l NIEUWS Emissie Robeco CDO Obligatie juli 2007 DE SMAAKVAN SAMENWERKING m I BOUWBEDRIJF BAKKER BESTAAT 75 JAAR EUROPEAN BUSINESS WEEK TIJDENS FLORIADE mm Zevenhuizen-Moerkape De bank waar je lid van wordt vl» Weeknieuws agenda Hart van Holland 1 mei 2002 L. voor u> van en door uw bank Rabobank breidt internationale dienstverlening uit Land van de Maya's en de Azteken 20-daagse vliegreis naar de Azteken, Maya's en koloniaal Mexico met verlenging in Playa dei Carmen 8 vertrekdatum: 18 oktober 2002 Wilt u meer weten, bel ons gerust tel: 0180 - 637373 TOEKOMST VOEDINGSTUINBOUW ONDERWERP VAN RABOBANK SEMINAR Bezoekadressen: E»?fl Openingstijden Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderliin: Interpolis schadeservice: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Meer dan 1 miljard euro groen gefinancierd door Rabobank Groep Rabobank Beleggingslijn per 27 april opgeheven Rabobank tekent sponsorcon tract met NAJK Alles in één polis op www.rabobank.nl Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Rabote"* ■üHfift Rabobank Directeur Johan Bakker (rechts) en zijn vader Hans Bakker voor de woning en voor malige werkplaats, waar opa Gerrit Jacobus het bedrijf op 26 aprii 1927 startte. Bouwbedrijf Bakker bestond op 26 april 75 jaar. Dat is die dag gevierd met een besloten receptie op het kantoor van het familiebedrijf uit Moerkapelle. Maar de directie laat leerlingen van technische opleidingen in omliggen de gemeenten meeprofiteren van het jubileum. 75 leerlingen van de Goudse Waarden en de Driestar in Gouda en het Coenecoop College in Waddinxveen hebben handgereed schappen ter waarde van 75 euro per persoon gekregen. Directeur Johan Bakker heeft vrijdag 26 april waardecheques aan ver tegenwoordigers van de drie scholen overhandigd. De handgereedschap pen zijn bestemd voor leerlingen uit de derde en vierde klas van de oplei ding bouwtechniek. Goed gereed schap is duur en daarom wil Bouw bedrijf Bakker de leerlingen in de aanschaf ondersteunen. Samenwer ken is het sleutelwoord in de huidige werkwijze van Bouwbedrijf Bakker. Zowel voor het bouwbedrijf als voor de projectontwikkeling. Meer en meer vraagt de markt erom kennis en risico te delen. Zo ontstond in 1998 de Bouwcombinatie Bakker de Graaf en van der Knaap, die in Moerkapelle onder andere het dorpshuis, de Koornmolen, het gemeentehuis en twaalf woningen heeft gerealiseerd of dat binnenkort gaat doen. Ook in de Kanaal Groep neemt Bakker deel, samen met Apron en Breefort. De Kanaal Groep is actief in de woning bouw en begon in Rotterdam Prin senland, waarna nieuwbouwprojec ten volgden in Terneuzen, Vlissingen, Oudenbosch en Naaldwijk. Jaren wordt er ook al samengewerkt met Vink (woningen in Zuidplasstaete en woningen aan de Brugweg in Wad dinxveen). De meest recente samen werking is die met Baas, voor twee zeer luxe landhuizen in Kent-stijl aan de Platteweg in Reeuwijk. De Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle feli citeert bouwbedrijf Bakker met hun 75 jarig jubileum Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Op 22 april is de emissie gestart van een nieuwe Robeco CDO Obligatie. Deze obligatie met een looptijd van 5 jaar heeft een aantrekkelijk varia bele rente. Het risico wordt bepaald door een portefeuille met kredietri sico. De obligatie is aantrekkelijk voor beleggers die op dit moment in individuele obligaties beleggen, op zoek zijn naar een hogere rente en bereid zijn het bijbehorende kre dietrisico te accepteren. Productkenmerken De Robeco CDO Obligatie is een obli gatie met een looptijd van 5 jaar en een coupon die afhankelijk is van het aantal faillissementen dat zich gedu rende de looptijd in een kredietporte feuille voordoet. Op basis van gege vens over het aantal faillissementen (bron: Moody's) uit het verleden heeft de obligatie een jaarlijkse coupon die rond de 7,3% ligt. In het geval dat het aantal faillissementen hoger ligt dan op basis van het verleden verwacht mag worden, zal de coupon en eventueel de terugbetaling op de eind datum lager worden. Andersom kan de coupon ook nog verder oplopen tot maximaal 8,6% per jaar. De rating van de obligatie is A2 ten aanzien van de terugbetaling van de inleg. Deze rating is gelijkwaardig aan die van een bedrijf als Wolters Kluwer, SNS bank en Akzo Nobel. Deze relatief hoge rating geeft de kans aan dat de belegger geduren de de looptijd minimaal zijn inleg terugbetaald krijgt. Hierbij wordt uitge gaan van de vraag of de terugbetaling op de einddatum en de jaarlijkse cou ponbetalingen minimaal gelijk zijn aan de inleg. Dit product is geschikt voor obligatiebeleggers die naar een hogere rente streven en bereid zijn daarbij beperkt meer risico te lopen. De uitgif- tekoers bedraagt 102%. U kunt inschrijven op de Robeco CDO Obligatie tot en met 10 mei 2002 17.00 uur. Bij grote belangstelling kan de inschrijvingsperiode eerder sluiten. Economische Zaken opent op 27 mei de week samen met Rik van Slinge- landt, hoofddirectielid van de Rabo- De Rabobank constateert een groeiende behoefte aan internatio nale dienstverlening als gevolg van de invoering van de euro, de verder gaande internationalisering en de ontwikkeling van e-commerce. De bank heeft daarom een landelijk netwerk