Afscheid wethouder Aad van Holsteijn spreekuur Hallensleben Succesvolle sponsorloop in Waddinxveen Jubileum voor de Gouwebloem op 2 mei Kindermiddagen in wijk- gebouw 'Zonnig Zuid' Hengelen tijdens Sportweek u» ad F) IN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 1mei 2002 pagina 15 Door Karin .longkind Joke Baas, Corry Brandhorst, Ad Both en Annie Koetsier vormen al jaren het kart van De Stichting De Gouwebloem JWdinxveen - De Stichting De Gouwebloem vierde afgelopen zaterdag feest. De aanleiding hier- voor was het 'officieuze' jubileum van 25 jaar. Officieus, omdat De Gouwebloem eigenlijk al veel lan- 8er bestaat. A' in 1958 was de Stichting onder de naam 'Zonnebloem' actief in Waddinxveen. Vanwe ge de verwarring met de landelijk opererende stichting Zonnebloem, werd in 1977 besloten de naam te ^izigen in 'De Gouwebloem'. In hun e|gen clubgebouw aan de Tollen- s aan in Waddinxveen organiseerde achting De Gouwebloem afgelopen zaterdag een gezellige middag voor naar leden. Aansluitend werd een 'cceptie gehouden voor andere 'dangstellenden. Burgemeester onltman bracht de jubilerende ^ouwebloemers' een bezoek. Hij f'vcrhandigde hen een gemeentelijke l'orkonde en had voor een aantal eden, als blijk van waardering voor jarenlange inzet een bloemetje Ogenomen. De leden, die door de orgemeester extra in het zonnetje garden gezet, zijn Corry Brand- jdrst Ad Both, de heer en mevrouw nerzeel en de dames A.F. Harte- drk, E. Oorschot-Regtvoort, G. '•'cldt-Friem, A. Jannes-van Es, Waddinxveen - De Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen kan terugkijken op een geslaagd evenement. Aan de spon sorloop, die zij afgelopen woens dag organiseerden op en rond de Beatrijdaan, deden 265 kinderen M.P. Wubben-van Dam, F. van den Berg-Zwijgers en Van Oosten. Activiteiten De Stichting De Gouwebloem zet zich in voor de gehandicapten en chronisch zieken in Waddinxveen. Voorzitter Joke Baas vertelt: "Wij hebben een groep van dertig vaste vrijwilligers en circa 65 'freelancers', die bij activiteiten assisteren. De vaste vrijwilligers brengen een bezoek aan chronisch zieke dorps genoten, gehandicapten en helpen bij de organisatie van ons jaarlijkse uitstapje. Iedere dinsdagmiddag organiseren wij een gezellige middag in ons clubgebouw. Tijdens deze middag wordt onder begeleiding gehandwerkt, een praatje gemaakt of een spelletje gespeeld. De vrijwil ligers halen de deelnemers thuis op en brengen ze na afloop weer naar huis." De Stichting De Gouwebloem vraagt aan de deelnemers van haar activitei ten geen financiële bijdrage. Ook krij gen zij geen subsidie van gemeente over overheid. De Stichting draait volledig op de opbrengsten van haar activiteiten, zoals de jaarlijkse loterij en rommelmarkt, de verkoop van eigem i gemaakte poppenkleertjes.i kaarten, koeken en sokken. Deze kinderen, afkomstig van zes Waddinxveense basisscho len, haalden met elkaar zo'n 7000 Euro op. Dat bedrag zal door de 'Wilde Ganzen', de organisatie die initiatieven voor ontwikkelingssa menwerking in ons land stimuleert, nog eens verdubbeld worden. Huub Huijten is één van de organisatoren: "Het is fantastisch, dat ook tijdens deze derde editie van onze sponsor loop weer zoveel kinderen mee heb ben gedaan. Het illustreert, dat zij betrokken zijn bij kinderen in 'arme landen', die het minder goed heb ben. Ook de scholen verdienen in dat opzicht een pluim. Die weten de kinderen ieder jaar weer te motive ren. Het geld zal overigens goed besteed worden. Het wordt gebruikt om de leefomstandigheden van kin deren en volwassenen in een krot tenwijk in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba te verbeteren." Aiduna Aitnafa Aiduna Aitnafa, de Ethiopische marathonloper, die vorige week nog deelnam aan de marathon van Rot terdam, gaf