3 Wat ik als student niet kon doe ik nu: 100 km roeien" Nic Geers zwemt naar zeven nationale titels Dames Love '70 verliezen Streekderby gestaakt Boegbeeld TV Waddinxveen haalt dubbel succes Verbetering zet door bij Gouwe Smash Gerard van Ommeren aan de leiding in schaakfinale Blokland onder de 9 minuten SPORT Hart van Holland 15 mei 2002 pagina 15 r, Tennis nonr Frits Bromberg Benthuizen - "Zolang je je er jong genoeg voor voelt, moet je doen, wat er tijdens je jonge jaren niet van kwam. Dat betekent voor mij, dat ik woensdag 22 mei voor de vijfde keer meedoe aan de Ring vaart Regatta 2002. Dat komt neer op 100 kilometer roeien, van Lei den via Amsterdam, Haarlem, Lisse en weer naar Leiden en dan naar Delft. Hoe we ook aankomen, uit geput of niet, het slot zal zijn zoals we besloten aan die tocht mee te doen: zéér vrolijk." Soms trekt de 56-jarige ir. J.J. de Ruiter uit Benthuizen het gezicht van de strak weten schappelijke hoofddocent aan de Technische Universiteit Delft, afde ling technische aardwetenschap pen, om onmiddellijk daarop in dat zelfde gezicht de lachrimpeltjes te trekken van iemand, die een glas bier niet uit de weg gaat. "Maar wat wil je. Toen ik vijf jaar geleden besloot mee te doen, zonder ooit een roeispaan in handen te hebben gehad, waren we, studenten en oud studenten onder elkaar, laten we afspreken, niet meer geheel nuchter. Acht van de tien die zich in die situ atie aanmelden, trekken zich een maal weer bij zinnen, terug. Ik niet. Ik dacht: als student wilde ik al roei en, maar brak ik een been. Nu heb ik een dikke enkel, maar als stuurboor droeier zit me die niet in de weg. Dus geroeid zou er worden. En eenmaal in die boot voel ik me niet ouder dan vijfentwintig." Dat is één keer per week als lid van Laga Delft, als Ringvaartroeier de laatste twee maanden drie keer per week. "Iedereen kan meedoen, je hoeft er geen student voor te zijn. Maar een beetje ervaring heb je wel nodig, anders sla je maar wat water en niet in tempo. Zoals ik roei, zit ik met zeven andere roeiers in een boot, met een stuurman en een coach die per fiets zijn aanwijzingen doortoetert. Er staat geen Olym pisch goud op het spel, al zijn er wat prijsjes, maar daar gaat het ons niet om. Het is echt: meedoen is belang rijker dan winnen. En van wie dan wel. Van iemand die in z'n eentje in een skiff zit? O ja, die mag eerder Ir. Hans de Ruiter, tot 22 mei in de ban van de boot: 100 kilometer roeien. weg omdat hij langzamer vooruit komt. Toch heb ik daar het meest respect voor. Je hebt immers niet alleen met je boot te maken en de eventuele mee-roeiers, maar ook met wind en stromingen. Van de laat ste keer herinner ik me, dat we de wind voortdurend in de rug hadden, of we nu noord-zuid roeiden of andersom, die wind draaide keurig met ons mee. Maar zo is het natuur lijk niet altijd." Een beetje student is lid van een roeivereniging, dat is historisch zo gegroeid. Aan de komende regatta doen mee de verenigingen Laga uit Delft en Njord uit Leiden, die 27 jaar geleden een weddenschap aangin gen en daar nog steeds mee bezig zijn. De Ruiter: "Door mijn werk aan de TU heb ik steeds contact met stu denten gehouden, ook met hen die allang zijn afgestudeerd en mijn medewerkers zijn geworden. En toen we het dus toch over roeien hadden en deelnemers zochten, heb ik maar ja gezegd. Nooit spijt gehad." Mijnbouw Het werk van Hans de Ruiter heeft met roeien niets te maken. In tegen deel. "In de mijnbouw heb ik over de hele wereld gewerkt, jaren