Olof Magelius nieuwe snelschaakkampioen Beslissingswedstrijd Groeneweg - Stolwijk Heren 1 en Dames 2 Gouwestaete kampioen Laatste editie Polderioop 2002 Sportweekvoetbal Een stijgende lijn bij De Gouwe Smash Nelleke Dröge naar halve finale NK Schakers Moerkapelle winnen ook laatste wedstrijd SPORT Hart van Holland 1mei 2002 pagina 13 Schaken Voetbal Boskoop - Het Open Snelschaakkam pioenschap van Boskoop is afge lopen donderdag gespeeld. Het werd georganiseerd door schaakclub 'Inter Nos' en telde 24 deelnemers. Er werd eerst gespeeld in 3 begin- poules van 8, waarna de nummers 1 en 2 van elke poule samen in de vol gende poule kwamen, de nummers 3 en 4, 5 en 6, enzovoorts. Zo werden er dus 4 poules van 6 spelers gevormd. In de sterkste poule werd Olof Mage lius ongeslagen de winnaar. Hij voor kwam dat Jan Breedijk zijn titel kon prolongeren, de winnaar van vorig jaar werd tweede. Rene Roelofs ein digde ook nog op het erepodium met een derde plaats. In de tweede groep won Boudewijn Weijermars, die onder andere Guy Luder en Rick van Sandijk achter zich liet. Jaap van Sandijk werd in de derde poule ongeslagen eerste, en Bas Theunis- sen, die in de begingroep nog alles had verloren, had het spelletje ineens door en pakte de winst in de onderste groep. Verder deed een deel van de jeugd van 'Inter Nos' afgelopen zaterdag mee aan het zesde grandprixtoer- nooi van de Leidse Schaakbond. Voor drie van hen was het de eerste kennismaking met een groot toer nooi, waar 144 jeugdschakers in 20 categoriën streden. Boudewijn Weijermars (14) haalde het beste resultaat door in de hoogste catego rie een derde plaats te halen. Jasper Camman (7) en Mathijs van der Lecq (7) werden in hun categorieën res pectievelijk vierde en vijfde, Frits van Gemeren (10) haalde een ver dienstelijke vierde plaats. Zevenhuizen - Door de overwinning van Groeneweg op Waddinxveen en het gelijke spel van Stolwijk tegen GSV moet de beslissing over het kampioenschap in de 5e klas en rechtstreekse promotie zondag val len in een beslissingswedstrijd. Deze wedstrijd zal worden gespeeld in Bodegraven en begint om 14.00 uur. Had Stolwijk het al heel moeilijk tegen GSV (0 - 0), ook Groeneweg kreeg het zeker niet cadeau. Wad dinxveen deed meer dan zijn spor tieve plicht en stroopte vanaf het beginsignaal de mouwen op om het Groeneweg zo moeilijk mogelijk te maken. In de eerste helft hadden de Zevenhuizenaren daar nauwelijks antwoord op. Het was van Groene weg zijde een matte vertoning waar bij zich voor beide doelen nauwelijks kansen voordeden. Slechts één keer moesten beide keepers handelend optreden. Dat veranderde in de twee de helft. Gezien de ruststand bij de wedstrijd Stolwijk-GSV was er van alles mogelijk maar Groeneweg moest in ieder geval aan drie punten zien te komen. Vanaf het begin van de tweede helft werd er hard geknokt en gesteund door de krachtige wind speelde deze zich voor 80% op de helft van Waddinxveen af. Groene weg voetbalde niet slecht, had een prima inzet maar op 20 meter van het doel van de tegenstander stokten alle aanvallen. Keeper Versloot hoef de nauwelijks in te grijpen en het leek er op uit te draaien dat een gelukkig vallende bal voor de voeten van een Groeneweg speler voor de bevrijdende treffer zou moeten zor gen. En dat gebeurde inderdaad een kwartier voor tijd. De weer prima invallende B-junior Wesley van Maa- ren schoot opportunistisch op doel en door een haag van benen veran derde Léon v.Vliet de bal zodanig van richting, dat de bal achter de kanslo ze keeper verdween. Daarna open baarde zich toch wel een manco bij de jonge ploeg van trainer Haze- broek. In plaats van de wedstrijd rustig uit te spelen tegen een, inmiddels 