Lintjesregen daalt neer op vijf bijzondere Boskoopse hoofden Buurtplantdag in Waddinxveense nieuwbouwwijk Zuidplas'90 Eben-Haëzer basisschool Boskoop: één dag Oranje Bevrijdingsconcert Klaveijassen voor Sint Victorkerk Diplomazwemmen Koppelklaveijassen Sportweeek ^>AnniNXVEEN/BOSKOUP Hart van Holland 1mei 2002 pagina 11 Kledinginzamelingsactie &TC':!; boor Frits Bromberg Boskoop - Alle Boskopers doen veel. "Maar", zei burgemeester J. Rijsdijk vorige week vrijdag in de raadszaal van het gemeentehuis, "sommigen doen meer dan van hen verwacht mag worden. Zij leveren een bijzondere prestatie voor onze samenleving." En dus behaagde het de koningin vijf van hen ter gele genheid van haar verjaardag een decoratie toe te kennen. rpot ieders tevredenheid en meer dan dat. Een van de vijf die 1. koninklijk werden onderschei den, stelde Rijsdijk voor de koningin zijn persoonlijke dank over te bren gen. Waarvan acte en bij gelegenheid, zal Rijsdijk hebben gedacht. De heer G.C. van Teylingen werd Rid der in de orde van Oranje Nassau wegens zijn activiteiten in de filatelie, de Rozencommissie, de Vaste Keu ringscommissie en Novitas Plantae. K. de Boer werd eveneens ridder in dezelfde orde voor zijn werkzaamhe den voor de Federatie van Oranjever enigingen en zijn activiteiten voor onder meer de Hervormde Gemeente Boskoop en het CDA, afdeling Bos koop. Ridder in deze orde werd ook J. van der Loo voor zijn inzet inzake onderwijs en kerk, de ondernemers vereniging, het midden- en kleinbe drijf in het algemeen en voor het Boomkwekerijmuseum, dat niet meer de toevoeging 'Boskoop' wenst. De vijf Boskopers, koninklijk onderscheiden voor bijzondere prestatie. De heer D.D. de Gunst is benoemd tot lid van de Orde van Oranje Nas sau. Hij maakte zich opvallend ver dienstelijk voor de sport, de kerk en cultuur (Historische Vereniging) en het Boomkwekerij museum De heer A.J.J. de Lange viel drie onderscheidingen ten deel. De gebo ren vakbondsman (CNV) die niet meer uit de ouderenvereniging 'Ons Belang' valt weg te denken, mag zich voortaan ook Ridder noemen, in de Orde van Oranje Nassau. Maar ook 'duizendpoot', zoals Rijsdijk hem noemde. Waaraan de burgemeester schoorvoetend de titel 'onze luis in de pels' toevoegde. Voor wie De Lange kent, wellicht een titel die hem meer waard is dan dat hele rid derschap. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Ger. Kerk 9. 30 uur ds. ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen in HK. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz.Pro.Gel.Gem. 16.30 uur ds. J A. Brostrom-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur H. Wulffraat. Benthuizen Ger. Gemeente 9.30 uur ds. Gunst en 15.00 uur stud. Verschure. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zcvenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop en Benthuizen Wijdag 3 mei van 18.00 uur tot zondag 5 mei 24.00 uur dokter JJ.A. Harderwijk en dokter A.C Kraneveld, Zijde 26, Boskoop, tel 0172-21.75.40 KERKDIENSTEN - 5 mei Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Eucharistieviering; dinsdag 7 mei 19.00 uur Communieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Eucharistieviering. Herv. kerk in Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G. Martini. Herv. kerk in Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. Spaans. