Grote bedrijvigheid bij 't Reigerbos Nederlands grootste koffie- lied in Zevenhuizen Autocross op Hemelvaartsdag EHBO-ers geslaagd Meldlijn Huisartsenpost wordt druk gebeld 4 mei herdenkingsdienst Duivensport TZ Zevenhuizen in nieuw jasje klaar voor de toekomst Hart van Holland 24 april 2002 g^THTmÏÏTiN/MOERKAPELLE pagina 13 Zevenhuizen - In Zevenhuizen wordt op Hemelvaartsdag - 9 mei - de traditionele autocross gehou den. De autocross in Zevenhuizen is een begrip in Zuid-Holland. De organisatie heeft weer grootse plannen. De crossvereniging die de cross begeleidt heeft aangekon digd een razendsnelle baan aan te leggen: dat belooft veel spektakel en rondvliegende baggerspetters! Er zullen veel regiorijders mee doen, zo verwacht de organisa tie. De regiorijders komen voor namelijk uit Zevenhuizen, Waddinx- veen, Nieuwerkerk, Bleiswijk en Ber- kel. De cross begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Deelnemers kunnen zich vanaf 1 mei telefonisch opgeven bij de crossver eniging, telefoon 0181-412849. Gastrijders (niet leden van de ACTD kunnen zich op woensdag 8 mei van 19.00 tot 21.00 uur op het par keerterrein van La Baraque te Zevenhuizen inschrijven. De organi satie wijst erop dat ongekeurde auto's niet mee kunnen doen. Info en inschrijvingen ook via internet www.actd.nl Het crossterrein is gelegen aan de Bierhoogtweg in Zevenhuizen, naast het industrieterrein. Men kan alleen de aangegeven route volgen om bij het crossterrein te komen. Dit in ver band met éénrichtingsverkeer op wegen rondom het crossterrein. Er is parkeergelegenheid aanwezig. Het evenement wordt georganiseerd door muziekvereniging De Kleine Trompetter. De vereniging financiert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instrumenten, de aanschaf van bladmuziek etcetera. Het draaiend en financieel gezond houden van een muziekvereniging is een dure aangelegenheid. Zevenhuizen - In Zevenhuizen werd 16 april het examen afgenomen voor het eenheidsdiploma EHBO. Alle kandidaten hebben het diploma behaald en gaan nu verder met twee cursusavonden verbandleer, waar voor op 21 mei een toets wordt afge nomen. Wie een EHBO-cursus wil volgen kern begin januari 2003 starten (opgeven bij de voorzitter, de heer A. Vos, 0180-631376 - n.o.z.). De herhalings cursus start op de eerste dinsdag in september in zorgcentrum "de Zevenster" om 20.00 uur. (foto: EHBO) Zevenhuizen - Op meer dan 200 plaatsen in heel Nederland klinkt op 27 april exact om 12.00 uur het kof- fielied "Mi corazon". Het lied wordt gezongen op initiatief van de Wereld winkels samen met honderden koren. Zij vragen daarmee aandacht voor de miljoenen gezinnen in de wereld die leven van de koffie, maar die door de huidige koffiecrisis niet meer rond kunnen komen. Ook de Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka- pelle en de Zingerij zullen het lied uitvoeren. Dat gebeurt op het markt plein in Zevenhuizen. Iedereen is van harte welkom om te komen luisteren onder het genot van een vers kopje Fair Trade koffie. Het lied "Mi Corazon" is een swin gende maar dwingende hartenkreet namens de koffieboeren. Met de hui dige wereldwijde koffiecrisis hebben de koffieboeren het moeilijker dan ooit. Zij krijgen op dit moment vaak niet eens de kostprijs voor hun kof fie. Op Europese Werelddag 27 april willen de Wereldwinkels dat heel nadrukkelijk onder de aandacht brengen. Na het zingen van het kof- fielied schenken zij een kopje cora zon koffie Regio - Gedurende twee weken, tot en met 26 april staat de tele foonlijn van het patiëntenplat form open voor ervaringen van mensen met de Huisartsenpost, de HAP, in de regio Midden-Hol land. Er wordt druk gebeld. De eerste twee dagen van de meld lijnactie kwamen er veertig tele foontjes en e-mails binnen van mensen uit alle hoeken van de regio. Globaal een derde van die bellers was positief gestemd over de HAP. Ze werden goed en snel geholpen. Uit de verhalen wordt ook duide lijk dat de telefonische communi catie tussen patiënten en HAP- artsen nog niet vlekkeloos ver loopt. Het blijkt ook nogal eens een probleem om 's avonds in Gouda, met een recept van de HAP-arts in de hand, de apo theek te vinden. Mensen die aan de buitenranden van de regio wonen luchten hun hart over problemen met het vervoer van uit de regio naar de huisartsen post in Gouda. Na afloop van de meldlijnactie zullen alle