K Anthuriumkweker Jaap Evers: "Voor moederdag alles klaar" Koninginnemarkt Benthuizen druk bezocht planten determineren Collecte Kinderhulp 13-18 mei Dier vermist of gevonden? Nieuwe provinciale Zwemwaterfolder ClirstlS GLOBAL Omgaan met psoriasis Vrouwen-Bijbelkring te Bergschenhoek Prestatieloop, fiets en wandeltocht Mantelzorgcafé Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- 375,- 89,- 69,- REGIO Hart van Holland 8 mei 2002 FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za: 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Mderkapelle In week van 29 april tot 6 mei wer den de volgende vermiste/gevon den huisdieren geregistreerd: Vermist: - Grote kater, wit, doof. Burg. Boer- straat, Zevenhuizen; - Groene kanarie, man, Sperwer- hoek, Waddinxveen. ledereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar Stichting Amivedi Hulppost 3B- Hoek Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naa Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek Zevenhui zen-Moerkapelle. telefoon 010-5121937. Gouda - De Psoriasis Vereniging Nederland, afdeling Midden Ne derland, is woensdag 15 mei aan wezig in het Groene Hart Zieken huis in Gouda. In het patiënten informatiecentrum wordt informa tie gegeven over de huidaandoe ning en de diverse behandelings mogelijkheden. Tevens is er gele genheid in contact te komen met lotgenoten. Geïnteresseerden zijn welkom van 14.00 tot 16.00 uur op de Jozefiocatie van het Groene Hart Ziekenhuis (ingang Jan van Beaumontstraat). In zwembad het Keerpunt in Zoe- termeer biedt de vereniging psori- asispatiënten de mogelijkheid deel te nemen aan een besloten zwe- muur op maandag van 21.15 tot 22.15 uur. Voor meer informatie: 070-3820202. Regio - In de Nederlands Her vormde kerk. Kerkstraat 1 te Bergschenhoek is dinsdag 14 mei van 9.00 tot 11.00 uur een open koffie-ochtend. Het thema luidt: "Omgaan met teleurstellingen". Er is kinderoppas aanwezig. Deze ochtenden, die steeds om de 14 dagen gehouden worden, zijn een interkerkelijk initiatief van christenvrouwen uit de regio. Voor nadere inlichtingen; mw A. van den Beukei, Bleiswijk, tel. 010-5214626. of mw. C. Wolff, Moerkapelle, tel. 079-5933133. Regio - De Stichting Evenement organiseert op hemelvaartsdag, 9 mei, een fietstocht, wandeltocht en prestatieloop in Nieuwer kerk aan den IJssel. Start en finish zijn op het Raadhuisplein. De fietstocht is 50 km en bedoeld voor het hele gezin, de start is om 11.00 uur en de kosten bedragen 3,00. De wandeltocht is 8 km, de start is tussen 14.00 en 15.00 uur en de kosten bedragen 1,20. De pres tatieloop, 2,5 km, 5 km of 10 km start om 18.00 uur. Er is 1 route van -.5 km die 1, 2 of 4 keer gelopen wordt. Er kan op hemelvaartsdag ingeschreven worden vanaf 14.00 uur, de kosten bedragen 3,-. Voor informatie 0180-314272 of 324927. Regio - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert vrijdag 17 mei tussen lil 00 en 12.00 uur het mantelzorg- caié. