunt u telefonisch inlichtingen inwinnen bij Hogerwerf Van Laviere B.V., telefoon. 079 - 5932006. Voor adviezen t.a.v. de financiering van de hallen kunt u natuurlijk altijd terecht bij uw Rabobank, telefoon 0180 - 637366. Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De aandelenmarkten lieten afge lopen week een wisselvallig beeld zien. Technologiefondsen stonden over een brede linie onder druk. Beleggers vrezen opnieuw voor een slecht kwartaal na enkele nieuwe winstwaarschuwingen. Traditionele fondsen hielden de verliezen voor de meeste beurzen beperkt. De sterk fluctuerende olieprijs hield de markten in zijn greep. Beleggers vrezen dat de sterke stijging van de olieprijs de economische groei zal hin deren. Irak liet weten olieleveranties voor een maand te willen stopzetten. Saoedi-Arabië zegde echter toe de tekorten op de wereldmarkt aan te vullen. Uiteindelijk bleek deze mede deling voldoende om het negatieve sentiment te keren. De aandelenbeur- zen krabbelden weer op, mede dankzij positief macronieuws. De werkgele genheid in de Verenigde Staten nam in maart namelijk toe met 58000. Technologiegerelateerde aandelen presteerden slecht. Tegenvallend bedrijfsnieuws was hiervan de oor zaak. Computerfabrikant IBM gaf een winstwaarschuwing. Ook netwerkaan delen moesten het ontgelden nadat netwerkgigant Nortel de verwachtin gen voor het eerste kwartaal neer waarts bijstelde.Overigens kwamen er uit de technologiehoek ook positieve geluiden. Zo lieten de computerpro ducenten Dell en Compaq weten op koers te liggen om de winstverwach tingen voor het eerste kwartaal waar te maken. Mogelijk dat er zelfs een positieve verrassing in het vat zit, aldus Compaq. Het statement kon niet verhinderen dat de meeste IT-aande- len de week lager afsloten. Beleggers realiseerden zich dat het economisch herstel voorlopig voorbij gaat aan een groot deel van de sector. Traditionele re sectoren zorgden ervoor dat de meeste beurzen het verlies wisten te beperken. De financiële waarden kon den over het algemeen omhoog dankzij positief nieuws van de Zwit serse herverzekeraar Swiss Re, die een flinke stijging van de winst verwacht. Dat in de traditionele hoek niet alles koek en ei was, bewezen overigens retailer Ahold en het voormalige hoekmansbedrijf Van der Moolen. Het verschil in op Nederlandse en Ameri kaanse leest geschoeide winsten zorgde voor een spontane uitbarsting van "Enronitis" wat het imago van de grootgrutter geen goed heeft gedaan. De voorlopige jaarcijfers die Van der Moolen presenteerde, konden even eens op weinig instemming van beleggers rekenen. Bron: IRIS Research Bij het kopen van een nieuwbouw woning komt heel wat kijken. Daar om heeft de Rabobank alle financië le zaken gebundeld in één overzich telijk en voordelig pakket. Compleet met een hypotheek, betaalfaciliteit, woonverzekering voor huis en inboedel, aansprakelijkheid- en rechtsbijstandverzekering. U kiest gewoon wat u nodig hebt. Opleveringskeuring: gratis of met korting Behalve veel gemak hebt u ook veel voordeel van het Rabobank Nieuw- bouwpakket. U krijgt bijvoorbeeld bijna 95 korting op de onafhanke lijke opleveringskeuring door een bouwkundige van 'vereniging eigen huis', als u kiest voor de hypotheek, betaalfaciliteit en woonverzekerin- gen. Neemt u ook de anderen verze keringen erbij, dan krijgt u de keuring (t.w.v. 189,68) zelfs helemaal gratis! Eventuele bouwtechnische gebreken komen direct aan het licht, zodat u later nooit voor onaangename verras singen komt te staan. Een jaar gratis lidmaatschap van 'vereniging eigen huis' Sluit v een hypotheek af bij de Rabo bank, dan krijgt u van ons