het startschot. Hij deed dat twee keer, omdat de sponsor loop gesplitst was in 2 groepen. De jongste kinderen uit de groepen 1 tot en met 4 startten om half zeven. Zij moesten proberen in een half uur tijd zoveel mogelijk rondjes af te leg gen om de Beatrixsingel. Op de hoek van de Beatrixlaan en de Willem de Zwijgerlaan moedigde 'Onder Con structie', het blaasorkest van Con cordia de lopers aan. Aan de andere kant van het parcours werden de kinderen aangespoord door muziek van 'Kisidou', een Utrechtse Djem- bégroep. Zelfs de jongste kinderen liepen gemiddeld 4 a 5 rondjes. Een aantal kinderen uit groep 3 en 4 wist zelfs negen keer het rondje van 550 meter af te leggen! Om kwart over 7 gingen de oudere kinderen van start. Zij hadden drie kwartier de Tijd om zoveel mogelijk rondjes te lopen. In deze groep waren een paar echte fanatiekelingen, die zeventien keer om het water liepen! In beide groe pen liep Aiduna de eerste rondjes mee om de kinderen te stimuleren. Herinnering Alle deelnemers werden flink aange moedigd door ouders, opa's en oma's of broers en zussen. Ook voor de versnaperingen was gezorgd. Bij de stempelposten, die bij de start en finish waren ingericht, stonden schalen met stukjes komkommer en tomaat klaar. Na afloop ontvingen alle deelnemers een herinnering, in devorm van een handgeschilderd Ethiopisch tafereeltje op geitenleer. Qnnr Karin Jongkind Waddinxveen - Aad van Holsteijn nam afgelopen vrijdag na elf jaar afscheid van de (actieve) gemeente politiek in zijn woonplaats. De recep tie op het gemeentehuis, die ter ere van zijn afscheid was georganiseerd, werd druk bezocht. Eerder op de dag ontving Aad van Holsteijn een Koninklijke Onderscheiding tijdens de jaarlijkse lintjesregen. Hij werd door burgemeester Jonkman benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Samen met zijn vrouw Marijke nam de ex-wethouder de onderscheiding in ontvangst. Aad van Holsteijn zei "blij te zijn, met deze blijk van waardering." Loopbaan In 1972 startte Aad van Holsteijn als onderwijzer op een basisschool in het Westland. Later werkte hij bij het Ministerie van Sociale Zaken als arbeidsbemiddelaar. Als beleidsme dewerker van de gemeente. Dén Haag vervulde hij verschillende functies op het gebied van maat schappelijke dienstverlening en wel zijn, ouderenzorg en gezondheids zorg. In deze periode bekleedde Aad van Holsteijn tal van nevenfuncties. Zo was hij secretaris van het Oecu menisch Overleg Wateringen, bestuurslid en voorzitter van diver se werkgroepen op het terrein van ontwikkelingssamenwerking, voor zitter van Gastouderproject Wad dinxveen, Voorzitter van de Stich ting Belangenbehartiging Waddinx veense peuterspeelzalen en secreta ris van het Katholiek Schoolbestuur Sint Victor Waddinxveen. Politieke carrière Aad van Holsteijn kan terugkijken op een fraaie politieke carrière. In 1991 werd hij voorzitter van de PvdA, afdeling Waddinxveen. In 1994 werd hij voor zijn partij lid van de gemeenteraad in Waddinxveen. De afgelopen vier jaar vervulde hij de functie van wethouder van onder andere welzijn, onderwijs, zorg, sport en sociale zaken. Tijdens zijn jaren als wethouder realiseerde hij tal van maatschappelijke voorzienin gen. Een aantal fraaie accommoda ties voor verenigingen, zoals SC Antilope, de Jeu de Boulesvereni- ging Waddinxveen en Scoutingvere- niging Sint Victor, werden tijdens zijn ambtsperiode gerealiseerd. Ook was Aad van Holsteijn één van de initiators voor een (nog te realise ren) multifunctioneel centrum in Waddinxveen. Uiteraard bleven er ook zaken liggen gedurende zijn vier Door Karin Jongkind Waddinxveen - Gedeputeerde Edit Hallensleben houdt donderdag 2 mei een spreekuur in Waddinxveen voor de inwoners van de Goudse regio en de Rijnstreek. De provin cie wil