hier, jaren daar. Twee van m'n drie kinde ren zijn binnen de poolcirkel gebo ren en daar valt niet te roeien. In 1992 kwam ik uit Canada terug in Nederland en in 1996 kreeg ik een baan in Delft, voor de internationali sering van het mijnbouw onderwijs. Maar denk daarbij niet direct aan steenkool." Wat De Ruiter doceert komt samen gevat neer op: hoe haal je wat uit de grond en waarmee. "Dertig jaar gele den werd ons al voorgehouden, dat de olie over dertig jaar op zou zijn. De man die vroeger de kolenmijn inging, is nu een wetenschappelijk medewerker die in z'n kantoor per computer graaf- en boormachines bedient. We bekijken onder veel meer, van welk materiaal je een auto kunt bouwen die volledig is te recy clen. Veel materiaal is opnieuw te gebruiken. Maar zo is het natuurlijk wel: als je olie verbrandt, houdt je geen grondstoffen over. Dat wil zeg gen: nu nog niet..." Atletiek Waddinxveen/Boskoop - Tijdens de driedaagse nationale open master- zwemkampioenschapen korte baan (25m bad) in Winterswijk nam Nic Geers van de "Gouwestae- te" deel aan tien onderdelen. Geers zit in het laatste jaar van zijn leeftijdsgroep 60 t/m 64 en dan neemt de concurrentie toe voor de "laatste jaars". Driemaal moest hij genoegen nemen met zilver. Tweemaal boog hij het hoofd voor de Duitser Manfred Bot tin en wel op de 50 en 100 m vlinder slag en op de 50 m vrije moest hij de Apeldoorner Frans Ernst voor laten geen met een vingerlengte verschil. Na de andere nummers werd voor de Boskoper zevenmaal het Wilhel mus gespeeld. Records verbeteren wordt achterin zo'n leeftijdsgroep steeds moeilijker maar op de 100 m wisselslag zat hij met zijn tijd van 1.20.5 slechts twee tiende seconde boven. Eerste werd hij verder op de 100, 400, 200, 800 en-1500 m vrijeslag alsmede op de 400 m wisselslag. Waddinxveen - Het damesteam van Love '70 moest dinsdag 7 mei uit spelen bij Ter Steeghe in Zwijn- drecht. Het goed ingespeelde dub bel Anneke Schep en Janny van der Linde verloor de eerste partij van de sterke tegenstandsters. De volgen de partij van Pamela Pothecary en Anja Tepper (de vaste invalster) werd gewonnen in drie sets. De dub bel van Ria Rutgrink en Janny van der Linde werd met twee keer 6-3 verloren, evenals de damesdubbel van Pamela en Anneke. De laatste dubbelpartij werd in een zeer span nende wedstrijd uiteindelijk in 3 sets gewonnen. Ondanks deze winst werd de einduitslag 2-3. Hiermee staat het damesteam van Love '70 op de 4e plaats in de competitie. Er resten nog 3 competitie wedstrijden, waarvan 2 thuis. Het herenteam van Love '70 bestaan de uit Gert Zoet, Hans Verdoorn, Jac ques Muusz en Eric Broers heeft afgelopen zaterdag een overwinning gehaald. Het team moest uit spelen tegen Deuce Again in Rotterdam. Eric Broers begon goed met winst in zijn single, Hans Verdoorn moest zijn eerste competitienederlaag ver werken! Maar in de dubbel maakte hij dit samen met Jacques Muusz weer goed. De einduitslag werd 3-2 voor Love '70. Zaterdag spelen zij thuis tegen Berkenrode 1. Handbal Waddinxveen - Het junioren-A team van handbalvereniging Rowah/ Space stond zondag in Gouda voor de altijd spannende wedstrijd tegen het plaatselijke Vires et Celeritas. Rowah begon goed aan de wedstrijd, de verdediging zat goed dicht en de aanvallen werden goed afgemaakt. Dit resulteerde na enkele minuten in een 0-5 voorsprong voor Rowah. Geïrriteerd over het verloop van de wedstrijd kwam er vanuit de Vires spelersgroep steeds meer kritiek op de leiding. De scheidsrechter