Turks feest in Waddinxveen Nabij de eindstreep wordt het dringen Verona sensa tioneel op EK Boeken- en curiosamarkt in Ontmoetingskerk Orgelconcert John Propitius Mooi weer verhoogt opbrengst rommelmarkt Swingende Salsa! Zomerse taferelen bij Gouwe Smash pagina 24 Hart van Holland 24 april 2002 WADDINXVEEN/BOSKOOP Schaken tig, Henk op zijn techniek te exami neren. In ernstige tijdnood van beide kanten zette Henk mat. Dirk van Offeren raakte zijn voordeel tegen Ton Bronk kwijt en bereikte na hard werken remise. Henk van Erk kon niet op tegen Adriaan van der Starre. Herman van Offeren en Gerard Torenbeek verbraken het evenwicht niet en bereikten remise. Randy Girdhari liet zijn stukken tegen Jeroen van der Veen ditmaal goed samenwerken en won vroeg op de avond zijn tweede partij. Jan Klijn had geen zorgeven over voetballen en zette onbekommerd Kees Klaas- sen mat. Door deze verwikkelingen werd de stand aan kop: 1. Van Put ten, 2. W. Hennink, 3. R. Dannis, 4. Philipse, 4. Van Woudenberg, 6. Van Nieukerke, 7. Jansen, 8. De Roodt, 9. Van Vuuren, 10. Smitskamp. Tevens maakte het bestuur zijn voornemens bekend omtrent het plaatsen van spelers anders dan volgens de rang lijst. Het bestuur denkt aan uitzon deringen in twee situaties: bij lang durige ziekte, of bij toetreding door spelers, die een te klein deel van de competitie meegemaakt hebben om enkel op grond van de ranglijst beoordeeld te worden. Blijkbaar wordt het aan de staart van het eer ste heel druk. Na het kinderfeest, dat aan het eind van de middag afgelopen was, vond er een gezellige avond voor de vol wassenen plaats. Met veel muziek, onder meer van een live-band, dans én authentieke Turkse hapjes blik ten de organisatoren terug op een geslaagd feest. Groeiende behoefte Murat Akgöz is oprichter en voorzit ter van de Turkse Culturele Vereni ging Waddinxveen. "Ruim drie jaar geleden zijn wij begonnen met het organiseren van activiteiten voor de Turkse inwoners uit Waddinxveen. Van de gemeente kregen we een lokaal in de oude Kohnstammavo tot onze beschikking. Hier komen we nog steeds iedere vrijdag, zaterdag en zondag bijeen. Dit bevordert de saamhorigheid onder de Turkse gemeenschap. Gezellig een praatje maken, de krant lezen of een spellet je spelen onder het genot van een kop koffie of thee. De kinderen krij gen vanaf een jaar of acht Turkse les, zodat ze hun moedertaal vlot Ieren spreken en de feiten van hun achtergrond kennen. Die leren ze uiteraard niet op de Nederlandse scholen. Ook wordt er gitaarles gegeven." De Turkse Culturele Vere niging Waddinxveen kent geen ledenbestand of contributie. Ieder een is welkom bij activiteiten. Haar inkomsten haalt de Turkse club voornamelijk uit de verkoop van versnaperingen bij de verschillende activiteiten. Burgemeester Jonkman juicht het initiatief van de Turkse Culturele Vereniging van harte toe. "Deze vereniging organiseert veel voor de jeugd en weet de mensen bij elkaar te houden. Deze sterke socia le controle heeft een positief effect op de ontwikkeling van de jeugd." Turnen In Patras (Griekenland) wisten Ver ona van de Leur, Suzanne Harmes en Gabriella Wammes in de landen- wedstrijd achter regerend kampi oen Rusland de zilveren medaille te veroveren. In het individuele klassement eindigde Verona van de Leur met de kleinst mogelijk achter stand op Olympisch kampioene Chorkina op de tweede plaats. Debutante Suzanne Harmes legde beslag op een voortreffelijke 6e plaats in het meerkampklassement. Bondscoach Frank Louter, die tevens hoofdtrainer is van de Zoetermeerse turnvereniging Pro Patria, zag zijn pupillen tijdens de toestelfinales opnieuw in de top eindigen. Suzanne Harmes plaatste zich voor de finales sprong en balk. Ze eindigde net ach ter de medaillewinnaars op sprong (6e) en balk (4e). Verona van de Leur werd met zilver op sprong en brons op balk en vloer de ongekroonde koningin van het toernooi.jjl)v i prison* i 1 Waddinxveen - De rommelmarkt commissie van de gereformeerde kerk houdt zaterdag 27 april de voorjaarsmarkt