Melkert te gast bij 'hangplek voor ouderen' O! Expositie Molenviergang Aarlanderveen Strijd in finalegroep schakers wordt feller Marcel Drost 4e op NK Vechttoer Nieuw gezicht bij Veerman Makelaardij ^Êv^NHUIZEN MOERKAPELLE Waarover spraken zij? Hart van Holland 24 april 2002 ïifil«gt*e|i)i,S*Jiji '(fi't! ^...«■li- Zevenhuizen - Aan het Van Crae- nenborgpad bij de spoorbrug aan de Rottemeren was vrijdag 19 april PvdA-lijsttrekker Ad Melkert te gast. p deze 'hangplek voor oude- Iren' komt wekelijks een groep mannen bijeen die daar de 'politiek-van-alledag' bespreekt. Deze mannen, afkomstig uit onder Zevenhuizen - De officiële opening van de expositie "Molenviergang Aarlanderveen" vindt zaterdag 27 april om 14.00 uur plaats in de kof fiehoek van Ons Verleden aan de Tweemanspolder 15. De Stichting Molenverzameling Jan C. Lunenburg is in het jaar 2000 in het bezit gekomen van de molencollectie van de heer Jan C. Lunenburg, in leven molenverzame laar te Aalsmeer. Op zijn uitdrukke lijk verzoek is zijn verzameling, bestaande uit met name meer dan 12.000 foto's en molenboeken onder gebracht in een Stichting. Deze stichting stelt zich ten doel de col lectie: in stand te houden, zo moge lijk uit te breiden en daaruit te expo seren. Het bestuur streeft ernaar jaarlijks twee exposities te houden in haar onderkomen te Zevenhui zen). Verder werkt zij in incidentele gevallen mee aan exposities elders. In het kader van de te houden the matentoonstellingen is een expositie opgezet over de molens en de bema ling van de Drooggemaakte Polder aan de Westzijde te Aarlanderveen in de gemeente Alphen aan den Rijn. Het unieke van deze vier molens is dat zij tezamen de laatst overgeble ven Molenviergang in Nederland vormen. Door middel van een getrapte bemaling wordt het over tollige water uit de circa 450 ha grote polder uitgeslagen in de Oude Rijn. Over deze molens is veel te ver halen. Zo werden alle molens ooit door brand beschadigd of verwoest. Herstel of herbouw volgde. Zo is de Ondermolen van Aarlanderveen afkomstig van de Binnenwegsche Polder onder Bleiswijk. De openingshandeling van de expo sitie wordt verricht door de heer J. den Hengst, bestuurslid van de Stichting Molenviergang Aarlander veen, die de vier molens van deze polder in haar bezit heeft. De tentoonstelling is opgesteld in Historisch Centrum Ons MolenVerle- den, Tweemanspolder 15 te Zeven huizen en zal tot medio 2002 te bezichtigen zijn. Tevens is er gele genheid tot bezoek aan de expositie van de (voormalige) molens in het stroomgebied van de Rotte in het Hoogheemraadschap van Schieland. Ook deze expositie is opgesteld in Ons MolenVerleden. andere Berkel en Ommoord, stem den in het verleden onveranderd op de PvdA. Uit ontevredenheid stem den de Rotterdammers onder hen tijdens de onlangs gehouden gemeenteraadsverkiezingen op Pim Fortuyn. Een andere actie die zij ondernamen was een brief schrijven aan PvdA-lijsttrekker Melkert om hun grieven te uiten. Tot aller verbazing reageerde Mel kert op hun schrijven en maakte meteen een afspraak om tijdens één van de wekelijkse ontmoetingen bij de spoorbrug, deel te nemen aan het gesprek. En zo geschiedde Of de mannen 15 mei hun stem uit brengen op Melkert is onbekend. Unicef op Koninginnenmarkt Zevenhuizen Amber, gefeliciteerd met het halen van je zwemdiploma C. Opa en Oma Oma Annie Hogendoorn 70 jaar op 28 april, van harte gefeliciteerd D.E.J.L. Za. 4 mei: rommelmarkt 9.30-16.00 uur Mendelweg Boskoop - voor elck wat wils! Het is raar maar waar. Monique met q u e is 30 april 40 jaar! Verloren: gouden oorbel halfrond met steentje 0180-631718 of 631148 Gasstel 4-pits s. pit ATAG zgan 20,= 0182-614913 Moerkapelle - De beste zes schakers van de voorronde speelden de twee de ronde in de finalegroep, waarvan de winnaar zich clubkampioen van Moerkapelle in 2002 mag noemen. Deze ronde bracht meer strijd dan ronde 1. Zo kwam Hugo van Elteren jjiet wit tegen Dick Bac ogenschijn lijk in het voordeel. Toen hij met een vervaarlijke pionzet de partij leek te beslissen antwoordde Dick met een reddende paardmanoeuvre, waarna Hugo gedwongen werd remise te for- ceren door eeuwig schaak. Gerard van Ommeren, met wit spelend jegen Ben van Geffen, moest alle zei ten bijzetten om nadeel te voorko- men. Hij hield de stelling echter goed gesloten. Na de tijdcontrole ^ag zwart in dat zijn voordeel te Wein was en hij accepteerde remise. Opnieuw bood de partij van Wouter Vr°egindeweij, met wit tegen Jesse van Elteren, het meeste spektakel, "outer offerde een pion en kreeg "et initiatief. Helemaal duidelijk Werd het niet en er ontstond een e|ndspel met dames en lopers, waar- 'n Jesse een pion meer had. In de uit- «uggerfase verzuimde Jesse door te r|ikken en miste ook Wouter een