10-tal, tegenstanders ging Groeneweg plotseling krampachtig spelen en werd de bal onnodig vaak ingeleverd. Keeper Gert Haan moest zelfs de gelijkmaker door de beste man van Waddinxveen, Tollenaar, met een prima redding verhinderen. Kevin Zijderhand had de wedstrijd definitief kunnen beslissen door de bal tussen de palen te schieten in plaats van over. Dan was het sidde ren voorbij geweest en had Groene weg niet tot het laatste fluitsignaal in de zenuwen hoeven te zitten. Waterpolo Waddinxveen/Boskoop - Heren 1 en dames 2 van Gouwestaete zijn afge lopen week kampioen geworden. Dames 2 werd dat voor de tweede achtereenvolgende keer. Hoger kan een tweede team in Nederland niet reiken, omdat tweede teams niet in de hoofdklasse mee mogen doen. Een voortreffelijke prestatie van het team van trainer Jim van Es en coach Kors van Tilburg! Heren 1 keert na zoveel jaren weer terug naar de eerste klasse. Het team van trainer/coach Anton Heiden heeft dit seizoen laten zien ook lastige hobbels te kunnen nemen en dat geeft hoop voor de toekomst, want spelen in de eerste klasse zal de nodige offers en discipline vergen, maar dat is nog even ver weg! Heren 1 behaalde het kampioenschap en de promotie via een 1-14 winst tegen WVZ 1 in Zoetermeer. Daarvoor had dames 2 reeds in Oosterhout met 6-9 gewonnen van De Warande 1. De feestkaravaan begon om 16.30 uur bij Gouwebad 'De Sniep'. Hier verza melden dames 2 en de supporters zich om met de bus en auto's de rit naar Oosterhout te maken. Na afloop van de wedstrijd ging de complete feestkaravaan richting Zoetermeer om aldaar om 21.30 uur de wedstrijd van heren 1 tegen WVZ mee te maken. Inmiddels had ook heren 2 met 6-9 van WVZ 2 gewonnen. Na afloop van de wedstrijd toog de karavaan naar de laatste halte. In Gouwebad 'De Sniep' werd tot in de kleine uurtjes een gezellig kampi oensfeest gehouden! i 2 tegen De Warande 1 Nog onwetend van het feit dat ZWV- Nereus 2 tegen het naar de hoofd klasse gepromoveerde UZSC 1 met 5- 4 zou winnen, begon dames 2 in Oosterhout aan de wedstrijd tegen De Warande 1Het werd een uiterst nerveuse kampioenswedstrijd. De Gouwestaetedames konden in de ogen van één van de arbiters geen goed doen. Dit resulteerde soms in slordige passes en ook in nogal wat uitsluitingen. Toch lukte het coach Kors van Tilburg de dames in het gareel te houden. Dames 2 heeft tij dens de wedstrijd nooit achter gestaan. Eeindstand 6-9. Heren 1 tegen WVZ 1 De Gouwestaeteheren konden de kampioensavond compleet maken. Bij winst op WVZ zouden de heren kampioen worden in de 2e klasse C en na 12 jaar weer terugkeren in de le klasse. De ploeg van trainer/coach Anton Heiden had aan één punt genoeg tegen hekkensluiter WVZ in Zoetermeer. De Gouwestae teheren hadden echter nog nooit gewonnen in Zoetermeer en waren dus gewaarschuwd. Ondanks het feit dat WVZ al gedegradeerd was, was de (kampioens)spanning af te lezen op de gezichten van de spe lers. De heren begonnen geconcen treerd aan de wedstrijd. Eindstand 14-1 en het kampioenschap was een feit. Heren 2 tegen WVZ 2 Het tweede herenteam van Gou westaete heeft in een regelmatige wedstrijd in Zoetermeer met 6-9 van WVZ 2 gewonnen. De periodestan den waren 1-1, 2-3, 1-2 en 2-3. Door dit resultaat is heren 2 op een ver dienstelijke zesde plaats geëindigd in de Reserve 2e klasse B. Hazerswoude-dorp - Op een nat en regenachtig parcours werd afge lopen zondag de vierde en tevens laatste editie van de polderloop 2002 gehouden. Zo'n 150 atleten trotseerden de slechte weersom standigheden en schreven zich in het clubhuis van de Hazerswoudse Boys in voor deelname aan een van de loopafstanden. Op de anderhalve kilometer voor de heren bleek