van boeken, platen en curiosa in de hal van de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde. Om 10.00 uur begint de verkoop en gaan de deuren van de hal open. Om 16.00 uur wordt de markt gesloten. Een keur van boeken is uitgestald in overzichtelijke rubrieken. Romans, detectives, encyclopedieën, strip boeken, reisgidsen, wetenschappe lijke verhandelingen en nog veel meer liggen voor de kopers klaar. Ook dit jaar een overweldigend aan bod voor iedereen die van lezen houdt. Behalve de boeken zijn er ook curiosa en handgemaakte kaar ten te koop. Kunstvoorwerpen en curiosa zullen per veiling aan de man worden gebracht, e opbrengst van deze boeken- en curiosamarkt gaat voor een deel naar goede doelen en voor een deel naar het kerkwerk in Waddinxveen. Waddinxveen - John Propitius geeft zaterdag 27 april een orgelconcert in de Morgenster aan de Sterrenlaan John Propitius volgde lessen bij Gijs- bert Brinks en Jaap Zwart Sr. Daar naast studeerde hij aan het Utrechts Conservatorium bij Nico van den Hoven en Jan Welmers. Er zijn diver se opnamen van John Propitius ver schenen, onder andere met improvi saties en bewerkingen over geestelij ke liederen. Ook tijdens zijn concer ten ruimt hij hier graag een plaats voor in. Het concertprogramma bestaat uit bewerkingen over vader landse liederen en samenzang. Daar naast kunnen bezoekers voor aan vang van het concert improvisatie thema's opgeven, waaruit John Pro pitius vervolgens een keuze zal maken. Het aanvangstijdstip van het concert is 20.00 uur, de toegangs prijs bedraagt 4,- en 2,- voor kinde ren tot en met 12 jaar. Waddinxveen - De Centrale Her vormde Gemeente hield zaterdag 20 april voor de 28e keer de jaar lijkse grote rommelmarkt. Het evenement heeft inmiddels zo'n naamsbekendheid opgebouwd, dat bezoekers uit de wijde regio er naar toe komen. Het was schitterend weer en de hele dag gezellig druk. Overal zag je mensen met bloemen en planten. De oliebollen waren niet aan te slepen. Over de hele linie waren de verkopen uitstekend en dat resulteerde in een opbrengst van 29.540,-, bijna 3000,- meer dan vorig jaar. Hiermee wordt veel jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland ondersteund Dankzij de medewerking van de gemeente en vele helpende handen zag het terrein er om 18.00 uur weer onberispelijk uit. De organisatie kan terugkijken op een geweldige dag. De populairste Caribische dan- strend is sinds enkele jaren de salsa. De belangstelling voor deze expres sieve dansvorm groeit met de dag. Ook Nederland lijkt volledig in de ban van salsa: de salsa-dansscholen schieten als paddestoelen uit de grond. Wat is eigenlijk salsa en wat maakt deze Caribische dans zo populair? Salsa is oorspronkelijk ontstaan in het begin van de jaren 70 in Puerto Rico en Cuba. Van daaruit verspreidde deze dans vorm zich naar New York en naar de spaans sprekende landen in Latijns- Amerika. De term salsa, die gebruikt wordt om het hete en pittige karak- fer van. ,deze muzieksoort aan te geven, komt uit het Spaans en bete kend letterliijk 'saus' ofwel een beetje van dit en een beetje van dat Eigenlijk is Salsa een verzamelnaam van diverse ritmische, dansbare expressievormen, die vooral afkom stig zijn van de Latijns-Amerikaanse Cariben. Op 26 april start er een salsa-begin nerscursus bij dansschool Salseros bij aerobicstudio Rudorobics in Bos koop, gevestigd in het sportcentrum Midden-Boskoop aan de Sportlaan 1 telefoon 0172 211710. Iedereen 'S welkom voor een gratis proefles 20.30 uur Zie advertentie elders W deze krant. Kijk voor meer info op www.rudorobics.nl en www.sais feros.n( j httusl 1 Door Karin Jongkind Waddinxveen - Sportzaal Groens- waard stond afgelopen zondag bol van zang, dans en culinaire hoog standjes. De Turkse Culturele Vere niging Waddinxveen organiseerde die dag een feest voor kinderen en volwassenen. De aanleiding voor het feest was de Nationale Kinderfeestdag, die in Turkije ieder jaar op 23 april plaatsvindt. De kinderen wor den die dag extra verwend. Ook doen ze mee