Wethouder De Jager overhandigt Woonvisie aan organisaties Waddinxveense schakers Samen zingen met CJW bedreigen Van Putten niet Informatie-/advieslijn Pandora Nationale Voorleesdag Moederdagconcert Excelsior Ballonvaardster bij RTW FM Stand sjoelers Waddinxveen Disco weekend in het "Zuidhonk" Fietstocht voor senioren Kindermiddag de Paddestoel Jaarvergadering KW Muziekdag in de Zuidpias Playbaekshow Guido Weijers in de Tunnel Krea Musica zoekt mannen uw a nniNXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 8 mei 2002 'Hoe vind ik een goede hulpverlener?' 'Bijwerkingen van antidepressiva. Wat nu?' 'Zijn er ook gespreksgroepen?' 'Wat vertel ik over mijn psychiatrische behandeling bij een sollicitatie?' informatie_advieslijn@stichtingpandora.nl Ervaringsdeskundigen beantwoorden binnen drie werkdagen uw vragen. Bellen kan ook naar 020-6851171 op werkdagen tussen 10 en 13 uur. Hoe lang gaat dit duren Hoe ben jij eruit gekomen? Hoe bouw ik die medicijnen af? Zijn er ook gesprekgroepen? depressielijn@stichtingpandora.nl Vragen over depressie kan men ook per e-mail stellen aan ervaringsdeskundigen van Stichting Pandora. pagina 17 Poor Frits Bromberg Boskoop - In besloten kring, de kantine van het Boskoopse gemeentehuis, heeft wethouder Han de Jager de door de raad vast gestelde Woonvisie afgelopen maandagochtend overhandigd aan vertegenwoordigers van organisa ties. actief op het gebied van de Boskoopse woningmarkt. Zoals daar zijn: woningcorporatie Trifoli- um, makelaardij, zorginstellingen en belangenverenigingen voor jon geren, ouderen en gehandicapten. Deze vertegenwoordigers zijn bij het opstellen van de Woon visie nauw betrokken geweest. Met de overhandiging van de rede lijk lijvige Woonvisie's aan betrokke nen, is de fase van het opstellen van het Boskoopse woonbeleid afgeslo ten. Gelijktijdig ging een nieuwe fase in, die van de uitvoering van de woonvisie. Hiervoor is een actiepro gramma opgesteld, om vraag en aan bod op de woningmarkt beter op elkaar af te kunnen stemmen. Eén van die acties is het opstellen van een prestatiecontract met Trifolium, waarin onder meer afspraken zijn vastgelegd over ver- en nieuwbouw van woningen en structureel over leg. Een andere actie om vraag en aanbod beter op elkaar af te stem men is een verruiming van de pro vinciale regels voor de toewijzing van woningen. Voorts overlegt de gemeente met de Wethouder Han de Jager, geheel rechts, bespreekt de Woonvisie met een aantal betrokkenen provincie over de mogelijkheden van nieuwbouw in Boskoop. Het nieuwe gemeentebestuur ziet het als een uitdaging, om dit actieprogram ma met de betrokken belangenorga nisaties uit te voeren. Uit recent onderzoek is gebleken, dat in Boskoop grote behoefte bestaat aan levensloop-bestendige eengezinswoningen met tuin, met name in en om de dorpskern. Woonvisie voorziet daarin. De Waddinxveen - In de 31ste ronde van WSV leed Mark van Putten in een directe ontmoeting met Ronald Dan- nis geen schade: er kwam een secu re remise op het bord. Daarmee blijft de voorsprong van Mark zeer aan zienlijk. Ton van Nieukerke bestreed met wit de taaie Wim van Vuuren en had denkelijk kunnen winnen; een haastig torenoffer leidde echter niet tot het gehoopte mat, maar tot remi se door eeuwig schaak. Arjan Hen- nink maakte tegen de jeugdleider Wim van Os netjes een punt. Bar- thold Jansen maakte aan de opmars van Herman Smitskamp een eind. Ze zijn geen variantenkenners, maar hebben beiden een agressief, onder nemend spel. Dat van Barthold sloot wat beter in elkaar. Peter de Louw kwam tegen Henny de Roodt op remise, wat een tamelijk normale uit slag is. Wim Mulder pakte met zwart Arie Kardol agressief aan, maar schoot er een stuk bij in; ook na een tweede stukverlies speelde hij door tot hij mat stond. Hans van Offeren maakte met wit gaten in de koningsstelling van Ton Kuiper, maar wist de koning niet gevangen te zetten: remise na harde strijd. Evert Hildebrand stond den kelijk wel remise toen Jan Muit het voorstel deed, maar toch was dat mooi van Jan: Evert had nog 7 seconden. Jan van der Born speelde