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. O.W. Bouwsma; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. S. Dierx. Boskoop - De orgelcommissie en de Hervormde Gemeente Bos koop houden zondag 5 mei een bevrijdingsdienst/-concert in de hervormde kerk. Aanvang 18.30 uur. Het orgel zal bespeeld wor den door Ben Kramer. Dominee van der Giessen leidt de dienst, met als thema 'vrijheid luistert nauw', ledereen is welkom. Waddinxveen - De Victor Acti viteiten Commissie houdt vrij dagavond 3 mei de zevende ronde van de kïaverjascompeti- tie ten bate van het restauratie fonds van de Sint Victorkerk. De kosten voor deelname bedragen 4,50 per avond, de eerste ronde start om 20.00 uur. Deelnemers zijn niet verplicht alle avonden te komen kaarten, men kan per avond meedoen. Ook mensen die niet kunnen klaverjassen zijn welkom, voor hen zijn ervaren kaarters aanwezig om de spelre gels uit te leggen. De laatste avond van dit seizoen is vrijdag 31 mei. Voor inschrijving/infor matie kan men terecht bij Erna Schwiebbe, telefoon 615621 of 612452. Waddinxveen - In het Gouwebad De Sniep is dinsdag 23 april voor het A-dipoma gezwommen. Er waren 42 kandidaatjes die alle maal zijn geslaagd: Rachelle Simons, Wouter Kwakernaak, Koen Baan, Aileen Rebel, Manon Boeije, Corné Marchand, Wessel van Kooten, Ruben Vis, Kelly Anker, Eveline Lamberts, Dylan van Wetten, Mark van Schie, Gre gory van Lingen, Michel van Nieuwkoop, Eliza van Luyn, Luuk van de Berg, Daan den Butter, Tom de Vos, Rowdy Smith, Jeroen van der Vlist, Myrthe Rauws, Roberto Schilperoord, Vera Dros, Lisa Wassenaar, Clau dia van de Water, Maarten Tous- saint, Demi van der Linden, Nick Buitelaar, Faissal Bokasba, Tho mas van Noppen, iris Schleicher, Merel de Vries, Edith Harkes, Bennie Tamerus, Emilie Ahles, Doganay Otün, Petra Mulder, Mark van der Vlist, Sharon Mos- sink, Alice Berhoff, Jan de Rooy en Muhammed Bakay. Waddinxveen - De Stichting Sportweekcomité Waddinxveen organiseert op zaterdag 8 juni een groots koppelklaverjastoer- nooi. Het evenement begint om 10,00 uur en zal omstreeks 17.00 uur zijn afgelopen. Er worden minimaal zeven partijen ge speeld. Het inschrijfgeld per kop pel is 22,00. Hierin zijn p.p. begrepen de deelname, een kop koffie, een consumptie, een kop soep en twee belegde broodjes. Opgeven kan tot donderdag 6 juni bij Hotel Café Restaurant 'De Unie', Kerkweg-Oost 206, Wad dinxveen (0182) 61 69 65 of bij A.A. Boer, Stekelbaarssloot 16, Zoetermeer, telefoon overdag 06-23 67 15 49, 's avonds (079) 331 52 05, waar men ook verdere inlichtingen kan verkrijgen. Bij de inschrijving dient tevens het inschrijfgeld te worden voldaan. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia in start met de inzame ling van kleding. Een gespeciali seerd bedrijf haalt ieder kwartaal de kleding op. Bruikbare kleding, schoenen, dekens en gordijnen komen terecht in de Oostblok- en Derde Wereldlanden. De onbruik bare artikelen worden gerecycled. De Opbrengst komt ten bate van de plannen voor een nieuw te bouwen clubgebouw. Kleding en andere textiel kunnen het gehele jaar ingeleverd worden bij Con cordia op donderdagavond tus sen 19.00 uur en 22.00 uur bij het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 te Waddinxveen, behalve gedurende de zomervak antie en feestdagen. Het bruikbare hoeft niet van het onbruikbare gescheiden te worden, alles kan ingeleverd worden in vuilniszak ken en 2 gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. Voor inlichtingen 0182-619569. Door Karin Jongkind Waddinxveen - De bewoners van de Rigel in de nieuwbouwwijk Zuid plas'90 waren het al lange tijd meer dan zat. Al jaren kijken zij, tot hun grote ergernis, uit op de loodsen op het terrein van Van Leeuwen aan de Plasweg. "Op de verkoopfolders van onze huizen, waren fraaie groenstro ken getekend," vertelt Tonnie Ree kers, één van de bewoners van de Rigel. "Daarvan kwam tot voor kort