deelde een aantal gele kaarten, tijdstraffen en zelfs een rode kaart uit. Toen ook het Virespubliek zich mengde in de discussie was voor de scheidsrech ter de maat (begrijpelijk) vol. Zij staakte na 18 minuten en bij een 2-8 stand de wedstrijd wegens onspor tief gedrag van het publiek tegen de leiding. De dames senioren moesten het opnemen tegen MOK uit Dordrecht. Een zware tegenstander die vooral door snelle break-outs met een 8-5 voorsprong de rust in ging. Na rust kwam Rowah er niet meer aan te pas. De wedstrijd eindigde met een 18-7 stand op het scorebord. Zaterdag speelde de D jeugd, tegen Oliveo3 uit Pijnacker. Bij rust keek Rowah tegen een 5-1 achterstand aan. Na de thee kwam Rowah dich terbij en een paar minuten voor tijd kwam het zelfs op voorsprong. Met een mooi afstandschot trok Oliveo de stand gelijk en moesten de teams de punten delen. Eindstand 9-9. Beide B-teams speelden in Vlaardin- gen tegen WIK. Het jongensteam dat niet compleet was moest met een onderbezetting de wedstrijd spelen. De tegenstander maakte goed gebruik van deze situatie en speelde vooral op de break-out. WIK won de wedstrijd met de score 25-17. Beter verging het de meisjes B. Dit team ging de rust in met een stand van 9- 12. Na rust kwam WIK echter snel langszij. Even voor tijd stopte de Rowah-keepster een strafworp: eind stand 14-15. Tennis Amsterdam/Waddinxveen - Tij dens de Eredivisie Competitie in Amsterdam liep Joost Blokland voor het eerst onder de 9 minuten op de 3000 meter steeple chase. De atleet van Av. Gouda kwam uit voor het Amsterdamse AAC. De volgende westrijd van de 20- jarige Blokland zal wederom een 3000m steeple zijn, dit keer in het Portugese Lissabon. Hij loopt tij dens deze wedstrijd in het kader van de Europa Cup voor Clubs eveneens voor AAC. Waddinxveen - Het eerste gemengd team van TV Waddinxveen heeft de afgelopen dagen de voorspellingen, dat de pas gepromoveerde selectie het moeilijk zou krijgen bij terugkeer in de landelijke derde klasse, meer dan gelogenstraft. Op Hemelvaart- dag werd de inhaalwedstrijd tegen "Bosch en Duin" in Zeist overtui gend met 6-2 gewonnen. Dat het zelfvertrouwen nog steeds groeit, bleek uit de wedstrijd van zondag toen op het eigen park De Woerd werd aangetreden tegen Baarn 2. Annemiek Elsholz en Joost Weerheim legden de basis voor de uiteindelijke 6-2 overwinning. Door ook de dames- en herendubbel te winnen, kon de winst Waddinx veen nauwelijks meer ontgaan. Het team speelt nog twee thuiswedstrij den in deze competitie en wel op 2 en 9 juni. Publiek is hierbij van harte welkom. Het eerste jeugdteam was goed op dreef. Er werd op eigen park met 5-3 gewonnen van het eerste team van de TV Teteringen. Nadat er drie sing les waren verloren, kwam de omme keer met een overtuigende winstpar tij van Tim Geers. Alle volgende dub bels en mixen gingen met. overtui ging in twee sets naar de Waddinx- veners. Vooral de laatste partij van Pascal Hoogendoorn en Amanda Kortenoeven maakte indruk. Er werd met 6-0 en 6-2 gewonnen. Tennis Waddinxveen - De vijfde competitie- dag is voor tennisvereniging De Louwe Smash goed verlopen. De 6 teams van de zaterdagcompetitie hebben een succesvolle dag achter de rug, 5 Het eerste mixteam, 3e klasse, heb ben de tweede overwinning weten te halen in een uitwedstrijd tegen Leer dam (2-3). De singles gingen verlo ten, in de dubbels bleek het team extra sterk. De volgende competitie dag (25 mei) speelt het team tegen bevers" in een thuiswedstrijd. Het tweede mixteam (3e klasse) kende eveneens een goede vijfde dag. In een uitwedstrijd tegen ten nisvereniging Zwijndrecht werd met winst gewonnen, bet derde mixteam, 5e klasse, wist voor de derde keer te winnen. In een 'huiswedstrijd tegen TSN werd gewonnen met 3-2. 