Erik Simon Strijk toch in staat een scherpe tijd op de klok te zetten en snelde in 4.49 naar de overwinning. Slechts twee seconden boven het parcoursrecord. Hij bleef zijn broer Niels en Steven de Lange ruim voor, die respectievelijk genoe gen moesten nemen met de tweede en derde plaats. De 1,5 kilometer bij de dames was een prooi voor Kelly van Velzen. In een spannende race was zij met een tijd van 6.58 net te sterk voor A. Plai- sier en Ellen Boes. Polderloop organisator van het eer ste uur Dick Smits die ook wel eens wilde ondervinden hoe het is om op zondag ochtend sportief bezig te zijn, liep de vijf kilometer. Hoewel hij niet in de prijzen viel, mocht zijn prestatie er zijn en klokte hij toch een zeer ver dienstelijke tijd van 23.47. Door de barre weersomstandighe den vielen de tijden op de lange afstanden wat tegen en er kwam dan ook geen enkel parcoursrecord in gevaar. De eerstvolgende polderloop zal op de laatste zondag van januari 2003 plaatsvinden op het sportpark van de Hazerswoudse Boys. Uitslagen Heren 1.5 km: Erik Simon Strijk, Niels Strijk, Steven de Lange 5 km: R. Boes, J. Kastelijn, W. van Vliet 10.2 km: J. van Bohemen H. van de Hil, K. Louwers 15.2 km: W. Koster, H.Roos, H. van Rhein halve marathon: G. Sloos, T. Lim, D. Smits Uitslagen Dames 1.5 km: Kelly van Velzen, A. Plaisier, Ellen Boes 5 km: A. Houtman, N. De Ruiter, E. Roellofs 10.2 km: C. Hogenelst, M. Boot, L. Rollingswier 15.2 kin: N. van de Hengel Moerkapelle - Het eerste team van SV Moerkapelle heeft in de negen de ronde van de KNSB-competitie met 4,5-3,5 gewonnen van het ster ke Nieuwendam uit Amsterdam, dat op de derde plaats stond in klasse 3D. Met twee nederlagen en zeven overwinningen is Moerkapel le op een prachtige tweede plaats uitgekomen, met 14 punten uit 9 wedstrijden een clubrecord. Tegen Nieuwendam in Op Moer waren Gerard van Ommeren, Dick Bac en André Nieuwlaat de winnen de uitblinkers. Ben van Geffen, Hugo van Elteren en Wim Vroegindeweij speelden remise. Alleen Jesse van Elteren en Maarten Vroegindeweij verloren hun partij. De niet spelende Wouter Vroegindeweij is met 6,5 uit 8 topscorer geworden van Moerkapel le in de KNSB. De senioren speelden ronde 32. Mar cel de Haan wist wel raad met de Pirc-verdediging van Kees van Vuu- ren en won in de aanval. Jacques de Lange was nog een maat te groot voor de talentvolle Boudewijn Weijermars, wiens stukoffer werd weerlegd. Arno Luinenburg nam te veel risico tegen Michiel Rensen en dat kostte hem de partij. Overige uitslagen: Christiaan Noor- land - Gerrit van Meeteren 0,5-0,5; Dirk Molenaar - André Corpeleijn 0- 1; Wim Westerman - Patrick Stam 0-1; Freek Hofman - Henk Doorn hein 0-1.De stand bovenaan: 1. Maar ten Vroegindeweij; 2. Marcel de Haan; 3. Wim Vroegindeweij; 4. Jac ques de Lange; 5. André Nieuwlaat. Bij de jeugd werd in de kampioens- groep Matthias Freeke jeugdkampi oen van Moerkapelle. Zelf won hij in de zevende ronde zijn partij van Dirk- Jan van den Berg, terwijl zijn grootste concurrent Thijs van der Torren een nederlaag leed tegen Stefan van der Zalm. Pieter Perdijk klopte Jojanneke Weijermars en Marius van der Torren versloeg Remco Vollebregt. Eindstand aan de kop: 1. Matthias Freeke (kampioen) met 6 uit 7; 2,3 en 4 werden Thijs van der Torren, Ste fan van der Zalm en Pieter Perdijk met elk 5 uit 7. Op 10 mei spelen deze drie een beslissingskamp om de tweede plaats. Tennis Waddinxveen - De jaarlijkse Wad- dinxveense Sportweek gaat de vijfde week in. Het traditionele Sportweek voetbal is nu drie rondes verder. De wedstrijden vinden plaats op het WSE-terrein en beginnen om 19.00 uur. Na drie speelavonden zijn nog steeds twee ploegen zonder punt