door de organisatie van spreekuren van de verschillende gedeputeerden de inwoners van Zuid-Holland de gelegenheid bie den hun vragen en wensen kenbaar te maken. Het spreekuur vindt plaats in het Trefpunt aan de Stations straat 18 van 16.00 tot 17.00 uur. Bezoekers dienen zich van tevo ren aan te melden, telefoon 071- 4417056 of per e-mail: spreekuurrijn- gouwe@pzh.nl jaar wethouderschap. Zo zijn er nog culturele en sportverenigingen, die in de afgelopen jaren tevergeefs aan klopten bij de wethouder. Waddinxveen - In de wijk Zuid is een begin gemaakt met de voorbe reidingen van het project de 'Brede School'. De wijk Zuid wordt begrensd door de Burgemeester Troost- straat, de Kanaaldijk, de spoor lijn achter het "Weegje' en de rivier 'de Gouwe'. Voordat projecten in het kader van de 'Brede School' daad werkelijk van start kunnen gaan, moet er een inventarisatie plaatsvin den van de meningen en wensen van de wijkbewoners. Er zijn al gesprek ken geweest met de docenten van 'de Kameleon', de vrijwilligers van het "Wijk- en Buurtbeheer' en de speeltuinvereniging 'Zonnig Zuid'. De kinderen die in Zuid wonen wor den ook betrokken bij het project. Op basisschool 'de Kameleon' wordt binnenkort door verschillende groe pen een inventarisatie gemaakt over manier waarop kinderen naar de wijk kijken waarin zij spelen en wonen. De kinderen die in de wijk wonen maar niet op 'de Kameleon' zitten, worden ook bij het project betrokken. Voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar is er op maandag 6 mei van 15.30 tot 17.00 uur een leuke middag gepland. Er is een programma waarbij kinde ren met behulp van fotomateriaal, een verkeersspel en het bekijken van een speciale video hun mening kunnen geven over de wijk. Voor kin deren van 10 tot en met 12 jaar is er op maandag 13 mei van 15.30 tot 17.00 uur een middag. Op deze mid dag zal het 'Kom-op-een-idee-spel' gespeeld worden. Met behulp van dit spel kunnen kinderen nadenken over hun wijk. De middagen worden georganiseerd in het wijkgebouw van de Speeltuin vereniging 'Zonnig Zuid' aan de St. Victorstraat. De toegang is gratis. Voor meer informatie over de mid dagen kunt u contact opnemen met Astrid de Weerd van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (0182) 631932. De provincie is betrokken bij de ont wikkeling van de regio. Zo staat zij bij voorbeeld aan de start van een nieuw streekplan voor de ruimtelijke inrich ting van het gebied. Het gaat hierbij om onder meer water, natuurontwik keling, bedrijvigheid, land- en tuin- bouwontwikkeling en de (onmoge lijkheid van bouwen binnen en buiten bestaand stedelijk gebied. Daarnaast is de provincie betrokken bij moge lijke woningbouw in Westergouwe, bij de toekomst van de sierteelt in Bos koop e.o., bij het vraagstuk van toene mende mobiliteit in de regio, bij de totstandkoming van het bos Ben twoud, bij een systeem voor open baar vervoer voor de dunbevolkte gebieden en bij het opzetten van voor zieningen voor openlucht recreatie. Over deze en andere kwesties kunnen geïnteresseerden zich tot gedeputeer de Hallensleben wenden tijdens het spreekuur. Waddinxveen - Hengelen staat ook dit jaar weer op het programma van de Waddinxveense Sportweek. Op donderdag 30 mei kunnen visliefheb- bers hun hengel uitgooien in het Gouwekanaal van 19.00 uur tot 21.30 uur. Aanmelden kan tot en met 25 mei bij M. Reichard (0182) 61 71 19 of e-mail: rreichard@zonnet.nl Er kan zowel individueel als in team verband worden deelgenomen. Het inschrijfgeld is 5,00 per persoon. Een team bestaat uit vijf deelnemers. De kantnummers kunnen op 30 mei bij het Gouwekanaal aan de Broekweg vanaf 18.00 uur worden afgehaald. De prijsuitreiking is direct na de wedstrijd aan de waterkant.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15