van adviseurs geformeerd en Dutch desks in de belangrijkste West-Europese handelstanden gevestigd. Nederlandssprekende managers heb ben in de Dutch desks onder meer de taak om klanten met de juiste partijen in contact te brengen. Binnenkort sluit de Rabobank een samenwerkings overeenkomst met de EVD. Om de plannen te onderstrepen organiseert Rabobank met de EVD tijdens de Flori- ade de European Business Week. Van 27 tot en met 31 mei kunnen MKB- ondernemers zich laten informeren door onder meer handels- en land bouwraden over internationaal zaken doen in zeven West-Europese landen. Staatssecretaris Gerrit Ybema van bank Groep. Tijdens de European Business Week staat het zakendoen met Duitsland, België, Luxemburg, Frankrijk, Spanje, Verenigd Koninkrijk en Italië volop in de belangstelling. Elke voorlichtings bijeenkomst behandelt één van deze landen. Ervaren exporteurs gaan die per in op verschillende aspecten van het zakendoen. Vertegenwoordigers van ambassades geven inzicht in de kansrijke sectoren in deze landen en specialisten van de Rabobank belich ten de bancaire aspecten van het internationaal zakendoen. Regio informatiemanagers van de EVD geven specifieke regio-informatie. Dagelijks onderdeel van de European Business Week is een informatiemarkt waar verschillende export- en bran che-organisaties en internationale specialisten vertegenwoordigd zijn Bron: IRIS Research |l»N OVSftAl THttt» Op donderdag 25 april hebben de gezamenlijke Rabobanken van het Zuid-Hollands glasdistrict bij Dek ker Zoetermeer de Masterstudie 'De Smaak van Samenwerking' gepre senteerd over de toekomst van de Nederlandse voedingstuinbouw. De studie bevat de visie van de Rabo bank op een aantal ontwikkelingen in de tuinbouw en de gevolgen daarvan voor partijen in de keten. De belangrijkste conclusies uit de omvangrijke Rabobankstudie zijn: "Nederland kan in 10 jaar tijd uitgroei en tot de grootste voedselleverancier van Europa. Tegen 2010 zal nog slechts een select gezelschap van ondernemers het gezicht bepalen van onze vaderlandse voedingstuinbouw. Samenwerkingsverbanden zullen dan domineren." Het seminar werd bijgewoond door 500 relaties. Onder leiding van Victor Deconinck konden ze deelnemen aan een ketendiscussie met een viertal gastsprekers. De inleiding werd ver zorgd door Pieter van der Weijden, directeur van International Retail van de Rabobank Groep. Daarnaast gaven Wouter van Dieren, directeur van het Instituut voor Milieu en Systeemanaly se (IMSA), Jan van der Lugt directeur van Haluco,een handelsbedrijf in tuin- bouwmaterialen, Eric Postma, director research en development van De Rui ter Seeds en Leen Hoogvliet, eigenaar en oprichter van de Hoogvliet Super marktketen, hun visie op de Rabo bankstudie. Een groei van 60 procent vorig jaar die doorzette in de eerste maanden van dit jaar heeft ertoe geleid dat de groene portefeuille van de Rabo bank Groep de 1 miljard euro is gepasseerd. De huidige groei van de financieringen via de Rabo Groen Bank wordt vooral veroorzaakt door groen label kassen. Dit zijn kassen die gebouwd worden volgens stren ge milieu-principes. Daarnaast neemt de vraag naar groenfinancie- ring voor windenergie en agrarisch natuurbeheer toe. De financierings- vragen worden vooral aangedragen door lokale banken, maar ook via projectfinancieringen van Rabobank International en De Lage Landen. De dienstverlening via de Rabobank Beleggingslijn (0900 9277) wordt per 27 april opgeheven. Reden voor het uit de lucht halen van de lijn is de sterk teruggelopen belangstelling. Voor informatie over de actuele situ atie op de beurs verwezen wij u naar www.rabobank.nl of naar de infor matie van de Rabobank op het wap- of i-mode-toestel. Het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) en de Rabobank hebben op maandag 29 april een sponsorcontract getekend. Hier mee wordt de Rabobank tot 2004 hoofdsponsor van het NAJK. Het NAJK is met circa 14.000 leden de grootste belangenvereniging van en voor agrarische jongeren in Nederland. Bedrijfsovername, maat schappelijk en toekomstgericht ondernemen en behoud van inko men zijn de speerpunten in het beleid van de vereniging. Deze the ma's sluiten aan bij de aandachts gebieden van de Rabobank. De verzekeringstoepassingen voor gebruikers van de Rabobank-site zijn per 23 april aanmerkelijk verruimd. Het is een eerste stap om de Alles in één Polis uiteindelijk helemaal onli ne voor klanten beschikbaar te krij gen. Dit project is tot stand gekomen door een samenwerking van Inter polis en De Virtuele Rabobank. De verzekeringssite biedt •Rabobank- klanten, die een elektronische bank dienstenovereenkomst hebben, de mogelijkheid om via www.rabo- bank.nl hun eigen Alles in één Polis in te zien. Ook kunt u zelf berekenen wat een extra verzekering gaat kosten.Vervolgens kunt u online een j offerte bij ons aanvragen. Nieuwe klanten of klanten zonder digipass of random reader kunnen ook bereke ningen uitvoeren en een offerte aan vragen. De informatie over de Alles in één Polis is van maandag tot en met zaterdag 24 uur per dag beschikbaar en op zondag van 9.00 tot 24.00 uun 6 april t/m 20 oktober Floriade 11 mei landelijke fietsdag

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2