'et Vierde mixteam (5e klasse) bracht het er minder goed vanaf. In een uitwedstrijd tegen DDH uit Zwijndrecht werden de damessingle, herensingle en herendubbel verlo ren. Het eerste herenteam (2e klasse) ging het voor de eerste keer deze competitie echt goed af:3-2 winst tegen Nieuwerkerk in een thuiswed strijd. Het eerste 35+team (2e klasse) wist in een thuiswedstrijd tegen E'68 geen wedstrijd te winnen. Zondagcompetitie Het herenteam speelde tegen Botesa dat nog geen enkele wedstrijd had verloren. Ook deze keer kon Botesa met de winst naar huis: 5-1. Het eerste mixed team verloor met 4-1 van Dukenburg uit Nijmegen. Het tweede mixed team won met 4-1 van Artesia uit Koudekerk aan de IJs- sel. Moerkapelle - In de finalegroep, die speelt om het clubkampioen schap van Moerkapelle 2002, wer den twee partijen gespeeld. In de partij Dick Bac (wit) tegen Ben van Geffen streden beide schakers om hun laatste kans. Het werd een hard gevecht waarin zwart prima uit de opening kwam. Zo tegen zet twintig kwam Dick beter in de partij. Hij kwam zelfs in het voor deel. Na de tijdcontrole ontstond een paardeindspel met witte plus pion. Dick speelde dit niet foutloos, maar Ben - in tijdnood - zag de geforceerde remisewending niet en verloor verdiend. Gerard van Ommeren, met wit tegen Hugo van Elteren, speelde zijn eigen opening, waartegen zwart zich lange tijd goed verdedigde. Gerard won wel de kleine kwaliteit, maar Hugo verzuimde de kans dit nadeel weg te werken. Het eindspel dat resulteer de, met witte vrijpion en loper tegen een drietal zwarte pionnen werd middels een fraaie koningsmanoeu vre door Gerard gewonnen. De tussenstand in de finalegroep: 1: Gerard van Ommeren, met 3 uit 4; gedeeld 2 en 3: Jesse van Elteren en Dick Bac, met 2 uit 3; gedeeld 4 en 5: Ben van Geffen en Wouter Vroegin- deweij, met 1 uit 3; 6: Hugo van Elte ren, met 1 uit 4. Bij gelijk eindigen beslist de eind stand van de voorronde. Hierdoor zijn nog slechts de num mers 1,2 en 3 als kanshebber voor de titel overgebleven. De senioren speelden ronde 34. Uit slagen: Maarten Vroegindeweij - Wim Vroegindeweij 0,5-0,5; Jan Blok - Marcel de Haan 0-1; Michiel Rensen - André Nieuwlaat 0-1; Boudewijn Weijermars - Kees van Vuuren 1-0; André Corpeleijn - Kevin Bakker 0,5- 0,5; Dirk Molenaar - Christiaan Noorland 0-1; Gerrit van Meeteren - Henk Doornhein 1-0; Wim Wester- man - Freek Hofman 1-0; Patrick Stam - Sjaak Kouwenhoven 0-1. De stand bovenaan: 1. Maarten Vroegindeweij; 2. Marcel de Haan; 3. Wim Vroegindeweij; 4. André Nieuw laat; 5. Jacques de Lange. Bij de jeugd werd als restant in de kampioensgroep een driekamp gespeeld om de plaatsen 2 tot en met 4 achter de jeugdkampioen Mat thias Freeke. Stefan van der Zalm werd tweede, voor Thijs van der Torren (derde) en Pieter Perdijk. Uitslagen groep 1, ronde 15: Gerben Kooij - Job Noorland 0-1; Arjan van den Bergh - Daniël Noorland 0-1; Daniël Vente - Jan van den Hoek 0,5- 0,5; Thomas Roest - Stefan Noorland 0-1; Walter van den Berg - Rolien van der Torren 0-1; Gligor Selimovic - Arno Oudijk 0-1. De eindstand: 1. Job Noorland; 2. Daniël Noorland; 3. David Bonten bal; 4. Jan van den Hoek; 5. Arjan van den "Bergh. -

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15