niets terecht. In samenwerking met de gemeente veranderen wij nu het hek, langs het terrein van Van Leeu wen in een fraaie groenstrook." Afgelopen zaterdag vond deze meta morfose plaats. Met medewerking van de gemeente plaatsten de bewo ners tijdens hun zelf uitgeroepen 'buurtplantdag', een grote hoeveel heid lage bomen, struiken, heesters en bodembedekkers. Zo'n dertig bewoners van de Rigel hadden zich aangemeld om de handen uit de mouwen te steken. Ondanks het slechte weer lieten zij zich niet ont moedigen. Ook wethouder Dijkster- huis was van de partij. Hij moedigt dit soort initiatieven altijd sterk aan. De bewoners van de Rigel klopten de afgelopen jaren regelmatig aan bij de gemeente om de groenvoorzie ningen gerealiseerd te krijgen. In eerste instantie leek dit overleg wei nig vruchten af te werpen. "De gemeente kon weinig beginnen, omdat de strook grond voor het grootste gedeelte aan Van Leeuwen toebehoort," vertelt wethouder Wie- brand Dijksterhuis. "Wij vonden ech ter ook wel, dat er iets moest gebeu ren." De wethouder sprong op de bres voor de bewoners van de Rigel. Hij maakte met Van Leeuwen afspra ken over de invulling van de groen strook en zorgde voor een gemeen telijk financiële bijdrage voor 'het groen'. De bewoners mochten de groenvoorzieningen zelf uitzoeken.- De gemeente zorgde ervoor dat de grond 'pootklaar' werd gemaakt en stelde tuingereedschappen ter beschikking. Door Frits Bromberg Boskoop - Zelden zal een basis school er zo oranjekleurig hebben uitgezien als de Eben-Haëzer basis school vorige week donderdag. Alle groepen hadden immers gewerkt aan het project 'Oranje', een klus die twee weken voorbereiding verg de, voor een presentatie waarop zo'n honderd gezinnen afkwamen. De groepen 1 en 2 brachten Maxima en Willem Alexander in beeld, 3: 'waar woont de koningin', 4: de koninklijke familie, 5: de Koninklijke Reddingsmaatschap pij, 6: Wilhelmina in de oorlog, 7: prins Willem van Oranje, bijge naamd de Zwijger (vrijheid van godsdienst) en groep 8 bracht met een debat in de Tweede Kamer de politiek in beeld, verwijzend naar de monarchie die ons land kent. Directeur H. Huissen: "De school werkt om het jaar aan een project. Twee jaar geleden aan 'water', nu aan Oranje. Maar niet ten koste van het onderwijs, want geleerd zal er worden. Maar alle vakken kun je koppelen aan het project. Als er dan toch moet worden gerekend, waar om dan niet met jaartallen. Maar dat de kinderen en de docenten met volle overgave en overtuiging aan het project hebben gewerkt, dat bleek uit elk lokaal, het ene nog overvloediger toegerust dan het andere, met werkstukken die stil zwijgend uitdrukten: "Vraag maar niet naar de overuren."Overigens rook de school die donderdag na vijf uur, toen de belangstellende ouders binnen mochten komen, naar lekke re hapjes: alles te koop, ook spullet jes, waarvan de opbrengst zou gaan naar het Wilhelminafonds, de kan kerbestrijding. De streekschool geeft onderwijs op reformatorische grondslag, aan 207 kinderen uit Boskoop, Waddinx veen, Reeuwijk en Hazerswoude. Huissen: "Dat houdt in de bijbel in zijn oudste vorm als fundament, zoals Maarten Luther die in 1517 voorstond. Eben Haëzer is dan ook geen persoonsnaam, maar betekent: 'tot hier heeft de Heer ons gehol pen'. Ja, ook met die lange rokken, die het vrouw-zijn accentueren, zon der al te menselijke lusten op te roe pen. Een gevoelig onderwerp. Anderzijds past onze school in het rijtje huis, kerk, school, voor men sen die zich hierin thuis voelen." Ook die ene bezoekende moeder in korte rok. Ze viel niet op.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11