Meisjes B2 HCW kampioen Gebiedscommissie maakt tracékeuze bekend en publiceert inspraakrapport Uitslagen jeu de boules Poldergolftoernooi Boskoop Dl Russisch koor treedt op in Coenecoopcollege Sjoelen Bijenavond bij het Nivon Burgemeester Rijsdijk herhaalt zich 'democratie is niet vanzelfsprekend' II WMiïm Muzikanten voor Concordia pagina 14 Hart van Holland 15 mei 2002 WADDINXVEEN/BOSKOOP S: Hockey mm Waddinxveen - Het meisjesteam B2 van de Hockeyclub Waddinxveen is zaterdag II mei door een wedstrijd tegen de hockeyclub Voorhout te win- Waddinxveen - Bij muziekvereniging Concordia is op dit moment plaats voor muzikanten die klarinet, trom pet of trombone bespelen of dit graag willen gaan bespelen. Ook is het harmonieorkest dringend opzoek naar all round slagwerkers. Voor meer informatie: 0182-619569. KERKDIENSTEN - 19 mei Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 11.30 uur eucharistieviering; dinsdag 21 mei 19.00 uur eucharistieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk zater dag 18 mei 19.00 uur eucharistie viering; 20 mei themaviering. Geref. kerk in Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G. Martini. Geref. kerk in Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur Zangdienst. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M D. van der Giessen; 18.30 uur ds. J. Huize bosch in HK. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Ger. Kerk 9. 30 uur ds. J A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. J. Huize bosch. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 9.30 en 17.00 uur prof.dr. G.C. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel.gem. 10.00 uur mw.ds. 1. Hassalbach-Jongsma. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Ger. Gemeente 9.30 en 8.00 uur ds. Gunst; maandag 20 mei 9.30 uur ds. B. van der Heiden. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda 0182-322488. Boskoop en Benthuizen Vrijdag 17 mei van 18.00 uur tot zaterdag 18 mei 18.00 uur dokter M.J. Blom, Parklaan la, Boskoop, Tel. 0172-210553. Zaterdag 18 mei van 18.00 uur tot maandag 20 mei 24.00 uur dokter R.J.M.P. van Wiechen, Zijde 20 in Boskoop, Tel. 0172-214450. nen met 10-5, kampioen geworden van de poule waarin ze speelden. In die poule hebben ze tot op heden nog niet een wedstrijd verloren. In dit team zitten meisjes uit Waddinxveen en Boskoop in de leeftijd van 13 tot en met 15 jaar. (foto HCW) Waddinxveen - Voor de Jeu de Bou- lers zit de nationale competitie er weer op. Er is 3 dagen gestreden op het scherpst van de snede en vreug de en verdriet lagen dicht naast elkaar. Vreugde was er voor Wad dinxveen 10, het team van Herman Verwaal, Willem Jacobs en Henry van Wageningen. Zij werden in de 4e klasse tweede en promoveren recht streeks naar de 3e klasse. In de 3e klasse A legde Waddinxveen 8, Jan Kooistra, Marco Janssen en Leen Roos, beslag op de 3e plaats en mag daardoor promotiewedstrijden gaan spelen. Alle andere teams van Wad dinxveen in de 3e klasse hebben zich gehandhaafd. Verdriet was er in de le klasse voor Waddinxveen 2, Wout Versluis, Elly Nieuwland en Andries Roos en in de 2e klasse B voor Waddinxveen 5, Peter Rube- ling, Ton en Jöpy Hulskamp. De teams eindigden op een 14e en 13e plaats en dat betekent een extra wedstrijddag op 26 mei in Rijswijk om degradatie trachten te ontlopen. De rest van Waddinxveen in de le en 2e klasse is veilig. In de strijd om het afdelingskampioenschap 4 tegen 4 doen de degradatiekandidaten het een stuk beter. Na 2 wedstrijden staan in de le klasse A Peter Rube- ling/Ton en Jopy Hulskamp en Marja van Sonsbeek op een 2e plek met 2 uit 2. In dezelfde klasse staan Nel Oudijk/Wirn van Bockom Maas/Nor- bert Schifferling en Rob van Dijken op een 4e plaats met 1 uit 2. In de le klasse B een le plaats voor Wout Versluis/Elly Nieuwland/Leen en Andries Roos met 2 uit 2. In dezelfde klasse staat het team Barend en Cor- rie Monster/Ron van Dijken en Alex van Ofwegen op e laatste plaats en op de voorlaatste het team van Arnold en Marco