meldingen worden gebundeld en in een rapport aan het bestuur van de HAP aange boden. Tot en met vrijdag 26 april, tus sen 9 en 17 uur, kunt u uw erva ringen kwijt op telefoonnummer 0182 - 512777. Ook een e-mail met uw verhaal is welkom op het adres ikg@rpcp-mh.nl nnrir Ron Krul Zevenhuizen - Bij de openbare basisschool 't Reigerbos vond afge lopen vrijdag de afsluiting plaats van het project "de euro in bedrijf". Het doel van dit project was de kinderen praktisch kennis te laten maken met de euro en de waarde hiervan. Voor deze gelegenheid waren e groepen 3 tot en met 8 ver deeld in groepjes van 3 tot 5 leerlingen die een eigen bedrijfje begonnen. Voor het startkapitaal kreeg elke leerling van de school een lening van 1 euro die bij de bank in ontvangst werd genomen. De hogere groepen dienden voor hun lening huh bedrijfsplan in. Omdat een bedrijf zonder product geen bedrijf is, investeerden de kin deren hun leenkapitaal in grondstof fen zoals klei, papier en brooddeeg, waarmee eindproducten werden gemaakt. Hierbij hielden de leerlin gen hun eigen boekhouding bij. Ook groepen 1 en 2 deden spelen derwijs mee. Deze kinderen maakten creatieve hebbedingetjes en groep la en 2a begonnen een zang- en dansgroep. Zevenhuizen - Vrijheid luistert nauw! Dit is de landelijke slogan voor de 4/5 mei vieringen. Luiste ren naar Op 4 mei, voorafgaand aan de plechtigheid bij het gemeente huis wordt in de Hervormde Kerk om 19.00 uur een herden kingsdienst gehouden. Deze dienst is voorbereid voor een werkgroep van de gezamenlijke kerken in Zevenhuizen/Moerka- pelle. Op de dag van de afsluiting gingen de bedrijfjes open. De belangstelling was groot en het winkelend publiek werd via de meest creatieve recla me-uitingen langs de bedrijfjes geloodst. Kijken, kijken, niet kopen was er niet bij. Integendeel, in een mum van tijd raakten de leerlingen hun producten kwijt. Omdat winke len hongerig en dorstig maakt, ver kocht de ouderraad lekkere hapjes en drankjes. Het vertier tussendoor werd verzorgd door de zang- en dansgroep, die heel slim tegen beta ling een tweetal optredens verzorg de. De directeur van de school, mevrouw Jense-Norendaal en meester Klaas Huizinga zeiden erg trots te zijn op alle leerlingen. "Tij dens de projectweek hebben de leerlingen geleerd intensief samen te werken, eikaars capaciteiten te ken nen en te respecteren en creatief met geld en materialen om te gaan." Door het enthousiasme waarmee gewerkt is, was de grote bedrijvig heid van afgelopen vrijdag eigenlijk geen verrassing. Van de winst die elk bedrijfje heeft gemaakt gaat de helft naar een goed doel, waarbij de kinderen zelf heb ben gekozen voor de Cliniclowns. Voor de andere helft mogen de kin deren iets leuks voor de groep kopen. Burgemeester Westendorp sloot het project symbolisch af door een grote euro te onthullen. Zevenhuizen - Postduivenvereni ging de Stormvliegers had zater dag een wedvlucht vanuit Strom- beek, 125 km. Het was mistig in België, dus de 696 duiven werden pas om 13.20 uur gelost met een noordenwind. De eerste duif meldde zich om 14.52 uur bij J.S. Heykoop en had een snelheid gehaald van 1347 m.p.m., 80 km p.u. Liet E.P. Verschoor vorige week al zien wat zijn specialiteit is, deze week was hij weer duide lijk aanwezig met 3 duiven bij de eerste 10 prijzen. Ook in de C.C. Leiden, waar de Stormvliegers onder valt. was de vereniging voorin te vinden: van de 8254 duiven, die voor deze regio gelost werden, waren de eerste 6 duiven van de vereni ging ook daarin de top 10 terug te vinden. Uitslag: 1. J.S. Hey koop, 2, 8, 9. E.P. Verschoor, 3. C. Nobel, 4, 10. D.C. Brem, 5, 11. Jef- fry v.d. Haak, 6, 14. Coby v.d. Hoek, 7, 13. Joh. Stofberg, R. Brands, 15. C. Zweere, 18. D.C. den Hertog, 19. Joh. Breedijk, 21. C.P. Edeling. Zevenhuizen - Tennisclub Zeven huizen heeft de winterstop nuttig besteed. Niet alleen het tenni spark, ook het clubgebouw is grondig gerenoveerd. Dat het park klaar is voor de toekomst bewijzen ook de aanwezige faci liteiten zoals een automatische sproei-inrichting en baanveriich- ting op alle banen. Tennisclub zevenhuizen telt 420 leden en ziet met zes verlichte gravelbanen nog volop mogelijk heden voor nieuwe leden, leder een is welkom een bezoek te brengen aan het park of aan de site: www.tennisclub-zevenhui- zen.nl

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13