een jaar lid maatschap (t.w.v. 20,65) van 'vereni ging eigen huis' cadeau! Als lid kunt u ervaren deskundigen advies vragen over alles op het gebied van woningbe- zit. Bovendien ontvangt u maandelijks het magazine'De woonconsument'. Voor meer informatie of een vrijblij vend adviesgesprek kunt u contact opnemen met onze afdeling Huis Hypotheekadvies. Telefoonnummer 0180- 637353 Of kijk op www.eigenhuis.nl Sharm el Sheikh vertrek 7 mei t/m 22 oktober 2 persoonskamer o.b.v. logies en ontbijt I 8 dagen v.a. p.p. 15 dagen v.a. p.p. In Hoofddorp vindt van 6 april tot 20 oktober het evenement Floriade 2002 plaats. De Floriade is dé wereldtuinbouwtentoonstelling en wordt eens in de tien jaar in Neder land georganiseerd. Ook bij deze vijfde editie van de Floriade is de Rabobank als belangrijkste sponsor nauw betrokken. Naar verwachting zullen ruim drie mil joen mensen uit binnen- en buiten land de Floriade bezoeken. Indien u ook van plan bent de Floriade te bezichtigen, dan kunt u vanaf van daag uw toegangskaarten bestellen bij ons kantoor in Zevenhuizen. De kaarten kosten 12,75 en kunnen uit sluitend via de betaalautomaat afge rekend worden. Om uw toegangskaarten te bemachtigen, adviseren wij u tenmin ste drie werkdagen van tevoren uw bestelling aan ons door te geven via het nummer 0180-637366. De kaarten kunt u tijdens kantooruren afhalen bij onze Floormanager, Petra van Dam. Interpolis werkt sinds kort samen met Young Dynamic, een platform van jongeren in de leeftijd van 12: tot en met 20 jaar rondom hun; financiële wereld. Het Young Dyna mic Fund is in 1998 door Robeccn opgericht. Met dit fonds wil Robeco jongeren opleiden tot verstandige beleggers die weten wat ze van de financiële wereld kunnen verwach ten. Het platform bestaat onder meer uit een website, een magazi ne en evenementen. Bij het plat form zijn ruim vijftigduizend jonge ren aangesloten. Via de website. www.youngdynamic.com biedt Interpolis heldere informatie aan over verzekeren. Ook kunnen jon geren via de site onder meer deel nemen aan stoomcursussen, games en bedrijfsbezoeken, krijgen ze tips en adviezen over verzekeren en beleggen en kunnen ze vragen stel len aan de verzekerings- en aan de beleggingsprof. De lokale Rabobanken zijn er samen in geslaagd meer dan 1 mil jard euro aan achtergestelde en hypothecaire leningen via de Rabo Agaath Bank uit te zetten bij star tende ondernemingen. Bijna 95 procent van de lokale banken heeft inmiddels een of meer Agaath leningen bij klanten uitstaan. Met het doorbreken van de grens van 1 miljard euro bevestigt de Rabobank Groep zijn marktleiderschap op het gebied van Agaath-activiteiten. KPN introduceerde vorige week i-mode, een nieuwe mobiele tele foondienst, die in Japan bijzonder succesvol is. I-mode maakt gebruik van GPRS dat gebruikers internet op hun mobiele telefoon biedt. Als contentprovider is de Rabobank er klaar voor met een speciale website. Voor beleggers biedt de i-mode site van Rabobank uitgebreide koersin- formatie: nieuws, indices, grafieken, stijgers, dalers, direct inzicht in favo riete aandelen, vijf maal per dag actueel marktcommentaar en iede re dag een verse tip van de resear chers van IRIS. Snel inspelen op de situatie op de beurs kan met een directe doorschakeling naar de Rabo Orderlijn. Bankieren via de i- mode-site gaat via de Rabofoon. Ook is informatie beschikbaar over kantoren en geldautomaten van de Rabobank. De beleggersdiensten j worden voorlopig gratis aangebo den. De gebruiker betaalt alleen het dataverkeer. 6 april t/m 20 oktober 11 mei Floriade landelijke fietsdag Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2