Janssen/lmca Matla en Luc van Krieken. Beide team hebben nog geen enkele wed strijd gewonnen. De eerstvolgende wedstrijddag is 25 mei in Waddinx veen. Boskoop - De Gebiedscommissie Boskoop-Reeuwijk heeft op 8 mei aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland het inspraakrapport aan geboden met het advies om het consensusalternatief voor de infra structuur en het inrichtingsmodel voor de ecologische verbindingszo ne uit te werken in het ontwerp plan. Dit advies komt voort uit de inspraakronde die de Gebiedscom missie in het najaar van 2001 in de streek heeft gehouden. Afgelopen najaar hebben het Voorontwerpplan Infrastruc tuur, het bijbehorende Com pensatieplan Natuur en Landschap en het Voorontwerpplan Ecologi sche verbindingen ter inzage gele gen en heeft iedereen schriftelijk op de plannen kunnen reageren, ook heeft de Gebiedscommissie een inloopdag en inspraakbijeenkom sten georganiseerd, die de streek goed bezocht heeft. De inspraakre acties waren zeer uiteenlopend. Bij de meeste reacties ging het om ver duidelijking. Bij de inspraakavonden is gebleken dat veel bewoners die langs het tracé van het consensusalternatief wonen bezwaren hebben tegen dit tracé. Het bedrijfsleven uit het gebied was daarentegen enthousiast voor de plannen. De streek heeft wel suggesties gedaan voor alternatieven. De Gebiedscommissie heeft echter geconstateerd dat het merendeel van de suggesties niet pasten binnen de randvoorwaarden en uitgangs punten die de Gebiedscommissie heeft gehanteerd. Een deel van de ideeën uit de inspraak was in een eerder stadium door de Gebieds commissie al onderzocht en afgeval len. Daarom heeft de Gebiedscom missie besloten vast te houden aan het consensusalternatief voor de infrastructuur en inrichtingsmodel voor de ecologische verbindingszo ne. Enkele suggesties die uit de inspraak naar voren zijn gekomen zullen in de uitwerking van het ontwerpplan worden meegenomen. De afgelopen maanden heeft de Gebiedscommissie alle inspraakre acties beantwoord in een inspraak rapport. Elke inspreker krijgt dit rap port half mei toegestuurd. Na goedkeuring door Gedeputeerde Staten zal de Gebiedscommissie samen in het najaar van 2002 starten met de ontwerpfase. Tijdens de ont werpfase onderzoekt.. de Gebieds commissie over welke percelen de ontsluitingsweg en ecologische ver bindingszone precies zullen komen te liggen en hoe het precieze weg- ontwerp er uit komt te zien. Ook bepaalt de Gebiedscommissie waar en hoe de natuur- en landschaps compensatie voor de weg zullen plaatsvinden. De Gebiedscommissie zal bij het opstellen van de ontwerpplannen zoveel mogelijk de betrokken eige naren en belanghebbenden betrek ken. Deze wens is meermalen uit de inspraak naar voren gekomen. Boskoop - De Rotaryclub Boskoop houdt zaterdag 29 juni een golf- toernooi op weilanden waar nor maliter koeien, geiten en schapen grazen. .it onconventionele toernooi lijkt in de verste verte niet op de toernooien die plaatsvin den op mooi gemaaide grasvelden en daar beschikken over riante club huizen. Desondanks is het een golf- toernooi vanwege het feit dat er gespeeld wordt met golfballen, clubs en afgeslagen wordt vanaf een tee, met de bedoeling de golfbal in de 18 holes te krijgen. De 18 afslagplaatsen worden keurig glad gemaaid zodat er op een heuse manier het edele golfspel gespeeld kan worden.Het spelen van de 18 holes zal circa 4 uur vragen op een traject van 7 a 8 kilometer. Aan de deelnemers zal een lunchpakket worden verstrekt. Start en finish zijn bij het Proefsta tion aan het Rijneveld 153 vanaf 9.00 uur. Aanmelden (tot 16 juni) en informatie: 0172-213237, fax 01"- 214506 of e-mail: loebiezbos@cs.com Maximaal 100 deelnemers. Enige ervaring is gewenst gezien de condi ties van het golfterrein. Bedrijven kunnen teams inschrijven. De holes kunnen gesponsord worden. De Rotaryclub organiseert dit toer nooi met het doel financiële midde len te verkrijgen waarmee in nood verkerende personen, organisaties en dergelijke in de samenleving geholpen