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid elkaar te ontmoeten, ze kunnen zo nun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving onder begeleiding van een des kundige. De koffie is gratis. De bij enkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résistan- e, bij het Verzetsmuseum in °uda, Turfmarkt 30. Aanmelden ls niet nodig. Door Frits Bromberg Moerkapelle - "Voor moederdag ben ik alles allang kwijt. Sterker nog: voor Valentijnsdag in februari volgend jaar zijn we nu al aan het ver kopen. Op papier dan, maar daarom niet minder zakelijk gebonden. Het zit zo, met de mini-anthuriums die ik als enige in Nederland kweek." Hoe het zit met de mini-anthurium, kan Jaap Evers - 48 jaar, getrouwd, twee kinderen - tot in detail uitleggen, want hij kweekt ze in Moerkapel le al jaren en per jaar méér. "Dit jaar ben ik goed voor 150.000 stuks, ver deeld over grote en mini anthuriums ais snijbloem en mini-potplanten, alles gelijkelijk verdeeld over 2,7 ha onder glas. Vier soorten, van de mis schien wel meer dan 150 soorten die inmiddels zijn gevormd van de plant, die oorspronkelijk uit Zuid-Amerika komt." Waarom Evers zo in de weer is geraakt met mini-anthuri ums, kan de kweker zich niet meer herinneren. "Opa begon in dit gebied rond 1910 met groenten, waarna vader Evers het bedrijf voortzette met een oom en een neef, die er om de eentonigheid te verbre ken, ook wat anthuriums bij gingen doen. Maar wat voor tijden waren dat. Je begon om vijf uur 's morgens met de tomaten, daarna de kom kommers en wat daarbij kwam kij ken, Was je klaar, dan kon je meteen naar bed. Vader stapte over op de mini-anthurium, waarom juist die plant, weet ik niet. Maar toen ik in 1980 het bedrijf overnam, kwam ik wel terecht in een gespreid bedje." Onlangs verkocht Evers dat bedrijf, om aan de Van Hasseltweg een nieuw, modern en groot bedrijf op te zetten. Zoals de hele sierteelt groter en moderner moet werken voor een koper, die steeds persoonlijker wordt. Evers: "Er gaat steeds minder naar de veiling, het aantal vaste klanten neemt toe. Maar ook het vaste aantal klanten wordt kleiner, terwijl tegelijkertijd de fuserende vaste klant meer koopt." Maar één aspect veranderde niet. Evers: "De mensen willen zien wat ze kopen; dat was vroeger zo, zo is het nog steeds en zo zal het altijd wel blijven. Een Italiaan komt niet eens per jaar naar me toe, maar drie of vier keer. Dat geldt voor iedere klant, ook al zit er een tegenstrijdige kant aan." Jaap Evers kent de praktijk. "Albert Heijn is een klant van me. Elke anthuriuin die deze supergrutter verkoopt, komt hier vandaan. Maar eerst zien, dan kopen. Maar stel, dat ik één keer kwalitatief onder de maat zou verkopen, dan ben ik Albert Heijn kwijt en heb ik een pro bleem. Verkopen ze wel wat anders, keus genoeg. Gelukkig heb ik geen hekel aan m'n werk en ga ik de uit daging graag aan een steeds beter product in steeds grotere aantallen per vierkante meter. En op tijd. Tijd en betrouwbaarheid zijn in dit vak heel belangrijk." Evers had de middelbare school achter de rug, toen hij het werk van zijn vader overnam. "Maar eigenlijk heb je voor dit werk meer nodig, minimaal een hogere beroepsoplei ding. Met mensen omgaan is belang rijk, de juiste woordkeus. Nee, niet voor het scheikundige onderdeel, de voedingsstoffen in de juiste propor ties; daar zijn laboratoria voor. Elke vier weken stuur ik monsters ter beoordeling op en stuur ik de voe- Een mini-anthurium voor moederdag, klaar voor verzending ding bij, de vloeistoffen die de plant nodig heeft, tot mijn streefniveau. Tot ik een product heb, waar het publiek om vraagt. Wat dat betreft zou de anthurium van nu de verre voorouder uit Zuid-Amerika nauwe lijks meer herkennen. Regio - De Zuid-Hollandse water schappen en de provincie Zuid-Hol land controleren vanaf mei tot eind september één keer in de twee weken de kwaliteit en