met playbackwedstrij- den, geven dans- en muziekvoorstel- lingen of voeren toneelstukjes op. In Turkije is het ook gebruikelijk dat kinderen op deze dag een bezoekje brengen aan overheidsinstellingen. De Turkse Culturele Vereniging Wad dinxveen besloot bij haar oprichting drie jaar geleden, dat het organise ren van een kinderfeest onomstote lijk hoort bij de Turkse cultuur en om die reden ook een plaats diende te krijgen in de activiteiten van de club. Voornamelijk Turkse bezoekers Hoewel alle inwoners van Waddinx veen door de organisatoren nadruk kelijk waren uitgenodigd, waren het toch voornamelijk de Turkse inwo ners die het feest bezochten. Naast de 'eigen aanhang' waren er ook veel Turkse inwoners uit Boskoop, Rot terdam en Leiden. Ook Burge meester Jonkman en (aftredend) wethouder Aad van Holsteijn namen een kijkje in sportzaal de Groens- waard. De kinderen vermaakten zich opperbest. Er werden gedichten voorgedragen, liedjes gezonden en er werd een toneelstukje opgevoerd. Tennis Waddinxveen - Een prachtige zon dag, zonovergoten en een vol ter ras waren de ingrediënten voor een geslaagde tennisdag. Heren 35 eindigde met een 3-3 stand. Barth van Laar en Jan van Es wonnen de single partijen. Boude- wijn Rip en Kees Verhey van Wijk wonnen de dubbel. Mix 1 35+ verloor met 3-2 tegen een goed spelend team uit Uden. Mix 2 35+ kon het niet redden tegen thuisspelend Waddinxveen. Alleen Cor van Triet en Carla van Tilburg wonnen hun mix- partij met 6-3 6-0. Een goed spelende Ellen Nijhof lukte het niet om de single naar zicht toe te trekken. De derde competitiedag van de zaterdag is wederom moeizaam ver lopen. De 6 teams haalde, ondanks een zeer zonnige dag op 20 april, slechts één overwinning binnen. Het eerste mixteam haalde in een uitwedstrijd tegen Victoria, de derde nederlaag van het seizoen: 1-4. Het tweede mixteam wist met team leden Els Rijnbergen, Ard van Ries- sen en Reinier van der Berg ook geen overwinning te behalen. In een uit wedstrijd tegen de Sluipers uit Reeu- wijk werd alleen de damessingle gewonnen. Het derde mixteam verloor met 2-3 van Schiebroek. Het vierde mixteam slaagde erin om met een overwinning naar huis terug te keren. In een uitwedstrijd tegen NLTC uit Nieuw-Lekkerland werd alleen de gemengd dubbel verloren, wat resulteerde in een 4-1 einduit slag. Het eerste herenteam(2e klasse) met captain Maurice Ancher, kende een vervelende dag. In de single moest Maurice wegens een zweepslag in de hamstrings opgeven, waardoor het team aankeek tegen een 2-0 achter stand. In een thuiswedstrijd werd slechts een herendubbel gewonnen, waardoor het tegenteam uit Zwijn- drecht met de winst naar huis ging. Het eerst mixteam 35+ kende even eens geen topvorm In een thuis wedstrijd tegen Dalle wist het team 2 van,de 5 punten bippébite slepen Waddinxveen - Mark van Putten wor den donderdag 18 april door een gedecideerde overwinning op Jaap Smit een plaats in de finale van het bekertoernooi tegen Herman Smits kamp. Herman speelde in de huis houdelijke competitie tegen Wim van der Hoek en bereikt een paardvoorsprong, maar bleef steken in het eindspel van paard en toren tegen toren alleen; remise dus. De langste partij van de avond was voor Barthold Jansen, die na hard werken Anton van Nieukerke versloeg. Lau rens Ellers bereikte remise tegen Peter de Louw van het eerste. Wim van Vuuren haalde alles uit de kast, net genoeg om van Hans van Offeren te winnen. Bert van der Knaap druk te stelling van Wim Mulder tegen de achterkant van het bord plat en won. Enigszins verrassend won Ton Kuiper een goede partij tegen Arie Kardol. Albert Prins verloor tegen zijn kame raad Marco de Bruijn van het twee de, zodat Marco voor een enkele keer tevreden kon zijn. Nico Dannis verloor, ondanks de witte stukken, tegen de sterke Jan Muit. Jaap van der Heiden won enigszins verras send tegen Kees Asscheman van het vierde. Jaap van Sandijk raakte een kwaliteit en pionnen achter tegen Henk Erkelens, maar vond het nut-

Hart van Holland | 2002 | | pagina 24