oerkapelse lopers over eindstreep Mara thon-Rotterdam Groeneweg hard onderuit Van der Zijde in topvorm Beachvolleybalcompetitie naar Nesselande Rotterdam Rudy Hoogendoorn geeft het goede voorbeeld Na heren 1 ook dames 2 op kampioens- koers E2 Waddinxveen kampioen Flyers dames vol strijdlucht, toch verlies W.S.E. speelt kam- pioens wedstrijd SPORT Hart van Holland 24 april 2002 pagina 25 MAM.f.MJ Atletiek Rotterdam/Moerkapelle - Vier hardlo pers uit Moerkapelle deden zondag 21 april mee aan de Marathon Rotterdam. In totaal deden zo'n 10.000 mensen De broers Bas en Johan Breedijk, bei den met een streeftijd van 3.45 uur, kwamen op 3.50 uur en resp. 4 uur over de finish. Bart Klos, met een streef tijd van 4 uur deed er 4.21 uur over en Barend den Ouden, met een streeftijd van 3.15 uur deed er 3.18 uur over. Keurige tijden naar omstandigheden, want het was tamelijk warm (zo'n 18"C met een hoge luchtvochtigheid van 97%). Een ieder kwam toch nog redelijk fit over de finish. Bas en Johan Breedijk maakten hun debuut, terwijl Bart Klos en Barend den Ouden voor de tweede maal opgin gen, met een tussenpauze van 2 jaar. Hun vorige eindtijden waren resp. 4 uur en 40 min. en 3 uur en 14 min. Voetbal Waddinxveen - Bror van der Zijde heeft afgelopen zaterdag 20 april de clubrecords van S.C. Antilope, die hij vorige week behaald had, alweer verbeterd. Dit weekend werd de eerste compe titiewedstrijd voor de G- en D-junio- ren gehouden. Tijdens die wedstrijd op de accommodatie van AAV'36 in Alphen aan den Rijn verbeterde Bror zijn clubrecords voor speerwerpen en kogelstoten. Met een worp van 33 meter en 68 centimeter gooide hij ruim een meter verder dan het vori ge record. Ook de kogel werd verder gestoten dan vorige week, hoewel hierbij de verbetering minder groot was dan bij het speerwerpen. De gemeten afstand was nu 11 meter en 45 centimeter. Bror deed aan deze eerste competi tiewedstrijd mee in een team van 10 D-junioren van S.C. Antilope. In totaal worden negen onderdelen afgewerkt. Een atleet mag maar aan twee onderdelen deelnemen, door gaans zijn favoriete onderdelen. De prestatie van de beste twee atleten van een team tellen mee in het pun tenklassement. Naast deze twee onderdelen, kan men ook meedoen aan de estafette. Mede door de goede prestaties van Bror doet S.C. Antilope mee voor de derde plaats in deze competitie. Maar ook het hoogspringen van Coen van der Harst met 1 meter 40 werkt daaraan Ook een team meisjes C junioren (14 en 15 jaar) van S.C. Antilope deed zaterdag mee. Mede doordat dit team aangevuld werd met een twee tal D-junioren staan zij op een 6e plaats. Op 25 mei wordt de tweede competitiewedstrijd gehouden. De twee teams zullen dan naar Lisse gaan op bij AV de Spartaan de goede prestaties van afgelopen zaterdag te verbeteren. Zevenhuizen - Dat Groeneweg het in Gouda tegen GSV lastig zou hebben, daar was elke supporter het over eens. Maar dat de nederlaag zo hard zou aankomen had niemand ver wacht. Met uitzondering van twee momenten in de hele wedstrijd was Groeneweg volkomen kansloos tegen de, tot op het bot, gemotiveer de tegenstander. Die twee momen ten waren de vrije kopkans in de eer ste helft bij de stand 1-0 van Bart Eindhoven, toch al niet zo geweldig op dreef, en het niet attent zijn van de spitsen na een goede actie van Léon van Vliet in de tweede helft bij de stand 2-0. Verder dan deze twee kansen kwam Groeneweg niet en op de, weliswaar geflatteerde, uitslag van 5-0 was niets aan te merken. Al vroeg in de wedstrijd liep Groene weg achter de feiten aan toen GSV in de 15e minuut een hoekschop snel nam en de spelers van Groeneweg stonden te slapen. Met een keurige kopbal verdween de bal over