veiligheid van de officiële Zuid-Hollandse zwem plaatsen. als de kwaliteit niet vol doende is, staat dat op borden bij de zwemlocatie aangegeven. Als de volksgezondheid in het geding is, kan het zwemmen worden ontraden of zelfs worden verboden. De nieuwe zwemwaterfolder is gra tis verkrijgbaar bij biliotheken, gemeentehuizen, de VW-kantoren en de afdeling communicatie van de provincie Zuid-Holland. Hierin staan 110 zwemlocaties aangegeven die regelmatig gecontroleerd worden en de aanweizige voorzieningen. De zwemwatertelefoon 070-4417550 is op werkdagen tussen 8.30 en 16.30 uur bereikbaar, hier is tot eind sep tember de meest actuele informatie op te vragen. De gegevens zijn ook te vinden op internet (www.pzh.nl). NOS-teletekst (pagina 725) geeft informatie over zwemwater in heel Nederland. Regio - De KNNV, Vereniging voor Veldbiologie in Gouda, organiseert een cursus planten determineren voor beginners. De cursus wordt gegeven door Aletta van de Zijden en vindt plaats in het gebouw van het vrije tijdscentrum "Bloemendaal", Ridder van Catsweg 256 in Gouda. De cursusavonden zijn 8, 15 en 22 mei en 5 juni van 20.00 tot 22.00 uur en wordt afgesloten met een excursie op zaterdag 8 juni. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Jan Uilen broek, telefoon 0182-618037. Regio - Het Nationaal Fonds Kinder hulp ziet de matige stand van zaken in de economie als een mogelijke bedreiging voor het werk van instel lingen in de jeugdhulpverlening. De vrees bestaat dat deze instellingen te maken zullen krijgen met verdere bezuinigingen. Om de kwaliteit van de zorg dan toch te kunnen handha ven, zullen zij gedwongen zijn vaker een beroep te doen op Kinderhulp. Daarom hoopt het fonds nog nadruk kelijker dan andere jaren op een hoge opbrengst tijdens de jaarlijkse nationale collecteweek, van 13 tot en met 18 mei. Benthuizen - Het winderige en regenachtige weer tijdens Koninginnedag was geen reden voor mensen uit Benthuizen en omgeving om thuis te blij ven. Aan de door de Evenementen Commissie Benthuizen georganiseerde activiteiten zoals de optocht en Koninginnemarkt werd volop deelgeno men. De kinderen deden mee met versierde fietsen en steps. Na het zingen van het Wilhelmus werd dit jaar de Nederlandse vlag gehesen door het kersver se Lid in de Orde van Oranje Nassau uit Benthuizen: Nico Krol, ex-voorzit ter van de ECB. Daarna ging de druk bezochte Koninginnemarkt van start bij dorpshuis De Tas. Sportievelingen konden zich uitle ven bij het spijkerbroekhangen, een balanceerwedstrijd, het sjoelen en het blik- en pittenzakkengooien. Voor fanatieke sportkijkers was er een toesteldemonstratie van de NAS; Mocht ÈÈn vaïl deze'sportieve activiteiten een blessure opleveren, dan was de eerste hulp in de vorm van een EHBO-stand dichtbij. Voor de kleintjes was er cakeversie ren, kleien, plakken en schminken, hoewel dat laatste natuurlijk ook voor volwassenen mogelijk was op deze feestelijke dag. De kinderen zelf konden hun eigen spulletjes ver kopen op de markt. De Standwer- kerswisselprijs ging dit jaar naar SOW de Hoeksteen. De tweede prijs was voor de stand van de Zonne bloem en de derde prijs naar de stand met houtsnijwerk van de fami lie Van Bommel. (foto:ECB) NASA MATRAS POWER MATRAS BOXSPRING OP WIELEN VOOR MENSEN MET VOOR MENSEN gewrichtsklaGhten T 140," MET OVERGEWICHT MATRASSEN BEDRODEMS VANAF VANAF

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9