een goede partij met zwart en won van Nico Dannis. Albert Prins werkte aan de opvoeding van Ryan den Drij ver en stuurde hem met een nul naar huis. Jaap Smit gaf tegen Marco de Bruijn een stuk weg en keek wel, alsof het een offer was maar dat geloofde Marco niet. Punt voor Marco. Jaap van der Heiden loopt ook naar zijn vorm te zoeken: verlie zen tegen Adriaan van der Starre mag wel, maar niet zo. Dirk van Offe ren ging tegen Jan Kraijesteijn in ver loren stelling door de klok. Ton Bronk bleef tegen zijn teamge noot Jeroen van der Veen op remise steken. Herman van Offeren bezorg de Henk Erkelens wel veel zweet druppeltjes, maar het punt was voor Henk. Vroeg op de avond maakten Kees Klaassen en Frido Ritter remise in een stelling, die voor Frido wat beter was. Frank Hordijk, de kampi oen van Boskoop, overspeelde de Boskoopse schaker Jaap Sandijk in de opening, maar raakte nog in moeilijkheden. Uiteindelijk ging Jaap in verloren stand door de klok. Mou- rad Boussaid kon tegen de grotere ervaring van Gerard Torenbeek niet op. Stand aan kop: 1. Van Putten, 2. W. Hennink, 3. R. Dannis, 4. Jansen, 5. Van Woudenberg, 6. Philipse, 7. Van Nieukerke, 8. Van Vuuren, 9. A. Hennink, 10. De Louw. Waddinxveen - Het Christelijk Jon gerenkoor Waddinxveen heeft in samenwerking met de commissie Samen Zingen een samenzang- avond gepland op zaterdag 11 mei. De avond wordt gehouden in De Morgenster, Sterrenlaan 1. Medewerking wordt verleend door de commissie Samen Zingen, het Christelijk Jonge renkoor Waddinxveen o.l.v. Peter Burger en het Hervormd Gemengd Koor Immanuël uit Benthuizen o.l.v. Warno Ruting. Beide koren hebben een gevarieerd repertoire en in com binatie met het team van Samen Zin gen belooft het dan ook een zeer afwisselende avond te worden! De avond zal in het teken staan van het aankomende Pinksterfeest. De muzi kale en algehele leiding is in handen van Peter Burger. Het CJW oefent één keer in de veer tien dagen in De Bethelkerk te Wad dinxveen. De repetities zijn op dins dagavond van 20.00 tot 22.15 uur. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met Rob Kooiman, tele foonnummer 0182-640210. De avond start om 20.00 uur, om 19.30 gaan de deuren open. U wordt van harte uitgenodigd om mee te komen zingen of te luisteren. Maar bellen kan ook; 0900 - 6120909 po cent per minuut) Waddinxveen - Het programma 'Robert in gesprek met" heeft woens dag 14 mei de beroemde ballon vaardster Nini Boesman tussen 15.00 -16.00 uur te gast in haar studio. Nini Boesman was in de jaren 1950 en 1960 samen met haar man Jo Boesman een zeer bekend ballonvaart echtpaar. Zij heeft vele avonturen meegemaakt in een groot aantal landen. RTW FM doet zaterdag 11 mei tussen 18.00 - 22.00 uur live verslag van de ballonvaart die met Koninginnedag wegens is uitgesteld. RTW FM in de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Waddinxveen - De stand van de Wad dinxveense sjoelers is als volgt: Klas se A: 1. Jan Kersbergen 141.120, 2. Kees Kuypers 140.330, 3. Dick Dros 139.940, 4. W. Slingerland jr. 139.760, 5. Andre van Gemeren 138.675. Klas se B: 1. David Sinnema 131.520, 2. G. Renesse 130.330, 3. Adrie Faas 129.770, 4. Gerard Vos 129.533, 5. Frans Botger 129.250. Klasse C: l.O. Supusepa 121.670, 2. Jan Olie, 119.700, 3. Dirk Faas 119.400, 4. C. van Wijk 118.650, 5. Corry 't Hart 116.310. Klasse D: 1. Ronald Meijer 112.520, 2. Cor Kersbergen 109.850., 3. Bram Kouwenberg 109.300, A. War- melink 108.844, 5. J. Garlich 108.630. Waddinxveen - Hannie Glasbeek van de Wereldwinkel leest voor in de Openbare Bibliotheek Waddinx veen tijdens de Nationale Voorlees dag op woensdag 15 mei 2002. Het thema van de Voorleesdag is dit jaar "verre landen". 's Morgens brengen achtereenvol gens peuters van de peuterspeelza len Pieter Pierebas en Yasmina een bezoek aan de bibliotheek. Daar worden ze, vanwege het thema, voorgelezen door Hannie Glasbeek van de Wereldwinkel in Waddinx veen. Het verhaal speelt zich af in het oerwoud en daarom zal het hele programma een "jungle-accentje hebben. De peuters gaan gewapend met een tasje vol verrassingen weer terug naar de peuterspeelzaal of naar huis... Hiernaast zullen 3 bibliotheekmede werkers voorlezen in de verschillen de groepen van de Dick Brunaschool aan de Zuidplashof. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft zaterdag 11 mei een moeder dag-concert op de Boskoopse markt. Het concert begint om 14.00 uur en zal ongeveer een uur duren. Na moederdag moet Excelsior alle zeilen bijzetten om voor het concert op de Boskoopse Avondvierdaagse, op 6 juni, met een aantal nieuwe stukken te komen. Daarnaast werkt Excelsior aan een bijzonder concert in het Houtmans plantsoen in Gouda, dat gepland staat voor zondag 21 juli. "Een han-- dicap daarbij", aldus voorzitter Van den Berg, "is het feit dat we thans geen vaste drummer hebben. Geluk kig beschikken we op het moment over twee fantastische invallers, maar we hopen toch dat we snel weer kunnen beschikken over een eigen allround drummer. Wellicht dat iemand zich meldt. Onze con tactpersoon is secretaris Karolien Mark (0172-213717)." Excelsior nodigt het Boskoopse publiek, en dan met name moeders, van harte uit om een poosje te komen luisteren op de Markt. Waddinxveen - Het laatste disco weekend in het Zuidhonk voor de zomervakantie is op zaterdag 11 mei. De kinderdisco voor kinderen tot 12 jaar begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten zijn 1,50, inclusief een lot voor de lote rij en 1 consumptiemunt. De 30+avond begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. De kosten bedragen 5.00 inclusief 2 con- sumptiemunten. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling Senioren, organiseert de tweede fietstocht van dit seizoen. Dins dag 14 mei is bij goed weer een tocht van ongeveer 40 kilometer gepland richting Driebruggen. Vanaf 9.30 uur kan men inschrij ven in het Anne Frank-activitei- tencentrum. De koffie en thee staat klaar. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. Onder weg wordt er een pauze ingelast. Alle enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn van harte wel kom. De volgende fietstochten zijn voorlopig gepland op dinsdag 11 juni, 9 juli, 13 augustus, 17 sep tember en 22 oktober. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoel kunnen kinderen woensdagmid dag 8 mei van 13.30 tot 15,00 uur moederdagcadeautjes maken tij dens de kindermiddag. De entree bedraagt 0.60 voor leden en 0.80 voor niet-leden. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Vereniging houdt dinsdag 14 mei de jaarvergadering. Na het officië le gedeelte wordt er bingo gespeeld. Waddinxveen - De stichting wijk- werk "de Zuidpias" organiseert zaterdag 8 juni het jaarlijkse muziekspektakel van 10.00 tot 23.00 uur voor terrein van het "Zuidhonk" aan de Zuidplaslaan (naast sporthal de Duikelaar). Het programma bevat o.a een kinder rommelmarkt, een playbaekshow voor de kinderen, een optreden van diverse live bands en demon straties op het gebied van zang en dans. Ook staan er verschillen de kramen met eten en drinken. Waddinxveen - Tijdens de jaarlijk se muziekdag op 8 juni wordt een playbaekshow gehouden bij het Zuidhonk/Zuidplas in Waddinx veen. Iedereen tussen 4 en 18 jaar kan zich opgeven. De prijsuitrei king vindt 's avonds plaats en daarna is er een daverend optre den van Six4You. Opgeven voor de playbaekshow bij Tessa van Koppen; tel. 0182-630145 of mai len naar tessa@csnet.nl. Boskoop - Winnaar Publieksprijs Cameretten 2000, Guido Weijers, treedt zaterdag 11 mei op in de Tunnel. Aanvang 21.00 uur, zaal open 20.00 uur. Vrijdag 10 mei is er van 20.00tot 23.00 uur tienerdisco, gevolgd door vrijdagavondcafé. Zaterdag 18 mei staat de band Triplex op het programma met Boskoper Olaf Fase. Voor meer informatie: www.detunnel.net. Waddinxveen - Het algemeen gemengd koor Krea Musica is drin gend op zoek naar mannen die het leuk vinden om te zingen. Het koor repeteert iedere maandagavond van 20.00 tot 22.15 uur in Kreater. Zang- en/of koorervaring is niet nodig. Iedereen is welkom geheel vrijblijvend langs te komen. Voor meer informatie: 0182-631101.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17