keeper Gert Haan in het net. GSV verdiende qua inzet maar ook qua voetbal de voorsprong. Groeneweg wilde eigen lijk de rust met de 1-0 achterstand halen omdat dan trainer Hazebroek de kans zou krijgen om vooral ver dedigend het elftal weer op de rails te krijgen. De achterhoede van Groe neweg, normaal gesproken een hechte defensie en tot voor deze wedstrijd de minst gepasseerde ver dediging, gaf namelijk de hele eerste helft niet thuis. Maar door knullig verdedigen vergrootte GSV in bles suretijd toch nog de voorsprong. Het moet gezegd dat trainer Haze broek na rust van alles probeerde om zijn ploeg weer in de wedstrijd te krijgen. Direct vanaf het begin speel de Groeneweg achterin 1 op 1. De beide matig spelende vleugelverde digers Pascal Crielaard en Arjan van Erk werden het slachtoffer. Met deze tactiek moet je dan een beetje geluk hebben door snel te scoren en als de genoemde kans, geboden door van Vliet, er in was gegaan dan had de wedstrijd nog kunnen kantelen. Toen dat niet gebeurde maakte GSV het na drie keer uiterst zwak verde digen er heel makkelijk 5-0 van. Ach terin 1 op 1 spelen houdt in dat er geen risico' s genomen mogen wor den en dat heel snel het middenveld en de voorwaartsen aan het werk gezet moeten worden. Tot 3x toe ging dat fout, zelfs de altijd sterk spelende Klien van Dam verzuimde twee keer op te ruimen. De handige, snelle maar ook gretige aanvallers van GSV maakten daar dankbaar gebruik van. Een volkomen verdien de overwinning van GSV, dat als scherprechter kan optreden in deze competitie. De laatste wedstrijd van GSV is uit bij koploper Stolwijk. Zal Groeneweg het in de laatste wed strijd tegen Waddinxveen niet mak kelijk hebben, ook Stolwijk zal tegen GSV niet bij voorbaat van een zege en derhalve van een kampioenschap uit kunnen gaan. Het verleden heeft bewezen dat GSV en Stolwijk elkaar, qua voetbal, niet echt liggen en het is misschien een gelukje voor Groe neweg dat GSV het tegen Stolwijk zeker niet cadeau zal doen. Groene weg heeft het kampioenschap ech ter niet meer in eigen hand en is afhankelijk van de uitslag in Stolwijk en dat is altijd vervelend. Rotterdam - In samenwerking met TVN en de stichting Topvolleybal Rotterdam (Holland Casino.Nesse- lande) wordt zaterdag 20 juli een beachvolleybaltoernooi in het kader van de Nederlandse Beachvolleybal competitie gespeeld. Dit toernooi is een van de zeven toernooien, die lei den naar het NK Beach. Het toernooi kent een open inschrij ving (via de NeVoBo -Woerden) en er kunnen 32 heren- en 32 dameste ams aan deelnemen. De teams bestaan uit 2 spelers en er wordt op een veld van 8x8 meter gespeeld. In deze zogenaarqde Open Masters kunnen de spelers punten verdie nen, die opgeteld met de andere punten verzameld in een Master of Challenger toernooi uiteindelijk moet resulteren in deelname aan het Nederlands Kampoenschap. Dit Beachvolleybal kampioenschap wordt op 23 en 24 augustus in Sche- veningen gespeeld. De Open Masters wordt gespeeld op de nieuwe Vinex-lokatie Nesselande in Rotterdam en zal bestaan uit 8 beachvolleybalvelden. De aanvang van dit omvangrijke toernooi zal om 9.00 uur zijn en het eind wordt om 18.00 uur verwacht. Bij Holland Casino.Nesselande zijn veel spelers bekend met het beach volleybal. In hun midden Nederlands Kampioen van 2001: het koppel Joost van der Hoek en Matijs Dekker. Basketbal Waddinxveen - Flyers dames 1 speel de tegen MSV. Beide teams streden fanatiek voor de overwinning, ter wijl niets meer op het spel stond dan overwinningseer. De eerste periode ging gelijk op en werd afgesloten met 13-13. In de tweede periode slopen er wat slordigheden in het spel van Flyers en MSV maakte daar gebruik van door