goede kans. Zeer onbevredigend erloor Wouter deze partij door 'Idsoverschrijding. Na afloop liepen e emoties hoog op, maar de uitslag Wie heeft zondag mijn blauwe fiets van de Wielewaal meegenomen? Graag (anoniem) voor gem.huis terugzetten! Mooi orgel 0182-618397 54 berggrindtegels 40x60 25,=, 2 tegels grijs 50x50 1,25 0182-618556 Gameboy Advance 4 spellen 180,= 0182-619629 Biljarten H°nd vast. e»sq ga;* ra^rf ito Véi'di 2, gevold door Gerard van Omme ren, Ben van Geffen, Dick Bac en Wouter Vroegindeweij met 1 uit 2. Hugo van Elteren heeft 0,5 uit 2 en is voorlopig zesde. De overige senioren speelden ronde 31. Maarten Vroegindeweij versloeg met enige moeite de goed spelende Boudewijn Weijermars. André Nieuwlaat liet met mooi positiespel weinig heel van Jacques de Lange. Kees van Vuuren kreeg tegen Kevin Bakker een gevaarlijke aanval, die hij met enkele fraaie zetten afrond de. Overige uitslagen: Arie Hoogduijn - Ron Droog 1-0; Christiaan Noorland - Henk Doornhein 1-0; Dirk Molenaar - Wim Westerman 1-0; Patrick Stam - Freek Hofman 1-0. De stand bovenaan: 1. Maarten Vroegindeweij; 2. Marcel de Haan; 3. Wim Vroegindeweij; 4. Jacques de Lange; 5. André Nieuwlaat. Bij de jeugd werd in Op Moer de vijf de ronde gepeeld van de regionale jeugdcompetitie. Uitslagen: Moerka pelle - Waddinxveen 12-4; Nieuwer- kerk - De IJssel 13,5-2,5; Berkel - EBSV 15-1. Nieuwerkerk heeft deze competitie gewonnen. Moerkapelle eindigde op de tweede plaats, voor De IJssel uit Moordrecht, dat derde Wielrennen Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 houdt zondag 28 april de Vecht toer. Deelnemers kunnen kiezen uit 3 afstanden, te weten 45 (starttijd 10.00-13.00 uur), 100 (8.00-10.00 uur) en 150 kilometer (8.00-9.00 uur). Gestart wordt vanaf café de Roer domp aan de Tweemanspolder 12. Moerkapelle - Marcel Drost van bil jartvereniging Moerkapelleis afge lopen weekend als vierde geëin digd bij het Nederlands kampioen schap bandstoten 4e klasse. Marcel startte vrijdag met een remisepartij en een keer winst. De eerste partij op zaterdag leverde eveneens 2 punten op. De daaropvolgende par tij ging in 16 beurten verloren. Ook in ronde vijf werd verloren, na een matige partij waarin beide spelers diverse kansen op winst wisten te verprutsen. Op zondag werd eerst van de latere kampioen, Peter Bijlsma uit Stroe (gld), verloren. Deze partij was qua moyenne de beste tot dan toe van Marcel. In de laatste ronde werd gewonnen van Peter Groot uit De Goorn(NH). Na 18 beur ten was de stand 40-26 in het voor deel van Marcel. Dit resulteerde in een uiteindelijke vierde positie. Ach ter de ongenaakbare kampioen(14 punten uit 7) eindigden 3 spelers met 7 punten. H.Raad uit Wilder- vank(Gr.) werd tweede met 1.64 gemiddeld. H.Hommering uit Reu- sel(N-B) werd derde met 1.63. Mar cel kwam daar met 1.58 vlak achter aan. Mede door dit resultaat speelt Mar cel volgend seizoen in een hogere klasse. Wie ook eens tegen de natio nale sub-topper wil spelen kan zich aanmelden voor het 'Biljartkampi oenschap van Moerkapelle via tele foon 079-5932722 of 5933646. Zevenhuizen - Peter den Boer versterkt per 2 april het makelaarsteam van Veerman Makelaardij. Hij zal zich voor namelijk richten op de asm- en verkoop van de particuliere woningmarkt. Peter den Boer is zijn gehele loop baan werkzaam geweest in het onroerend goed. Startend als binnendienstmedewerker op een make laarskantoor in Rotterdam, vervolgde hij zijn carrière bij een beleggingskantoor in Gouda, waar hij zich voornamelijk bezig hield met de aan- en verkoop van bedrijfsmatig onroerend goed in deze omgeving. Deze regio is voor hem bekend terrein, mede gezien het feit dat hij de laatste jaren actief was ais make laar bij een tweetal regionale makelaars kantoren. Waarom gekozen voor Veerman Make laardij? "Bij de eerste gesprekken met Joke Scheffers en Marina Veerman klikte het meteen. Het vertrouwen en het andere reden is dat kantoor Veerman een uitgebreid pakket van diensten kan aanbieden. De combinatie van verzeke ringen, hypotheken, bankzaken, admi nistratie en makelaardij geeft mensen de kans de financiële rompslomp onder één dak te brengen. Een zeer praktische combinatie van diensten", aldus Peter den Boer. Koninginnedag Tijdens Koninginnedag kunt u kennis maken met de nieuwe makelaar. Veer man Makelaardij organiseert enkele acti viteiten om deze dag op te vrolijken. De kinderen kunnen gratis op de foto met een tweetal cartoonfiguren en voor de volwassenen heeft Veerman Makelaardij een prijsvraag uitgeschreven waar een reis mee te winnen valt. Maar de mogelijkheid bestaat ook ken nis te maken met de nieuwe makelaar bij u thuis of op het kantoor van Veerman. Hiervoor kan men telefonisch een

Hart van Holland | 2002 | | pagina 27