kunnen worden. Voor meer informatie: www.rotary.nl Waddinxveen - Hervormde gemeen schap "De Rank" is verheugd dat het gelukt is om medewerking te verkrij gen van het Russische koor Ecclesi- astes tijdens een bijzondere sing-in op eerste pinksterdag in de aula van het Coenecoopcollege aan de Dreef. Dit koor van zes mannen en zes vrouwen in traditioneel kostuum, traden meermalen op in het buiten land maar nog nooit in Nederland. Met hun geschoolde stemmen en bij zondere instrumenten zoals de bala laika brengen zij vierstemmig zowel het Russische geestelijke lied als fol kloristische muziek. Keer op keer blijkt dat hun manier van musiceren Waddinxveen - Op de vraag of er in ons land nog bijen worden gehouden en hoe je er mee om moet gaan, zal imker H. Romein uit Zuid-Beyerland op donderdag 23 mei bij het Nivon afdeling Waddinxveen komen vertel len. Op deze avond zal ook honing uit de Wereldwinkel worden verkocht. De avond wordt gehouden in buurt centrum De Boog aan de Const. Huy- genslaan 2. Aanvang 20.00 uur. Entree leden gratis; niet-leden beta len €-2.30. I V '"hJ .1 u-i zeer veel door de toehoorders gewaardeerd worden. Er is meer vraag naar optreden dan zij aankunnen. De aanvang is 18.15 uur en toegang is gratis. Wel wordt gecollecteerd voor het werk van I.B.S. en 'Antwoord'. Gezamenlijk zijn zij actief met de verspreiding van bijbels en andere christelijke lectuur via kerken in Oost-Europa. Voor meer informatie: 0182-614503. Waddinxveen - Tijdens de slotavond van het sjoelseizoen 2001/2002 heb ben de sjoelers op feestelijke wijze het 20 jarig bestaan herdacht. De wedstrijdleiders Jan Kersbergen, Henk van Beek en de vele vrijwilli gers werd door de sjoelers op uit bundige wijze bedankt voor hun inzet. Jan Kersbergen werd wederom kam pioen en kreeg de wisselbeker. 2e werd Kees Kuipers in de klasse A en 3e Dick Dros. In klasse B werd één David Sinnema. 2. Guus Renesse en 3. Frans Botger. Klasse C: 1. Otto Supusepa, 2. Jan Olie en 3. Dirk Faas. Klasse D: 1. Ronald Meijer, 2. Lor Kersbergen en 3. Marie van Herk. De start van de competit'e 2002/2003 is woensdag 11 septem ber. Voor informatie: 0182-615421 Door Frits Bromberg Boskoop - "Democratie is niet van zelfsprekend". Dat zei burgemeester Coos Rijsdijk tijdens de Dodenher denking zaterdagavond 4 mei bij het vrijheidsbeeld op het Raadhuis plein. En hij zei het afgelopen dins dagavond opnieuw in de raadszaal van het gemeentehuis, waar de raad voor de maandelijkse vergadering bijeen zou komen. Die vergadering is een week verschoven, om plaats te maken voor een verklaring, die de burgemeester wilde uitspreken. Het overleg van fractievoorzitters had unaniem besloten om de raads vergadering die voor deze avond was vastgesteld, niet door te laten J Ij'.l ïl'i'.» I i L gaan. "De collectieve verslagenheid is groot. Toch zijn we vanavond bij een om samen onze gevoelens te delen over de weerzinwekkende moord op Pim Fortuyn. Ook in Bos koop zijn we diep geschokt en ver bijsterd, heerst totale verslagenheid over de eerste politieke moord in de moderne geschiedenis van ons land. Het is diep tragisch voor de nabe staanden en allen die hem dierbaar waren. Onze gedachten gaan boven al uit naar hen", aldus Rijsdijk. Evenals de minister-president Wim Kok wees Rijsdijk op de democrati sche wijze, waarop in Nederland wordt gehandeld: tolerant en ver draagzaam. Maar ook met open oog voor de komende verkiezingen "waar nu toe aldus Rijsdijk "we elkaar to' bestreden met woorden 1 niet met kogels." De; Boskoopse burgemeester iedere Boskoper op nog meer hiervoor te investeren in een go verstandhouding binnen de saro leving. Rijsdijk: "Laten we wat betreft lering trekken uit de er van Pim Fortuyn". Het besluit oi raadsvergadering een week op schuiven, noemde Rijsdijk een de democratie, de gron onze samenleving, wijkt terreur". Ook herhaalde dijk wat hij een paar dagen e bij het monument had gezeg 0lI1 democratie is een ideaal, waa voor te vechten." naai: van voor dij bij

Hart van Holland | 2002 | | pagina 14