deze periode met 12-17 af te sluiten. In de derde perio de probeerde Flyers de opgelopen achterstand in te lopen; dat lukte maar gedeeltelijk (15-14). In de vier de periode was het bij de Waddinx- veensen alles of niets, maar de gasten hielden met veel routine stand en maakten tegen het einde van de wedstrijd gebruik van de te snel geschoten ballen van Flyers en bouwde de voorsprong verder uit. Eindstand 52-63. Topscoorder: Anita van Unen met 14 punten. De verrassing van het weekend was de overwinning van Heren 2 op de kampioenskandidaat Blitz. In de eer ste helft was er voor Blitz nog niets aan de hand en spelend met de handrem op gingen ze rusten met een 25-30 voorsprong. De tweede helft liep echter geheel anders. Alle stukjes vielen in elkaar en Blitz werd helemaal uit de wedstrijd gehaald en liep tegen een kostbare nederlaag op. Uitslag 54-51. Topscoorder: Hubert Wensink met 15 punten. Jongens Aspiranten 1 had geen moeite met Zoebas en behield door deze overwinning uitzicht op het kampioenschap. Uitslag 79-41. Tops coorder: Reinier Goddijn met 24 punten. Waddinxveen - W.S.E. voetbalt zon dag 28 april de laatste competitie wedstrijd tegen D.W.O., de lijstaan voerder in de 4e klas. Als D.W.O. wint zijn zij kampioen want zij staan met nog een wedstijd te gaan 2 punten voor. Aanvang is 14.00 uur. Waddinxveen - "Je kunt wel zeggen hoe het moet maar laat het nu zelf eens zien". Met dit soort commen taar krijg je te maken alshoofdtrai- ner van het taekwondoteam van sportinstituut Den Edel. Nadat zijn pupillen in diverse toer nooien succesvol zijn geweest was het nu de beurt aan Rudy Hoogen doorn zelf. Zaterdag vond in Geleen het "3rd Taekwondo Master Cup toernooi" plaats. Een sterk interna tionaal bezet toernooi met deelne mers uit 20 verschillende landen, onder andere India, Kameroen, Kroa tië en Europa. De Master Cup is een toernooi met uitsluitend taekwondoka's uit de A- categorie. De wedstrijden worden geleid door internationale scheids rechters. Rudy was ingedeeld in de zwaarste gewichtsklasse boven de 84 kilo. De eerste twee wedstrijden leverden hem een 3-0 overwinning op. De vol gende wedstrijd was het snel gedaan met zijn tegenstander die door een knock-out werd uitgeschakeld. De finale ging gelijk op met een uitslag van 3-3. Echter door een beslissend half strafpunt voor zijn tegenstander ging de overwinning naar Rudy. Waterpolo Voetbal Waddinxveen - Het E2-team van voetbalvereniging Waddinxveen speelde zaterdag een kampioens wedstrijd. Concurrent DSO had zijn wedstrijd gewonnen, dus Waddinx veen E2 moest nog een keer vlam men. Zeer zenuwachtig begonnen de spelers aan de wedstrijd. Ook langs de lijn was de spanning te snijden. Jodan Boys E7 maakte het E2 niet gemakkelijk. Vlak voor rust komt E2 met 0-1 achter doch in de tweede helft werd dit recht gezet. Door goed te blijven voetballen werd de winst binnengehaald: 3-1. Blijdschap was er bij spelers, ouders en alle toe schouwers want E2 werd kampioen! Waddinxveen F1 speelde een derby tegen WSE F1 en haalde een over winning van 9-1 binnen. De F2 ver loor van Rohda '76 met 4-0. Ook de F3 zat het tegen Hazerswou- de Boys F4 niet mee: 6-3 verloren. De El begon met veel overtuiging aan de wedstrijd. Door inzet en goede combinaties hadden zij vanaf het begin de gang er goed in. Door een klein foutje kwamen zij 0-1 ach ter. Uiteindelijk werd met 2-1 gewon nen. E3 verloor van Olympia E6 met 3-0. Dl pakte maar een winst van 6-2 tegen Olympia D4. De C2 speelde uit tegen RVC'33 Cl. De wedstrijd ging verloren met 6-2. De BI speelde een wedstrijd tegen de nummer 2 van de ranglijst. Na het verlies van vorige week tegen de nummer laatst had de BI iets goed te maken: het werd een 4-0 winstpar tij. Met 12 jongens/meisjes werd vrijdag 19 april in Alphen aan den Rijn mee gedaan aan de penaltybokaal 2002. De D-pupillen Manfred Baas en Char- lene v an Belle plaatsten zich voor de finale om uit te maken wie de beste penaltynemer/ster is van de KNVB district West III. Deze finale dag vindt zaterdag 18 mei plaats op het terrein van DOSR/Alkmariia' 1n Roelofsarendsveen. Waddinxveen/Boskoop - De bond- steams van Gouwestaete speelden rifgelopen weekend thuiswedstrij den. Het was een prima weekend voor Gouwestaete. Heren 1 won met 10-2 van Sassenheim en heeft zich daarmee een uitermate grote kans geschapen om aanstaande zaterdag, bij de laatste wedstrijd van het sei zoen, het kampioenschap in de 2e klasse C te kunnen vieren. Ook dames 2 won met 13-3 van WVZ 1 uit Zoetermeer. Bijzonderheid daarbij was dat ZWV-Nereus 2 in Nijverdal met 6-5 het onderspit moest delven tegen Lumio het Ravijn 2 en daardoor de eerste plaats moest afstaan aan Gouwestaete 2. Met nog één wedstrijd te gaan, uit tegen De Warande 1 in Oosterhout, is bij winst dames 2 opnieuw kampioen in de eerste klasse. In ieder geval zijn de A-puppies van Gouwestaete al kampioen; zij versloegen Alkemade uit Roelofarendsveen. Heren 1 Het einde van het seizoen nadert voor het eerste herenteam. Bij winst op Sassenheim hebben de heren in hun laatste wedstrijd genoeg aan een gelijkspel om kampioen te wor den. Ondanks het verschil op de ranglijst was duidelijk te zien dat de Gouwestaeteheren gespannen waren. De Gouwestaeteheren open den zeer geconcentreerd en kwamen direct op voorsprong door doelpun ten van 2x Jaco de Jong en 2x Peter van Bergenhenegouwe. Met een 4-1 voorsprong ging de ploeg de tweede periode in. Mark Mommers, Jos van den Dool en Rodi Visser zorgden voor een riante voorsprong van 7-1, halverwege de wedstrijd. 'Good-old' Niek de Leeuw en de belofte Sjoerd Verwey (leeftijdsverschil 25 jaar!) kregen in deze laatste thuiswed strijd veel speeltijd. In de derde peri ode was het Mark Mommers die tweemaal verschrikkelijk uithaalde in overtal-situaties. Met een 9-1 voorsprong was de wedstrijd gespeeld en konden de heren de wedstrijd rustig uitspelen. Jaco de Jong mocht in de laatste periode de eindstand bepalen op 10-2. Dames 2 Nog onwetend van het feit dat ZWV- Nereus bij Lumio het Ravijn had ver loren, begon dames 2 geconcen treerd aan de wedstrijd tegen WVZ 1 uit Zoetermeer. Niettemin was het eerste wapenfeit voor WVZ, doch allengs bouwde dames 2 een 4-1 voorsprong op in de eerste periode. In de tweede periode kwamen daar drie doelpunten bij en was de stand halverwege 7-1. Na 9-1 in de derde periode wist WVZ weer te scoren. De periode werd afgesloten met 9-2. Het team van coach Kors van Til burg had begin vierde periode de 'tien' te pakken. Het laatste doelpunt van WVZ was 10-3 en Gouwestaete liep verder uit naar 13-3. Toen Kors, tijdens een time-out in de laatste minuut vertelde dat ZWV-Nereus had verloren, barstte een luid gejuich los bij de dames die daarna r freewheelend de partij afmaakten. Voor Gouwestaete scoorden Karen Weerd 5x, Suzan Kaynar en Wendy van der Neut 2x, Brenda Hogen- boom, Marion van Hooft, Erika Vlas man en Kirsten Veldman ieder lx. De laatste wedstrijden zijn zaterdag 27 april. Gouwestaete speelt uitwed strijden. Hoe dan ook; wie dames 2 en heren 1 van Gouwestaeteteams kampioen wil zien worden, zal wat heen en weer moeten rijden. Dames 2 speelt om 18.30 uur tegen De Warande 1 in zwembad 'Arkendonk' te Oosterhout. Heren 2 speelt om 19.45 uur tegen WVZ 2 in zwembad 'De Veur' te Zoetermeer, alwaar ook heren 1 speelt tegen WVZ 1. Zij komen om 21.30'uur aan'bod.1

Hart van Holland | 2002 | | pagina 25