verlies. De Zwarte Ratten staat met 18 uit 6 (63-6) bovenaan, gevolgd door WSE-6 (24-8) met 15 uit 5. Beide ploegen gaan hoge ogen gooien voor de eindoverwinning. Niettemin is Alblas nog verre van uitgeschakeld. Dit elftal staat met 15 uit 6 op een derde plaats. De volgende roinde wordt vrijdag 3 mei gespeeld. Waddinxveen - Tennisvereniging De Gouwe Smash" blijft wat tob ben met de eindresultaten op de zaterdagcompetitie. De vierde '°mpetitiedag is inmiddels gespeeld, maar de uitslagen zijn J'cht positief te noemen. De afge lopen drie competitiedagen waren de resultaten niet denderend, na de vierde dag viel er een licht stij gende lijn te constateren. Het eerste mixteam heeft in een thuiswedstrijd tegen Zevensprong hun eerste overwinning binnen deze voorjaarscompetitie gehaald. Paul Verspoor, Jeroen van der Hoorn, Marieke Hoogeveen en Marry van haar wonnen met maar liefst 4-1. bet tweede mixteam, evenals het eerste team in een thuiswedstrijd, had het moeilijk tegen Aeolus Oledo. Linda- Stuijfzand, Ard van -Riessen, Turnen Els Rijsbergen en Reinier van der Berg verloren met 2-3. Het derde mixteam speelde uit tegen Overschie uit Rotterdam. Zij haalde de tweede overwinning van het sei zoen binnen door te winnen met 3-2. Sjaak Bongaarts, Mik van Grumb- kow, Nienke van Eist en Ineke Hogen- kamp verloren alleen de beide sin glepartijen. Het vierde mixteam (het "familyte- am") speelde wederom sterk op de vierde dag van de competitie. In een thuiswedstrijd werd er met 3-2 gewonnen van Langeland. Bonnie Welting, George Welting, Willem Jan maat en captain Monique Janmaat verloren de beide herenpartijen. Het eerste herenteam onder leiding van Maurice Ancher had een moeizame dag. Met 2 uitvallers (Luuk Akker huis en Pieter Uittenbroek) binnen ■het team; maar daarentegen-invaller- Jan van de Hut. Maurice, Jan, Jeroen Baars en Chris le Comte wisten in een uitwedstrijd tegen Merwede uit Hardinxveld-Giessendam geen partij te winnen. Het eerste mixteam uit de 35+ kende een kleine offday. Wil van der Valk, Ria Stuijfzand en Jan Mathot kregen na 2 dagen weer steun van de opge knapte Piet Houdijk, maar dit mocht niet baten. Met uitvaller Willem Plomp werd er slechts 1 partij gewonnen in een uitwedstrijd tegen United Service uit Hellevoetsluis. De zondagcompetitie: Het eerste mixedteam van captain Paul Gutker won met 3-2 van de Doordraaiers uit Houten. Mixed team 2 verloor met 3-2. Door de vele regen waren zij uitgeweken naar de hal. Het heren team speelde uit tegen Rhijenhof. Daar werd tegen de verwachting in met 4-2 verilbVèA Waddinxveen - In Hellevoetsluis werd afgelopen zaterdag de halve finale voor het Nederlands kampi oenschap turnen gehouden. Ook voor de Waddinxveense Jazzdans Turnvereniging TOOS kwamen hier een aantal turnsters in actie. In de ochtend moesten in de klasse Instap Ingeborg Dröge, Carmen Vene- ma en Tessa Gutker hun wedstrijd turnen. Ingeborg behaalde een eind- totaal van 31.825 (32e) wat 0.5 tekort was om door te gaan naar de halve finale. Met een eindtotaal van 31.475 werd Carmen 35e en Tessa werd 36e met een eindtotaal van 31.250. - - 's Middags moest Dianne Teunisse in de klasse Pupil 2 haar wedstrijd tur nen. Eindscore 30.975 31e plaats). Op het eind van de middag kwamen Marleen Heikens en José Dröge in de klasse Junioren in actie. Marleen kwam uit op een eindscore van 28.275 (21e plaats) en José werd 23e met een eindscore van 27.925. Tegelijkertijd kwam ook Nelleke Dröge in de klasse Senioren in actie, ze behaalde met een eindscore van 29.250 de 16e plaats wat goed is voor een plaats in de halve finale die gehouden wordt op 11 mei in Twello.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13